تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
آن چه یافت می نشود ، آنم آرزوست !!!!!!! :57: زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:niloofarabi
آخرین ارسال:niloofarabi
پاسخ ها 5

آن چه یافت می نشود ، آنم آرزوست !!!!!!! :57:

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:1#
  niloofarabi آواتار ها
  واهمه دارم پس درسم را ادامه می دهم!


  ادامه تحصیلات کلاسی است که همه دخترها برای پسرها می گذراند و اگر خواستگاری برایشان پیدا شود سعی میکنند با اظهار این جمله " می خواهم درسم را ادامه بدهم." ، پشتکار طرف مقابل را برای تکرار پیشنهادش محک بزنند.
  بعضی دیگر هم از عواقب احتمالی انتخاب های نادرست می ترسند. از حق نگذریم گاهی اتفاقات ناخوشایندی در اطرافمان می افتد که ما را از اقدام به ازدواج دلسرد می کند و با به وحشت می اندازد.
  گاهی هم بعضی ها به خیال خام خودشان فکر میکنند اگر خودشان دست به کار شوند و به جای انتخاب شدن، انتخاب کنند ، آینده بهتری برایشان رقم خواهد خورد.آنها بر این باورند که آشنایی های مدت دار باعث می شود افراد نسبت به هم شناخت بیشتری پیدا کنند و بهتر همدیگر را محک بزنند. غافل از این مداومت این آشنایی های گناه آلود ،با عمیق تر شدن روابط احساسی ، چشم طرفین را به ایرادات یکدیگر خواهد بست و بعد از ازدواج که تب و تاب احساسی فروکش کرد،چشم ها به روی عیوب باز خواهد شد.آن وقت است که هر کدام دیگری را متهم خواهد کرد که مسبب این ازدواج ناخوشایند و بد یمن اوست.
  شاید توکل به خدا در زمینه ازدواج ، بهترین وزیباترین کاربرد را داشته باشد. این که وقتی جوانی در خانه مان را می زند یا وقتی پسری به خواستگاری می رود و دختر نسبتا مطلوبش را می یابد . خاطرات تلخ دیگران را به فراموشی بسپارد ، مقداری هم پرس و جو و تحقیق کند و بقیه اش را به خدا بسپارد.
  ادامه دارد ....


  منبع : هفته نامه زن روز
  نیلوفر حاجی قاضی
  پاسخ با نقل و قول

 2. آن چه یافت می نشود ، آنم آرزوست !!!!!!! :57:  سپاس شده توسط m1392,محسن عزیزی,تبسّم

 3. ارسال:2#
  niloofarabi آواتار ها
  ریزش خواستگاران


  این روزها صحبت های تکراری در مورد ازدواج جوانان بیداد میکند. تورم و هزینه های ازدواج یک سوی قضیه است و سخت گیری های جوانان طرف دیگر.
  ولی از این ها گذشته گاهی شرایط اقتصادی دو طرف برای اقدام به این موضوع حیاتی و مهم فراهم است ولی نازک بینی ها و حساسیت های بی مورد، موضوع ازدواج را به تاخیر می اندازد. گاهی آنقدر این وسواس ها ادامه پیدا میکند که دختر سنش بالا میرود و خواستگارانش ریزش پیدا کیگنند و پسر آسایش و بی دغدغگی خانه پدر یا گاه متاسفانه جای دنجی به نام خانه مجردی و سر آرام بر زمین گذاشتن را به جست و جو برای دختر ایده آلش ترجیح میدهد و واضح است که به گناه می افتد .  ادامه ...

  منبع :قبلی.
  پاسخ با نقل و قول

 4. آن چه یافت می نشود ، آنم آرزوست !!!!!!! :57:  سپاس شده توسط m1392,تبسّم,سبز

 5. ارسال:3#
  niloofarabi آواتار ها
  من 20 می خواهم

  معلوم است که همه یک موجود تمام عیار را کاملا می پسندند و تحسین می کنند. ولی گاهی ذهنیات یک دختر یا پسر در این زمینه از حد تحسین فراتر می رود و دلش می خواهد مورد منتخب آنها برای ازدواج یک موجود صد در صد و تمام عیار باشد. به همین خاطر خیلی اوقات مادر پسر از بس در خانه این و آن می رود، پاهایش غرق تاول می شود و مادر دخترانی که با این عقیده ، زیر بار مخارج پذیرایی از خواستگارهای متعدد کمر خم میکند. پسر می خواهد همسر آینده اش از حیث آشپزی و کدبانوگری ،تحصیلات ، چهره و سیاست یک باشد و دختر هم در آرزوی خواستگارانی است که نجیب ،متدین و خوش لباس ،تحصیل کرده با شغل آبرومند و دهان پرکن و ترجیحا صاحب خانه و خودرو و خوش صحبت و صاحب کمال باشد.
  پیدا شدن چنین افرادی با نمره 20 از نوادر روزگار است. گل بی عیب خداست و بالاخره هر کس ممکن است ایراداتی داشته باشد.
  راستی تا به حال به این موضوع فکر کرده ایم که خودمان هم ایراداتی داریم و اگر کسی صد در صد بی عیب و نقص باشد و صاحب کمال مطمئنا باید به او این حق را داد که سراغ دختری که او هم خوب مطلق است می رود و سراغ ما نخواهد آمد؟ وقتی به این نتیجه برسیم مطمئنا خیال خودمان هم راحت خواهد شد.


  منبع : قبلی

  ادامه .....
  پاسخ با نقل و قول

 6. آن چه یافت می نشود ، آنم آرزوست !!!!!!! :57:  سپاس شده توسط m1392,تبسّم

 7. ارسال:4#
  niloofarabi آواتار ها
  دلم می خواهد به خانه آرزوهایم قدم بگذارم

  پیش از ایام محرم و صفر، به مجلس عروسی یکی از اشنایان دعوت شدیم. مراسم فردای عروسی خانه خود عروس خانم برگزار می شد. یک خانه ویلایی چهارخوابه و مملو از یک زندگی بسیار کامل به انضمام اجناس لوکس و زائد. از مجسمه های گران قیمت برنزی و چینی گرفته تا یخچال کوچکی کنار اتاق خواب بسیار بزرگ عروس و داماد تا اگر نصفه شب تشنه شان شد، آب خنک بخورند!!!
  حالا گذشته از این موضوع که ابتکار زائد والدین عروس خانم ، اتاق خواب را شبیه اتاق های موقت هتل و مسافرخانه کرده بود، بماند.
  ولی با مشاهده مجسمه ها و قالی های ابریشمی و 5 دست مبلمانی که با عناوین مختلف تمام ست و نیم ست کنار شومینه و راحتی ، خانه را به یک سمساری تبدیل کرده بود. صحبت یکی از میهمانان جالب بود که گفت : "این عروس و داماد دیگر به چه امیدی زندگی کنند؟"
  واقعا جمله پخته و پر مغزی بود. اگر چه معمولا انسان حریص است و هر چه که دارد ، باز هم طلب می کند ولی زوج جوانی که در کنار هم و با زحمت به آرزوهایشان برسند، زندگی خیلی شیرین تری از لقمه های پر چرب و حاضر و آماده دارند.با هم رسیدن، شیرینی زندگی را دوچندان می کند.


  منبع :قبلی

  ادامه ....
  پاسخ با نقل و قول

 8. ارسال:5#
  niloofarabi آواتار ها
  من یک دوست می خواهم


  گاهی ترس پسرها از انتخاب و ازدواج بیشتر است. شاید بشود گفت در مجموع پسرهای اهل خانواده کمتر از دخترها به معیارهای ظاهری مثل چشم و ابرو اهمیت می دهند. ولی مشکل اینجاست که خیلی از این دسته جوانان ملاک هایی مثل قد و قواره و چشم و ابرو برایشان حل شده و فقط هدفشان انتخاب زیبایی های معنوی و اخلاقیات دختر است. این که مرهم غم ها و مایه ارامش دل و مادر خوبی برای فرزندانش باشد. اما در همین انتخاب دچار وسواس می شوند. هزار جا سر میزنند اما نگرانند که مبادا اویی که قرار است قدم به خانه شان بگذارد زودرنج و حسود باشد. نکند دنبال چشم و هم چشمی باشد یا با مادرشوهرش نسازد. خیلی ها هم میگردند دنبال یک رفیق فابریک. دوست دارند همسرشان هم رفیقشان باشد ، هم مادرشان. هم حامی و پشتیبان همه جوره. دلشان می خواهد زن بشود نردبان ترقی آنها. در واقع تمام نقش های مطلوب عالم در او جمع باشد. گاهی بشود دوست؛ گاهی مادر و گاهی پدرش!
  در حالی که قرار نیست همسر، رفیق فابریک و عضو ثابت گروه دوستانه ما باشد. نمی تواند درست مثل دوست هم جنس ما باشد. هر چیزی تعریف خودش را دارد. به خصوص همسر که او هم در زندگی برای خودش وزنه ای است و اهدافی را برای ازدواج دارد.
  همسر تنها همسر است و نقش خودش را دارد. این به معنی نبودن رابطه عاطفی و عاشقانه نیست. شاید هم گاهی بشود به چشم یک دوست به او نگریست اما این که همسر عضوی از گروه دوستان یک مرد باشد، اشتباه است. یک مرد و همسرش می توانند فقط زن و شوهر باشند . یک زن و شوهر بسیار خوشبخت و هر کس نقش خودش را دارد . مهمترین نقش همسر نقش خاص زناشویی در کنار عاطفه و مهربانی و احترام است. چون دو نیاز یک جوان را برای ازدواج ترغیب می کند؛ نیاز عاطفی و نیاز جنسی.
  حتی قرار نیست یک جوان و همسرش عینا مثل هم باشند. حتی اگر در یک ویژگی شراکت داشته باشند در شدت و ضعف هایش متفاوتند. ولی آنچه مهم است این که اختلاف بین زن و شوهر با یک نگاه کوتاه عاشقانه ،به سرعت ناپدید می شوذ. انگار هیچ وقت وجود نداشته است.


  منبع: هفته نامه زن روز
  نیلوفر حاجی قاضی

  تمام
  پاسخ با نقل و قول

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •