ولادت امام محمد تقی جواد الائمه (ع) را به همه مسلمین جهان تبریک و شاد باش عرض می کنم.


یکی از بهترین راه هایی که امام جواد(ع) و مابقی ائمه در زمان غیبت برای ما باقی گذاشته اند و شیعیان می توانند در زمان غیبت با بهره‌مندی از آن مشکلات و آسیب‌های زندگی روزمره را به حداقل برسانند دعا کردن و توسل به ائمه است.
به عنوان نمونه امام جواد(ع) در جود و بخشش شهره عام وخاص هستند به نحوی که سخاوت ایشان در بخشش های مالی و غیر مالی ایشان را نزد دوست و دشمن معروف کرده است. واقعیت دوران غیبت آن است که شیعیان نمی توانند مانند دوران عصر حضور اهل بیت به خدمت ائمه برسند و از ایشان طلب کمک و استمداد کنند؛ اما دعا و اذکاری که امام جواد (ع) برای رفع تنگدستی و گشایش روزی به شیعیان آموخته است بی شک در امروز نیز می تواند راهگشای مشکلات ما نیز باشد.
روایت شده که شخصی به خدمت حضرت امام جواد(ع) نوشت که قرض بسیار دارم؛ حضرت در جواب نوشتند: "استغفار بسیار کن و زبانت را به خواندن سوره انا انزلناه تر بدار"(یعنی بیشتر آن را تلاوت کن)
ادعیه، اذکار و نماز هایی که از امام جواد(ع) برای برطرف شدن مشکلات مالی و همّ و غم دنیا رسیده است بسیار است؛ اما متاسفانه ما شیعیان دوای برخی از دردها و مشکلات خود را از درب خانه اهل بیت جستجو نمی‌کنیم و از ایشان یاری نمی طلبیم. ادعیه رسیده از سوی امام جواد(ع) برای برطرف شدن بسیاری از مشکلات و آسیب های زندگی امروزی مثمر ثمر است و با اندک مطالعه می توان از آن ها استفاده کرد.