تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
فحش و بد دهنی و کتک زدن زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:پرنیا
آخرین ارسال:محسن عزیزی
پاسخ ها 14

صفحه‌ها (2): صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

فحش و بد دهنی و کتک زدن

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:11#
  سلام ممنون از اینکه کمکم میکنید .
  1-شناسایی زمینه سازهای عصبانیت همسرتون : همسرم با کوچیکترین حرفی هم عصبانی میشه .اول قهر میکنه بعد هم عصبانی میشه مثلا اگه آب بخواد به من بگه بده و من بگم خودت آب بخور هم اول قهر میکنه بعد عصبی میشه .دیگه مواردی که قابل عصبانی شدن هم باشه که جای خود داره .

  2. شیوه صحبت کردنتون با همسرتون در زمانی که احساس می کنید داره وارد چرخه خشم میشه : همسرم وارد چرخه خشم یکمرتبه میشه حرف زدن باهاش خوب یا بد فرقی نداره .تو شرایط عصبانیت یا حرف نمیزنم که منجر به قهر میشه یا اگه حرف معمولی هم بزنم که منجر به کتک خوردن میشه .

  3. تشخیص علائم چهره ای و هیجانی و رفتاری همسرتون پیش از پرخاشگری: قبل از عصبانیت و پرخاشگری با قیافه گرفتن و البته فحش دادنش کاملا نه تنها من بلکه هر کسی باشه متوجه میشه که الان عصبانی هست و به همه کم محلی و بی احترامی میکنه

  در مورد اینکه موقع غذا خوردن کثیف میکنه بارها شده با عزیزم و قربونت برم تذکر دادم که این رفتار زشته جایی میریم من خجالت میکشم و قبول کرده ولی خدا نکنه با من مشکلی داشته باشه یا عصبانی باشه هر جایی باشیم این رفتار رو میکنه و در نهایت هم میگه مادرم 28 ساله نتونسته عادتم رو تغییر بده تو میخوای تغییر بدی ؟ مادرش هم در اینجور مواقع میگه راست میگه خودش باید بخواد تغییر کنه .مادرش اصلا فکر نمیکنه که تربیت غلط اون بوده که این الان این رفتارا رو میکنه .از این قبیل رفتارا زیاد داره اینکه جلوی بزگتر بدون عذرخواهی دراز بکشه وقتی کسی از در وارد بشه که ازش هم بزرگتره از جاش بلند نشه و وقتی من اینا رو بهش میگم میگه تو داری بهونه الکی میگیری .

  مادرش خیلی بی منطق ازش حمایت میکنه .ما کوچیکترین دعوایی با هم داشته باشیم همسرم خیلی راحت میگه شب خونه نمیام و مادرش هم استقبال میکنه اصلا نمیگه بهش که برو خونت و زنت هم هست .تازه شرایطی رو فراهم میکنه که به پسرش بد نگذره و ناراحت نباشه .خیلی وقتا بی احترامی رو به مادرش هم میکنه ولی اون خیلی راحت میگه عیب نداره چیزی تو دلش نیست زن باید کوتاه بیاد .بی ادبی و بی احترامی هیچ ربطی به گذشت و صبر یه زن به نظر من نداره که مادرش اینجوری برخورد میکنه .

  من اصلا بهش نمیتونم بگم تو به من توجه داری یا نداری چون اینقدر بهم فحش میده که حالم از خودم بهم میخوره .

  تو شرایط عادی اگه راجع به مسائل زندگی حرفی نزنیم مشکلی نیست ولی با کوچکترین حرفی فحش و دعوا و قهر

  از ویژگی های مثبتش هم اینکه : وقتی خوبه مهربونه -هواتو داره .....

  از طرفی من تو هزینه های زندگی خیلی رعایتش رو میکنم ولی در حالی که پول داره و از من قایم میکنه و هیچ پولی هم به من نمیده ............
  پاسخ با نقل و قول

 2. فحش و بد دهنی و کتک زدن  سپاس شده توسط golpesar

 3. ارسال:12#
  برخورد شما بعد انیکه قهر کردن یا عصبانی شدن و شروع به فحاشی کردن چیه؟ منظورم اینه آیا محبتی که قبل از کار اشتباهی که انجام میده بهش میکنید آیا بعد انجامش هم به همان صورته یا نه؟

  لطفا کامل توضیح بدید
  پاسخ با نقل و قول

 4. ارسال:13#
  سلام
  به طور مثال همین دیروز همسرم سر یه موضوع کوچیک قهر کرد که به این صورت بود : اومد گیر داد که اون یه بسته گوشت کجاست من گفتم من درستش کردم بعد دوباره که پیاز مگه تازه نخریدی چرا تموم شده که من گفتم یعنی چی زشته تو این حرفها رو میزنی سر اینا قهر کرد شروع کرد به فحش دادن البته فحشهای خیلی بعد و از خونه گذاشت رفت خونه مادرش و ساعت 11.30 شب اومد خونه .صبح که قهر کرد رفت من کلی اس ام اس زدم که اصلا من اشتباه کردم بیا امروز تعطیله پیش هم باشیم ولی حاضر نشد بیاد و خیلی راحت خونه مادرش موند و گفت مقصر تویی تنها بمون .شب هم که اومد من دیگه خوابیده بودم باهاش حرف نزدم البته بیدار هم اگه بودم با این همه رفتار بدش باهاش حرف نمی زدم .البته در کنار این قبل از این بحث هم سر یه موضوع دیگه چند روز قبلش شروع کرد به بحث و تا اونجایی که میتونست به من فحش داد و اینکه نمیخوامت و ازت متنفرم با همه اینا شب که اومد خونه غذا درست کردم درست باهاش رفتار کردم ولی حتی یه معذرت خواهی کوچیک نکرد ...
  پاسخ با نقل و قول

 5. فحش و بد دهنی و کتک زدن  سپاس شده توسط محسن عزیزی

 6. ارسال:14#
  محسن عزیزی آواتار ها
  سلام پرنیا خانم

  رفتار همسرتون بی شک مورد تایید نیست، اما در بین صحبت هاتون میشه تشخیص داد که پیشگیری کردن از دعواهای شما راه حلی بسیار ساده تر هست.

  دقت کنید که دعواهاتون بر سر چه مواردی هست. بیشترشون در رابطه با عادات قدیمی همسرتون هستند. این درسته که همسرتون اگر جلوی بزرگتر بلند نشه یا احترام نگذاره، کارش ناپسند هست، اما به پای شما نوشته نمیشه. درسته که همسر شماست، اما شما باید او رو بپذیرید حتی با اشتباهاتی که بعضا ممکنه مرتکب بشه. سعی نکنید با زبان و دعوا تغییرش بدید؛ به جاش سعی کنید عملی که مدنظرتون هست رو انجام بدید و اصلا هم از همسرتون نخواهید مثل شما برخورد کنه. سرزنشش نکنید. بهترین کار برای ترک عادت دادن همسرتون، بی توجهی به علاوه انجام رفتار معکوسش از جانب شماست. یعنی اینکه اگر او درست غذا نمیخوره، شما آداب رو رعایت کنید در حضور او، و در عین حال به رفتار نادرست او توجهی نشون ندید.

  اگر جلوی بزرگترها بلند نمیشه یا دراز می کشه، شما جلوی بزرگترها بلند بشید و احترام بگذارید و به رفتار او هم بی توجهی نشون بدید. بی توجهی یعنی اینکه انگار نه انگار. نه اینکه با گوشه چشم نگاهش کنید یا آه بکشید یا با چشم غره منظورتون رو برسونید! نه اینها همه اش نمود توجه هست از نوع منفی. اصلا این که همسرتون در مواقعی که با شما دعوا کرده یا ازتون ناراحته، عمدا بد غذا میخوره، نمود بارز این امر هست که شما رو شناخته و درک کرده که شما روی این رفتار حساسیت دارید و بنابراین لج میکنه. پس، شما کلید حل مشکلتون دست خودتونه. بی توجهی به عادات ناپسندش و کم کردن حساسیتتون و پذیرش همسرتون در کنار اجرای عملی( و نه توصیه زبانی) عادات مغیر با رفتارهای ناپسند او

  همچنین باید روی الفاظ خودتون به شدت کار کنید. وقتی همسرتون میگه مگه تازه پیاز نخریده بودیم؟ بهش بگید آره راست میگی، مصرف پیازمون زیاد شده. میتونیم از این به بعد کمتر بخوریم. اگه حوصله خرید نداری، امشب بدون پیاز غذا درست می کنم همسر گلم!

  زبانتون جوری بچرخه که همسرتون خلع سلاح بشه. از زبان نرم و منطقی استفاده کنید، و داد رو با فریاد جواب ندید!

  نکته دیگر اینکه وقتی یه موضعی رو گرفتید، روش بایستید. مثلا اگر بعد از دعوای سر پیاز، همسرتون قهر کرد و رفت خونه مادرش، شما تماس نگیرید که بگید از پیش مادرت پاشو بیا پیش من! یا رهاش کنید تا شب خودش برگرده و یا اینکه با مادرش تماس بگیرید و بگید من دارم میام اونجا!

  به نظر میرسه که با پذیرش عادات همسرتون، و همچنین شناسایی عوامل زمینه ساز خشم او، میتونید با زبان نرم و رفتار درست، از بیشتر مواردی که منجر به عصبانیت همسرتون میشه پیشگیری کنید.
  از امام علی علیه السّلام پرسيدند «خير» چيست؟ فرمود:

  خوبى آن نيست كه مال و فرزندت بسيار شود، بلكه خير آن است كه دانش تو فراوان و بردبارى تو بزرگ و گران مقدار باشد و در پرستش پروردگار در ميان مردم سرفراز باشى، پس اگر كار نيكى انجام دهى شكر خدا به جاى آورى، و اگر بد كردى از خدا آمرزش خواهى. در دنيا جز براى دو كس خير نيست: يكى گناهكارى كه با توبه جبران كند، و ديگر نيكوكارى كه در كارهاى نيكو شتاب ورزد.


  نهج البلاغه، حکمت 94
  پاسخ با نقل و قول

 7. فحش و بد دهنی و کتک زدن  سپاس شده توسط MMB,کمک,روانشناس کوچولو

صفحه‌ها (2): صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •