تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
آشنایی با یک پسر از طریق پیامک زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:maryam.azadeh
آخرین ارسال:maryam.azadeh
پاسخ ها 12

صفحه‌ها (2): صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

آشنایی با یک پسر از طریق پیامک

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:1#
  maryam.azadeh آواتار ها
  سلام
  مساله ای که پیش اومده مربوط به دختر یکی از دوستانم هست. ایشون مساله رو با من در میان گذاشت و منم تا جایی که تونستم راهنمایی اش کردم اما به نظرم خیلی بهتره که اینجا به بحث گذاشته بشه و مشاورین و اعضای گرامی، راهنمایی کنن و راهکار بدن.
  اونچه در زیر می خونین از زبان این دخترخانم هست:

  من هفده سالم هست و دارم برا کنکور میخونم تا توی یه رشته تاپ قبول بشم.
  خانواده ام فوق العاده مذهبی و سختگیر هستن.
  بهار پارسال همینجوری برا سرگرمی یه پیامک برا یه شماره ناشناس فرستادم. صاحب اون خط بهم پاسخ داد و پیامک های مسخره امیز ادامه پیدا کردن تا کم کم کار به صحبت تلفنی کشید. ایشون یه پسر هجده ساله و ساکن شیراز هست. در اولین فرصت بنا شد با هم قرار بذاریم و ایشون به محض اومدن به تهران باهام قرار گذاشت.
  آروم آروم حس کردم بدجوری بهش علاقمند و وابسته شدم و اونم متقابلا ابراز عشق و علاقه میکرد.
  شدیدا دچار درگیری عاطفی شدم و بعد از اون قرار چندبار دیگه همو دیدیم. تا جایی که تصمیم گرفتم انتخاب اولم رو در کنکور، شهر شیراز بزنم که به اون نزدیک تر بشم.
  مامانم تا حدودی در جریان هست ولی پدرم هرگز. این پسر ظاهرا قصد ازدواج داره و ادعا میکنه میخواد باهام ازدواج کنه اما چون الان سال اول دانشگاه هست میخواد صبر کنه تا بعد از فارغ التحصیلی و پیدا کردن شغل مناسب بیاد خواستگاری من.
  چند بار در حد شوخی بحث رابطه جنسی رو پیش کشید و من ناراحت شدم و بهش گفتم رابطه ما نباس از حد و حریم بیرون بره.
  دیروز که بعد از ماه ها بدقولی، بالاخره اومد تهران باهام قرار گذاشت ولی فقط در حد 20 دقیقه! من خیلی بهم برخورد و ناراحت شدم گفت کار دارم و ایشالا سری بعد جبران میکنم و بیشتر کنارت میمونم اما برا من قابل قبول نبود.
  من قبل از اغاز این رابطه، شدیدا اهل دین و ایمان بودم و اهنگ گوش نمیدادم و نمازم رو سر وقت میخوندم ولی الان حس میکنم اعتقاداتم سست شده. این پسر ظاهرا مذهبی هست ولی من از درونش خبر ندارم.
  دیروز سر این قرار کذایی و تایم کوتاه مدتش، بهم خیلی برخورد و بهش گفتم همه چیز تمام شده ولی الان حالم خیلی بده و حس میکنم بدون اون نمیتونم زندگی کنم.
  لطفا منو راهنمایی کنین.
  وطن پرنده ی پر در خون
  وطن شکفته گل در خون
  وطن فلات شهیدان شب
  وطن پا تا به سر خون
  وطن ترانه ی زندانی
  وطن قصیده ی ویرانی
  بخوان که دوباره بخواند
  این عشیره ی زندانی
  گل سرود شکستن را
  بگو که به خون بسراید
  این قبیله ی قربانی
  حرف آخر رستن را
  پاسخ با نقل و قول

 2. آشنایی با یک پسر از طریق پیامک  سپاس شده توسط A@92,anahid,havva,rahe shab

 3. ارسال:2#
  havva آواتار ها
  سلام
  یه دختر 17 ساله یه پسر 18 ساله به نظرم سن هردوشون خیلی حساسه وطبیعی که درگیر چنین اتفاقاتی بشن واز روی احساسات تصمیم بگیرن
  به دختر دوستتون بگین این عشق نیست این فقط یک حبابه که دور سر خودش کشیده که اون با افکار قشنگش که فقط ممکنه رویاهای خودش باشن پر کرده واین حباب نمیزاره ایرادها و نکات منفی طرف مقابل رئ ببینیم البته فاصله زیاد شهر ها هم باعث میشه بهش بگید باید این حباب بترکونه البته این حباب کاملا اماده ترکیدنه چون همون طور که خودش گفت به خاطر جریان (بهش برخورده) ولی بعدش کلی حالش بد شده
  این کاری که بعد از ترکیدن حباب اتفاق می افته چون تو نمیخوای قبول کنی اشتباهاتت رو و دچار عذاب ناراحتی میشی ولی بدون ارزشش رو داره هیچ چیز مهم تر از ایننده تو نیست حالا که کنکوری هستی چه بهتر خودت رو با درسات مشغول کن تا کمتر به فکر این ادم باشی برای خودت برنامه بریز
  حتی اوقات طفریح هتم تو جمع باش سعی نکن تنها باشی که بدجور باعث میشه فکر خیال که گاه عذاب اورن تو سرت جولان بده

  در مورد اعتقادات : خوب که خودت متوجه شدی و بدون خدا بزرگ بخشندست تو یه قدم به طرفش بردا اون وقت میتونی ارامشی که کوچولو کوچولو به قلبت جاری میشه رو حس کنی
  از پسره هم ایراد نمیشه گرفت چون اون ها از نظر سطح فکری با ما فرق دارن با اینکه خیلی گفتم اما خب تو که الان 17 ساله ته فهمت درکت فکرت اندازه یه پسر 21 سال باشه اما پسرا برعکس این هستن و خب تو 18 سالگی مخصوصا اگه شلوغ باشن .... طبیعی که مثال در مورد مثال جنسی کنج کاویت کنن ولی باید دعا کرد و خانواده ها اگاه باشن تا دوست نابابی اون به راه های دیگه از اون جای که تو این سن همه فک میکنن همه چی میدونن نمیشه حرفی بهشون ضد مخصوصا پسرا حرف با میخ تو سنگ بزنی میره اما گاهی تو کله این پسرا نمیره پس دعا میکنیم ایشالا درست میشن


  هیچ چیز زیباتر از شخصی نیست که قلبش شکسته... ولی هنوز به عشق باور دارد!!!
  خودت باش به اعتبار هیچ شانه ای اشک نریز...به اعتبار هر اشکی شانه نباش!!!
  ادمی به خودی خود نمی افتداگر بیفتداز همان سمتی می افتد که تکیه کرده است....
  پاسخ با نقل و قول

 4. آشنایی با یک پسر از طریق پیامک  سپاس شده توسط anahid,maryam.azadeh

 5. ارسال:3#
  rahe shab آواتار ها
  سلام دوست عزیز

  خیلی بهتر بود که میشد با خود ایشون ارتباط داشته باشیم ، چون نکته های ریز در مشاوره گاهی اوقات تأثیرات مهمی بر روند پیشرفت مشاوره خواهد داشت.

  اما توضیح یک سری مسائل ، شما رو در راهنمایی کردن هر چه بهتر ایشون کمک خواهد کرد.

  اساس تمایل به جنس مخالف در سنین بلوغ به صورت پلکانی پیش میرود؛ به همین رابطه ی برقرار شده توجه کنید ، ابتدا از یک پیامک مسخره آمیز شروع شد ، بدون هیچ گونه وابستگی و شناخت ، حتی در حد کمترین مقدار. اما کم کم روند به مطرح شدن روابط جنسی کشیده شد و دیدار هایی که شما به عنوان یک خانم رو قانع نکرد.
  در ابتدای رابطه ، بهترین لذت ها در ارسال پیامک گنجونده شده ، اما بعد از مدتی که انسان از این بُعد رابطه ارضا شد ، پیامک به تنهایی پاسخگوی نیاز شما نخواهد بود و رابطه به صحبت های کاملا رسمی تلفنی کشیده خواهد شد. بعد از پر شدن احساسات از این روند ، رابطه ی بین شما صمیمی تر شده و احساس وجود علاقه و عادت به صحبت در احساسات شما نمو پیدا خواهد کرد. رابطه به همین صورت پیش رفته تا به مرحله ی آخر یعنی برقراری رابطه ی جنسی کشیده میشود.


  اما در این مرحله لازم هست که شما یک نکته رو از مرد ها بدونید.

  تقریبا اکثر مردها تنها و تنها به دلیل روابط زناشویی ازدواج میکنند ، و در حقیقت روابط عاشقانه و عاطفی بخشی از همین مسئله رو به خودش اختصاص میدهد ، مردها در اولین برخورد با خانم ها ( به صورت غریزی) تفکرشان به سمت و سوی روابط جنسی معطوف خواهد شد. توجه داشته باشید که این مطلب در مرد ها طبیعی است و ابدا نشانه ای از بی حرمتی در آنها نیست ، اساس خلقت مرد ها اینگونه است.

  این مطالبی که عنوان شد دقیقا روندی هست که برای شما اتفاق افتاده و لطمه های احساساتی و اعتقادی شدیدی به شما وارد کرده است.

  به اعتراف خود شما ، در ابتدای رابطه نماز هاتون سر وقت خونده میشده و تا حد زیادی اهل مذهب بودین ، اما وجود یک نا محرم در زندگی شما ، اعتقاداتتون رو سست کرده.

  حالا شما دچار یک وابستگی هستید که تا حد زیادی شما رو صاحب انتظار از طرف مقابل کرده ، و با وجود این مطلب این آقا در مقام راضی کردن شما قرار ندارد ؛ نکته ی دیگری که در آسیب های این وابستگی خوابیده ، این هست که شما با وجود سن پایین و تجربه نکردن محیط دانشگاه ، خودتون رو به یک انتخاب که از روی علاقه ی کاذب به وجود اومده ، محدود کرده و به همین واسطه شما موقعیت های آتی خودتون رو قبل از دیدن (با وجود وابستگی ) رد میکنید.

  که ایشون در بهترین شرایط با وجود سربازی و ادامه ی تحصیل حدا اقل 3الی 4 سال دیگه برای خواستگاری قدم بر میدارن.

  پیشنهاد من برای شما این هست که ، در یک خلوت به احساسات و عواطف و پاکی که به پای این آقا ریختین تا به ظاهر عشق و محبت طلب کنید ، فکر کنید و از دست داده ها و بدست آورده هاتون رو بشمارید.

  ایمان ، احساسات زیبایی که به پای یک نامحرم ریخته شد ، اعتمادی خانواده به شما ، انتخاب شهر تحصیل و دوری از خانواده برای نزدیکی به یک شخص نامحرم و بدون تعهد به شما و خیلی مسائل دیگر که خودتون از اونها آگاهی دارید.

  در کل با توجه به شرایط سنی و سطح رابطه ی ایشون ، راه برگشت نسبتا خیلی هموار تر از چند مدت آینده ای هست که رابطه ادامه داشته باشد. اگر این رابطه از اینجا کات بشه ، شما موقعیت های اصلی زندگی تون از جمله تحصیل و انتخاب مهم برای ازدواج رو از دست نمیدین ، اما اگر ادامه داشته باشد جبران یک سری از خسرات به وجود آمده ، شاید هیچ گاه امکان پذیر نباشد.


  پیروز باشید.
  پاسخ با نقل و قول

 6. آشنایی با یک پسر از طریق پیامک  سپاس شده توسط anahid,fateme7393,golpesar,havva,maryam.azadeh

 7. ارسال:4#
  درود بانو

  بنده هم با بانو رها موافقم ایکاش میشد خود دختر خانوم هم بودن تا بهتر راهنماییشون میکردیم.

  با سلام و احترام
  ما کاملا دونسته و قصدا و عمدا روابط عاشقانه رو تخریب می کنیم

  البته روابط عاشقانه ای که متداول هست و خصوصیات ذیل را دارد:

  1- احساسات برانگیخته دختر و پسر نسبت به هم به صورت مخفی کاری

  2 - احساسات برانگیخته دختر و پسر بدون پشتوانه خانوادگی و تعهد افراد به آن

  3- احساسات برانگیخته در غیاب شناخت سایر فرایندها و معیارهای لازم برای ازدواج

  4 - احساسات برانگیخته بدون هدف گذاری رابطه که ادامه پیدا می کند شاید یه چیزی یه روز ازش در بیاید!

  5 - احساسات برانگیخته که مدت محدود، مشخص و تعیین شده ای ندارد. و جای شناخت را می گیرد.

  6 - احساسات برانگیخته که خانواده های دو طرف مخالف هستند. و در نهایت به درگیری و مشکلات با خانواده ها می انجامد.

  7 - احساساتی برانگیخته که مانع روند طبیعی پیشرفت تحصیلی، شغل، ارتباطات، تفریحات شده و صرفا فرد را به سوی خود می کشاند و به صورت تومور وار این چنین روابط عاشقانه یک فرد را فلج و بی خاصیت می سازد.

  8 - احساسات برانگیخته ای که به صورت موجی بین دختر و پسر بالا و پایین می شود و مانند یک بیمار دوقطبی، در فواصلی خلق بالا می رود و شاد می شود، و در لحظاتی هم خلق پایین می آید و توان فرد را می گیرد.

  9 - احساسات برانگیخته ای که همه معیارهای ازدواج را ذبح می کند. و تنهایی جای همه را می گیرد. بسان کسی که چشمان قشنگی دارد. اما دیگر بینی ، لب، صورت، پیشانی و گوش یا ندارید یا ریز هستند. در حالیکه باید هر چیزی وزن خودش را داشته باشد.

  10 - احساسات برانگیخته ای که وقتی راهش سد می شود. به افسردگی، فشارهای آسیب زای روانی، خودکشی، درگیری، اخراج از کار، ترک تحصیل ، به انزوا رفتن و .... را به فرد تحمیل می کند.

  11 - احساسات برانگیخته ای که اگر با اصرار و فشار که فرد دارد خانواده ها کوتاه بیایند و ازدواح کنند، بعد از ازدواج منشاء بدبینی، پشیمانی، و درگیری هایی می شود که به خاطر عدم شناخت کافی پیش آمده است.

  12 - احساسات برانگیخته ای که موجب می شود به خاطر طول کشیدن دوستی ها پیش بیاید و این توهم را ایجاد کند که دختر و پسر همدیگر را کاملا می شناسند. در حالیکه چنین احساساتی اساسا شناخت را به زیر صفر می رساند.

  13 - احساسات برانگیخته ای که کنترلش کم کم از دست طرفین می رود و از صحبت های عاطفی، به شوخی های عاطفی، لمس و گفتگوهای جنسی و کم کم به رفتار جنسی کشیده می شود.

  14 - احساسات برانگیخته ای که آن چنان سرعت می گیرد که اگر یکی از طرفین متوجه آسیب آن شد، قدرت ترک و قطع و فراموشی را از دست می دهد. و درمانده می شود.

  15 - احساسات برانگیخته ای که ساعت ها با چت، پیامک، ایمیل، فسبوک، تلفن، گشت و گذار، وقت دختران و پسران را می کشد. و در عوض به آنها توهم یک زندگی به جای یک زندگی می دهد.

  16 - احساسات برانگیخته ای که لذتهای آنی را برای مدتی به طرفین می دهد، لیکن در زندگی دراز مدت آنها نقش رنج دهنده ای را بازی می کند.

  17 - احساسات برانگیخته ای که اسم عشق یدک می کشد. اما قبله آن حس لذت درونی فرد هست. و هر وقت این احساس کم می شود. فرد مفعول عوض می شود. یا کس دیگری کنار آن می نشیند.

  18 - احساسات برانگیخته ای صفات دروغ و مخفی کاری را در پسر و دختر عادی و ارزشمند جلوه می دهد. و برای رسیدن به این هیجان حتی مادر وپدر و خانواده را به راحتی می فریبند.

  19 - احساسات برانگیخته ای که با قدرت خود حتی یک خانم تحصیل کرده، استاد دانشگاه، با موقعیت اجتماعی را هم به خطا می اندازد و او را ناتوان در هدایت مسیر زندگی و ازدواجش می کند.

  20 - احساسات برانگیخته ای که توقعات و انتظارات انتزاعی دختر و پسر را (اگر به ازدواج ختم شود)، به زندگی مشترک می برد و چون آنجا قابل انجام نیست. با یاس و سرخوردگی آنها را روبرو می کند.

  21 - احساسات برانگیختگی که دختر و پسر در قفل می کند و آنها را مقاوم نسبت به مشاوره و تجربه دیگران می کند. و آنها در برابر هر چیزی گارد گرفته ومقابله می کنند.

  22 - و اگر فرصت باقی بود به ازای هر کدام از این احساسات برانگیخته ای که بین دختر و پسری جریان داشت می شد مشکلش در بندی آورد....  به نظرم من کسانی که در بند چنین احساسات برانگیخته ای قرار می گیرند و ازدواج هم می کنند و زندگی مناسبی هم دارند مانند کسانی هستند که با چشم بسته از عرض یک اتوبان و آزاد راه عبور کرده و سلامت به آن طرف رسیده اند. البته امکان ضعیفش هست. لیکن هر کس چنین ریسکی می کند باید عواقبش را بپذیرد. (چشم بسته در اینجا همان احساسات برانگیخته یا روابط عاشقانه ای هست که ما تخریبش می کنیم عمداً)

  ------------------------------------------------------------------------------------
  سطوح رابطه دختر و پسر


  متاسفانه دید نابالغانه به نحوه ارتباط دختر و پسر غالبا منجر به درگیریهای عاطفی ,شکست های ارتباطی و تبعات منفی آن می شود . گاهی این رابطه ها به احساس گناه بدبینی,رنجش ,خشم ,تنفر ,فرار ازازدواج یا نگرانی های فزاینده دختران و پسران می شود .
  آگاهی از نحوه مدیریت کردن اینگونه رابطه ها منجر به کاهش عوارض آن می شود .
  رابطه دختر و پسری می توانددر 3سطح وجودداشته باشد ,البته مرزهای این سطوح کاملا مشخص نیست و اینها همپوشانی دارند .لیکن با شناخت این 3 سطح مدیریت و کنترل رابطه بهتر می شود .

  1- سطح اجتماعی(social) :
  این سطح عقلانی ارتباط دختر و پسر است.دراین سطح ارتباطی ,دختران و پسران در محیط کار,محل تحصیل و محیطهای اجتماعی با هم تعامل دارند ,این ارتباط همانند ارتباط با هم جنس است . دراین سطح ابراز احساسات , عاطفه و هیجانات وجود ندارد و مسائل جنسی وجود ندارد .
  این سطح از ارتباط معقولانه است ,لذا پنهان کاری درآن راه ندارد , قرارهای خصوصی و ابراز تمایلات احساسی منتفی است .تلفن های غیر کاری و طولانی ,sms های عاشقانه دراین جا تعریف نمی شود . از این که خانواده ها در جریان محتوای صحبت ها ی ما قرار بگیرند نگران نیستیم . عشوه گری ,دلبری, و ابراز تمایل ها دراین سطح نمی گنجد .وهمه ی ارتباط دراین سطح کاملا آشکار و بی استرس است . حتی دراین سطح در چارچوب قراردادهای اجتماعی خواستگاری ها اتفاق می افتد و شناخت های قبل از ازدواج شکل می گیرد .

  2- سطح عاطفی و هیجانی (Emotional)
  دراین سطح زن و مرد به تبادل احساسات و هیجانات می پردازند , احساس تعلق و محبت به هم دارند و ابراز می کنند , رابطه انحصاری بین زن و مرد بوجود می آید . حرف های محرمانه و خصوصی و عشوه و عشق ورزی ها مربوط به این سطح عاطفی و هیجانی می شود . قرارها ,کوه رفتن ها , پارک رفتن ها ,نامه ها , اس ام اس ها و..... دراین جا صورت می گیرد .بازی جزوه دادن و گرفتن و....، آغاز این مرحله است که باید دقت شود .
  نکته مهم :
  اما باید این قانون طلایی را دختران و پسران بدانند که رابطه احساسی در این سطح عمیق است و صرفا در چارچوب ازدواج و پس از عقد و تعهد زناشویی، عقلانی و درست هست. و قبل از عقد آفت رابطه و شناخت و عامل شکست می باشد.

  یعنی وقتی عقد انجام می گیرد آن وقت انحصار رابطه از طریق قانون و شرع به قطعیت رسیده و از نظر عرف , اجتماع , فرهنگ , شرع و قوانین رابطه به رسمیت یافته است .چون دراین صورت دختر و پسر نگران نیستند که دچار مشکل شوند . نگران نیستند خانواده مانع آنها شود . نگران نیستند که طرفشون آ نها را ترک کند یا با کس دیگری ازدواج کند . در این حریم امن است که انحصاری بودن معنا می دهد .
  اگر بدون عقد در دوران قبل از ازدواج ، به این سطح رابطه یعنی سطح احساسی و هیجانی وارد شدید باید منتظر عواقب آن باشید . بعضی این خطرات , از این قبیل اند .
  1- وابسته شدن و سپس ترک شدن .
  2- ممانعت خانواده از ازدواج در حالی که از نظر هیجانی وابسته اید .
  3- نگرانی از آشکار شدن ارتباط و برخورد خانواده ها .
  4- به هنگام ازدواج، از رابطه های قبلی نگران و هراسان هستید .
  5- عدم تعهد و عدم منع قانونی برای ازدواج با دیگری .
  6- تغییر دیدگاه طرف مقابل و منصرف شدن از ازدواج .
  7- وعده های دروغین و سوء استفاده از احساسات .
  8- تحریف شناخت نسبت یکدیگر
  9- متضرر اصلی در این سطح دختران هستند.
  10- عدم مسئولیت پذیری در رابطه كه به خاطر عدم قرار داد قانونی و شرعی كاملا محسوس است.

  خلاصه :
  تا زمانی که عقد قانونی صورت نگرفته است، ابراز هیجانات و احساسات و عواطف ممنوع است .

  3- سطح سوم :سطح جنسی (sexual)
  این سطح از ارتباط نیزمانند سطح دوم صرفا پس از ازدواج منطقی و صحیح است . و مرز آن از سطح عاطفی عبارت است از : لمس کردن ,اشاره به مسائل زناشویی, جک های سکسی , سوال های جنسی ,فیلم و خاطره جنسی , بهانه برای قرار در حریم های خصوصی, محیط های خلوت . همچنین بهانه های مختلف مثل این که : اگر هم دیگر را دوست داریم می توانیم ارتباط را عمیق کنیم .باید هم دیگر را آزمایش کنیم ,یا این که ما متعلق به هم هستیم پس می توانیم هر طور خواستیم عمل کنیم .و...
  تمام 10 تهدید برشمرده در سطح دوم (عاطفی و هیجانی )این جا هم با شدت بیشتر وجوددارد .
  علاوه بر آن خطرات ذیل هم وجود دارد .
  1- سوءاستفاده های جنسی از دختران .
  2- از بین رفتن بکارت و تبعات آن , آبروریزی ,خود کشی,فرار ,افسردگی ، ترس از ازدواج کردن , اضطراب .
  3- تهدیدات وابسته به فرهنگ ,قتل ها ی ناموسی.
  4- بدبینی های پس از ازدواج و محدودیت ها .

  در واقع اگر هنجارهای اجتماعی و شرعی نتواند دختر و پسر را از ارتباط جنسی غیر قانونی قبل از ازدواج باز دارد , این مسئله در پس از ازدواج هم هست که پس از ازدواج هم مانعی پیش روی خود در کسب لذت نبینند.
  درواقع وجود مرزی بازدارنده در روابط سطح 2و3 (ارتباط احساسی و ارتباط جنسی ) تضمین کننده یک ارتباط قوی هست . این باز دارندگی این اطمینان رابه طرفین می دهد که پس از ازدواج نیز فرد مذکور از این بازدارندگی در جهت حفظ کیان خانواده استفاده کرده و روابط احساسی و جنسی خارج از خانواده نداشته باشد .

  نتیجه گیری :
  ارتباط دختر و پسر صرفا در محیط اجتماعی و در سطح اجتماعی به شرطی آسیب رسان نیست که وارد سطح دوم (سطح احساسی)و سطح سوم (سطح جنسی) نشود .و اگر مسئله ازدواج در میان بود , باید در همان سطح اجتماعی و به صورت آشکار, صریح و قانونی فرایند خواستگاری و شناخت طی گردد.و پس از ازدواج سطح احساس و جنسی صحیح می باشد .و اگر دختر و پسر قبل از ازدواج وارد سطح احساسی یا سطح جنسی شدند باید عواقب و خطرات آن را بپذیرند و بابت این اشتباه تاوان آن را بپردازند .


  .
  .
  .

  منبع: سایت تالار گفتگوی همدردی:سایت تخصصی مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده


  پاسخ با نقل و قول

 8. آشنایی با یک پسر از طریق پیامک  سپاس شده توسط anahid,havva,maryam.azadeh

 9. ارسال:5#
  maryam.azadeh آواتار ها
  حوای عزیزم
  از توصیه های با ارزش و مفید شما ممنونم. بله کاملا مشخص هست که این دو نوجوان درگیر یه حس عاطفی شدن و منطق قوی پشت این رابطه وجود نداره. اصطلاح جالبی به کار بردین: حباب و منم با حرفتون موافقم. متاسفانه پسرها در این سنین خیلی هیجان مدارانه عمل میکنن ولی خب یک طرف دیگه هم دخترها هستن که اونا هم درین سنین( تین اجری) قادر به خویشتن داری نیستن و هر دو طرف اشتباهات همدیگه رو تکمیل میکنن.

  راه شب عزیز
  از حرفای عمیق و دقیق تون ممنونم. متاسفانه این دختر گل ما، کاملا داره قدم هاشو اشتباه برمیداره. درس خوندن در شیراز به خاطر نزدیک شدن به یه پسر غریبه بدون هیچگونه تعهد و پشتوانه ای، کار واقعا غلطی هست. باهاش که صحبت میکنم خودش میگه میدونه که داره احساسی تصمیم میگیره ولی دست خودش نیست.
  حق با شماست خودش اگه اینجا حضور داشت خیلی بهتر بود. ولی روی حساب ملاحظاتی نمیتونم دعوتش کنم بیاد اینجا چون در خانواده شون محدودیت های عجیبی وجود داره خصوصا در راستای استفاده از اینترنت و من نمیخوام پیشنهاد بدم که بعدا مادرش بهم معترض بشه. من از درون مادرش کاملا اگاهم و مشخصه که دخترشو دوست داره و برا اینده اش نگرانه میدونم که حسن نیت داره. ولی بهرحال این دختر داره جاده رو اشتباهی طی میکنه. حتی اگه از محدودیت های خانواده هم گله مند باشه هرگز توجیه برای پی گرفتن چنین رابطه هایی نیست. صرف نظر از هر مساله ای یه ادم بالغ باید ببینه راهی که داره میره سرانجامش به کجا خواهد رسید.

  گل پسر گرامی
  از حرفای خوب شما ممنونم. بله روابط دختر و پسر در این سنین، معمولا هیچ بنا و بنیاد محکمی نداره و بر پایه احساسات و تغییرات هورمونی استوار هست. خودم هم عمیقا مایل هستم این رابطه بی حاصل و خطرناک، تخریب بشه. اما چون دارم به چشم خودم شدت عشق و علاقه این دختر رو به اون پسر میبینم نمیتونم با صراحت بهش بگم دست بکشه.
  اما تموم حرفای شما دوستان نازنین رو به ایشون منتقل میکنم.
  بی نهایت از همه تون سپاسگزارم.
  وطن پرنده ی پر در خون
  وطن شکفته گل در خون
  وطن فلات شهیدان شب
  وطن پا تا به سر خون
  وطن ترانه ی زندانی
  وطن قصیده ی ویرانی
  بخوان که دوباره بخواند
  این عشیره ی زندانی
  گل سرود شکستن را
  بگو که به خون بسراید
  این قبیله ی قربانی
  حرف آخر رستن را
  پاسخ با نقل و قول

 10. آشنایی با یک پسر از طریق پیامک  سپاس شده توسط golpesar,havva

 11. ارسال:6#
  با سلام
  ممنون از پاسخ دوستان عزیز!
  قبل از بحث در مورد موضوع ، یه مثال می زنم. فکر کنید قراره یک خونواده به مکانی مهاجرت کنند که روزی آرزوش رو داشتند و حالا فرصتش پیش اومده. در چنین موقعیتی اگر یکی از افراد خانواده به دلایلی کاملا شخصی نتونه به این مهاجرت راضی بشه ، دیگران از آرزوهای خودشون و اینکه چنین موقعیتی دیگه تکرار نمیشه صحبت می کنند. این وضع هیچ چیزی رو عوض نمیکنه. تمامی افراد خانواده در یک کشتی هستند و آن یکی در کشتی دیگر.
  برگردیم به موضوع خودمون. در تمامی نکته های دوستان جای یک نکته مهم خالی بود و اون همدلی بود. اگر با مثالی که براتون زدم از شما بپرسم که چطوری میشه فرد تنها را در یک کشتی مشترک با خانواده قرار داد؟ جواب شما چیه؟ بله باید داخل کشتی اون بشیم و مزایا و عیوب راهش رو نشون بدیم و خودمون رو با اون همراه کنیم تا شاید در ادامه اون با خانواده همراه بشه.
  در راستای همدلی باید به دنبال تفکراتی باشیم که احساسات دختر خانم رو شکل داده:
  1- چه ملاک هایی برای ازدواج داره؟
  2- چه چیزهایی رو مانع ازدواج موفق خودش میدونه؟
  3- راه های غلبه بر مشکلاتش چی میتونه باشه؟
  4- چه تضمینی میتونه برای موفقیتش در این رابطه به دست بیاره؟
  بله باید ابتدا خودمون رو موافق چنین رابطه ای نشون بدیم و در ادامه چراغ هایی رو برای روشن شدن زوایای این ارتباط روشن کنیم.
  خدایا :لباس رزم بر بدن مولایمان بپوشان. آمین
  پاسخ با نقل و قول

 12. آشنایی با یک پسر از طریق پیامک  سپاس شده توسط golpesar,maryam.azadeh

 13. ارسال:7#
  maryam.azadeh آواتار ها
  با تشکر دوباره از تموم دوستانی که لطف کردن و راهنمایی کردن، تشکر ویژه دارم از شما خانم حسینی عزیز به خاطر حرف های ارزنده تون.
  واقعیتش این دختر خانم، دختر دوستم هست. دوستم خانمی هستن کمی از من بزرگتر که توی کلاس های ایروبیک با هم اشنا شدیم و دخترشون هم گاه گداری با ایشون همراه میشد و البته بعدا شماره موبایل شو بهم داد و بعدش هم این مساله رو باهام در میان گذاشت و منو شدیدا با یه مسوولیت جدی مواجه کرد. در این مورد با پدرم صحبت کردم و ایشون هم شدیدا نگران این دختر شدن. خودم هم سخت نگران بودم و احساس کردم باید این مساله رو اینجا و با شما دوستان عزیزم در میان بگذارم و از مشاوره هاتون بهره مند بشم.
  خانم حسینی عزیز، پاسخ سوالات تونو تا جایی که از این دختر شناخت دارم براتون می نویسم:

  1- اونقدر که من فهمیدم دین و ایمان و اخلاق و مهربونی براش خیلی مهم هست. روی واژه "محبت" خیلی تاکید داره و براش خیلی جالبه پسری بهش
  محبت کنه.
  2- دقیقا نمیدونم چه موانعی رو بر سر راه خودش حس میکنه اما برداشت من با توجه به حرفاش اینه که گویا پدر ایشون خیلی سختگیر هستن و ظاهرا پدر رو یه مانع حساب میکنه.
  3- من فکر میکنم بهترین راه براش این هست که در این سن فعلا فقط روی درس هاش تمرکز کنه و کنکور بده و بره دانشگاه. به هرحال ایشون هرچی بزرگتر و مستقل تر بشه فورس و اعمال زور پدرش هم خواهی نخواهی کمرنگ تر میشه. البته اینا نظرات من هستن و شما بهتر میتونین تشخیص بدین.
  4- خب تضمین برای ازدواج موفق، شناخت کامل پیش از ازدواج هست و این مستلزم آگاهی و شعور بالای دختر و پسر پیش از ازدواج هستش.
  اینکه چشم هاشونو باز کنن و اگاهانه قدم بردارن.

  باز هم ازتون سپاسگزارم خانم حسینی نازنین.
  وطن پرنده ی پر در خون
  وطن شکفته گل در خون
  وطن فلات شهیدان شب
  وطن پا تا به سر خون
  وطن ترانه ی زندانی
  وطن قصیده ی ویرانی
  بخوان که دوباره بخواند
  این عشیره ی زندانی
  گل سرود شکستن را
  بگو که به خون بسراید
  این قبیله ی قربانی
  حرف آخر رستن را
  پاسخ با نقل و قول

 14. ارسال:8#
  با سلام
  ممنون از پاسخ هاتون
  منظورم از طرح پاسخ ها، کشوندن بحث میان شما و دختر خانم به سمت و سوی پاسخگویی به این سؤالات و به اصطلاح روشن شدن مسیر و شناخت دادن به ایشونه در مسیر همون مثال همدلیه.
  به هر حال پاسخ 1 و 2 شما اگر نظر دختر خانم باشه قابل تأمله.یعنی ملاکشون خیلی جدی و مناسب و رفتارشون بر خلاف این مسیره. و دیگه اینکه نباید هیچگاه فرد برای رسیدن به آرزوهاش روبروی خانواده قرار بگیره . به هر حال نباید یک طرفه قضاوت کرد و با واکاوی مسأله به صحت و سقم موضوع پی ببرید. البته شاید ایشون برای توجیه شما و همراهی شما با خودشون، این موضوع رو بیان کرده. مانور دادن روی این موضوع و البته مراجعه به مشاور به نظر منطقی تر می باشد.
  خدایا :لباس رزم بر بدن مولایمان بپوشان. آمین
  پاسخ با نقل و قول

 15. آشنایی با یک پسر از طریق پیامک  سپاس شده توسط maryam.azadeh,مهدی خان

 16. ارسال:9#
  به نظر من هرچه زودتر باید تموم بشه چون این رابطه کاملا مشخصه پایه واساس نداشته در ضمن اون پسر فقط میخاسته نیاز جنسی وعاطفی شو برطرف کنه وبه وضوح از صحبتای به ظاهر شوخیش مشخص بوده.پشت هر حرف شوخی کمی واقعیت پنهان هست
  پاسخ با نقل و قول

 17. آشنایی با یک پسر از طریق پیامک  سپاس شده توسط maryam.azadeh

 18. ارسال:10#
  maryam.azadeh آواتار ها
  خانم حسینی عزیز
  واقعا ازتون ممنونم. واقعیتش این دختر خانم نوجوون، تحت تربیت مذهبی خانواده بوده و طبعا ملاک ها و معیارهای ازدواج رو بر اساس ایدئولوژی خانواده اش خوب یاد گرفته و بلد هست. اما خب در عمل و به قول شما از جنبه رفتاری، ایشون داره احساسی و بی منطق عمل میکنه و به خاطر سن کم، بر اساس هیجان هایی که ناشی از ترشح هورمون هاست رفتار میکنه جای اینکه بخواد از منطق درونش پیروی کنه. شخصیتا دختر معقول و آرامی هست و اونقدر که من شناختمش همیشه مودبانه و حساب شده حرف میزنه و در ضمیر ایشون نجابت وجود داره ولی خب عملکردش در حال حاضر و در مواجهه با اون پسر غریبه، اصلا مورد تایید نیست.
  بله ایشون به خاطر رسیدن به ارزوهاش نباید مقابل خانواده اش بایسته و برا من این مساله خیلی مهم هست که مبادا ضربه ای به مادر یا پدر ایشون وارد بشه. چون همونطور که گفتم اول با مادرش اشنا شدم بعد با خودش.

  _________

  جناب مهدی خان
  ممنون ازتون. کاملا باهاتون موافقم. بین دختر و پسر غریبه که هیچ نسبتی با هم ندارن، نبایستی شوخی در مورد رابطه جنسی صورت بگیره و به قول شما معمولا پشت این شوخی ها، یک تصمیم جدی پنهان هست. بله منم حس میکنم این رابطه پایه و اساس نداره. با ایشون صحبت کردم ولی خب مشخصه ایشون تحت تاثیر احساسات شون هست و متاسفانه بخش مربوط به احساسات در مغز انسان ها، چندان از منطق پیروی نمیکنه.
  وطن پرنده ی پر در خون
  وطن شکفته گل در خون
  وطن فلات شهیدان شب
  وطن پا تا به سر خون
  وطن ترانه ی زندانی
  وطن قصیده ی ویرانی
  بخوان که دوباره بخواند
  این عشیره ی زندانی
  گل سرود شکستن را
  بگو که به خون بسراید
  این قبیله ی قربانی
  حرف آخر رستن را
  پاسخ با نقل و قول

صفحه‌ها (2): صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کاربران دعوت شده

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •