تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
دون ژوانیسم و هرزه گری جنسی در زن و مرد زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:ترنّم
آخرین ارسال:ترنّم
پاسخ ها 2

دون ژوانیسم و هرزه گری جنسی در زن و مرد

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:1#
  ترنّم آواتار ها
  تعریف : دون ژوان فردی است که قادر به برقراری ارتباط عاطفی عمیق و عشق ورزیدن به شریک جنسی خود نیست .
  یکی از مهمترین اختلالات شخصیت که منجر به دون ژوانیسم و هرزه گری جنسی در مردان میشود اختلال شخصیت خودشیفته (narcissistic) است.

  چنین مردی نه قادر است دوست بدارد و نه دوست داشته شدن را باور می کند و یک حالت پارانویا و بدبینی نسبت به گرفتن پیغام های دوست داشته شدن از شریک عشقی خود دارد. در بسیاری از موارد نیاز به دوست داشته شدن را در خود انکار میکند و بیشتر ترجیح میدهد به جای دوست داشته شدن ، مورد تحسین واقع شود تا من آزرده اش ترمیم پیدا کند.

  احساس میکند اگر کسی دوستش داشته باشد و ابراز علاقه کند ، میخواهد از او بهره برداری خاصی کند. در واقع به هیچ زنی اعتماد نمیکند. اینگونه مردان درواقع تنها با سطح بدن زنان ارتباط برقرار میکنند نه با هستیِ درونی آنها. در واقع هدف اینها به دست آوردن است نه رابطه داشتن . زنها را به دست بیاورند ، تصاحب کنند و بعد با رها کردن آنها خشم و میل به انتقام جویی ناخودآگاه خود را که از رابطه با مادرِ ناکام کننده سرچشمه گرفته ارضا نمایند.

  اغلب این مردان به دنبال دو گونه زن میروند :
  دسته ی اول
  زنانی هستند که به دلیل شرایطشان بسیار مورد توجه میباشند شرایطی مانند زیبایی ، ثروت، شهرت، مقام، و .... که در این حالت مرد خودشیفته منِ ایده آل (ego ideal) خود را به او فرافکنی کرده و انگار این خود اوست که دارای چنین محسناتی است . درواقع زن اینجا ابزاری است برای تغذیه ی هرچه بیشترِ خودشیفتگیِ مرد . البته در این حالت هم مردان خودشیفته مراقبند که زن از آنها در هیچ یک از این ابعاد برجسته تر نباشد و اگر احساس کنند که بالاتر هست او را تخریب میکنند.
  دسته دوم
  زنانی هستند با هویتی بسیار کمرنگ که تنها میتوانند به صورت یک زائده و دنباله در کنار مرد خودشیفته برای مدتی باشند که او را دائما تحسین کنند و منِ او دائما باد شود.

  اینگونه مردان بجای عشق در رابطه احساس تملک زیاد دارند . درواقع زن در کنار آنها مانند مبل و لوازم زندگیشان است .
  یکی از ویژگی های مهمِ رابطه ، در مردان خودشیفته این است که این مردان خصلتهای بد خود را به همسر خود فرافکنی میکنند و او را تحقیر و سرزنش مینمایند . یعنی خودشان همه خوب (total good) و همسر ، همه بد (total bad) میشود.

  ادامه دارد ....

  منبع : کتاب عشق و تحلیل روانکاوانه (دکتر آذردخت مفیدی)
  خوش اخلاقی دربین مردم زینت اسلام است .

  (امام صادق علیه السلام)
  پاسخ با نقل و قول

 2. دون ژوانیسم و هرزه گری جنسی در زن و مرد  سپاس شده توسط ebtekar33,leila.7,niloofarabi,rahe shab,محسن عزیزی,کوثر حبیبی,تیرا,سحر1122

 3. ارسال:2#
  ترنّم آواتار ها
  نوع دیگر شخصیت در مردان که منجر به دون ژوانیسم یا هرزه گری جنسی میگردد شخصیت کودکانه (infantile personality) است ، که البته ویژگی های خودشیفته هم در آن وجود دارد .

  اینها مردانی هستند کودک صفت یعنی مرد-کودک (man-child) که روانِ مردانه در اینها ضعیف است . اینگونه مردان شخصیت جدی ندارند و روابطشان سطحی و پر از بازی (game) است . اینها نسبت به مردانِ خودشیفته ممکن است بیشتر در رابطه بمانند اما علتش بیش از آنکه عشق بالغانه باشد ، وابستگی کودکانه است که البته این را هم چون سطحی است به راحتی قادرند قطع کنند . در اغلب این افراد فرامن (super ego) که تقریبا معادل وجدان اخلاقی است کمرنگ است و به راحتی عدم تهعد خود را به همسر خود توجیه میکنند .

  در تحلیل های روانکاوی مهمترین علت به وجود آمدن و شکل گیری این نوع شخصیت چسبندگی به مادر و فقدان همانند سازی مناسب با پدر است .

  بسیاری از این مردانِ کودک صفت خصوصیات زنانه (effeminate) هم پیدا میکنند . به عبارتی روانِ زنانه در آنها پررنگ تر از حد بهنجار میشود اما همین مسئله باعث میشود که زنها را بهتر درک کنند و لااقل موقتی به نیازهای به خصوص رمانتیک آنها پاسخ به موقع دهند و به قولی زن نواز و زن پسند شوند .

  اغلب زنانی که جذب اینگونه مردان میشوند آنهایی هستند که قدرت مردانه ی پدر برای آنها تهدید کننده بوده . شاید پدر پرخاشگر یا طردکننده به نظر رسیده یا در کودکی و حتی بزرگسالی از او ترسیده اند .

  برای این زنان مردان کودک صفت امن تر از مردان با ویژگی های مردانه هستند و حاضر نیستند بهای بودن با این مردان را بدهند و جذب مردان کودک صفت میشوند . از سوی دیگر مردان کودک صفت احساسات مادرانه و حمایت گرانه را در زن ها بر می انگیزند و در واقع برانگیختگی این نوع احساسات در زنان نوعی اغواگری از سوی مردانِ کودک صفت به شمار می آید و در بسیاری از موارد زنان را اینگونه به دام خود می اندازند. در مواردی زنها ممکن است حتی فداکاری های زیادی برای اینها بکنند اما در نهایت در میابند که رابطه تنها یک بازی بوده و آنها در این بازی فریب خورده اند .

  در مواردی این مرد کودک صفت جذب زنی با ویژگی های عمیق مادرانه میشود حتی به درجاتی به این مادر-معشوقه وابسته هم میشود . اما این برای او کافی نیست و او در بیرون از خانه به بازی های خود ادامه میدهد و رابطه ی عشقی و جنسی ناپایدار و مکرر را تجربه میکند .


  منبع : کتاب عشق و تحلیل روانکاوانه (دکتر آذردخت مفیدی)
  خوش اخلاقی دربین مردم زینت اسلام است .

  (امام صادق علیه السلام)
  پاسخ با نقل و قول

 4. دون ژوانیسم و هرزه گری جنسی در زن و مرد  سپاس شده توسط niloofarabi,محسن عزیزی,تیرا,سحر1122

کاربران دعوت شده

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •