آیا میدانید تبادل لینک برای چیست؟

فایده تبادل لینک:

نمایش سایت شما در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل Google ، یاهو Yahoo ، بینگ Bing

اگر میخواهید سایت شما در صفحه اول گوگل نمایش داده شود باید به اهمیت بک لینک ( لینک های برگشتی یا همان لینک های متنی ) واقف شوید.

لینک برگشتی ( بک لینک backlink ) چیست؟

بصورت ساده لینک برگشتی یک لینک متنی است که با توضیحاتی همراه بوده و مستقیما به یکی از صفحات سایت شما ( احتمالا صفحه اصلی یا homepage ) اشاره دارد.

وقتی شما متن یا مقاله ای جالب نوشته اید افرادی ممکن است برای به اشتراک گذاری آن در سایت خود به آن لینک کنند این لینک شدن به معنی جالب بودن مطلب شما از دید افراد دیگر بوده و سرچ انجین ها ( search engine ) به همین مطلب توجه کرده و اعتبار بالاتری به سایت شما میدهند و نهایتا در صفحات جستجو سایت شما را در رتبه های بالاتری نمایش میدهند.

چرا تبادل لینک سه طرفه؟

از آنجا که شما به سایت 1 لینک میدهید و سایت 2 به سایت شما این لینک ها از ارزش بالاتری نسبت به تبادل لینک معمولی دارد زیرا از لینگ برگشتی مستقیم خبری نیست. در این سیستم شما ابتدا به لینکی که مشخص شده است و مربوط به ایت سایت نیست لینک میدهید و این سایت به سایت شما لینک میدهد. لینک مشخص شده که شما باید در سایت خود قرار دهید هر چند وقت یکبار تغییر میکند.

چرا باید back link ( لینک های برگشتی ) زیادی به سایت خودمان داشته باشیم؟

بسیاری از افراد با مفهوم بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو آشنا نیستند.

اگر شما قصد راه انداری یک سایت را دارید باید وقت کافی برای ایجاد لینک های برگشتی ( بک لینک backlink ) به سایت خود بگذارید تا هم در افزایش بازدید سایت شما و هم در افزایش پیج رنک یا رتبه سایت شما در موتور های جستجویی مانند گوگل و یا سایتهایی مانند الکسا موثر باشد.

هر چه تعداد لینک هایی که به سایت شما اشاره دارند در سایتهای دیگر بیشتر باشد از نظر موتور های جستجوی گوگل و یاهو و غیره سایت شما در رتبه بالاتری قرار دارد.

کمیت ( تعداد ) و کیفیت لینک های تبادلی:

تبادل لینک به خودی خود کافی نیست. تنها تعداد بالای لینکی که به سایت شما ارجاع داده شده باعث افزایش رتبه و پیج رنک شما در گوگل و الکسا نمیشود بلکه کیفیت تبادل لینک نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

لینک هایی که به سایت شما اشاره میکنند باید از 2 خصوصیت عمده برخوردار باشند تا کیفیت بالاتری داشته باشند:

1- از تبادل مستقیم حاصل نشده باشند : اینجاست که اهمیت تبادل سه طرفه یا تبادل غیر مستقیم آشکار میگردد.

2- با کلمات کلیدی که شما در نظر گرفته اید به سایت شما لینک شده باشند . یعنی عنوان و توضیحات لینک کاملا متناسب با محتوای سایت شما باشد.

سئوSEO سایت و لینک های متنی:

شاید بتوان به جرعت گفت سنگ بنای seo و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو ایجاد لینک های متنی ( بک لینک backlink ) قوی و با کیفیت است. هر چند که محتوای سایت نقش مهمی را در بالا بردن رتبه و افزایش پیج رنک و بازدید بازی میکند اما نباید از نقش کلیدی بهینه سازی لینک های متنی غافل ماند.

وقتی موتور های جستجوی گوگل ، یاهو و غیره و یا حتی سایت الکسا میزان رتبه ( PageRank ) یک سایت را مورد بررسی قرار میدهند یکی از موارد اصلی در محاسبات آنها تعداد و کیفیت بک لینک هایی است که سایت های دیگر به سایت شما داده اند. یعنی هر چه تعداد لینک شما در سایت های مختلف بیشتر بوده و تبادل لینک دو طرفه یا مستقیم هم صورت نگرفته باشد ارزش این لینک ها بیشتر است.
منبع: مادرانه