1.سندرم استکهلم = پدیده ایست روانی که در آن گروگان حس یکدلی و همدردی و احساس مثبت نسبت به گروگان گیر پیدا کرده، و در مواقعی این حس وفاداری تا حدیست که از کسی‌ که جان/مال/آزادیش را تهدید میکند، دفاع نموده و به صورت اختياري و با علاقه خود را تسليمش میکند. علت این عارضه روانی،عموماً یک نوع مکانیزم دفاعی دانسته میشود.
2.وسواس و اجبار به دروغ گویی

3.نگهداری همه چیز و ترس از دست دادن و خلاص شدن از شر آنها

4.هراس اجتماعی و ترس از حضور پیدا کردن در اجتماع

5.سندرم تاد و یا آلیس در سرزمین عجایب =یک اختلال عصبی است که با تاثیر بر روی بینایی فرد باعث می شود که انسانها، حیوانات و دیگر اشیاء کوچکتر از اندازه واقعی شان دیده شوند. وقتی این افراد در یک زمان به چند شیء نگاه می کنند ، اشیایی که مشاهده می شود، دور از هم یا خیلی نزدیک به هم دیده می شوند.

6.وسواس فکری عملی

7.حمله خواب = یکی از اختلالات خواب است و عبارت است از میل ناگهانی و مقاومت‌ناپذیر به خواب. مبتلایان به حمله خواب، در پی هیجان‌های شدید دچار گرفتگی ماهیچه می‌شوند. بسیاری از این بیماران به فلج خواب نیز مبتلا هستند. نوجوانان پسر دچار مراحل حمله خواب طولانی می‌شوند و پس از بیدار شدن از خواب احساس گرسنگی می‌کنند.

8.اختلال شخصیت وابسته = وابستگی بیش از حد به شخصی دیگر در تمام امور زندگی و تصمیم گیری ها در اختلال شخصيت وابسته، وابستگي معمولا يك‌طرفه است و فرد دچار اين اختلال فقط مي‌خواهد نيازهاي عاطفي و جسمي‌اش را به‌وسيله ديگران برطرف كند و اگر به خواسته‌هايش پاسخ داده نشود، احساس اضطراب و ناامني مي‌كند و اعتماد به نفسش را از دست خواهد داد .

9.خود شیفتگی بیمارگونه
منبع: اینترنت