تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
تأسف برای حرکت ناشایست درباره مرتضی پاشایی زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:گل کاغذی
آخرین ارسال:elnaz.t
پاسخ ها 23

صفحه‌ها (3): صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

تأسف برای حرکت ناشایست درباره مرتضی پاشایی

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:21#
  محسن عزیزی آواتار ها
  سلام

  من از بچه های سایت معذرت می خوام. این شیوه بحث اصلا قشنگ نیست.

  کمترین ارتباطی هم به مرتضی پاشایی دوست داشتنی نداره

  الان هم بحث بر سر مرتضی پاشایی عزیز نیست. خدا رو شکر مراسم مرتضی پاشایی با شکوه تمام برگزار شد و مردم فهیم ما نشون دادند که چقدر همبستگی دارند، چقدر برای هنر و هنرمند ارزش قائل هستند، چقدر حرمت نگه می دارند و چقدر با سوت و کف زنان حاشیه ساز معاند فاصله دارند.

  اما حرفهایی زده شده که باید پاسخ بدم و یک سری ابهامات رو برطرف کنم. من آخرین ارسال خودم در این تاپیک رو میفرستم و تاپیک رو باز می گذارم تا آقای گل پسر هم نظرشون رو بگذارند.

  پس از اون، تاپیک رو می بندیم و اگر ایشون خواستند بحث ادامه پیدا کنه، در انجمن بحث و مناظره در خدمتشون هستیم؛ چون اصلا بحث مرتضی پاشایی نیست و اسم هنرمند دوست داشتنی ما نباید در این بحثی که مرتبط با او نیست باشه

  اما پاسخ مطالب ایشان...

  از بحث کردن و گفتمان فراری نباشیم.
  ما هیچوقت از بحث فرار نکردیم. جمله زیر از شماست نه از ما

  آقای عزیز بحث ما بجای نمیرسه دوست عزیز
  دفعه قبلی هم سر موضوع چالش آب یخ بحثی راه افتاد که نتیجه نداشت شما مسیر خودتان را بروید و ما هم مسیر خودمان.
  در ادامه نوشتید:

  سایتی مثل همیاری جزو وظایفش اینه که مسیر درست به خط فکری افراد جامعه.
  قطعا حرف درستی هست. و ما روی این مورد بسیار حساس هستیم.

  اساسا شروع بحث من، بخشی اش برمیگرده به این امر مهم که برخی از نقش مهم شون در زمینه دادن خط فکری درست غافل هستند. و منظور من از جملات زیر:

  با افتخار می آیند می نویسند که اختلاط دختر و پسر را راه انداختیم و افتخار می کنند. می نویسند مرزی بین دختر و پسر نامحرم نبود!! برای مرتضی پاشایی این کارها را می کنید یا برای آرام کردن روان ناخودآگاه خود که می خواهد از هر فرصتی برای انتشار عقاید غلط خود پافشاری کند؟

  دیگری می آید رحمانیت و رحیمیت خدا را زیر سوال می برد، چون مرتضی پاشایی از بین ما رفته. چون نگران مرتضی پاشایی هستید، چنین چرندیاتی می بافید یا برای پخش مزخرفات اعتقادی خودتان؟ تصور می کنید مرتضی پاشایی هم مثل شما بود؟ این را هم می خواهید مصادره به مطلوب کنید؟  دقیقا کسانی است که عناوین مدیریت سایت رو یدک می کشند و چنین حرفهایی می زنند. مثلا یکی که با خدا مشکل دارد، می آید از این هیجانات مردم سوء استفاده می کند و خدا را بدنام می کند و ...

  بخشی از متن قهوه ای رنگ من، مربوط به چنین افرادی است.

  بنابراین بنده قویا معتقد به این اصل هستم و خود را در برابر آن بسیار مسئول می دانم.

  ما چه دوست داشته باشیم و چه نداشته باشیم بخاطر سطح فرهنگ جامعه مطالعه کمه و شوربختانه الگوی اکثر افراد جامعه سطحی شده مخصوصا جوانان.اکثر مردم ایران جزو قشر جوان هستند و احساساتی و هیجانی بجای مدیریت درست این احساسات شروبختانه بعلت سومدیریت صدا سیمای میلی مسئله به اینجا کشیده شد.شبش که مرتضی فوت کرد مجری برنامه گلخانه یه تلسیت کوتاه گفت اونم با یک لبخند ملیح!بعدش بهش اعتراض شد توی صفحه اینستاگرامش برگشت گفت شماها از خیلی مسائل خبر ندارید تنها کسی که لباس تیره پوشید و تسلیت گفت من بودم و اینکه صدا سیما مخالف بوده در موردش حرفی زده بشه چون مثلا براش تجمع برگزار شده و مردم مراسم گرفتن!!
  واقعا تا کی باید چون کجفهمی یه عده افراد را بخوریم که با پارتی توانستن به تلویزیون راه پیدا کنن؟چرا باید اینگونه باشه چی میشد همان موقع اعلام میشد مان روز و در همان لحظه یا قبلش کلی روزنامه و سایت خبری و خبرگزاری به این موضوع پرداختن فردی که خواننده بوده صداش خوب بود و کلی طرفدار داشت آدم سالمی هم بود و توی خود نظام هم فعالیت میکرد بهش پرداخته نشد؟
  بله از این بابت خیلی متاسفیم که سطح مطالعه جامعه اینقدر پایین هست. نیازی به اثبات و انکار نداره. اظهر من الشمسه

  درباره مجری تلویزیون که بیان کردید، من هیچ نظری ندارم. من نه نماینده ایشونم، نه مدافع صدا و سیما، و نه شناختی از ایشون دارم. از خودشون بپرسید!

  واقعا یک سوال توی این مملکت فقط روحانی ها هستند که ارزش دارند؟بقیه افراد بی ارزش هستند چون صدا سیمای میلی باهاشون موافق نیست پس نباید بهشان پرداخته بشه؟
  ان اکرمکم عند الله اتقکم

  به نظرم میرسه که یه مقداری این حرف جنبه اغراق آمیز داره. صدا و سیما اینهمه شبکه داره. شبکه پویا برای کودکان، شبکه آموزش برای دوستداران علم، شبکه مستند برای علاقه مندان، شبکه ورزش برای ورزش دوستان، شبکه قرآن برای علاقه مندان و ... . ضمن اینکه من ندیدم صدا و سیما با مرتضی پاشایی مخالفت بکنه. چندین و چند آیتم و گزارش براش تهیه شده. تو اخبار امروز، مجله خبری و بیست و سی و ... هم گزارش براش گرفتند. اگر ندیدید، به معنای نبودن نیست.

  شما نمیخواید تا دودستگی ایجاد بشه ولی سوال اینه شما توی این مملکت چه کاره هستید و چقدر توان دارید؟مسئله الان اینجا شما نیستید سیستم غلطی که توی صدا سیمای میلی وجود داره که فقط ایجاد تشنج میکنه و توان و استعداد زیادی داره تا از هر مسئله ای ایجاد بحران بکنه بجز اینه؟
  کلکم راع و کلکم مسئول عن رعیته

  هر کس به اندازه خودش مسئول هست. من به اندازه توان خودم وظیفه دارم عمل کنم.

  خب نظر شما اینه که همه اش به خاطر صدا و سیماست. نظرتون محترمه

  در مورد معاند من نمیدونم شما چه علاقه ای به چسباندن برچسب به مردم دارید؟والا ما از اینایی که شما میگید چیزی ندیدیم.(البته شما چشم بصیرت دارید)پس با توجه به حرف شما چون توی یه ورزشگاه صدهزار نفری 100نفر یا500 نفر فحش بدن نباید اجازه ورود داد به تماشگران به ورزشگاه بروند؟
  معاند رو به مردم نسبت ندهید. من چنین حرفی نزدم. نظر من درباره معاندین روشنه و اونها رو معرفی خواهم کرد.

  معاند، یعنی نگارنده متن زیر در سایت رادیو زمانه که نوشت:

  « برخی دیگر از کاربران شبکه‌های اجتماعی با مقایسه سوگواری‌های عمومی برای پاشایی و سوگواری‌هایی که توسط حکومت برای شخصیت‌های مذهبی، مراجع یا نزدیکان حکومتی تبلیغ می‌شوند، به این نکته اشاره کردند که محبوبیت پاشایی جنبه‌ای «مردمی» دارد و استقبال مردم نسبت به شرکت در این سوگواری‌ها ازاین‌روست.»(رادیوزمانه)
  یا نوشت: «این تجمع‌ها، موجب نگرانی رسانه‌های حکومتی شده است»(رادیو زمانه)
  معاند اون کسی هست که از تجمع مردم، میاد و اختلاط زن و مرد رو تشویق می کنه

  معاند کسی هست که از هیجانات جوانها و نوجوانها سوء استفاده می کنه و با جملاتی که می نویسه، مردم رو به خدا بدبین میکنه(اگر خواستید خصوصی بهتون نشون میدم چه کسی و کجا)

  معاند کسی هست که میاد تو ماه محرم، سوت و کف میزنه و نه تنها حرمت امام حسین(ع) که حرمت مرتضی پاشایی رو هم حفظ نمی کنه

  معاند آلن ایر هست که با ذکر آیه قرآن میخواد از این فرصت نهایت سوء استفاده رو ببره:

  تونستم معاند رو تعریف کنم؟

  خیلی روشن بود. با چشم غیر مسلح هم دیده میشه

  آفرین به مردم نجیبی که اینقدر به هنر و هنرمند علاقه مند هستند و حرمت نگه دار هستند.

  در ادامه نوشتید اگر 500 نفر تماشاگرنما باشند، بقیه نباید بیان. نمیدونم ارسالهای من خوانده میشه و بعد پاسخ میدید؟

  من در ارسال قبل بیان کردم که اصلا بحث تجمع یا همخوانی نیست. اینهمه تجمع برگزار شد و هیچ مشکلی پیش نیومد. اشکالش چیه؟

  حرف من اینه که اون تماشاگرنماها رو باید خود تماشاگرها جمعشون کنند. اینها معاندها هستند. همین

  سوامو جواب ندادی جناب عزیز فقط پیچوندی!
  آقای عزیز وجدانا یه سوال داشتن خبر رسانی پاشایی با آقای مهدوی کنی موقع فوت یک شکل بوده؟ فقط همین سوال را واضح جواب بدید(سفسطه نکن دوست عزیز)
  میخوام نتیجه بگیری افراد معروف طرفدارهای زیادی دارن چه شما و صداسیمای میلی قبول داشته باشه و چه نداشته همانطور که من با شما موافق نیستم ولی به شما و افکارتان و سایتتان احترام میزارم
  من پاسخ رو دادم.

  سوال شما نمونه بارز «قیاس مع الفارق» هست. تعریف قیاس مع الفارق: «سرایت حکم یک امر به امر دیگر باشد بدون آن که شباهت کاملی میان آن‌ها وجود داشته باشد.»

  مثال:
  پدر نباید همه چیز را به فرزندانش بگوید؛
  دولت پدر ملت است؛

  پس دولت نباید همه چیز را به ملت بگوید.


  شباهت کاملی بین آیت الله مهدوی کنی و آقای مرتضی پاشایی برای قیاس وجود نداره

  ضمن اینکه صرفا ملاک طرفداری مطرح نیست.

  ضمن اینکه طرفدارها رو به شیوه شما نمیشه قیاس کرد.

  همه صغری کبری ها نقص دارند.

  با استدلال شما، شما باید به همه رسانه های دنیا اعتراض کنید. مثلا توضیحات سایت ویکیپدیا درباره آیت الله مهدوی، خیلی بیش از توضیحات مرتضی پاشایی هست. اصلا ارتباطی به هم نداره. این قیاس مع الفارق هست.

  درباره بحث مزاحمت هم نظرم رو گفتم. اونجا که صحبت مسجد و صداهای پخش شده از اون رو کردم.

  باز هم میگم این بحث و صحبتها ربطی به مرتضی پاشایی عزیز نداره و پس از پاسخ آقای گلپسر بسته میشه و اگر خواستند در بخش بحث و مناظره برای ادامه در خدمتشون هستیم.

  خدا مرتضی پاشایی دوست داشتنی و عزیز رو بیامرزه. ممنون از مردم خوبمون که اینقدر قشنگ مراسمش رو باشکوه کردند.
  از امام علی علیه السّلام پرسيدند «خير» چيست؟ فرمود:

  خوبى آن نيست كه مال و فرزندت بسيار شود، بلكه خير آن است كه دانش تو فراوان و بردبارى تو بزرگ و گران مقدار باشد و در پرستش پروردگار در ميان مردم سرفراز باشى، پس اگر كار نيكى انجام دهى شكر خدا به جاى آورى، و اگر بد كردى از خدا آمرزش خواهى. در دنيا جز براى دو كس خير نيست: يكى گناهكارى كه با توبه جبران كند، و ديگر نيكوكارى كه در كارهاى نيكو شتاب ورزد.


  نهج البلاغه، حکمت 94

 2. تأسف برای حرکت ناشایست درباره مرتضی پاشایی  سپاس شده توسط A@92,niloofarabi,sadaf21,sokut,فرشته مهربان,مهدوی,مهرسا62,ویونا شاکری,افسونb,تیرا,سلماء,ساجده,شروین

 3. ارسال:22#
  یه جواب برات نوشتم حیف دیسیت شد و همش پرید.خیلی خلاصه بگم مشکل ((ما)) شدنه و ملت سشدن هستش.مسئله اینه مرتضی نماد دهه شصته نماد دهه سوخته دهه که فقط سرکوب شده آرزوهای بربادرفته.....مرتضی بهانه ای شد برای دوباره ((ما)) شدن.اینکه باعث برآشفتگی صداسیمای میلی و افرادی که از همدی و همگرایی ملت میترسن و دوست دارن فرد باقی بمانند.(خودت خیلی بهتر از من متوجه منظورم میشی )دوست عزیز

  نظر دوستان را به مقاله ای در سایت وزین خبرآنلاین جلب میکنم تا بهتر متوجه منظورم بشید.قضاوت با خود دوستان
  چطور رسانه های رسمی از پی وایبر و مرتضی پاشایی دویدند

  وبلاگ > عشوندی، فرهاد - مرتضی پاشایی و وایبر در دو روز گذشته نمایشی از همگرایی ملی را به همراه آوردند که رسانه های رسمی سال هاست در انجامش ناکامند

  حادثه ای تلخ ناگهان بهانه ای می شود برای یک همگرایی ملی. پسری که تا همین 2 سال قبل برای ترانه های زیرزمینی اش تلاش می کرد که مجوز بگیرد حالا قهرمانی ملی است. او که حالا با رفتنش حال همه را بد کرده حالا چون قدیس است . نمادی برای یک همگرایی ملی. شکلی از همگرایی که این بار نه از رسانه ملی یا رسانه های رسمی که از دل فضای مجازی بیرون پریده است و عاملی شده برای اتحاد. همان فضایی که ترسی غیر قابل کتمان را برای مسئولان ایجاد کرده اند. همان رسانه های مجازی که با تهدید فیلتر روبرو هستند
  غم ته صدای مرتضی حس مشترک ملتی بود که عاشق عاشقانه های شان هستند . آنها که هر یک در پس دل های شان غمی دارند و راز مگوی شان با این سوز آرام می گیرد . پس صدای او و قصه پر غصه زندگی اش این حس هم ذات پنداری را تشدید می کند. پسری که برای جماعتی بزرگ همه ویژگی های قهرمان شدن را دارد. جوانی که قصه تراژیک زندگی اش اشک بر چشمان یک ملت جاری می کند. پسری 30 ساله که با مرگ پنجه در پنجه انداخته . بیمار است اما روی استیج می رود و با صدایش آرامش هدیه می کند . او با این ویژگی ها جرقه ای است برای ایجاد حسی مشترک.
  قصه او که دست به دست می چرخد، سلامتی اش می شود خواستی ملی. خودجوش پیغام ها کپی می شوند. فرصتی برای یک همگرایی ملی . همگرایی با کمک تلفن های همراه ، خط اینترنت و. یک ملت در این فضای مجازی از او می گویند و می نویسند ، برای سلامتی اش دعای جمعی می کنند . برای ماندنش و او از خواننده ای عادی ناگهان به اسطوره بدل می شود.
  حالا تبش این قدر داغ است که خبر تلخ رفتنش جماعتی چندین هزار نفری را جلوی بیمارستان بهمن می کشاند. این اما تنها بخشی از یک اتفاق بزرگ است. جمعه شب سراسر ایران پر می شود از شمع به دستانی که برای آمدن به خیابان از سوی هیچ مرجع رسمی دعوت نشده اند. جماعتی که در واگرایی رسانه ملی و رسمی و حتی رسانه های فارسی زبان بیگانه ، برای خود صاحب پیام مشترک شده اند . مرگ مرتضی فصل مشترکشان است و وایبر عامل گرد هم آمدن شان پس میلیونی این عزا را به سوگ می نشینند.
  ملتی که انگار تشنه جرقه ای هستند برای همگرایی ، برای در کنار هم بودن . وقتی رسانه های رسمی غیر از واگرایی چیزی برای شان ندارند ، خود ابزاری پیدا می کنند برای همگرایی . مرگ مرتضی و شوک همدلی یک ملت ، تلنگری می شود برای رسانه ها. مجالی برای عقب نماندن از غافله. برای سهم داشتن و استفاده از این فرصت ناب این خواست ملی. پس آنها می آیند و پی اتفاقی را می گیرند که از دل مردم جوشیده. صفحات پر می شود از تصاویر عزیز این از دست رفته ، فیلم هایش ، گفته هایی که در سوگش گفته شده و...
  همه باید از هم سبقت بگیرند و این هیجان بردن سهم بیشتر کار را به جایی می رساند که ساختارشکنی به همراه می آورد . ویدئو کلیپی که خبرگزاری فارس جمعه شب به یاد مرتضی پاشایی منتشر کرد ، شاید یکی از زیباترین کارهای تولیدی رسانه ای در سال های اخیر باشد. تصاویری ناب ، انتخاب ترانه ای زیبا و مونتاژی ماندگار . این تصاویر و این قاب اما آیا در شرایطی دیگر امکان نشر در چنین رسانه ای را داشت؟ اگر این موج عمومی به وجود نیامده بود این رسانه یا دیگر رسانه های خصوصی آیا می توانستند چنین نمایی را به تصویر بکشند؟ پاسخ کاملا گویاست. این معجزه رسانه های جدید است که توانسته اند موجی ایجاد کنند. آنها از رسانه های رسمی پیش افتاده اند و این ترس دور ماندن از مخاطب سبب شده ، در سوگ مرتضی پاشایی عزیز ، سدی شکسته شود که تا همین دیروز شاید فروریختنش غیر قابل باور بود. شاید این اتفاقی است که تا ابد با نام مرتضی پاشایی ماندگار می ماند. او که برای هوادارانش می خواند :« می دونی حالم این روزا بدتر از همست ...»

  در مورد نوشته شما اینکه محرم بود و هواداراش سوت زدن یا دست زدن و همخوانی کردن.لطفا مقالات زیر را بخوانید.

  در روایات ما عزاداری فقط برای امام حسین (ع) مستحب است نه برای سایر ائمه/نگاه رهبری مثل نگاه احمد خاتمی و علم الهدی نیست | امید

  امام علی (ع) جامعه حزن‌آلود را جامعه‌‌ جاهلی می‌دانست/ جامعه اسلامی باید شاد باشد

  پ.ن:نه شما کم سن و سال هستید و نه من.سه دهه توی این مملکت زندگی کردم از بچگی توی مسجد بزرگ شدم خانوادم مذهبی تمام و چادری و همسرم هم همینطور حتی جلوی فامیل های نزدیک و خانوادگی.یه عمری در این موارد گفتمان و بحث داشتم با افرادی هم سطح خودت یا سطح بالاتر و پایینتر.کاملا متوجه منظورم هستی خیلی بهتر از من!در هر صورت موفق باشی شما به مسیر خودت و ((ما)) هم به مسیر خودمان. به قسمت آبی متن خوب توجه کنید تا بهتر متوجه نوشته بنده در مورد ملت و همدلی و نوشته جناب عزیزی و دوستان همفکر ایشون(صدا سیمای میلی رسانه های دولتی و افراد خاص و سیستم )در مورد هر تجمعی که توسط ملت شکل میگیره و زیر نظر همفکرانشان نیست بشوید.ملت وقتی ارزش داره حرکتی کنن که وقتی مورد تایید ما و مورد قبول و زیر نظر ما باشه وگرنه مایی وجود نداره و میشه من

 4. ارسال:23#
  elnaz.t آواتار ها
  سلام
  آقای گل پسرجواب رودادن
  درصورت خواستاربودن ادامه بحث دربخش بحث ومناظره یه تاپیک ایجادبشه تاادامه بحث دنبال بشه
  پس این تاپیک برای اینکه بیش ازاین به حاشیه نره بسته میشه
  ازهمه دوستان عذرمیخوام وممنونم بخاطر شرکتشون دراین تاپیک
  بازم عذرخواهی میکنم
  تاپیک بسته شد
  باتشکر
  دلیل تنهاییم راتازه فهمیدم!
  وقتی محبت کردم وتنهاشدم
  وقتی دوست داشتم وتنهاماندم
  دانستم بایدتنهاشدوتنهاماندتا\"خدا\"رافهمید...


 5. تأسف برای حرکت ناشایست درباره مرتضی پاشایی  سپاس شده توسط A@92,niloofarabi,مهدوی,مهرسا62,سلماء,ساجده,شروین

صفحه‌ها (3): صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •