تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
فحش و بد دهنی و کتک زدن زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:پرنیا
آخرین ارسال:محسن عزیزی
پاسخ ها 14

صفحه‌ها (2): صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

فحش و بد دهنی و کتک زدن

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:1#
  سلام
  از زندگی دیگه خسته شدم .از طلاق گرفتن هم وحشت دارم اصلا ازدواج نکردم که بخوام طلاق بگیرم ولی الان حدودا9 ماه هست که عروسی کردم تو این مدت بیشتر از 8 بار شوهرم کتکم زده .فحش هم که همیشه حالت عادی هم میده .ازش بدم میاد .ازش متنفر شدم نمیدونم چه کار کنم .فقط واسه همه مشکلات بینمون من رو مقصر میدونه در صورتی که یه پسر پرو و بی ادبه که خانواده اش که کاری به این رفتاراش ندارن.خسته شدم واقعا درمونده شدم داغونم داغونمممممممممممممممممممم ممممممممممممممممممممممممم ممممممممممممممممممممممممم مممممممممم
  پاسخ با نقل و قول

 2. ارسال:2#
  درود بانو پرنیا به همیاری خوش آمدید

  شما چند سال دارید و ایوشن چند سالشونه؟
  طریقه آشنایی شما به چه صورت بوده ؟
  میشه لطف کنید و چندتا مثال بزنید دلایل اینکه ایشون دست روی شما بلند کردن چیه ؟
  و در آخر عکس العمل شما چی بوده؟(قهر کدردی ایشون جلو اومدهب رای آشتی یا شما جلو رفتید)
  روابط جنسی شما چگونست؟(ببخشید بخاطر این سوال ولی دانستنش میتوانید کمک کند)آیا رضایت دارید یا خیر
  پاسخ با نقل و قول

 3. ارسال:3#
  سلام
  من 29 سال دارم همسرم 28 ساله .بعد از او دعوا به هر شکلی باشه من باید برم منت کشی کنم و التماس که بیخیال بشه اگه بخوام منتظر همسرم بمونم به هیچ وجه قدمی برای آشتی بر نمیداره .روابطمون هم خیلی ضعیف شده از طرف من چون واقعا از کنارش بودن نه تنها لذتی نمیبرم بلکه عذاب هم میکشم .
  پاسخ با نقل و قول

 4. فحش و بد دهنی و کتک زدن  سپاس شده توسط golpesar

 5. ارسال:4#
  بانو پرنیا به سوالات درست و کامل جواب بدید تا بهتر زراهنمایی بشید اگه نمیخواید جواب بدید بگید وقتمو بیهوده هدر نکنم
  پاسخ با نقل و قول

 6. ارسال:5#
  سلام پرنیای عزیزم...
  به تالار همیاری خوش اومدی!
  تا حد زیادی متوجه شرایطت شدم!
  عزیزم..
  قبل از هرچیزی به خاطر صبر و تحملت در این مدت بهت تبریک میگم!
  و اما چند تا سوال ازت داشتم!
  آیا در دوران نامزدی هم همسرتون، چنین ویژگی هایی رو داشتند؟ ( فحش دادن و کتک زدن )
  از چه زمانی این رفتارهای ایشون شروع شده؟
  آیا هرگز با همسرت در ارتباط با این مساله صحبت کردی؟
  اگر بله واکنش ایشون چی بوده؟
  اگر می دانستید که افکارتان،چقدر قدرتمند است؛هیچگاه حتی برای یکبار دیگر هم منفی فکر نمی کردید...!
  پاسخ با نقل و قول

 7. فحش و بد دهنی و کتک زدن  سپاس شده توسط anahid,m1392,محسن عزیزی,کوثر حبیبی

 8. ارسال:6#
  سلام ... نه در دوران نامزدی اینجوری نبود البته دوران نامزدی اینقدر مشکل داشتیم که نفسی برای شناختن بیشتر نبود.تقریبا از وقتی عروسی کردیم این رفتاراش شروع شد.وابستگی بیشترش به خانوادش بعد از عروسی بود.دائم به خاطر مادرش با هم مشکل داریم .در این مورد نمیتونم حرف بزنم البته حرفی هم بزنم منجر به دعوای دوباره میشه چون همسرم اصلا نمیتونه خودش رو کنترل کنه با کوچیکترین چیزی عصبانی میشه من همیشه باید نگران این باشم که حرفی یا حرکتی ناراحتش نکنه.اول قهر میکنه بعد هم باقی داستان .یه وقتایی هم که میگم تو. با من اینکارو کردی میگه حقت بوده تو لیاقت زندگی خوب نداری البته میدونم تو دلش این نیست ولی زبونش اینه.دائم در حال فحش دادنه .فحش های ناموسی که واقعا از این رفتارش هم زجر میکشم حتی تو فحش دادن مهم نیست واسش که من ناموسشم .
  پاسخ با نقل و قول

 9. ارسال:7#
  سلام اینقدر فکرم مشغوله و تمرکزم رو از دست دادم که با چند بار خوندن پیام شما متوجه سوالات شدم .با همسرم سال 86 همکار بودیم ولی بعد از اون چند سال ازش خبری نداشتم و هیج رابطه ای هم نداشتیم تا اینکه سر کار با هم ارتباط گرفتیم و روابطمون به ازدواج رسید.همسرم سر مسائل خیلی جزیی و الکی که با یه حرف زدن ساده شاید حل بشه به شدت عصبانی میشه و اصلا هیچ جا آبرو داری و احترام هم سرش نمیشه طوری که وقتی ناراحت میشه همه میفهمن و به کسی محل نمیزاره .بعد از دعوا هم تحت هیچ شرایطی جلو نمیاد اگه من آشتی نکنم همچنان قهر میمونه و خانوادش هم خیلی خوب ازش حمایت میکنن.دعواهای ما سر رفتار و کار مسخره است .مثلا همسرم وقتی غذا میخوره عین بچه ها دور تا دور بشقاب غذاش کثیف میشه خونه هر کی میریم این جریان هست و وفقتی بهش میگم میگه مادرم نتونسته منو درست کنه و مادرش هم حمایت میکنه که ؟آره این همینه .همیشه هر چی خواسته خانوادش نه نگفتن و گفتن اشکال نداره ولی توی زندگی شترک نمیشه منم حق دارم .اگه هر کاری میکنه بگم اوکی و حرفی نزنم مشکلی نداره .....................
  پاسخ با نقل و قول

 10. ارسال:8#
  درود بانو پرنیا یکسری مطالب در تایپیک بانو الهه آتش قرار دادن خواندنش هم به شما توصیه میشه

  بحث با نامزدم

  قهر کردن یه حالت منفعلانه محسوب میشه.شما لینک بالا و مطالبی که قرار دادم را مطالعه کنید.و یه موضوه هم میماند در مورد تفاوت دیدگاه بین زن و مرد.

  زن موجودى است که بخش زیادى از ابعاد روحى او بواسطه عاطفه شکل گرفته و به تعبیر حضرت امیرالمومنین علیه السلام شبیه گُل مى باشد، بسیار لطیف و حساس.
  با این وجود، بایستى در مقام ارتباط با او، شرایط لطافت و عطوفت ملاحظه شود، چنانچه عطوفت لازم صورت نگیرد ممکن است صدمه دیده و آرام آرام پژمرده و ضایع گردد.طبیعتا اولین مخاطب زن، همسر و شوهر او مى باشد که باید نسبت به این لطافت، توجه کافى بنماید. این وظیفه اختصاص به مردان دارد.بهتر است در ابتدا در رابطه با روحیات مردان هم سخنى به میان آوریم .غالب مردان بر عکس زنان که از لطافت طبع و ظرافت برخوردارند،از یک طبع دقیق و حساس منطقى برخوردار هستند.به عبارت دیگر اگر ما سازمان روحى انسان را به منطق و عاطفه تقسیم نمائیم، در مردان، منطق و در خانم ها، عطوفت و عاطفه غالب است.
  منطق مرد بواسطه ارتباط مناسب اجتماعى ،رشد و قوت یافته، در مقابل، عطوفت و مهربانی خانم ها از همان دوران کودکی که عروسک بازی می کنند، زبانزد است، اگر دنیا را به مردان واگذار کنیم ، خشن و خشک و خاکستری خواهد شد ، این عشق و لطافت زنانه است که به دنیا رنگ می بازد.حال با توجه به این عطوفت و لطافت زن، مرد چگونه باید با او ارتباط داشته باشد تا این لطافت صدمه نبیند؟ تا خودش و فرزندان سیراب محبت شوند؟
  اینجا نقش زن در ارتباط دیگران با خودش، بسیار اساسى است، خانم های محترم، شما مى توانید دو نقش متضاد را بازى کنید، یک نقش تحریک بُعد احساسى مرد است، سپس نتیجه را ملاحظه کنید یک نقش هم تحریک بُعد منطقى مرد ،سپس نتیجه آنرا هم ببیند!
  اگر احساسات را تحریک کردید، طبیعتا مرد هم با بعد احساساتیش با شما ملاقات خواهد کرد و نتیجه روشن است، از نجا که شما در احساسات قوى تر هستید، مى توانید مهره بازى را به نفع رامش خود و زندگى جابجا نمائید

  اگر چه در مرد، منطق حاکم است ولیکن احساسات او هم ضعیف نیست. اگر منطق را تحریک کردید، طبیعتا بایستى انتظار منطقى هم از او داشته باشید. او با منطقش سخن مى گوید و با منطقش از شما سوال مى کند و... و شما در مقابل منطق مرد، با توجه به آن ساختار روحى که داشتید، ضعیف و ممکن است بدون جواب باشید. اما اگر احساسات را تحریک کردید، طبیعتا مرد هم با بعد احساساتیش با شما ملاقات خواهد کرد و نتیجه روشن است، از آنجا که شما در احساسات قوى تر هستید، مى توانید مهره بازى را به نفع آرامش خود و زندگى جابجا نمائید


  حال چه کنیم و عواطف مرد را چگونه تحریک نمائیم؟

  ابتدا مراقب اولین لحظات حضور مرد در منزل باشید، ظاهر آراسته شما مى تواند در بدو ورود همسرتان، شما را در تحریک احساسات موفق نماید. براى همین حقیقت هست که دین مبین اسلام دستور مى دهد در ابتداى ورود، زن با آراستگی کامل، درب منزل را به روى همسر باز کند و اثاثیه را از دست او بگیرد، در خارج کردن لباس به او کمک کند و... اینها براى چیست؟
  براى اینکه مردى که در بیرون خانه بوده به جهت انجام وظیفه اجتماعى منطق غالب بوده و اگر بخواهد با همان منطق وارد زندگى شخصى و خانواده شود، نتیجه مقبولى نخواهد داشت.
  لذا در لحظه ورود باید ساختار روحى مرد از منطق به احساسات عوض شود تا اولا خستگى او بر طرف شود ثانیا با عطوفت و مهربانى با شما و فرزندان ارتباط برقرار نماید تا زندگى شما با همسرتان زیباتر و دلپذیرتر باشد.
  بنابراین ملاحظه بدو ورود و تحریک احساسات، هنر شماست که با رعایت پوشش ظاهرى و آراستگى و خوش برخوردى خود مى توانید این هنرمندى را از خود نشان دهید.
  زن هنرمند زنى است که بتواند احساسات شوهر خود را در هر حال تحریک و به راهکارهاى آن مسلط باشد.اگر از منطق هم باید استفاده کرد در هاله اى از احساسات باشد تا موفق باشد.و انصافا زیباترین هنر زن، همین هنر خواهد بود که در سایه آن سایر زیبائی هاى ظهور یافته و جلوه کند.

  ------------------------------------------------------------

  در مورد عصبانیت ایشون


  من یه بار داشتم سخنرانی دکتر کیهان نیا ( روان شناس ) رو تماشا میکردم - ایشون داشتن در مورد
  همین موضوع صحبت میکردن چکیده ای از این مطالب و براتون میگم .
  مردها در هنگام عصبانیت خیلی از لحاظ فکری ضعیف میشن و قدرت تجزیه و تحلیل مطالب رو ندارن
  - در چنین مواقعی همیچ کدوم از دلایل و برهان های خانم از دیدگاه مرد قابل قبول نیست .
  راهکار دکتر این بود که بهترین شیوه برای ایجاد آرامش و خاموش کردن
  فضای جنجالی بحث و مشاجره این هست
  که خانم حتی اگه درصدی هم مقصر نیست اشتباه رو گردن بگیره - و عذر خواهی از آقا کنه .
  از نظر خیلی از خانمها این یعنی تحقیر و گردن گرفتن اشتباه نکرده .
  که کاملا درسته و دکتر برای این موضوع راه کاری هم ارائه دادن .
  بعد از چند روز که فضا آروم تر شد و مرد ذهنش آزادتر بود و آرامش برای تحلیل و فکر کردن رو موضوع رو داشت .
  خانم باید با کمال آرامش از مرد درخواست کنه که در مورد موضوع صحبت کنن...
  وقتی ذهن مرد ازاد باشه راحت تر میتونه فکر کنه ..در چنین مواقعی درسته که اول خانم
  بابت اشتباه نکرده عذرخواهی کرده و تحقیر شده - ولی این طوری مرد
  آرامش فکر کردن رو موضوع و تحلیل کردن اون رو داره و تو این موقع این مرده که بابت اشتباهش عذرخواهی میکنه .  هم احساسي کردن : فراموش نکنيد تا آتشي خاموش نشده است
  ، منطقي نيست که در ميان آتش شروع به بازسازي کنيم و براي اينکه آتشي ( مانند احساسات) را خاموش کنيم
  ، ابتدا بايد «هم احساسي» کنيم، گوش دادن را بلد باشيم( نه فقط منفعلانه بشنويم)
  ، شروع به قضاوت نکنيم، کلام او را قطع نکنيم و شروع به راهنمايي و توصيه نکنيم
  . بايد مسائل را از ديد او بشنويم.

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  یک کاری که شما می توانید در دستور کار قرار دهید اینست به جای استفاده از توانایی های منطقی خودتون از این به بعد صرفا توانایی های احساسی خود را رو کند. یعنی به جای ارائه راه حل، انتقاد، توصیه ، تحسین، و بحث های منطقی، به دنبال هم حسی و احترام به او برآئید. ضعفهایش را نادیده بگیرید و احساسهای مثبت خود را نثارش کنید. در خلوت خودتون به او بگوئید که علیرغم بعضی مشکلات دوستش دارید و به همسری با او افتخار می کنید. نه مستقیم نه غیر مستقیم او را با هیچ کس مقایسه نکنید. سعی کنید زیاد در آغوشش بگیرید و هنگامیکه می خواهد بحث را به طرف منطق بکشاند شما با بوسیدن و لمس او ، بگوئید هرچی تو بگی دلبرم. هنر شما در عشق ورزیدن و احساس در اینجا کمکتون می کند، نه استفاده از منطق و دلیل و راهنمایی.

  نکته دیگر اینکه به نظر میرسد شما برچسب و لقب هایی را به شوهرتان نسبت داده اید که دیگر قادر نیستید با شخصیت حقیقی وی ارتباط بگیرید. و معمولا با این لقب ها ( یعنی ماسکهایی که به روی صورت او گذاشته اید ) ارتباط می گیرید و این کار شما را مشکل می کند. لقب هایی چون بچه ننه ، مغرور و ....، موجب می شود که همه رفتار و گفتار همسرتان را از پشت این عینک ببینید. لذا نمی توانید واقع بین باشید.
  شما باید ذره بینی بردارید و کوچکترین نقاط مثبت همسرتان را بیابید. و آنها را در ذهن خود نگهدارید و هر وقت چنین رفتار و گفتار مثبت را می بینید آن را برجسته کنید و بازخورد مثبت به او بدهید. البته زمان عنصر بسیار ضروری برای تغییر است و تدریج و آهستگی تغییر را فراموش نکنید. به خودتان زمان بدهید البته در این زمان باید پله پله روش شما با او برخورد کند تا به زودی در یابید که چگونه با تغییراتی که در روش خود ایجاد کرده اید موجب تغییرات او شده اید.

  پ.ن: نوشته هایی که در لینک بالای صفحه قرار دادم را حتما مطالعه کنید.در صورت تمایل و خواندن نوشته ها عنوان کنید تا قسمت های بعدی را نیز در اختیارتان قرار بدهم و بجز آن طریقه درست رفتار با خانواده شوهر بخصوص مادر شوهر را نیز برایتان بنویسم
  پاسخ با نقل و قول

 11. فحش و بد دهنی و کتک زدن  سپاس شده توسط anahid,m1392,محسن عزیزی

 12. ارسال:9#
  سلام ممنون از مطالب و راهنماییتون .ولی همسر من اصلا نمیزاره که بحث و صحبت بشی با عصبانیت قهر میکنه و به شدت منو کتک میزنه من حتی فرصت اینکه بگم تو درست میگی هم ندارم.
  پاسخ با نقل و قول

 13. فحش و بد دهنی و کتک زدن  سپاس شده توسط golpesar

 14. ارسال:10#
  محسن عزیزی آواتار ها
  سلام پرنیا خانم

  روی چند مورد به صورت ویژه باید کار کنید.

  1. شناسایی زمینه سازهای عصبانیت همسرتون

  2. شیوه صحبت کردنتون با همسرتون در زمانی که احساس می کنید داره وارد چرخه خشم میشه

  3. تشخیص علائم چهره ای و هیجانی و رفتاری همسرتون پیش از پرخاشگری

  4. فراگیری مهارت ترک موقعیت(که شرحش رو در جای دیگری قرار میدم و لینکش رو می گذارم) و توافق با همسرتون درباره اون در زمانی که در شرایط عادی هست

  لطفا برای موارد یک تا سه، توضیحات کافی و چند مثال بیارید تا درک بهتری از موقعیت پیدا کنیم.

  مثلا اینکه می گید کنار بشقابش کثیف میشه، در اون زمان واکنش شما چی هست؟

  یا وقتی می گید مشکل مادرش هست، منظورتون رو واضحتر بیان کنید. آیا شما حرفی میزنید که به همسرتون برمیخوره و باعث عصبانیتش میشه؟

  یا مثلا شیوه جمله بندی تون چگونه هست؟

  مثلا بهش میگید«تو اصلا به من توجه نداری!» یا نحوه بیانتون به گونه دیگری هست؟

  و اینکه در شرایط عادی رفتارتون با هم چگونه هست؟

  میتونید از ویژگی های مثبت همسرتون هم چند مورد نام ببرید؟

  این اطلاعات رو لطفا به صورت دقیق و کامل در اختیارمون بگذارین تا بهتر بتونیم کمک کنیم.
  از امام علی علیه السّلام پرسيدند «خير» چيست؟ فرمود:

  خوبى آن نيست كه مال و فرزندت بسيار شود، بلكه خير آن است كه دانش تو فراوان و بردبارى تو بزرگ و گران مقدار باشد و در پرستش پروردگار در ميان مردم سرفراز باشى، پس اگر كار نيكى انجام دهى شكر خدا به جاى آورى، و اگر بد كردى از خدا آمرزش خواهى. در دنيا جز براى دو كس خير نيست: يكى گناهكارى كه با توبه جبران كند، و ديگر نيكوكارى كه در كارهاى نيكو شتاب ورزد.


  نهج البلاغه، حکمت 94
  پاسخ با نقل و قول

 15. فحش و بد دهنی و کتک زدن  سپاس شده توسط golpesar,m1392

صفحه‌ها (2): صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •