تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
نمیدونم به این خواستگار جواب بدم یا نه!!! زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:roya020
آخرین ارسال:ساواش
پاسخ ها 3

نمیدونم به این خواستگار جواب بدم یا نه!!!

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:1#
  سلام
  این روزا خیلی گیجم اصلا دیگه خودمم نمیدونم چی درسته چی غلط
  من دختری23ساله هستم.تصمیم دارم ازدواج کنم ولی اصلا نمیتونم درست تصمیم بگیرم.تا حالا از بین خواستگارها کسی نبوده که با افکار من مچ باشه یا سطح فکرمون یه جور باشه.من دختر مذهبی هستم حالا نه چندان زیاد ولی همیشه چادر سرمه وسعی میکنم که رفتار وافکارم در راستای رضای خدا باشه ودر کنار حجابم در زمینه تئاتر وسینما هم فعالیت میکنم.البته به خاطر نوع پوششم اوایل خیلی سخت تونستم تواناییمو نشون بدم ولی الان به لطف خدا با این نوع پوششم تونستم موفق بشم.و دوس دارم در آینده نه چندان دور یه آدم موفق تو این عرصه بشم وموضوعاتی که نیاز جامعه منه وارد این عرصه کنم ونشون بدم که باحجابم میشه برترین بود
  ولی از بین خواستگارای من یا خیلی مذهبین که دوس ندارن من این عرصه رو ادامه بدم واینکه گاهی حتی دوس ندارن سر کار برم وگاهی کسایی هستند که با این عرصه مشکلی ندارن وخیلی علاقه نشون میدن ولی اصلا اهل نماز وخدا نیستن...این موضوع خیلی منو کلافه کرده از طرفی نگاهای اطرافیان که میگن چرا ازدواج نمیکنی اذیتم میکنه واز طرفی هم کیس مناسب وجود نداره که مورد تایید من باشه
  حالا بعد این مدت یکی پیدا شده که هم خدا رو میشناسه واهل نمازه وهم از این عرصه خوشش میاد وبا افکار من یه جورایی میسازه.این آقا وقتی خواستگاری کرد کار معینی نداشت ولی وقتی بهش گفتم هر وقت کار پیدا کردی بیا ،بدون نه گفتن به قول خودش گفت مث سابق ولی با تلاش چن برابر دنبال کار میرم حالا یه کار پیدا کرده که فعلا دوره کاراموزیشه بعد سه ماه به امید خدا استخدام میشه.این آقا کنار پدر ومادرش زندگی میکنه.مادرش مریض احواله ونمیتونه حتی کارای شخصیشو انجام بده وپدرش اکثر کارای خونه رو انجام میده.این آقا احترام زیادی به مادر وپدرش قائله وتا حالا تمام سعیشو کرده فرزند خوبی براشون باشه.
  ولیسانس فیزیک دارن مث خودم ولی مخالفن من بیرون استان درس بخونم کارشناسی ارشدمو ادامه بدم چیزی که من همیشه آرزوشو داشتم آرروی اینکه ارشدمو توی دانشگا خیلی خوب بخونم ولی ایشون راضی نیست میگه اوایل زندگی شهر خودمون باشه ،دو سه سل دیگه که پایه زندگیمون محکم تر شد برو ولی برای من سخته از این هدفم بگزرم چیزی که آرزوی پدر ومادرمه.به طور عجیبی ترس اینو دارم که نکنه ایشون مث خواستگارای قبلی که راضی به ادامه فغالیت من تو عرصه هنر نبود ایشون هم بعد ازدواج زیر قولش بزنه یا اصلا نزاره ادامه تحصیل بدم دیگه حتی از ازدواج میترسم.
  یکی دیگه از مشکلاتم با این آقا اینه که نکنه بعد ازدواج من مسئول نگه داری از پدر ومادرش باشم ونتونم به هدفام وکارای خودم برسم.هر چند من روز اول به ایشون گفتم که نمیتونم این کارو انجام بدم وخواهر وبرادرای تو هم دوس ندارم بگن چون عروس آخره وپیش پدر ومادرمونه باید اون ازش نگه داری کنه البته من تا آونجا که بتونم کمک میکنم ولی نمیتونم زندگیمو وقفشون کنم این آقا به من گفتن که پدر ومادرم فقط تنها خواستشون اینه که غذایی که میپزی سر سفره آونام بزار ولی میترسم بعد ازدواج زیر حرفشون بزنن...خواهش میکنم بهم کمک کنید حس میکنم قدرت تصمیم گیریمو از دست دادم
  پاسخ با نقل و قول

 2. ارسال:2#
  سلام دقیقا مشکلاتت مشابه من هست حبی مشکلات دوران مجردب یکسانی داریم ولی من به چنین موردی پاسخ مثبت دادم امیدوارم شما اشتباه منو نکنید و با یک فرد کاملا مستقل ازدواج کنید
  پاسخ با نقل و قول

 3. ارسال:3#
  با سلام

  1- در خصوص شرط شما که حتما همسر آیندتون باید اهل نماز باشه تا شما باهاشون ازدواج کنید باید بگم همینو بس که شمر و معاویه هم نماز میخواندند و به خود خلیفه المسلمین میگفتند و در مقابل شخصی مانند ابوطالب رضی الله عموی پیامبر تا آخر عمر هم مسلمان نشد و به دین سابق خود ماند ولی تا دم مرگ به اخلاقیات پایبند بود.

  اینکه شما همسری را پیدا کنید که علاوه بر اخلاقیات مانند خودتان به اصول دین نیز پایبند باشد بسیار خوب است. ولی هرگز نمیتوانید این را بگویید که "هر کسی که نماز میخواند" از کسی که نماز نمیخواند برای شما بهتر است (مثال یزید و ابوطالب را برای این زدم)
  چه بسا کسی از کودکی تحت اجبار پدرش به نماز روی آورده, چه بسا نماز کسی از صد کفر بدتر باشد. که تمام اعضای گروه داعش نیز سر وقت نماز میخوانند.
  یکی از دوستان نزدیکم که سه ساله ازدواج کرده و اصلا و ابدا هم شخص مذهبی نیست و حتی نماز هم نمیخواند ولی همسرش مذهبی و معتقد است یکبار دوست من بلند شد و جلوی جمع چادر نماز همسرش رو بوسید به نحوی که همه ی ما واقعا تحت تاثیر قرار گرفتیم. که شخصی که خود نماز نمیخواند انقدر به اعتقادات همسرش احترام میگذارد.

  واقعیت های جامعه رو نمیشه نادیده گرفت شاید 80% مردهای جوان ایرانی نماز نمیخوانند ولی آیا دلیل میشود که همگی هوسباز و بی قید و بند باشند؟
  مثالهایی که من دارم میزنم صرفا "مثال نقضه" برای اینکه شما یه موقع فکر نکنید که کسی که نماز نمیخونه حتما و بلا شک فرد مناسبی نیست.
  فردی بسیار (به ظاهر) مذهبی رو میشناختم که به جد میگفت (استغفرالله) اگر من بدونم که قیامت و روز جزایی در کار نیست از همین الان شروع به شرب خمر و انواع گناهان کبیره میکنم. یعنی میدانید داره از دین فقط به عنوان عامل جهنم نرفتن استفاده میکنه و در دلش دوست داره که قیامتی در کار نباشه!
  خب نظر شما راجع به این اشخاص چیه...
  به نظر من قدری بیشتر روی خواستگار هایی که دارید تامل کنید و این نباشه که چون نماز نمیخونه خداحافظ و هر کسی که گفت نماز میخونم حتما شخص مورد نظر شماست!

  امیدوارم از حرفم برداشت بد نشه که دارم نماز رو نفی میکنم. خیر بر عکس باز هم تکرار میکنم که مثال نقض زدم و برای همین از داعش و یزید و غیره نام بردم.

  2- به هر حال احتمال به حقیقت پیوستن تمام فرضیه هایی که گفتید هست!

  متاسفانه خیلی خیلی و خیلی از ازدواج هایی بوده که با وعده های حق انتخاب کار و مکان زندگی و غیره صورت گرفته و بعد از ازدواج تمامی آن حرفها نفی شده

  تمام شرایط رو در نظر بگیرید و بسنجید و همیشه در این حالت که نمیشود با قطعیت تمام صحبت کرد شما محکوم هستید که "بدترین حالت" رو هم در نظر بگیرید. که آری بعد از ازدواج کم یا زیاد به احتمالی با در صد نامعلوم امکان رخداد چنین اتفاقی هست که من مسئول نگاهداری پدر و مادر همسرم شوم. که من ممکنه با رشته ی تحصیلی مورد علاقم خداحافظی کنم.

  شرایط شما دقیقا شرایطیه که شناخت ِ قبل از ازدواج در اون حرف اول رو میزنه.
  باید کاملا دقت کنید.
  موقعیت مشابه شما رو میشناختم که اکنون کار از نگهداری پدر و مادر همسر گذاشته و الان پدر شوهر کلید خانه پسر را دارد و هر وقت بخواهد وارد میشود.!

  بله شما میفرمایید فقط غذا بردن سر سفره ! ولی دقت کنید بعد از صرف غذا ممکنه ظرفها رو هم بشورید (که حداقل ظرفها رو برای وعده ی بعدی به خانه ی خودت ببری! و دوباره برگردونی) و بعدش جاروب هم بزنید. اینا تماما احتمال های ممکنه.

  یکی از مسائلی که به شما برای مواجه شدن با شرایط آینده و اتخاذ تصمیم صحیح کمک میکنه "نگاه کردن به اختلاف سطح فرهنگی خانواده ی خودتون با خانواده ی ایشونه"

  و شناختِ قبل از ازدواج در شرایط شما. تمام جنبه های رفتاری و گفتاری فرد مورد نظر را به دقت تحت نظر بگیرید. نگاه کنید که چقدر و تا چه اندازه به حرفها و وعده ها و قول هایش پایبند و معتقد است. اگر دوگانگی رفتاری یا کرداری از ایشان دیدید. اگر به اصطلاح خودمانی حتی در کوچکترین کاری زیر حرف و وعده ی خود زد این احتمال را با درصد بالا همیشه به خاطر داشته باشید که بعد از ازدواج هم ممکنه خلاف وعده ی خود عمل کند.


  من نظرات خودم را گفتم و فقط امیدوارم چشمانتان در هر حالی کاملا باز باشد.
  امیدوارم دوستان دیگر نیز کمک کنند چون اصلا انتخاب آسانی نیست.
  پاسخ با نقل و قول

 4. نمیدونم به این خواستگار جواب بدم یا نه!!!  سپاس شده توسط m1392

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •