تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
تقدیم به بچه های خوب همیاری.تاثیر بازی رایانه ای. زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:samin66
آخرین ارسال:samin66
پاسخ ها 13

صفحه‌ها (2): صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

تقدیم به بچه های خوب همیاری.تاثیر بازی رایانه ای.

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:11#
  samin66 آواتار ها
  سلام دوستان. پوزش بابت تاخیر زیادی که داشتم. درگیر مراسم عروسی بودم. با من همراه باشید با ادامه پایان نامه:

  1-1. مقدمه
  در طول تاریخ دانشمندان و پژوهشگران زیادی در پی شناخت انسان و ویژگی‌های او بودند. در این ارتباط متخصصان تعلیم و تربیت نیز سعی کرده‌اند با شناختی که از انسان پیدا می‌کنند، در جهت رشد و تعالی او بکوشند. یکی از مهم‌ترین اهداف تعلیم و تربیت پیشرفت میزان یادگیری است، به عبارت دیگر مهم‌ترین مسئله در یادگیری رابطه محرک و پاسخ و یا سرعت پاسخ می‌باشد. روان‌شناسان تعلیم و تربیت، روان‌شناسان تجربی و متخصصان تربیت بدنی و علوم ورزشی در این رابطه پژوهش‌های زیادی انجام داده‌اند. وونت از آلمان و کتل از امریکا از جمله افرادی بودند که در این زمینه کارهای زیادی انجام داده‌اند. پژوهش‌ها در زمينه مهارت‌های حركتی از اواخر قرن نوزده و اوایل قرن بيستم شروع شده كه در اين مدت بسياري از مسائل مبهم،‌ روشن شده و پيشرفت‌هاي زيادي در زمينه چگونگي آموزش و يادگيري مهارت‌هاي ورزشي حاصل شده است. يادگيري در سنين كم اغلب از طريق بازي حاصل مي شود. بنابراين تمرين و تجربه در اين سنين، اهميت زيادي دارد (گریفیث، 2002).
  امروزه با تغيير سبك زندگي و گسترش آپارتمان نشيني، كودكان تا حدودي از انجام بازي‌هاي پرتحرك محروم شده‌اند. با اين حال در پي پيشرفت فناوري و عمومي شدن ابزارهاي الكترونيكي مانند رايانه، باز‌ی‌هاي پيشرفته‌تري رواج يافته‌اند. يكي از اين بازي‌ها، بازي رايانه‌اي است كه انجام آن مستلزم پردازش سريع اطلاعات و ارائه پاسخ‌هاي منطقي و فوق العاده سريع است (گاگنن، 1985). از طرفي، سرعت پردازش اطلاعات نیز از روي زمان واكنش به محرك ها اندازه گيري مي‌شود (اشمیت، 1991).
  زمان واکنش (rt) به عنوان یک مهارت ادراکی-حرکتی، یکی از عامل‌های مهمی است که در اجرای بیشتر فعالیت‌های ورزشی و حتی انجام بسیاری از فعالیت‌های روزانه نقش ارزنده‌ای ایفا می‌کند (نعیمی‌کیا، فرخی و غلامی، 1383) و در عملکرد بسیاری از مهارت‌ها (مانند بوکس و رانندگی در مسابقه سرعت) و حرکات روزمره (ضربه زدن با مگس‌کش یا گرفتن قوطی لوبیا که به طور ناگهانی از کابینت می‌افتد) به طور چشم‌گیری مهم است (اشمیت و ریسبرگ، 2008).
  در بررسی زمان واکنش و اهمیت آن در مهارت‌های حرکتی متخصصان از سه شیوه مختلف انجام حرکات استفاده می‌کنند که شامل زمان واکنش ساده، زمان واکنش انتخابی و زمان واکنش تشخیصی (افتراقی) بوده که از طریق این شیوه‌ها اندازه‌گیری زمان واکنش در محیط‌های ورزشی امکان‌پذیر می‌شود. کوتاه‌ترین زمان واکنش فقط شامل یک محرک و یک پاسخ است و به آن زمان واکنش ساده می‌گویند. یکی از عوامل مهم و اثرگذار بر زمان واکنش، تعداد محرک‌هایی است که هر کدام ممکن است به پاسخ جداگانه‌ای منجر شوند و در هر زمان امکان اجرا داشته باشند. درآزمایشگاه معمولا چنین موقعیت‌هایی شامل چندین محرک (برای مثال چندین چراغ) و چندین پاسخ است تا آزمودنی ها از بین آن‌ها یکی را انتخاب نمایند. این فرایند به نام زمان واکنش انتخابی نامگذاری شده است و طی آن اجرا‌کننده باید یک پاسخ را از بین حرکات ممکن و از پیش تعیین شده برای هر محرک انتخاب کند. سومین نوع زمان واکنش، افتراقی یا تشخیصی می‌باشد که در آن، آزمودنی فقط به یک محرک پاسخ می‌دهد و به محرک‌های دیگری که مغایر یا مشابه باشند پاسخ نمی‌دهد. عوامل متعددی بر زمان واکنش و تصمیم گیری تاثیر می‌گذارند که عبارتند از: تعداد محرک-پاسخ، سازگاری محرک-پاسخ، مقدار تمرین، دقت پیش بینی و.... یکی از روش های مناسب برای فائق آمدن بر زمان واکنش طولانی این است که اجرا کننده بتواند وقوع محرک را پیش بینی کند. بنابراین اجراکننده می‌تواند اطلاعات را از پیش پردازش کند؛ لذا دستگاه سازمان دهنده حرکت مجبور نیست به حرکتی که انتظارش را نداشته است پاسخ دهد (اشمیت، 1991).
  با توجه به جذب کودکان و نوجوانان به بازی‌های رایانه‌ای و اثرات روانی، جسمانی و اجتماعی آن از جمله بروز حالات خشم و پرخاشگری، چاقی، صرع ناشی از بازی ها، انزوای اجتماعی و...اثرات پرداختن به این بازی‌ها امروزه نقطه عطف توجهات بسیاری از روانشناسان و متخصصان سلامت روان محسوب می شود (عبدالخالقی و همکاران، 1384). در واقع در انجام بیشتر بازی‌های رایانه‌ای، به علت ماهیتی که این گونه بازی‌ها دارند فرد برای عبور از مراحل گوناگون بازی مجبور به فائق آمدن بر زمان واکنش است و برای موفقیت در مراحل متعدد بازی نیازمند است که اطلاعات را از قبل پردازش نماید.
  باتوجه به تأثيرات شناختي بازي‌هاي رايانه‌اي، احتمال اينكه انجام بازي‌هاي رايانه‌اي برخي از عوامل شناختي مانند زمان واكنش و دقت پیش‌بینی را متأثر سازد، منطقي به نظر می‌رسد. از آنجایی که شیوع بازی‌های رایانه‌ای در بین نوجوانان بیشتر از سایر اقشار جامعه می‌باشد، بررسی تاثیرات این بازی‌ها بر زمان واکنش و دقت پیش بینی نوجوانان حائز اهمیت می‌باشد.
  ویرایش توسط samin66 : 2014_05_17 در ساعت 10:02 دلیل: فاصله افتادن بین پاراگراف ها
  بعد یک عمر زندگی و تجربه تازه دارم درک میکنم،
  توجه به علائقم و برای خودم زندگی کردن یعنی چی!!!!!
  پاسخ با نقل و قول

 2. تقدیم به بچه های خوب همیاری.تاثیر بازی رایانه ای.  سپاس شده توسط niloofarabi,محسن عزیزی,کوثر حبیبی,ایزدی

 3. ارسال:12#
  محسن عزیزی آواتار ها
  سلام سمین خانم

  عروسی تون مبارک باشه و ان شا الله خوشبخت بشین

  ممنون که اطلاعات خوب پایان نامه تون رو اینجا به اشتراک می گذارین.

  به نظر من یه موضوع جدید در بخش پایان نامه و مقاله ایجاد کنین و اونجا قرارشون بدین. متشکرم
  از امام علی علیه السّلام پرسيدند «خير» چيست؟ فرمود:

  خوبى آن نيست كه مال و فرزندت بسيار شود، بلكه خير آن است كه دانش تو فراوان و بردبارى تو بزرگ و گران مقدار باشد و در پرستش پروردگار در ميان مردم سرفراز باشى، پس اگر كار نيكى انجام دهى شكر خدا به جاى آورى، و اگر بد كردى از خدا آمرزش خواهى. در دنيا جز براى دو كس خير نيست: يكى گناهكارى كه با توبه جبران كند، و ديگر نيكوكارى كه در كارهاى نيكو شتاب ورزد.


  نهج البلاغه، حکمت 94
  پاسخ با نقل و قول

 4. تقدیم به بچه های خوب همیاری.تاثیر بازی رایانه ای.  سپاس شده توسط elnaz.t,samin66

 5. ارسال:13#
  samin66 آواتار ها
  سلام. ممنون آقای عزیزی. اوکی در اسرع وقت.
  بعد یک عمر زندگی و تجربه تازه دارم درک میکنم،
  توجه به علائقم و برای خودم زندگی کردن یعنی چی!!!!!
  پاسخ با نقل و قول

 6. تقدیم به بچه های خوب همیاری.تاثیر بازی رایانه ای.  سپاس شده توسط محسن عزیزی

صفحه‌ها (2): صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •