تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
مرزبندی بحث های مذهبی با اسلام ستیزی زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:ساجده
آخرین ارسال:ساجده
پاسخ ها 2

مرزبندی بحث های مذهبی با اسلام ستیزی

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:1#
  مطالبی که در این تاپیک قرار میدهم از بیانات مقام معظم رهبری برگرفته از سایت KHAMENEI.IR هستند

  هر كسی اگر میخواهد مذهب خودش، كار خودش را حفظ كند، داشته باشد؛ اگر میخواهند بحث مذهبی بكنند، هیچ اشكالی ندارد - من بحث مذهبی را هم قبول دارم - اگر دوست دارند بحث علمیِ مذهبی بین علما و بین صاحبان فن بكنند، بنشینند این كار را بكنند؛ منتها نه در منظر و مرئای مردم، بلكه در جلسات علمی بنشینند با هم بحث كنند؛ او استدلاش را بگوید، آن استدلالش را بگوید؛ یا یكی قانع میشود، یا قانع نمیشود؛ اینها اشكال ندارد؛ لیكن علی‌رغم همه‌ی اینها، یك امور مشتركی وجود دارد؛ یك دردهای مشتركی هست كه درمانهای مشتركی دارد. عالم شیعه در بین مردمِ خود، عالم سنی در بین مردمِ خود نفوذ دارند؛ از این نفوذ استفاده كنند، این مشكلات مشترك را برطرف كنند.
  امروز كسانی هستند كه سلاحشان تكفیر است؛ ابائی هم ندارند كه بگویند ما تكفیری هستیم؛ اینها سم‌اند. خب، این سم را باید از محیط اسلامی خارج كرد. یكی او را تكفیر كند، یكی او را تفسیق كند؛ این در سخنرانی و در منبر یك حرفی بزند كه تعریض به او باشد، او یك چیزی بگوید كه تعریض به این باشد؛ این همین چیزی میشود كه دشمن میخواهد.
  پاسخ با نقل و قول

 2. مرزبندی بحث های مذهبی با اسلام ستیزی  سپاس شده توسط niloofarabi,مهدوی,محسن عزیزی,سلماء

 3. ارسال:2#
  یكی از دستورات قرآن این است كه آحاد امت اسلامی با یكدیگر متحد باشند؛ دست در دست یكدیگر بگذارند: «و اعتصموا بحبل اللّه جمیعا و لا تفرّقوا».(۱) این خطاب به كیست؟ خطاب به ما است، خطاب به ملتهای مسلمان كشورهای اسلامی است، خطاب به همه‌ی مؤمنین به اسلام در سراسر دنیا است. ما به این عمل میكنیم؟
  نقطه‌ی مقابل این آموزش قرآنی، آموزش استعماری است: اختلاف میان مسلمانان. یك عده، یك عده‌ی دیگر را تكفیر كنند، لعن كنند، خود را از آنها بری بدانند. این چیزی است كه امروز استعمار میخواهد؛ برای اینكه ما با هم نباشیم. متأسفانه بعضی از دولتهای اسلامی و حكومتهای اسلامی فریب میخورند؛ آنها هم داخل بازی دشمن میشوند؛ فریب دشمن را میخورند، برای دشمن كار میكنند؛ گاهی دانسته، گاهی هم ندانسته.
  امروز اتحاد و اتفاق بین مسلمانان، یك فریضه‌ی فوری است. ببینید از جنگ و اختلاف چه مفاسدی به وجود می‌آید؛ ببینید در دنیای اسلام، تروریسم كور به بهانه‌ی اختلافات مذهبی، چه فجایعی به راه می‌اندازد؛ ببینید با این اختلافاتی كه بین ما مسلمانان به وجود آوردند، رژیم صهیونیستی غاصب چه نفس راحتی میكشد. هر وقتی كشورهای اسلامی و ملتهای اسلامی بخواهند به هم نزدیك شوند، یك توطئه‌ای درست میكنند، یك حادثه‌ای به وجود می‌آورند. اینها باید چشم ما را باز كند، اینها باید ملتهای مسلمان را بیدار كند.
  امروز هر حنجره‌ای كه به وحدت دنیای اسلام دعوت كند، حنجره‌ی الهی است، ناطق من اللّه است. هر حنجره‌ای و زبانی كه ملتهای مسلمان را، مذاهب اسلامی را، طوایف گوناگون اسلامی را به دشمنی با یكدیگر تحریك كند و عصبیتها را علیه یكدیگر تحریك كند، ناطق من الشیطان است. «من اصغی الی ناطق فقد عبده فان كان النّاطق عن اللّه فقد عبد اللّه و ان كان النّاطق ینطق عن لسان ابلیس فقد عبد ابلیس».
  كسانی كه امروز دنیای اسلام را از اتحاد و یكپارچگی دور میكنند - در حالی كه احتیاج به یكپارچگی، امروز بیشتر از همیشه است - اینها به نفع شیاطین كار میكنند

  ما بایستی مردم خودمان را هشیار و بیدار كنیم و خودمان مراقب باشیم. آن كسانی كه بدون فهم، فهم حقیقت، بدون تقوا، جمعیت عظیمی از مسلمانان را از دین خارج می‌دانند، خارج می‌كنند، تكفیر می‌كنند این گروه‌های تكفیریِ نادان - حقیقتاً مناسب‌ترین صفت برای اینها نادانی است، اگرچه در آنها خباثت هم هست، اما جهالت مهمترین خصوصیت اینهاست - اینها را بایستی ما تا آنجایی كه می‌توانیم، ارشاد كنیم؛ مردم را از اینها بترسانیم كه مردمِ ما «و لتصغی الیه افئدة الذین لایؤمنون بالأخرة و لیرضوه و لیقترفوا ما هم مقترفون» بعضی‌ها به خاطر ضعف ایمان، به خاطر ضعف معرفت، مجذوب این حرفهای دشمنان می‌شوند. ما باید مراقبت كنیم. وظیفه‌ی علما، وظیفه‌ی سنگینی است. امروز وحدت دنیای اسلام، یك هدف اعلاست كه اگر این وحدت حاصل شد، آن وقت دنیای اسلام حقیقتاً می‌تواند به عزت كامل و عمل به احكام اسلامی دست پیدا كند؛ می‌تواند این كار را هم بكند. هم دولتها باید كمك كنند، هم ملتها باید كمك كنند.

  قدم اول پرهیز از اختلافات مذهبی، قومی، نژادی، قبیله‌ای و مرزی است. تفاوتها را به رسمیت بشناسید و آن را مدیریت كنید. تفاهم میان مذاهب اسلامی كلید نجات است. آنها كه آتش تفرقه‌ی مذهبی را با تكفیر این و آن دامن میزنند، اگر خودشان هم ندانند، مزدور و عمله‌ی شیطانند.
  علاج اصلی، داروی اصلی برای امروزِ دنیای اسلام، داروی «اتحاد» است؛ باید با هم متحد بشوند. علما و روشنفكران اسلام بنشینند و منشور وحدت اسلامی را تنظیم كنند؛ منشوری تهیه كنند تا فلان آدم كج‌فهمِ متعصبِ وابسته‌ی به این، یا فلان، یا آن فرقه‌ی اسلامی، نتواند آزادانه جماعت كثیری از مسلمانان را متهم به خروج از اسلام كند؛ تكفیر كند. تهیه‌ی منشور جزو كارهایی است كه تاریخ، امروز از روشنفكران اسلامی و علمای اسلامی مطالبه می‌كند. اگر شما این كار را نكنید، نسلهای بعد از شما مؤاخذه خواهند كرد.
  ویرایش توسط ساجده : 2014_12_14 در ساعت 19:18
  پاسخ با نقل و قول

 4. مرزبندی بحث های مذهبی با اسلام ستیزی  سپاس شده توسط niloofarabi,مهدوی,محسن عزیزی,سلماء

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •