سلام
من محسن هستم،یه پسر 14 ساله اهله فن.واقعیتش من معمولا از مطرح کردن مشکلاتم خودداری میکنم ولی به جایی رسیدم که نمیتونم.متاستفانه به دلیل سهل انگاری من دامنه مشکلاتم از افسردگی های معمول بلوغ فراتر زده.
من قبل از این با چند تا روانشناس مشورت کردم در زمینه های مختلف ولی متاستفانه به دلیل جواب های کلیشه ای اون ها حالم بد تر شده.
من به طور دقیق نمیدونم مشکلاتی که دارم از کجا سر منشا میگیره و زندگی من پر از اتفاقاتی هست که میتونه در اونها نقش داشته باشه.پس من مجبورم یکم این پست رو طولانی کنم و ازتون عذر میخوام.فقط ازتون خواهش میکنم جواب های کلیشه ای یا جواب هایی که حالم رو بد تر کنه ندید.واقعا ممنونم .
اول یکم درباره خودم توضیح میدم.
من محسن هستم 14 ساله ،از 2 سالگی با کامپیوتر کار میکردم و مورد تحسین و تایید چند تا از متخصص ها هستم در این زمینه (بر اساس آزمون ها)
برنامه نویسی میکنم و کامپیوتر جزئی از وجودم شده و ازش درامدی هم بدست میارم.از زمانی که یادم میاد از جامعه جدا بودم و مثل هم سن هام رفتار نمیکردم.به دلیل برخورد شاید نا مناسب والدینم (خشونت نه،صرفا بزرگ جلوه دادن بدی یک کار) در برابر سوال هام که کمی از سنم بزرگانه تر بود تو حدود 5 سالگی دیگه نتونستم سوالی از اون ها بپرسم.توی 7 سالگی به اینترنت متصل شدم و توی 8 سالگی حرفه ای.اون زمان اینترنت مثل الان آنقدر ها هم فاسد نبود و پدر و مادرم هم روی من نظارتی نداشتند و من جواب همه سوالاتم رو از اینترنت می گرفتم.من به خاطر رفتار های غیر معمولم ترد میشدم.بعضی از رفتار های من این بود که مثلا به دختر ها حساسیت داشتم و واکنش شدیدی نشون میدادم و دوری میکردم از همون سن کوچیکی.یا هیچ دوستی نداشتم (و تا یکسال پیش هم نداشتم) یا مثلا جنب و جوش بسیار پایین.خیلی هم خجالتی بودم.همه هم اتفاق نظر داشتن که من خیلی از سن خودم جلوتر بودم تو همه چیز.
ماجرا های پر دردسر من از 7 سالگی شروع شد.وقتی که نمی دونم اسمش رو چی بزارم،ولی فکر می کنم تجاوز احساسی مناسبش باشه.زمانی که چند دندانپزشک جوان خانوم من رو در تنهایی مورد حرفایی قرار دادن که برام واضح نیست اما میدونم ضربه خیلی بدی خوردم(فقط یادم میاد تحسین بود...)
گذشت و گذشت با همون شرایط تا اینکه در یکی از مدارس برتر شهرم درس میخوندم.یک اتفاقی کاملا تصادفی برای من افتاد که هم خیلی طولانی هست و هم فکر نمیکنم جایز باشه اینجا بگم اما اون باعث 80 درصد اتفاق های بعدی او زندگی من شد.مثل شکاک بودن و فساد تقریبی... که هنوز هم بعد از 4 سال ادامه داره.
از اون دوره به بعد من شروع به تغییر کردم.دیگه نمی تونستم بیرون بیام و احساس تنفر به جامعه پیدا کردم.کم کم به بلوغ نزدیک شدم و خیلی چیز ها در من عمل عکس داد.از قبل غیر اجتماعی تر شدم،دیگه نمی تونستم با دختر های فامیل که هم سن یا بالا تر از من بودن حرف بزنم یا حتی نگاهشون کنم !
تو همین زمان ها متوجه شدم به بیماری مازوخیست دچار هستم که با مراجعه به روانشناس تایید شد و راهکار های به درد نخور.پدر و مادرم هم اهمیتی نمی دادند.روز به روز خیلی چیز ها تغییر کرد تا الان.
الان من یک پسر 14 ساله فوق منزوی هستم که وقتی کوچکترین برخوردی با مردم دارم (چه مجازی چه واقعی)دچار افسردگی حاد و غیر قابل تحملی میشم.
حالا به نظر شما من با این همه مشکلات چه کار کنم؟
دیگه نمیتونم تحمل کنم ...