راه هاي درمان طبيعي براي رفع سياهي دور چشم وجود دارد
هركسي ممكن است سياهي دور چشم را تجربه كرده باشد،آن ها حتي اگر موقت هم باشند صورت شما را مسن و ناسالم نشان خواهند داد.كرم هاي زيادي وجود دارد كه اين حلقه هاي سياه را از بين مي برد و يا كمرنگ مي كند اما همه ي اين محصولات تاثير گذار نيستند و پوست زير چشم نيز بسيار حساس است.

راه هاي درمان طبيعي براي رفع سياهي دور چشم وجود دارد:
خواب كافي داشته باشيد
كمبود خواب عامل اصلي حلقه هاي تيره ي دور چشم است.حداقل 8 ساعت خواب براي سلامتي ذهن و بدن لازم است و از ايجاد اين حلقه ها جلو گيري مي كند.وقتي شما استراحت كافي نداشته باشيد جريان خون در يك قسمت از صورت محدود شده و در نتيجه آن قسمت تيره تر به نظر مي رسد.
رطوبت: به گزارش پرشین وی ، حلقه هاي سياه دور چشم مي تواند ناشي از كمبود مواد مغذي باشد.از يك كرم مرطوب كننده ي چشم كه براي رساندن مواد مغذي لازم به پوست كمك مي كند استفاده كنيد.تركيبات آن را بخوانيد و كرمي را انتخاب كنيد كه ويتامين سي،كا و هيدروكسي آلفا داشته باشد.براي از بين بردن تيرگي دور چشم از كرمي با اين تركيبات بايد استفاده كنيد.
سيب زميني سرد و خيار: تركيبات طبيعي يافت شده در سيب زميني و آب خيار براي كاهش تيرگي اطراف چشم بسيار موثر است.آب سيب زميني سرد را گرفته و در يك پارچه ي نخي بخيسانيد و به آرامي آن را روي تيرگي هاي اطراف چشم قرار دهيد و بگذاريد به مدت 20 دقيقه بماند تا خشك شود.از اين روش روزانه استفاده كنيد تا تيرگي اطراف چشمانتان در كمتر از چند هفته برطرف شود.هم چنين تكه هاي خيار و آب خيار،هردو براي تازه كردن پوست اطراف چشمانتان مناسب هستند.تكه هايي از خيار سرد را روي چشمانتان قرار دهيد يا از آب خيار همانند روش قبلي كه براي سيب زميني گفته شده استفاده كنيد.
چاي كيسه اي: چاي كيسه اي براي از بين بردن تيرگي اطراف چشم بسيار مفيد است.دو تا چاي كيسه اي استفاده شده را برداشته و آن هافشار دهيد ،حالا آن ها را روي حلقه هاي تيره ي اطراف چشمانتان بگذاريد و به مدت ده دقيقه بگذاريد بماند.
درست غذا خوردن: عادات غذايي در اين كه پوست چطور به نظر برسد بسيار تاثير گذارند.كمبود ويتامين ها و مواد معدني ترميم پوست شما را كند مي كند.كمبود آهن ،تاثير زيادي در اين تيرگي ها دارد.آهن براي ساختن هموگلوبين،پروتئين در سلول هاي خوني قرمز كه حامل اكسيژن هستند ضرورت دارد.حلقه هاي تيره مي توانند نتيجه ي كمبود مواد مغذي خون باشند.بنا براين بسيار مهم است كه از غذا هاي غني از آهن هم چون مرغ و ماهي،برگ هاي سبز هم چون اسفناج،دانه هاي آفتابگردان و دانه هاي مشابه،دانه هاي جو و ... استفاده كنيد.
پنهان كردن حلقه هاي سياه اطراف چشم: تا زماني كه شما از روش هاي بالا براي محو كردن تيرگي اطراف چشمانتان استفاده كنيد مي توانيد اين تيرگي ها را با آرايش بپوشانيد به اين ترتيب كه از يك كرم مرطوب كننده براي زير چشمانتان استفاده كنيد.سپس از يك كانسيلر مناسب استفاده كنيد و با انگشت خود آن را روي پوستتان محو كنيد .لازم است براي محافظت از چشمانتان و پوستتان از عينك دودي و هم چنين كرم هاي ضد آفتاب استفاده كنيد.منبع : پرشین وی