عصرایران: امروز یکی از نمایندگان دلواپس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که طرح دوفوریتی تغییر ساعات کار در ماه رمضان تقدیم هیأت رئیسه مجلس شده است. 10 نماینده هم به وزیر دادگستری تذکر داده اند که چرا خاتمی ممنوع البیان و ممنوع التصویر و ممنوع الخروج نیست؟! هفته گذشته هم یک فوریت طرح زندانی کردن کسانی که وازکتومی می کنند را تصویب کردند. چند روز پیش هم مجلسی ها، تصاویری از زنان ساپورت پوش را در مانیتورهای بزرگ صحن علنی پخش کردند تا به وزیر کشور در این باره تذکر و کارت زرد دهند.با توجه به این که گویا مجلسی ها فکر می کنند که مهم ترین مشکلات جامعه، عدم تغییر در ساعات کاری رمضان، ساپورت پوشیدن چند زن و دختر، وازکتومی کردن چند مرد و ممنوع نبودن حرف زدن رئیس جمهور پیشین است، تصاویر زیر را به عنوان مشتی نمونه خروار به مجلسی ها عرضه می کنیم تا بلکه اینها را هم از مانیتورهای مجلس پخش کنند و در جریان باشند که مردم ایران با مشکلات بزرگتری دست و پنجه نرم می کنند.

سرقت و زورگیری از مشکلاتی است که مردم را بسیار می آزارد و حتی در روز روشن و مرکز شهر هم اطمینانی به اینکه زورگیرها و کیف قاپ ها نخواهند آمد، نیست. آیا نباید به طور ریشه ای این مشکل ضدامنیتی را به حداقل رساند؟ وجود زورگیرها، از حضور ساپورت پوش ها حتماً خطرناک تر است.جاده های نامناسب، خودروهای بی کیفیت و فرهنگ پایین رانندگی سالانه بیش از 20 هزار ایرانی را به کام مرگ می کشد. تعداد بیشتری را مجروح می کند و هزاران میلیارد تومان هزینه های مادی آنی و آتی به جامعه تحمیل می کند. نمایندگان برای الزام خودروسازان به همسان سازی کیفیت خودروهایشان با انواع مشابه خارجی، بهسازی و ایمن سازی راه ها و ارتقای فرهنگ رانندگی مردم چه کرده اند؟ فرهنگ، فقط در نوع پوشش خانم ها خلاصه نمی شود. بهبود وضع رانندگی هم کار فرهنگی می خواهد.
و امان از اعتیاد

- 55 درصد از طلاق ها در کشور به دلیل اعتیاد است.
- 65 درصد از همسرآزاری ها به دلیل اعتیاد است.
- 30 درصد از کودک آزاری ها به دلیل اعتیاد است.
- 25 درصد از قتل ها به دلیل اعتیاد است.
- 23 درصد از نزاع ها و خشونت--ها به دلیل اعتیاد است.
- 35 تا 40 درصد از سرقت ها به دلیل اعتیاد است.
- 65 درصد زندانی ها مستقیم یا غیر مستقیم با مقوله مواد مخدر سر و کار دارند.
- برای مبارزه با مواد مخدر 3 هزار و 750 نفر شهید شده اند و 12 هزار تن دیگر جانباز.

مجلسی ها بفرمایند آیا این فاجعه بزرگ ملی نیاز به طرح های چند فوریتی و البته نظارت بر اجرای قاطع مصوبات ندارد؟

آیا برای دیدن عکس جوانان مملکت که در وضعیت اسفناک اعتیاد گرفتار شده اند هم مانیتورهای صحن علنی را روشن خواهند کرد یا فقط زنان و دختران ساپورت پوش را می بینند؟


هزاران نفر بر اثر
آلودگی مستمر هوا در سال می میرند. از ریزگردهایی که زندگی را بر مرزنشیان تنگ کرده تا گازهای آلاینده ای که مردم شهرهای بزرگ را خفه می کند.
راستی وقتی بنزین های آلوده توزیع می شد چرا خبری از طرح های دو فوریتی و کارت زرد نبود؟
این عکس تزئینی است ولی می توان آن را به عنوان نمادی از پارازیت به کار برد و از مجلسی ها پرسید:-- آیا شده یک بار هم طرح دو فوریتی بدهید برای بررسی اینکه آیا پارازیت ها بر روی سلامت مردم اثر منفی دارد یا خیر؟
خود مجلسی ها بهتر از هر کس دیگری می دانند که چند درصد مردم زیر
خط فقرند. تازه فقیر صرفاً کسی نیست که در حاشیه ها و بیغوله ها زندگی می کند بلکه بسیاری از کارمندان و کارگرانی که اگر نیازمند یک عمل جراحی ساده شوند شیرازه مالی زندگی شان از هم می پاشد هم فقیرند ولو آن که لباس های مرتب بپوشند و صورت به سیلی سرخ دارند.
کودکان کار، نه توطئه استکبار است و نه حل این مشکل در بن بست تحریم ها گرفتار. این ها کسانی هستند که طبق قانون اساسی باید از تحصیلات رایگان برخوردار شوند و طبق اعلامیه حقوق بشر که ایران نیز آن را امضا کرده، از کودکی خود لذت ببرند. اما کار در محیط بی رحم جامعه بزرگسالان آنان را از رشد باز می دارد و بعضی هایشان هم مجرمانی می شوند که جامعه ساخته است. مجلسی ها، خود فرزند دارند ولی چرا برای حل مشکل این فرزندان مظلوم ایران، کاری نمی کنند؟ راستی جرم انگاری برای وازکتومی مهم تر است یا رسیدگی به حال کودکانی که پدران شان وازکتومی نکردند و کودکانی محروم از لذت کودکی با جامعه تحویل دادند؟!


محیط زیست ایران با سرعت تمام در حال نابودی است. بسیاری از گونه های جانوری و گیاهی از بین رفته اند یا در معرض انقراض اند. وضعیت جاهایی مانند دریاچه ارومیه و بختگان و جنگل های بلوط زاگرس و اراضی شمال و سواحل جنوب و ... هم که روز به روز بدتر می شود.
آقایان و خانم های نماینده! اینجا ایران است و شما هم ایرانی.
کمبود، گرانی و قاچاق دارو
آیا مجلسی ها نسخه به دست برای پیدا کردن یک دارو کل شهر را گشته اند؟!
سونامی سرطان
کجای دنیا این همه آدم سرطان می گیرند؟
مجلسی ها از خودشان پرسیده اند علت چه می تواند باشد؟
تکدی گری

جدا از وضعیت فرد گدایی کننده، فردی که به او می خواهد پولی بدهد می ماند که کمکش کند به رواج تکدی گری کمک کرده است ... کمک نکند چه بر سر این زن ها و بچه ها خواهد آمد ...

البته اگر همچون سریال باران از گروه های تیمی صرفا تکدی گر و مردانی که شرف را فروختند و اگر یک وعده غذای درست حسابی بهشان بدهی چهار نفر را یک تنه حریفند بگذریم زنان و کودکان بی سرپرست و بی شغل اگر شرف خود را نفروشند آیا سرپرستی خواهند یافت؟؟؟؟ مگر همه زنان تخصص آکادمیک دارند که حالا سرپرست نبود خودش راحت زندگی کند. نه سرپرست ، که یه شغل مناسب یک زن شوهر مرده بی کس فراهم خواهد بود ؟؟؟؟

یک چهارم ازدواج ها به
طلاق منجر می شود. مجلسی ها بهتر است به جای ابراز ناراحتی از فروپاشی بنیان های خانواده در غرب، فکری به حال فروپاشی خانواده های ایرانی کنند.
زنان کارتن خواب
بله! اینجا هم ایران است و اگر مجلسی ها این صحنه ها را نمی بینند، می توانند تصاویرش را در مانیتورهای مجلس تماشا کنند تا بدانند دور و برشان چه می گذرد؟!
چرا فقط زنان ساپورت پوش را می بینند و این زنان را نه؟!

همه قیول داریم که ساپورت پوشیدن اصلا خوب نیست ... زن و دختر ایرانی را جلف نشان می دهد ... حیا و بزرگی و قداست زن ایرانی را از بین می برد ... اما انصاف بدهیم کارتن خوابی اش مهمتر نیست ؟؟؟؟
البته این تصاویر همان طور که ذکر شد، مشتی بود نمونه خروار و اگر چشم بگشایند و اندکی از سیاسی کاری دست بردارند، واقعیت های زیادی را پیرامون شان می بینند. لعلهم یتفکرون!