تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
همسرم منو دوست نداره زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:farnaz35
آخرین ارسال:farnaz35
پاسخ ها 7

همسرم منو دوست نداره

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:1#
  سلام و وقتتون بخیر
  من و همسرم دچار مشکل شده ایم
  احساس می کنم که همسرم منو دوست نداره همسرم در پیام و موقع خاب گاهی اوقات بهم میگه دوست دارم ولی من باور ندارم
  چون دوست داشتن باید در عمل باشه. من در دوران عقد هستم و همش میگه پول ندارم چون کار ثابت ندارم و سرباز هستم. مثلا بهش میگم فلان چیز رو برام بخر در صورتی که قیمتی هم نداره میگه ندارم و در مورد مساعل مالی بحث نکن. چون در دوران عقد خرج با من نیست با پدر و مادرته. من موقع مناسبت ها برات می خرم.
  چیزی که من میخام اصلا قیمت نداره بخره معرفتشو میرسونه در صورتی که به خاطر این چیزها زندگی برام دردآور شده. خواهشمندم کمکم کنید.
  پاسخ با نقل و قول

 2. همسرم منو دوست نداره  سپاس شده توسط anahid

 3. ارسال:2#
  سلام شب شما هم بخیر
  خوش اومدید به همیاری
  مشکلتون فقط در زمینه ی مالیه ؟ در موارد دیگه چطور بهتون ابراز علاقه می کنن ؟
  اگر که ممکنه سن خودتون وهمسرتون و نحوه ی آشنایی تون رو بگید .


  یاریم کن اگر روزی جایی چیزی را شکستم دل نباشد

  پاسخ با نقل و قول

 4. ارسال:3#
  من 23 سال و همسرم 27 سال داره
  ازدواجمون از طریق خانواده و معرفی صورت گرفته. همسرم یکم لجبازه و احساس می کنم میخاد حرف خودش باشه. میدونم سربازه درکش میکنم. ولی یک کار موقت که داره و میگه شما نمیتونی واسه پول من تصمیم بگیری . میگه دوست دارم خودم برات چیزی بخرم و تو بهم چیزی نیگی من ندارم اگه داشته باشم برات خوبشو میخرم. البته چزی که تا الان برا مناسبت برام خریده خوب خریده. وقتی بیرون میریم و چیزی دوست دارم و میگم برام بخر نمیخره در صورتی که من دو بار بیشتر ازش چیزی نخواستم که قیمتی هم نداشته
  یعنی دادن 10000 پول اینقدر زیاده که نداره؟؟؟ برام کفش 100 هزار توانی میخره اما بگیم 5000 تومن پول بهم نمیده و میگه ندارم . من محتاج پول اون نیستم و همیشه بابام بهم پول میده ولی این که خودش بهم پول بده یا چیز کوچولو که قیمتی نداره ازش بخام این معرفت رو میرسونه که این کارو نمیکنه.
  در پیام و اس ام اس ابراز علاقه میکنه ولی وقتی این کارا رو میکنه احساس میکنم دوست داشتن الکیه. الکی میگه دوست دارم. یا وقتی جایی میرم اصلا نمیگه بیا دنبالت باید من بهش بگم که گاهی اوقات میاد گاهی اوقات هم میپیچونه.
  خوب من دوست دارم خودش یکدفعه بگه میام دنبالت. که احساس کنم به فکرم هست خیلی ببخشید ولی احساس میکنم منو به خاطر خاب میخاد. و وقتی بیرون میریم بهم مستقیما کار میگه البته خودش کار هم میکنه اما به من هم دستور میده که فلان کار انجام بده خوب من اینو دوست ندارم
  دوست دارم بیشتر بهم توجه بشه دوست ندارم واسه ما که چند ماهی نمیشه که عقد کردیم اینقدر رک حرف بزنه اصلا از همسرم انتظار این اخلاقو نداشتم. ظاهرش ساده ی ولی با من که هست اصلا اینطور نیست
  نمیدونم اینقدر کم ارزش شدم که اینطوری رک حرفاشو میزنه حتی اگه عصبانی بشه از کسی تو خیابون جلو من فحش میده بهش.
  خوب اینقدر رک دوست ندارم و این یعنی اینکه من ارزش ندارم براش که اینقدر رک حرف میزنه. خواهش می کنم کمکم کنید
  پاسخ با نقل و قول

 5. ارسال:4#
  سلام فرناز جون
  من کوچکتر از اونی هستم که بخوام راهنماییت کنم. خوشبختانه تو تالار مشاوران با تجربه و دلسوزی هستن که میتونن خیلی خوب کمکت کنن.
  ولی به عنوان یک دوست برداشتی که من از توضیحاتت دارم اینه که شما و همسرت با مسائلی روبرو هستین که به خاطر تفاوت در سطح خانواده ها از نظر فرهنگی و تفاوت در نوع تربیت شما بوجود اومده و به نظر من ربطی به دوست داشتن یا نداشتن همسرت نداره. عزیزم فکرت رو به این سمت منحرف نکن که ممکنه همسرت دوست نداشته باشه یا اینکه براش ارزشی نداری. اصلا اینطور نیست. ارزش ها نسبی هستن. شما طوری تربیت شدی که این رو ارزش تلقی میکنی ولی همسر شما چیزهای دیگه ای رو ارزش میدونه و به این موارد از دید دیگه ای نگاه میکنه.
  در زندگی زناشویی اینقدر از این مسائل پیش میاد که خدا میدونه. شما هنوز اول راهی و باید سعی کنی که بتونی با همسرت ارتباط خوبی برقرار کنی تا بتونی به مرور خواسته هات رو بهش بگی و با ایجاد انعطاف از طرف هر دوی شما، به مرور مسائلتون حل بشه.
  امیدوارم موفق باشی
  پاسخ با نقل و قول

 6. همسرم منو دوست نداره  سپاس شده توسط farnaz35,joncofy

 7. ارسال:5#
  حرفتونو قبول دارم ولی خوب دوست دارم یک طوری اینا رو بفهمه که مثلا خودش بیاد دنبالم من بهش نگم ببینم چقدر به فکرمه و دلش برام تنگ شده در صورتی که این طور نیست. بهم پول بده بگه ناقابله که در صورتی که این کار و نمیکنه. از طرفی نمیدونم این بی توجهی رو بهش بگم یا نه. مثلا بهش بگم به من توجه نداری بیشتر زنگ بزن یا این کارو بکن میترسم نقطه ضعف دستش بیاد و ازم فاصله بگیره
  پاسخ با نقل و قول

 8. ارسال:6#
  محسن عزیزی آواتار ها
  سلام

  به همیاری خوش آمدید

  برخی از خانمها، دیدشون به عشق اینه که: «اگر همسرت تو رو دوست داره، خودش میدونه تو چه نیازهایی داری و بنابراین اصلا نیازی نیست بهش بگی چی می خوای. اگر او عاشق واقعی هست، حتما از افکار و احساسات تو با خبر هست و بنابراین به صورت خودکار خودش ذهن خوانی می کنه و کارهایی که لازمه نشون دادن عشقش هست رو انجام میده».

  اما این دیدگاه، میتونه به روابط بین همسران خیلی آسیب ها رو وارد کنه، توقعات نابجایی رو ایجاد کنه، و مانع صمیمیت و ابراز احساسات بین همسرتان، و بیان منطقی خواسته ها بشه. همچنین تعبیر و تفسیرهای غلطی رو درست میکنه، چون رفتارها بر مبنای تفکرات و تفسیرهای درونی فرد مورد ارزیابی واقع میشن و نه آنچه که واقعیت داره

  دیدگاه جایگزین میتونه این باشه که: «همسری که عاشق من هست، از من میپرسه چی خوشحالم می کنه، یا اینکه برای خوشحال کردنم تلاش می کنه حتی اگر من متوجه نباشم.»

  همسر شما از خیلی روحیات شما خبر نداره. نمیدونه زمانی که خودش دنبالتون میاد، شما چقدر خوشحال میشید.

  نمیدونه اگر 10000 تومن خرج غیرمنتظره کنه برای شما، ممکنه خوشحالی تون بیش از دریافت هدیه سنگین برای مناسبت ها باشه!

  زبان عشق و دوست داستن همسرتون، هنوز با زبان عشق و دوست داشتن شما هماهنگ نشده. از اینکه جمله «دوستت دارم» رو بگه ابایی نداره(جمله ای که خیلی از مردها براشون سخته تکرار کنند)، سعی می کنه پس انداز کنه برای آینده زندگی مشترکتون، و به شیوه های خاص خودش داره به شما ابراز عشق و علاقه می کنه

  دقت داشته باشید که شما درگیر برخی خطاهای شناختی هم شده اید.

  خطاهایی مثل سیاه و سفید دیدن امور، بی توجهی به امور مثبت، بزرگنمایی، منطق ناکافی، سرزنش و ... .

  خطاهای شناختی نمونه
  سیاه و سفید دیدن امور همسرم یا من رو دوست داره یا نداره
  بی توجهی به امور مثبت ندیدن هدایای گران قیمت مناسبتی همسر
  بزرگنمایی فاجعه دیدن مساله
  منطق ناکافی چون همسرم برام خرید نکرده، پس منو دوست نداره
  سرزنش همسرم باید خودش بدونه من چه نیازهایی دارم


  به همسرتون یاد بدهید که چگونه میتونه شما رو خوشحال کنه. مردها خیلی دوست دارند همسرانشون رو شاد کنند، چون این دریافت حسی از همسر که «تو باعث شادی و خوشحالی من شدی» برای اونها اثبات کفایت و شایستگی است.

  برای اینکه بدونید چطور درخواستتون رو مطرح کنید که نه احساس ضعف کنید و نه پرتوقع به نظر بیایید، باید با زبان و شیوه بیان درخواستها و احساسات آشنا بشید.

  براتون مثال میزنم.

  فرض کنیم شما قصد دارید همسرتون رو متوجه این امر کنید که اگر خودش دنبال شما بیاد، شما خیلی خوشحال میشید.

  میتونید به فرض مثال اینگونه به او انتقاد کنید:«تو چرا خودت دنبال من نمیایی؟ همیشه منو جلوی دوستام ضایع می کنی، چون میگن شوهرش اصلا به فکرشم نیست! همه اش که من نباید بگم بیا دنبالم تا پاشی بیای!...»

  اما میتونید با بیان زیباتری او رو تشویق به کاری که دوست دارید بکنید، بدون اینکه در او احساس مجبور بودن رو ایجاد کنید:«عزیزم، اون روز که خودت اومدی دنبالم رو یادته؟ خیلی خوشحالم کردی، احساس کردم کسی هم بهم توجه نشون بده و دوستم بداره، تو منو جلوی دوستام سرافراز می کنی.»

  در مورد خرج کردن ها هم، به همسرتون اطمینان بدید که قصدتون این نیست که ازش در دوران عقد خرجی بگیرید و رعایت عرف رو می کنید. اگر بتونید از این بابت استرسش رو کاهش بدید، بهتون راحت تر اعتماد می کنه. بابت تمام خرجها و هدایایی که براتون تهیه کرده ازش قدردانی کنید و بهش بگید که از او ممنون هستید. در عین حال با زبان درست به او بگید که وقتی یک هدیه حتی ده هزارتومانی ساده رو براتون میگیره، و جلوی جمع با احترام باهاتون صحبت می کنه، حس دوست داشتن رو بیشتر به شما منتقل میکنه. بهش بگید که من دوست دارم از دست تو هدیه رو بگیرم، و لذت خرید زمانی که تو برام چیزی میخری، خیلی بیشتره

  پس، شما اولا توقعاتتون رو مدیریت کنید؛ دوم، دیدگاهتون نسبت به عشق و دوست داشتن رو مجددا بررسی کنید و بدونید که مردها علم غیب ندارند؛ و سوم درخواستهای خودتون رو شفاف اما با بیان دلنشین و غیرانتقادی بیان کنید.
  از امام علی علیه السّلام پرسيدند «خير» چيست؟ فرمود:

  خوبى آن نيست كه مال و فرزندت بسيار شود، بلكه خير آن است كه دانش تو فراوان و بردبارى تو بزرگ و گران مقدار باشد و در پرستش پروردگار در ميان مردم سرفراز باشى، پس اگر كار نيكى انجام دهى شكر خدا به جاى آورى، و اگر بد كردى از خدا آمرزش خواهى. در دنيا جز براى دو كس خير نيست: يكى گناهكارى كه با توبه جبران كند، و ديگر نيكوكارى كه در كارهاى نيكو شتاب ورزد.


  نهج البلاغه، حکمت 94
  پاسخ با نقل و قول

 9. همسرم منو دوست نداره  سپاس شده توسط farnaz35,افسونb

 10. ارسال:7#
  خیلی ممنونم از شما سپاسگذارم
  پاسخ با نقل و قول

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •