تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
تنهايي زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:بارانا
آخرین ارسال:بارانا
پاسخ ها 5

تنهايي

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:1#
  سلام من بارانا هستم ٣٣ سالمه فوق ليسانس هنر و مجرد. تا به حال دوست بسر نداشتم و اصلاً نميدونم جه جوري بايد با جنس مخالف ارتباط بر قرار كنم. خاستكار داشتم ولي از نظر اخلاقي مناسب نبودن. كجا مي تونم با يكي اشنا بشم و از تنهايي در بيام البته بجز خيابون و دنياي مجازي لطفاً راهنماييم كنيد من در اين موارد هيج تجربه اي ندارم.
  پاسخ با نقل و قول

 2. ارسال:2#
  elnaz.t آواتار ها
  سلام دوست عزیزبه همیاری خوش اومدید
  معیارهاتون برای ازدواج چیه؟
  آیادرانتخاباتتون سخت گیرهستید؟
  کدوم یک ازویژگی خواستگارانتون باعث شدکه اوناروردکنید؟
  همون طورکه خودتون هم واقف هستید خیابون ودنیای مجازی نمیشه کسی روپیداکردآیاتوی خونواده کسی هست که شکمارومعرفی به کی ازافرادخانواده کرده باشن؟
  دلیل تنهاییم راتازه فهمیدم!
  وقتی محبت کردم وتنهاشدم
  وقتی دوست داشتم وتنهاماندم
  دانستم بایدتنهاشدوتنهاماندتا\"خدا\"رافهمید...

  پاسخ با نقل و قول

 3. تنهايي  سپاس شده توسط m1392

 4. ارسال:3#
  سلام تمام خواستكارايه من از نظر مالي و تحصيلات خوب بودن ولي از نظر اخلاقي نه .البته بعضي حاشون خيلي زشت بودن و خيلي جاق . من محجبه نيستم ولي حجاب دارم ومعمولي لباس ميبوشم هميشه ساده و كاري به مد ندارم ولي اكثراً ميكن بايد محجبه بشي رانندكي نبايد بكني و حق تحصيل و كار هم نداري من زياد بيرون نميرم فقط وقتي كار دارم ولي جند تا از خواستكارام مي كفتن بدون اجازه نبايدبر ي بيرون . من فكر ميكردم كسي كه تحصيلات داره و تمام دنيارو كشته اينطوري فكر نمي كنه. برام عجيبه كه حتي بسرايي كه خانواده راحت و بي حجاب داشتن اين حرف و ميزدن . من بدون ارايش و با لباس بوشيده بودم ولي بازم ايراد ميكرفتن من حق داشتم كه از زندكي با اين ادما فرار كنم و قبولشون نكنم . نمي دونم جرا بعضي ها انقدر راحت كسي رو كه مي خوان بيدا مي كنن ولي اين كار براي من شده ارزوي دست نيافتني. تقريباً تمام بسرايي كه تو فاميل و دوستان كه سن شونن به من مي خور به خواستكاريم اومدن ولي هميشه يه جاي كار ميلنكه. از مجلسه خواستكاري و سوالهاي كليشه متنفرم. كاش ميشد جوره ديكه اي اشنا شد .ولي نه به عنوان دوست بسر به عنوان كسي كه قصدش ازدواجه و فقط مي خواد يك دوره اشنايي رو بكزرونه و بعد تصميم بكيره. من تا حالا دوست بسر نداشتم و از نظر خيلي حا اين عجيب و باور نكردنيه . هميشه بهم كفتن خانم باش به بسرا اعتماد نكن ازت سو استفاده مي كنن بعدشم ولت ميكنن. حالا شما بكين من ججوري كيس ازدواج بيدا كنم و ٢ ماه دوره اشنايي با اطلاع خانوادم باهاش داشته باشم ؟
  پاسخ با نقل و قول

 5. ارسال:4#
  Rosa آواتار ها
  سلام بارانای عزیز ... اسمت زیبا و رمانتیکه...

  من بعنوان یک کاربر در تاپیکت شرکت کردم ... اگر چه همیشه بیننده هستم و بندرت در تاپیکی صحبت میکنم.. پس به نوشته هام توجه کن.

  شما با توجه به اینکه 33 سالته این طبیعی هست که احساس تنهایی بکنی و نیاز به یک همدم و همصحبت داشته باشی.. تنهایی واقعا به انسان فشار میاره و هیچکسی منکرش نیست.

  قطعا دور و برت دوستان و آشنایانی هستن که ازدواج کردن و این به خودی خود فشار روانی ناشی از تنهایی رو دامن میزنه و این تنهاییه بیشتر جلوه میکنه.

  از جایی شما حق داری خواستگاری رو تأیید کنی که با معیارها و ملاکهات همخوانی داشته باشه.

  اما باید بگم معیارها و ملاک ها برای ازدواج با افراد گاهی اونقدر بزرگ میشن که دست آخر ثمره ای جز تنهایی ندارن. شما باید معیارت طوری باشه که از هر ده نفر ، نه نفر قبولش داشته باشن و عقل هم به اون مهر تأیید بزنه. ما خودمون قطعا یه عیبهایی تو زندگی داریم که همیشه با ما بودن پس نباید از دیگران زیادی توقع داشته باشیم یا عیب های اونها رو زیاد مد نظر بگیریم و بزرگش کنیم.

  ببین عزیزم

  شما خودتون قطعا میدونین و هیچ نیازی به تکرار نیست اما یه جاهایی لازمه یه حرفایی مرور بشه...

  تمام آشنایی های قبل از ازدواج مردود و محکوم به شکست و سقوطه.

  آقایونی که قصد ازدواج دارند هیچ وقت حاضر به ایجاد رابطه و آشنایی با دیگران نیستن و فقط کسانی با دیگران اقدام به ایجاد رابطه میکنن که یا فرصتی برای ازدواج ندارن و یا مایل به تشکیل خانواده نیستن یا اعتقادی به ازدواج ندارن.

  شما امروز شاید ناراحتیت و دردت تنهاییه که به نوبه خودش هم خیلی رنج آوره ، درکت میکنم ...
  اما درد تنهایی به مراتب بهتر از درد عاشقی روز افزونی هست که معلوم نیست ته قصه طرف مقابلت هم پای عشقش میمونه یا نه.... دردت زمانی شروع میشه که نه میتونی اعتماد کنی و نه بهت اعتماد دارن اینجاست که میافتی به اثبات... دردت رفتن های زود و اومدن های دیر میشه.. دردت زمانی به اوج میرسه که یه وقتی به خودت میای که میبینی دل بستی و مجبوری رفتارها و گفتارها و هر آنچه از نظرت مردود هست رو تأیید کنی... دردت زمانی شروع میشه که بفهمی تو قصت چند نفر دیگه هم هستن... زمانی که بجای مهر و محبت سهمت دلتنگی میشه و باید مثل خیلی ها دلخوش بشی به جمله های دلتنگی و تنهایی... زمانی که حضور یک آدم مانع از فکر کردن به گزینه های موجه بشه و فرصت های خوب زندگیت رو از دست بدی.

  آشنایی برای شما مفهوم پیدا کردن یک کیس مناسب رو داره اما برای طرف مقابلت چی؟ افراد زیادی هستن که آشنایی قبل از ازدواج هم نداشتن اما تو زندگی به بنبست رسیدن ... آشنایی قبل از ازدواج رو هیچ خانواده ای قبول نداره و خونواده ها و مخصوصاً، مخصوصاً.. پسراشون برای ازدواج دخترانی رو قبول دارن و سراغ میگیرن که شاید تابحال دو کلمه هم باهوشون رودر رو صحبت نکردن.

  شما باید اجازه بدی زمان بگذره و اینکه برای خواستگارهات معیارهایی داشته باشی که منطقی و عقلانی باشه... خیلی ها 17 سالگی شوهر کردن و خیلی ها هم مثل چند نفر از آشنایان خودم 37 سالگی و حتی 42 سالگی...پس اینکه چطور فکر کنیم و اندکی اجازه بدیم زمان بگذره قطعا باعث تغییر در رویه زندگی ما میشه.

  شاید بعضی ها یه زمانی دوست داشتن از تنهایی در بیان اما با تصمیم های اشتباه ضربه ی بدی خوردن و کیش و مات شدن.. فکرش رو هم نمیکردن پاشون به تالارهایی روانشناسی و مشاوره های حضوری باز بشه.. پس بهتره انسان رابطش رو با خدا قوی تر کنه و مسائل و دغدغه هاش رو با اون میان بگذاره و اجازه بده شرایط مساعد پیش بیان نه توهمات بی سر و ته.

  در سن من و شما فرصتی برای اشتباه .. برگشت و تصحیح نیست و فکر میکنم روحیاتمون از همیشه ظریف تر و ضعیف تر هست.

  برات آرزوی خوشبختی و روزای خوب رو دارم.
  پاسخ با نقل و قول

 6. ارسال:5#
  سلام مرسي از اينكه وقت كذاشتي و راهنماييم كردي . واقعاً ازت ممنونم. اوميدوارم هميشه شاد باشي و هيج وقت تنها نباشي
  پاسخ با نقل و قول

 7. تنهايي  سپاس شده توسط Rosa

موضوعات مشابه

 1. راهنمايي ميكنيد ؟مطلبي راجع به كمالگرايي
  توسط گلبرگ خانوم در انجمن سایر مقالات روانشناختی
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 2014_04_11, 20:25
 2. راهنمايي ميكنيد ؟مطلبي راجع به كمالگرايي
  توسط گلبرگ خانوم در انجمن مقالات آموزشی روانشناختی
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 2014_04_11, 20:25
 3. چگونگي مقابله باتنهايي
  توسط piroo در انجمن مقالات آموزشی در مورد ازدواج
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2014_02_11, 20:13
 4. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2014_02_05, 13:18
 5. هفت راه درمان ناسزاگويي کوچولوها
  توسط alonegirl در انجمن مقالات مربوط به کودکان
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2014_01_21, 10:03

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •