احتمالا برای شماهم مثل ما،‌دیدن یک قلعه ، یا باند فرود هواپیما، یا یک خانه وارونه و ... روی پشت‌بام ساختمان‌های دیگه عجیب و غریب باشه! اما این مواردی که گفته شد، واقعیت دارند. در ادامه مطلب تصویر برخی از این سازه‌ها رو به همراه توضیحاتی براتون آوردیم.1. Fallen Star - California


خانه ویلایی بسیار جالب به نام فالن استار که بر روی پشت بام ساختمانی 7 طبقه در کالیفرنیا ساخته شده است. طراحی این خانه ویلایی که از لحاظ امنیت نیز تضمین شده است به عهده یک مهندس کره‌ای از دانشگاه کالیفرنیاست.

2. Private Temple over residential block - China
قلعه شخصی بسیار جالبی که بر روی یک برج 20 طبقه به صورت غیرقانونی ساخته شده بود. این قلعه به مدت حداقل سه سال بر روی پشت بام برج واقع در شنزن چین قرار داشت که بعدها با گزارش همسایه‌ها و غیرقانونی دانستن آن توسط پلیس خراب شد.

3. Mountain Villa on building rooftop - China
تاجر موفق چینی در طول 6 سال اقدام به ساخت یک ویلای کوهستانی بر بالای برجی 26 طبقه در پکن چین کرده است. در طول مدت ساخت همسایه‌ها از صدای ساخت و ساز کمی ناراحت بودند ولی پس از پایان کار و دیدن چنین سازه عظیم و سنگینی نگران صدمه‌های ناشی از آن به برج شدند. پیش از آنکه نامی از این محل در روزنامه‌های چینی نوشته شود کسی ازساخت این ویلای عجیب کوهستانی غیر مجاز جلوگیری به عمل نیاورده بود.

4. Rooftop soccer at Shibuya Station - Japanیکی از عجیب ترین سازه های بر روی پشت بام ، ساخت زمین فوتبال بر روی ایستگاه قطار شیبویای توکیو است. این زمین فوتبال در سال 2001 و به عنوان نمادی برای جام جهانی فوتبال 2002 ژاپن و کره جنوبی ساخته شد.
5. Rooftop 'Villas' on top of Shopping Mall - China
با دیدن چهار ساختمان ویلایی بر روی پشت بام یک مرکز خرید در ژوژوی چین ، به نظر میرسد که زمین این شهر جای کافی برای ساختمان‌هایش ندارد. البته این ویلاها همگی به صورت کاملاً قانونی ساخته شده اند و دارای آب و برق مجوزدار هستند. از این ویلاها به عنوان دفاتر کار مدیران اصلی این مجموعه و 160 کارمند آن استفاده میشود.

6. Rooftop Lake - England
دریاچه‌ای جالب بر پشت بام برجی در لندن که در سالهای 1920 تا 1930 میزبان برنامه‌های تفریحی و فشن شوها بود ولی از زمان جنگ جهانی دوم به بعد به دلیل عدم امنیت رئیس آن قول داد که آن‌را ببندد.

7. Runaway on top of Manhattan building - New York
وجود باند هلیکوپتر بر روی برخی از برج‌های آمریکا بسیار معمول است ولی وجود یک باند پرواز هواپیما و یک هواپیمای کوچک قدیمی بر روی برجی در منهتن و در کنار تاسیسات ساختمان بسیار عجیب به نظر میرسد.

8. Didden Village on the roof of private residence - Netherlands
روستای کوچک آبی رنگ با خانه‌های کوچک، خیابان، باغچه و نیمکت که توسط مهندس آلمانی بر روی یک ساختمان مس---- در هلند ساخته شده است.

9. Houses on top of a factory - China
دو ساختمان جالب که در سال 2011 بر روی پشت بام یک کارخانه در چین ساخته شده اند ، به دلیل خارج شدن از محدوده قانونیشان ، محکوم به تخریب هستند.

10. Upside-Down House on top of Slovakia Headquarters - Slovakia
خانه وارونه بر روی پشت بام ساختمانی دولتی در اسلواکی که توسط مهندسان معماری طراحی و پیاده‌سازی شده است.