حمایت کودکان ایرانی از بچه های غزه/امضای طومار برای ارسال به مجامع بین المللی
کودکان ایرانی با حضور در برج میلاد انزجار خود را از ظلمی که به کودکان غزه می شود، ابراز کردند.
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، بعد از ظهر امروز کودکان بسیاری از ایران زمین در محوطه آزاد برج میلاد تهران گرد هم آمدند تا هم دلی خود با کودکان مظلوم غزه را به تصویر بکشند.
بنا بر این گزارش، در این مراسم که از شبکه های دو و جام جم به روی آنتن می رفت، مجریان جوان شبکه جهانی جام جم نیز حضور داشته و اجرای برنامه را بر عهده داشتند.
در این مراسم کودکی به نام امیرعباس به اجرای دکلمه پرداخت و گروهی از نوجوانان هم با لباس های حاوی آرم هلال احمر به اجرای برنامه پرداختند.
کودکان حاضر در مراسم به نفع کودکان غزه نقاشی کشیدند و طوماری هم برای ارسال به مجامع بین المللی امضاء کردند.
همچنین در این مراسم محمدصادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و محمدباقر قالیباف شهردار تهران نیز با ارسال متن پیامی حمایت خود را از برگزاری این برنامه و حمایت از کودکان فلسطین اعلام کردند که متن کامل این پیام ها در ادامه می آید:
متن کامل پیام دکتر حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران به اجتماع «کودکان غزه، کودکان ایران» که توسط حسام‌الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جهور قرائت شد،به شرح ذیل است:تجاوز بی‌رحمانه، کشتار وحشیانه و به خصوص قساوت روزهای اخیر رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم و کودکان معصوم و زنان بی‌دفاع غزه ، ماهیت پلید این رژیمِ کودک کش را بیش از پیش برای جهانیان آشکار ساخت.
بی‌تردید بمباران مدارس و قطعه قطعه کردن کودکان فلسطینی مصداق کامل و عینی نسل‌کشی در جهان امروز است؛ فاجعه غزه، نه کشتار انسان‌ها بلکه قتل عام انسانیت است.
عمق این جنایات اتحادی انسانی و اجماعی جهانی میان مردم و کودکان بسیاری از کشورهای دنیا برای حمایت از کودکان غزه بوجود آورده است. چگونه می توان پیکر بی‌جان و آغشته به خون کودکان بی‌دفاع را دید و سکوت کرد؟ پیشنهاد ملت ایران برای ساختن «جهان عاری از خشونت و افراط گری» که سال گذشته در سازمان ملل متحد مطرح شد، پاسخی بهنگام و مسئولانه در قبال انفعال نهادهای بین المللی در مقابل کشتاری چنین سبعانه بود.
جهانیان می دانند که هیچ منطقی نمی‌تواند از کشته شدن کودکان بی‌گناه و بی‌پناه غزه دفاع کند. کشتار زنان و کودکان بی‌گناه توسط رژیم صهیونیستی معنایی غیر از عجز اشغالگران قدس شریف در مقابله با مردم مبارز و مقاوم فلسطین ندارد؛ بی شک نام این مردمان به عنوان نماد مقاومت و ظلم‌ستیزی در تاریخ جاودانه خواهد شد.
حمایت مردم و بویژه کودکان ایرانی از کودکان غزه، ریشه در تمدن ،فرهنگ و هویت اسلامی و اخلاق‌مداری و آزادگی ایرانیان دارد که همواره الگویی برای سایر ملت ها بوده است. کودکان ایران بر مبنای این نگاه بشردوستانه آلام کودکان غزه را آلام خود می‌دانند و با آنها همدردی می‌کنند و با اقدام شایسته رسانه ملی در تمهیدِ این اجتماع؛ به جهانیان اعلام می‌کنندکه:«کودکان غزه، کودکان ایرانند.»
جهانیان اکنون شاهد دوگانگی در رفتار غرب و برخی نهادهای بین‌المللی به مقوله حقوق بشر هستند و سکوت آنها را اینچنین تعبیر کرده¬اند که معنای حقوق بشر در قاموس آنها صرفاً حمایت از حقوق غربی‌هاست.
صدای شما جوانان و نوجوانان و کودکان ایران، صدای زنده بودن «وجدان انسانی» است. صدای محکومیت جنایت و خشونت سازمان یافته دولتی، صدای محکومیت معیارهای دوگانه در مناسبات جهانی، ‌صدای محکومیت بی‌تفاوتی و بی‌تفاوت‌های جهان است.
صدای شما، «صدای افکار عمومی»، صدای جامعه انسانی، صدای جامعه اخلاقی و صدای جامعه اسلامی است. این صدا، صدایی است بلندتر از ظلم ستمکاران و کیست نداند که تنها صداست که می‌ماند.
امروز اگر دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی ساکت‌اند، بچه‌ها و جوانانی که وجدان پاک دارند، صدای مظلومیت مردم فلسطین‌اند.
صلح و آرامش و پرهیز از جنگ و خونریزی در جهان، خواست اصلی و حق واقعی و مسلم کودکان جهان و نسلی است که بدنبال افقی روشن، انسان محور و اخلاق‌مدار برای آینده است. انتظار می‌رود دولتهای غربی نیز در این زمینه منافع و مطامع مادی و سیاسی خود را کنار بگذارند و با مردم و کشورهای آزادی خواه جهان برای جلوگیری از این نسل‌کشی بزرگ همراهی نمایند.
--نحوه رفتار رژیم غاصب صهیونیستی جنایت جنگی است
براساس این گزارش، همچنین در متن پیام آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه به اجتماع «کودکان غزه، کودکان ایران» آمده است:«جنایات هولناک و فجایع ضد بشری رژیم غاصب صهیونیستی علیه مردم بی‌دفاع غزه به خصوص زنان و کودکان مظلوم فلسطین دل هر انسان آزاده‌ای را در سراسر گیتی به درد آورده و ندای حق‌طلبانه بیداردلان را در حمایت از این مردم ستمدیده بلند کرده است و به نظر می‌رسد نحوه رفتار رژیم غاصب صهیونیستی در به شهادت رساندن مردم بی‌پناه غزه خصوصا کودکان مصداق جنایت جنگی است.
بدون تردید استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای در رساندن پیام مظلومیت مردم مسلمان غزه به گوش جهانیان و برانگیختن موج حمایت جهانی از آنان موثر خواهد بود.
به این وسیله از حرکت انسان‌دوستانه شبکه جهانی جام جم و سایر شبکه‌های داخلی و برون مرزی رسانه ملی در تولید ویژه برنامه و تهیه طومار حمایت از کودکان غزه برای مجامع بین‌المللی تقدیر و تشکر می‌گردد».
-- دور جدید کودک‌کشی صهیونیست‌ها غم سنگینی را در قلب ایرانیان به وجود آورده
براساس این گزارش، همچنین دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در متن پیامی به برنامه بچه‌های غزه-بچه‌های ایران به حمایت از برگزاری این برنامه پرداخت.
متن پیام رئیس مجلس شورای اسلامی به شرح ذیل است:«کودکان و نوجوانان ایرانی، مخاطبین عزیز برنامه بچه‌های غزه-بچه‌های ایران
پس از گذشت چندین دهه از اشغال قبله اول و حرم دوم مسلمانان جهان توسط رژیم صهیونیستی و قتل عام گسترده مردم مظلوم فلسطین، دور جدید کودک‌کشی صهیونیست‌ها باحمایت آشکار غرب غم سنگینی را در قلب همه ما ایرانیان به وجود آورده است.
کودکان ایرانی در هر کجای دنیا بر مبنای فرهنگ، تمدن و هویت ملی و اسلامی،‌به رسالت خود در دفاع از حقوق مظلومان جهان و ابراز همدردی با کودکان تحت ستم استکبار جهانی و صهیونیسم غاصب واقف و پایبندند و به این روح بشردوستی و صلح طلبی خود افتخار می‌کنند.
بدون شک برگزاری تجمع بزرگ کودکان و نوجوانان ایرانی در حمایت از کودکان غزه، نمایندگان مردم در خانه ملت را بیش از پیش در دفاع از حقوق ملل مظلوم و تحت ستم جهان مصمم ساخته و با افتخار، دست‌های کوچک شما را در حمایت از کودکان مظلوم و بی‌گناه غزه می‌فشارم.
-- رسم کودک کشی تنها از سفاکان پلید بر می‌آید
براساس این گزارش، همچنین دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیامی به به ویژه برنامه «بچه‌های غزه ، بچه‌های ایران » نوشت: رسم کودک کشی تنها از سفاکان پلیدی بر می‌آید که به هیچ یک از موازین انسانی وقعی نمی نهند و جواب فریادها و خشم بچه ها را از لوله های تفنگ وتوپ و تانک می دهند.
متن کامل بیانیه دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به ویژه برنامه «بچه های غزه ، بچه های ایران » به شرح زیر است:«فقط یک بار باید از دریچه چشمان معصوم بچه‌ها در سراسر جهان از هر نژاد ، قوم، مذهب و ملیت، با هر زبان و رنگی به فلسطین و غزه خونین بنگریم. هیچ کودکی نمی تواند حتی لحظه‌ای ، شاهد ضجه و گریه نوزادان، کودکان و بچه‌های معصومی باشد که گناهی به جز فلسطینی بودن ندارند و به همین جرم در کنار پدران و مادران خود به خون می‌غلطند و زخم زجرآور جراحت و بار سنگین آوارگی را به دوش کوچک خود می‌کشند.
مردان و زنان در سراسر عالم به چشم خود بارها و بارها مظلومیت بچه های غزه را دیدند که با چشمانی بهت زده ، انسانیت و بشریت را با نگاه‌های خیره خود به استمداد می طلبیدند و ملتمسانه برای رهایی از شیطان صفتان دیوسرشت و کودک کش، طلب یاری می نمودند.
رسم کودک کشی تنها از سفاکان پلیدی بر می‌آید که به هیچ یک از موازین انسانی وقعی نمی نهند و جواب فریادها و خشم بچه ها را از لوله های تفنگ وتوپ و تانک می دهند. گنبد پوشالین بر سر خود می گسترند و از زمین و هوا سقف خانه های آنان را ویران و چتر چادر کودکان غزه را به آتش می کشند و در تجاوز خود به مامن بچه ها در بیمارستان و مدرسه و مهدکودک هم رحم نمی کنند.
تصاویر خشم و انزجار و غریو فریاد کودکان و نوجوانان سراسر جهان، نهیبی است که بر سر تجاوزگران صهیونیست فرود آمده و همراه با آه جانسوز بچه های غزه دودمان تجاوزگران را بر باد خواهد داد.
این روزها،کودکان وخردسالان ایرانی با آموزه هایی برگرفته از فرهنگ دینی و ملی خود، بغض فروخورده ای از یزیدیان صهیونیست در صحنه غزه در گلو دارند و همدوش مادران و پدران مهربان خویش ،با همه وجود فریاد انزجار و تنفر خود از صهیونیستهای کودک کش و همچنین ندای همبستگی و دوستی و مهربانی با هم شاگردیهای خود در غزه سر می دهند.
ابتکار زیبا و ارزشمند رسانه ملی در همراهی با کودکان مهربان ایرانی در همبستگی با کودکان مظلوم فلسطینی در برنامه « بچه های غزه ، بچه های ایران » را ارج می نهم و امیدوارم این فریادهای کودکانه و معصومانه وجدان خفته حامیان غاصبان صهیونیستی را بیدار نماید و همه ملتها را به سوی مهربانی و یاری به مردم فلسطین به خصوص بچه های غزه سوق دهد و دیگر هرگز دل هیچ کودک فلسطینی از غرش توپ و تانک دژخیمان صهیونیست نلرزد.
-- به امید حاکم شدن آرامش و معنویت در همه جهان
بنابراین گزارش، همچنین رئیس رسانه ملی در متن پیامی به اجتماع «بچه‌های غزه- بچه‌های ایران» برای حاکم شدن آرامش و معنویت در همه جهان آرزو کرد.
در متن پیام عزت‌الله ضرغامی به اجتماع «بچه‌های غزه- بچه‌های ایران» آمده است:«فرزندان عزیزم؛ در شرایطی که رسانه های غربی طی هفته های گذشته در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی سکوت اختیار کرده اند، حمایت گسترده شما از کودکان مظلوم غزه در برنامه تلویزیونی «بچه‌های غزه- بچه‌های ایران» ستودنی است.
همراهی اهالی فرهنگ، هنر و رسانه با پیام های ساده و کودکانه شما ، موجی از امید ، همدلی و همدردی را برای کودکان معصوم غزه بوجود آورد. بی شک این روح انسان دوستی ریشه در فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی دارد که در تمامی نسل های ایرانیان حلول کرده است.
به امید روزی که با حاکم شدن آرامش و معنویت در همه جهان ، رسانه ملی فقط زیبایی، مهربانی و محبت را به تصویر بکشد».
-- سلام به غزه و صدای گمشده کودکانش
به گزارش فارس، همچنین محمدباقر قالبیاف شهردار تهران در پیام خود به این برنامه نوشته است:«سلام به غزه و صدای گمشده کودکانش.شکوفه‌های زندگی و جوانه‌های جهاد در غزه از تهران، شهر دوستی و عاطفه به شما درود می‌فرستم.
شما کودکان محکم‌ترین گره‌های عاشقانه زندگی هستید و آینه‌های جهان برای تماشای شما ساخته شده‌اند؛ شما که لبخند خلقت پروردگارین و گرمای دلها و خانه‌ها و شهرهایمان، از لبخند شماست.
چندی است که در بخشی از زمین خدای مهربان، آهنگ زیبای خنده‌هایت به گوش نمی‌رسد و جهانی در غم غزه به ماتم نشسته است. چشمان اشکبارتان خلاصه معصومیت است و ناله‌های دردناکتان جراحتی بر پیکر انسانیت. هیچ کودکی نیست که اشکهایش ستاره نشده باشد و امروز، شما خود ستاره‌های آسمان معصومیت و شرافتید.
کاش دنیا به زیبایی روزهای کودکی می‌شد! کاش طراوات و صداقت را ما بزرگترها از شما کودکان می‌آموختیم! کاش می‌دانستیم که اگر روزی جهان خواب کودکی نبیند، روز پایان لطافت‌ها و صداقت‌هاست و دنیا پشت اندوه‌های بزرگ آدمهای بزرگسال،‌محور خواهد شد!
این روزها را تنها به عشق بودن شما می‌توان تاب آورد؛ فرقی بین غزه و تهران و تمام دنیا نیست،‌ دنیا با شما زیباست.
قلب ما همراه هر لحظه شما، و دعای روز و شبمان بازگشت لبخند بر لبان شماست.
دردهایتان دردهای ماست و دشمنانتان، دشمنان ما...
شما فردای عزه‌اید؛‌پیروزی از آن شماست و دست خدا و دلهای ما با شماست.
بر خود لازم می‌دانم در این فرصت از طراحان، مدیران، دست‌اندرکاران و مهمانان کمپین رسانه‌ای بچه‌های ایران، بچه‌های غزه در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران قدردانی نمایم.


منبع:خبرگزاری فارس