مرکز اختراعات موسسه تحقیقاتی بریتانیایی، فرضیه جدیدی برای نسل آینده صنعت هوانوردی عرضه کرده است که بسیار هیجان‌انگیز و جالب به نظر می رسد.طرح این موسسه به این ترتیب است که، پنجره های هواپیماهای مسافربری را بردارند و نمایشگرهای OLED و لمسی را جایگزین آنها کنند. این نمایشگرها در سرتاسر بدنه هواپیما نصب می شوند و می توانند به واسطه دوربین هایی که در سطج بیرونی بدنه هواپیما نصب شده است، همه چشم‌انداز بیرون را به طور هم‌زمان برای مسافران نمایش دهند.
این مساله به کم شدن وزن هواپیما نیز کمک بسیاری می کند. پیرو این امر، دیوارهای بسیار ضخیم که برای نگه داشتن پنجره ها استفاده می شوند نیز برداشته و با نمونه های باریک تر جایگزین می شوند. نمایشگرهای OLED نیز جای پنجره ها را می گیرند.
البته این طرح انتقادهایی هم به دنبال داشته است. به طور مثال، گفته می شود سبک شدن بدنه یا چشم انداز بیرون برای افرادی که از پرواز هراس دارند (و به هر دلیلی مجبور به سفر با هواپیما هستند) چندان جالب نیست و حتی شاید به ترس بیشتر آنها منجر شود.
ولی به طور کلی، این طرح بسیار خلاقانه و جالب و هیجان‌انگیز است. می توانید دنیای آسمان ها را از نزدیک تماشا کنید و از هیجان ارتفاع لذت ببرید. بعلاوه، این نمایشگرها اطلاعات پرواز را نیز در اختیار مسافران قرار می دهد.