تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
وجود جن زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:fargol
آخرین ارسال:niloofarabi
پاسخ ها 30

صفحه‌ها (3): صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

وجود جن

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:21#
  موج آبی آواتار ها
  کلا هستن و قبل از خواب وضو چهار قول و آیه الکرسی
  پاسخ با نقل و قول

 2. ارسال:22#
  راهله آواتار ها
  دوست من شما در مورد مشکلات خوابگردی یک مطالعه داشته باشید
  در مورد دزد هم به خانم فرگل گفتم
  احساس من اینه که شما یک حادثه تو زندگیتون پیش اومده که یک خورده خواب شما رو به هم ریخته
  ضرر نمیکنید این رژیم غذایی رو بگیرید من که هر دفعه این رژیم رو میگیرم احساس میکنم تازه متولد شدم و بهش رژیم معجزه میگم
  چون زندگیمو خیلی زیبا تر میبینم و خیلی شاداب میشم
  موفق باشید
   
  پاسخ با نقل و قول

 3. ارسال:23#
  موج آبی آواتار ها
  ای بابا دوست عزیز همه ی اینارو میدونم من خودم پیرو رژیم غذایی دکتر روازاده ام و پزوهشگر رشته ی روان شناسیم وو از فراروان سررشته دارم و انسان فرافکنیم نیستم اما ما تنها نیستیم در زمین وواقعا یک اتفاق تلخی در زندگیمون رخ داد که با این مسایل روبرو شدیم بخاطر فوت پدرم که نمیخوام درمورد بحثی کنم. امیدوارم متوجه شده باشید که خرافات وخیالاتی در کارنیست دوستان این تالار منو بهتر میشناسند که قدیمی ترن
  پاسخ با نقل و قول

 4. ارسال:24#
  سلام

  جن هست. اتفاقا یکیشون دو سه روزی در خانهٔ ما مشغول به اذیت و آزار بود (شاید هم چندتا بودند)! در مورد این‌که چه کاری می‌کرد، چیزی نمی‌گم چون کمکی به بحث نمی‌کنه.

  برای برطرف کردن و فراری دادن اجنه، بگم که ما مسلمون‌ها در این موارد غم نداریم. راهکارش که از بزرگی شنیده بودیم و خودمان هم استفاده کردیم و نتیجه‌بخش بود، این بود که اونا رو به حضرت فاطمه (س) قسم دادیم که بیخیالمان بشند و آن‌ها هم دقیقا بعد از قسم دادن بیخیال شدند و دیگر اتفاقی نیوفتاد!  البته این داستان قسم دادن به حضرت فاطمه، داستان غم‌انگیزیه!
  یا این جنِ مزاحم، مسلمان بود و ترسید، که در این صورت ای وای بر آن جن که در عین پذیرفتن اسلام، مردم‌آزاری می‌کنه.
  یا این‌که جن مزاحم غیر مسلمان بوده، اما مثلِ جنابِ شیطان، به بزرگیِ حضرت فاطمه اعتقاد داشته اما غیرمسلمانی پیشه کرده. در این صورت، دوباره وای بر آن جن(!) که فهمید راه درست چیه، اما عمل نکرد.

  راستی خواندن چهار قل و آیة الکرسی که دوستمون موج آبی گفت هم برای نیامدنشان بسیار مؤثره. 
  پاسخ با نقل و قول

 5. ارسال:25#
  طبق سوالی که گرفتم اگه موقع دیدن جن بسم الله بگید خیلی خوبه چون اگه خوب باشه خوشحال میشه اگرم بد باشه فرار میکنه.در ضمن توصیه کردن واسه اطلاع دقیقتر دوتا کتاب رو مطالعه کنیم:
  1- تفسیر سوره جن از استاد شهید مطهری که کتاب کوچکیه
  2- تفسیر نمونه،قسمت مربوط به سوره جن
  والا حرف و خاطره توی این زمینه زیاده.من خودم ضمن احترام به دیدگاهها و عقاید دوستان و مردم زیاد به این گفته ها توجه نمیکنم
  پاسخ با نقل و قول

 6. ارسال:26#
  دوستان عزيز
  اجنه هم مثل ما انسانها هستن و دقيقا از نظر علمي فيزيولوژي كاملا شبيه به ما دارن ولي چون از جنس ما نيستن به اراده خداوند ديده نميشن و چون محدود به مكان و زمان نيستن ميتونن در آن واحد در هر مكاني باشن  اجنه از لحاظ ظاهري كاملا شبيه ما انسانها هستن و ميتونن به هر شكل و شمايلي دربيان به جز پيامبر و امامان و معصومين چه بسا حيواناتي كه در اطراف خودمون ميبينيم ممكنه همون جن باشن و به دستور خداوند اجازه تعدي به حريم انسانها رو ندارن و نميتونن اذيت و آزاري به ادما برسونن و اون داستانهاي غلو شده در بارشون كه ميان و آدما رو ميبرن با خودشون يا حتي كسايي رو ميكشن فقط در حد قصه و افسانه هست و هيچگونه سنديتي نداره
  اجنه نيز مثل ما داراي همسر و فرزند و رييس و مرئوسن و از لحاظ اجتماعي هم مثل ما زندگي ميكنن و همونجور كه گفتم محدود به زمان و مكان نيستن و اينكه فكر كنيم صرفا زير زمين زندگي ميكنن درست نيست و خلاصه اينكه اجنه همون انسانها هستن منتها به صورت ديگه و غايب از نظرها و به هيچ عنوان نميشه گفت افراد خاصي اونارو ميبينن بلكه هركسي ميتونه در طول زندگيش اونارو ببينه ولي بسته به موقعيت مكاني به صورتهاي مختلف.
  من هم تعداد زيادي از اونهارو ديدم و ميبينم با اينكه نه درجه يك هستم و نه بد و نه فقيه و مجتهد و به نظر خودم اين امر كاملا بستگي به اين داره دربارشون چطور فكر كني ولي در طول زندگيم به صورتهاي مختلف با اونا برخورد داشتم و دارم و گاهگاهي فقط دچار دردسر ميشم نه اينكه بخوان اذيت و آزاري بهم برسونن، از جمله يكي از اين برخوردهامو باهاشون كه هيچوقت از يادم نميره ذكر ميكنم:
  چن سال قبل به اتفاق خانواده براي تعطيلات رفته بوديم كوه كه توي اون محل يكي از اقوام خونه اي داره و ما براي سكونت قرار بود بريم اونجا كه رفتيم و ديديم به دليل اينكه اون خونه قديمي بوده ديواراش كمي ريخته و تقريبا اوايل تاريكي هوا بود كه رسيديم اونجا و به محض رسيدن يه احساس گنگ به من ميگفت كه اونجا نمونيم ولي من توجه نكردم و  قرار شد تو حياط همون خونه چادر بزنيم و شب رو بخوابيم كه به اصرار يكي از بستگان وارد اون خونه شديم و شروع كرديم به تميز كردن و قابل سكونت كردن يكي از اتاقهاش كه تقريبا سالم مونده بود و بعد از صرف شام و گفتگو تو همون اتاق خوابيديم كه نيمه شب حدود ساعت 12 صداي درزدن به گوشم رسيد و از اونجا كه خواب سبكي دارم با صداي در بيدار شدم و همون حالت نشسته تو رختخواب گفتم بله بفرما كه باصداي من خاله بنده نيز بيدار شد و با روشن كردن فانوس خواست بره بيرون ولي من زودتر رفتم بيرون و ديدم كسي نيست و چون ميدونستم كه چه خبره چيزي نگفتم و برگشتم گفتم كسي نيست و خوابيدم و اين قضيه دوبار ديگه تكرار شد و من بار سوم كه حدود ساعت 2 شب بود فانوس رو برداشتم و براي سر كشي دور خونه رو و داخل اتاقهاي ديگشو گشتم ولي خبري نبود و برگشتم به رختخوابم ولي حدود نيم ساعت بعدش تو عالم خواب و بيداري ديدم يه نفر كه خيلي شبيه آدم معمولي بود ولي گوشهاي بزرگتري داشت و از صورتش خشم و غضب ميباريد و چشماش از فرط غضب كاملا قرمز و خونين بود با عتاب بهم گفت براي چي اومديد خونه مارو اشغال كرديد و شروع كرد با من دعوا كردن و من تو اون لحظه از ترس زبونم بند اومده بود ولي اون اومد جلو و با كمك يكي ديگه دست و پاهاي منو گرفتن كه بندازنم بيرون از خونه و من كه خيلي ترسيده بودم بالاخره تونستم داد و فرياد كنم و حرف بزنم و از صداي من همه خونواده بيدار شدن و ديدن دست و پاهام تو هوا معلقه انگار كه يكي اونارو از زمين بلند كرده و بسم الله گويان به طرفم هجوم آوردن كه يه دفه دست و پاهام به زمين افتاد  ولي من هنوز ميتونستم اونارو ببينم و تو همون حالت انگار كه ميتونن فكرمو بخونن بهشون گفتم كه چشم همين الان ميريم از اينجا و با زحمت تونستم از زمين بلند شم و بشينم تو جام و حالا بعد از چن سال از گذشتن اون ماجرا هنوزم چهره غضبناك اون جن از يادم نرفته البته بعدا فهميدم كه اونا جن بودن و بعد از اون ماجرا چون من تنها و مجردي زندگي ميكنم هراز گاهي به سراغم ميان و يه جورايي سر به سرم ميذارن و من به وجودشون ديگه عادت كردم و اونا رو ميبينم مخصوصا شبها و نيمه شبها .
  اين ماجرا باعث شده به وجودشون ايمان بيارم و اينكه اونا هم مثل ما و دقيقا در كنار ما زندگي ميكنن البته در صلح و صفا و اينارو گفتم كه شما هم بدونين كه وجود دارن و هركسي ميتونه اونارو ببينه ولي باور كنيد تموم اينها يه واقعيت محضه و من واقعا اونارو ميبينم .
  اميدوارم تونسته باشم حداقل اطلاعاتي رو جهت آگاهي بيشتر در اختيارتون بذارم.
  پاسخ با نقل و قول

 7. ارسال:27#
  maryam.azadeh آواتار ها
  دوستان عزیزم
  فکر میکنم که به احتمال زیاد اجنه جزو افسانه هایی هستن که ریشه در نااگاهی مردم قدیم داشتن. البته این نااگاهی الزاما شامل مردم ایران نبوده غربی ها و کلا سایر کشورها هم در زمان های قدیم از این مدل افسانه ها زیاد درست میکردن. فیلم هایی که امروز ساخته میشن و مثلا وجود روح رو توی یه خونه قدیمی مطرح میکنن و یا افسانه معروف دراکولا که برامده از زندگی یه مرد ستمگر رومانیایی(اگه درست گفته باشم) بوده اینها همه نشون میدن که مردم قدیم بخاطر مقادیری عدم اطلاعات و کمبود دانش و البته کمبود سرگرمی به افسانه سرایی مشغول می شدن و خب امروز هم کارگردان های برجسته غربی و حتی شرقی و گاهی وقت ها ایرانی با الهام از اون افسانه ها فیلم هایی رو هم ساختن( البته فیلم ژانر وحشت تو کشور ما خیلی کمتر ساخته میشه که اون بحثش جداست).
  من خیلی بعید می دونم چیزی به نام جن وجود داشته باشه و اگر هم وجود داشته باشه که بازم من فکر نمیکنم اینطور باشه یقینا کاری به ادم ها نداره.
  پاسخ با نقل و قول

 8. ارسال:28#
  نقل قول نوشته اصلی توسط 'راهله' pid='3571' dateline='1366354041'
  سلام به فرگل عزیز
  شما اول ببینید این سایه هایی که میبینید دزد نباشند
  جن هم وجود داره ولی من و شما نمیبینیمش اگر هم کسی هم دیده در زمان قدیم بوده که همه انسانها اینقدر ساده و دل پاک بودن واینکه صنعتی نشده بوده
  به نظر بنده سعی کنید غذا خوردنتون رو تغییر دهید فست فود نخورید
  فست فود یکی از علت های دیدن کابوس در خواب و استرس
  شاد باشید

   
  سلام راهله ی عزیز
  من اهل غذای فست فود نیستم و این که دزدم نیست فکر کنم تقصیر خودمه هرشب فیلم ترسناک میبینم شبام تا دیر وقت تنهایی بیدارم همینم باعث شده توهم بزنم
  ولی دووستای عزیزم نظرات شما رو هم خوندم اکثریت شنیده هاتون بوده کمتر تجربه ی شخصیتون بوده مثل موج ابی عزیز اقا شجاع... ولی جیزی که هست میگن در زمان پیامبر ،مردم که نمیدونستن میکروب چیه؟ برای همین منظور پیامبر مثلا میگفتن اگه ناخنتون نگیرین زیرش جن میره درواقع همون میکروب یا لبه ی شکسته ی لیوان و ظروف که محل تجمع باکتریه
  زمانای قدیمم میگفتن کنار مریض پیاز بزارین جن نیاد که درواقع پیاز میکروب کشه
  برای همینم منم فکر میکنم جن وجود نداره به قول مریم جون یه سری افسانست ویا این که بوده ولی بعد از خلقت انسان نابود شده
  بازم مرسی از نظراتتون
  اگر داستان درمورد جن داشتین بگین دوست دارم بشنوم خیلی به داستانای ترسناک علاقه مندم
  پاسخ با نقل و قول

 9. ارسال:29#
  ولی جیزی که هست میگن در زمان پیامبر ،مردم که نمیدونستن میکروب چیه؟ برای همین منظور پیامبر مثلا میگفتن اگه ناخنتون نگیرین زیرش جن میره درواقع همون میکروب یا لبه ی شکسته ی لیوان و ظروف که محل تجمع باکتریه
  فرگل خانم فکر می‌کنم اشتباهی صورت گرفته. در روایتی که شما مثال زدید و یا در روایات دیگری که در مورد بهداشت هست، هیچ‌گاه از لفظ جن استفاده نشده.
  مثلا در روایتی که شما گفتید، پیامبر فرمودند که ناخن‌ها را بگیرید، زیرا "شیطان" در میان گوشت و ناخن روان می‌شود (=قرار می‌گیرد)

  ابتدا توضیحی بدم که معنی کلمهٔ شیطان در ادبیات عرب، ابلیس (که فارسی‌زبان‌ها به آن شیطان می‌گن) نیست.

  شیطان، یعنی موجودی که از او شرارت و بدی‌ها صادر می‌شه. از این لحاظ کلمهٔ شیطان، تعریفی کامل و منطقی برای موجودات ریزی هست، که ما اونا رو میکروب می‌نامیم.

  اما جن، چیزی متفاوت هست. و خیالتون راحت، وجود هم داره. ابلیس ( که ما بهش می‌گیم شیطان) هم جن هستش.
  پاسخ با نقل و قول

 10. ارسال:30#
  niloofarabi آواتار ها
  باسلام

  این برادر من ؛ یه چیزی در مورد علوم غریبه و جن و ... شنیده، داشت تو گوگل سرچ میکرد:

  "چگونه جن بگیریم، پول دار بشیم ؟!!!" "

  بعد اومده از مادرم "کوزه آب ندیده" می خواد!!! بعد هم به من میگه جن که گرفتم نباید ازش بترسی :s  ناراحت میشه!!!
  همبن برادرم میگه: میخوام ماهی دوتومن (دوهزارتومن) بدم به جناب جن :s تا برایم کار کنه . میگه: خنگ هست ، حالیش نمیشه


  جن هست دیگه چه کار دارین به اونا!!!! از یه ماده دیگه ساخته شده، سبک زندگی اش هم لابد با ما فرق داره دیگه
  پاسخ با نقل و قول

صفحه‌ها (3): صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •