به گزارش حوزه سینما باشگاه خبرنگاران به نقل از کمیته اطلاع رسانی سی ودومین جشنواره بین المللی فیلم فجر در خراسان شمالی، محمدهادی نائیجی کارگردان فیلم «حق سکوت» که فیلمش در جشنواره فجر در خراسان شمالی روی پرده رفت گفت: امیدوارم عظم ملی برای ارتباط با سینما به وجود آید تا بتوانیم با حضور دولتی ها در بحث سینما سازی و حمایت ازاین حوزه شرایط مساعد برای اکران فیلم ها در سینما های کشور فراهم کنیم. اکران فیلم های جشنواره فجر در شهرستان ها فرصت بسیار مناسب و خوبی است که تماشگران علاقمند سینما بتوانند آثار فیلم سازان مورد علاقه و منتخب خود را ببینند.

نائیجی با اشاره به کمبود سینما در شهرستان های کشور اظهار داشت: بحث اکران بحث پیچیده ای است و با توجه به اینکه برخی از شهرستان های کشور سالن سینما نداشته و برخی هم فاقد سینمای استاندارد هستند این موضوع بیشتر تحت الشعاع قرار می گیرد. امیدوارم عزم ملی برای ارتباط با سینما به وجود آید تا بتوانیم با حضور دولتی ها در بحث سینما سازی و حمایت ازاین حوزه شرایط مساعد برای اکران فیلم‌ها در سینماهای کشور فراهم کنیم.

هر سال جدول اکرام عمومی فیلم‌ها در طول سال بسته می‌شود و با توجه به این که تا نوبت اکران فیلم ها برسد بین فیلمساز و تماشاچی خیلی فاصله است که با آن ها فیلم را در سالن سینما ببیند.