منبع :
تناسب اندام - همه چیز درباره‌ی زیبایی اندام

یک بدن زیبا، باید سفت باشد و اگر پوست شما در شرایط خوبی نباشد چنین چیزی شدنی نخواهد بود. سفت کردن پوست باعث خواهد شد تا حس کنید که سفر کاهش وزنتان را به خوبی به پایان رساندهاید. اگر میخواهید پوستتان سفت و خوش منظر باشد، موثرترین راههایی که باید به آنها رسیدگی کنید را در ادامه بخوانید.
--وقتی جوانید وزن کم کنید
هر چه سنمان بیشتر میشود، پوست قابلیت ارتجاعی طبیعیاش را از دست میدهد. بهمین دلیل اگر هنگام جوانی از شر وزن اضافهتان خلاص شوید، پوستتان بجای اولش باز خواهد گشت. هر چه زودتر وزنتان را کم کنید، شانس بیشتری خواهید داشت که پوستتان خودش سفت شود. پس معطل نکنید! همین حالا برای کاهش وزنتان اقدام نمایید.
--رژیم یو یو نگیرید
مانند یو یو رژیم گرفتن نه تنها برای بدنتان بلکه برای پوستتان هم خوب نیست. دائما فربه شدن و دوباره آب رفتن، پوست شما را تحت استرس قرار میدهد، پس باید بیشترین تلاشتان را بنمایید تا از رژیم یو یو دوری کنید.
--بتدریج وزن کم کنید
فرایند سفت شدن پوست کند است، به همین دلیل ریتمی که وزنتان را کم میکنید هم باید تدریجی باشد. از این گذشته، کاهش وزن واقعی، زمانی رخ خواهد داد که تغییرات مهمی در سبک زندگیتان ایجاد کنید. این تغییرات، زمان برند اما از رژیم یو یو جلوگیری کرده و احتمال شل و افتاده شدن پوست بدنتان را کم میکند.
--همیشه ورزش کنید

اگر در حال مراعات و اجرای یک رژیم غذایی هستید، باید یک برنامهی ورزشی را نیز دنبال کنید. ورزش کردن، نه تنها به شما کمک خواهد کرد تا سریع تر وزن کم کنید، بلکه باعث خواهد شد تا پوست شما ظاهر بهتری پیدا کند. ورزش منظم، قابلیت ارتجاعی طبیعی پوست را افزایش خواهد داد، و آنرا صاف و نرم و سالمتر خواهد کرد.
--پوستتان را لایه برداری کنید
مطالعات متعددی نشان دادهاند که لایه برداری ملایم از پوستتان کمک خواهد کرد تا به زودی کاهش وزنتان، پوستتان نیز سفت شود. دلیل اینکه چرا این اتفاق میافتد این است که لایهبرداری باعث خواهد شد جریان خون افزایش پیدا کند.
این کار هم خوشبختانه باعث خواهد شد تا پوستتان سالم و قابل ارتجاع شود. پس، سعی کنید تا دو بار در روز و چندین بار در هفته پوستتان را لایه برداری کنید. نتایج اینکار را به زودی خواهید دید!
--آب فراوان بنوشید
پوست سالم در واقع پوستی است که هیدراته باشد. بهمین دلیل همیشه باید یک بطری آب در دسترستان باشد تا بتوانید همیشه از آن بنوشید. همچنین مطمئن شوید که از نوشیدنیهای ناسالم همچون نوشابه دوری میکنید، چرا که آنها دارای مواد شیمیایی ناسالمی هستند.