تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
اجبار کردن با تهدید برای ادامه رابطه زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:nassr
آخرین ارسال:حسینی
پاسخ ها 7

اجبار کردن با تهدید برای ادامه رابطه

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:1#
  با سلام.
  شدیدا به راهنماییتون نیاز دارم. الان توی رابطه ای گیر کردم که مجبور به ادامه هستم. طرف مقابلم با حیله وارد زندگیم شد و منم که ساده، فریب زبان بازیهایش را خوردم. الان از یک طرف خانواده ام مجبور به ازدواجم می کنند و از طرف دیگر دوست پسرم تهدید می کنه که آبرویم رو می برد اگر ازدواج کنم. خودش هم میگه نمیتواند پاپیش بزارد به این زودی و می گوید دلیل دارد.از طرفی هر روز و هرروز بهش بی اعتمادتر میشم.چطور از زندگیم جداش کنم و نزارم با آبروم بازی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  پاسخ با نقل و قول

 2. اجبار کردن با تهدید برای ادامه رابطه  سپاس شده توسط anahid,راهله,سجاد صالحی

 3. ارسال:2#
  با سلام
  به همیاری خوش آمدید.
  لطفا به سوالات زیر به دقت پاسخ بدید:
  1- چند ساله با ایشون دوست هستید؟
  2- دلیل بی اعتمادیتون به ایشون چیه؟
  3- دلیل عدم خواستگاری ایشون چیه؟
  4- آیا شرایط جدیدی برای ازدواج شما پیش اومده؟
  5- در صورت ازدواج شما چطوری میخواهند آبروی شما رو ببرند؟
  6- چه کسانی از دوستی شما مطلع هستند؟
  خدایا :لباس رزم بر بدن مولایمان بپوشان. آمین
  پاسخ با نقل و قول

 4. اجبار کردن با تهدید برای ادامه رابطه  سپاس شده توسط niloofarabi,راهله,سجاد صالحی

 5. ارسال:3#
  سلام.
  نزدیک 6 ماهه باهاشون دوست هستم.بعضی وقتا اونچیزی که به من میگه و بعدا میفهمم تفاوت وجود داره. اولش خانوادش رو پرسیده بودم و گفته بودن که یک خواهر داره و پدرش تازه فوت کرده. به من گفتن موردی برا ازدواج ندارن و قصد دارن با من آشنا بشن اگه با هم تفاهم داشتیم بعد سالگرد پدرش بیان خواستگاری. الان که چند ماه مونده به سالگرد پدرشون همش میگفت باید بهم وفادار باشی اگه نشد باهم ازدواج کنیم. بعد از یک ماه اصرار کردن که دلیل این حرفاش چیه . گفتن که به پدرشون لحظه مرگ قول دادن که بعد ازدواج خواهر و برادرش ازدواج کنه. اونوقت تازه فهمیدم آقا یک برادر هم داره. ایشون خانواده من و شرایط کاریم و تحصیلاتم رو میدونه و چندین بار به خودم گفته که تنها کسی هستم که به خواستش نزدیک هستم. الان من از طرف خانوادم زیر فشارم. چون واقعا موقعیت های خوبی در پیش رو دارم. ولی این آقا به من می گویند که اگر ازدواج کنی عکس هایی که از من دارد را در محله ما و بین همشهریان پخش می کند تا پدر و خانوادم و خودم نتوانم سربلند کنیم. میگوید که با هر کس غیر او ازدواج کنم آسیبی به ما میرساند و میدانم که میرساند. چون از نظر روحی روانی اوضاعش مناسب نیست. از طرف من کسی از این رابطه خبر ندارد ولی از طرف خانواده او مادر و خواهرش در جریان هستند و به گمانم برادرش هم می داند. من تا کنون رابطه دوستیم را با او خراب نکرده ام تا به طریقی بتوانم عکس های خودم را از بین ببرم.با برداشتن رم گوشیش. نمیخوام خانوادم بفهمن چه گندی زده ام.بعد از پاک شدن عکس ها هر تهدیدی کند برایم مهم نیست. به نظرتان چیکار کنم؟
  پاسخ با نقل و قول

 6. اجبار کردن با تهدید برای ادامه رابطه  سپاس شده توسط حسینی,راهله,سجاد صالحی

 7. ارسال:4#
  با سلام
  ممنون از پاسخهاتون.
  دوست خوبم ابتدا باید روشن بشه که ادامه این رابطه بسیار خطرناکه و آسیبهای زیادی برای شما داره و به هر جهت یک باور اشتباه شما این بوده که این رابطه رو از خانوادتون پنهان کردید و نتونتید این مواقع رو پیش بینی کنید و بدون تضمینی رابطتون رو ادامه دادید و با عکسهایی که در اختیار ایشون دارید ممکنه هر شرایط ناگواری رو برای شما ایجاد بشه. لطفا از ایشون بخواهید به سوالات زیر پاسخ بدهند و به این طریق، نشون بدید شرایطی که برای شما پیش آورده اصلا عاقلانه نیست و اگر باز هم بر خواستشون پافشاری کردند، حتما باید راههای دیگر رو در پیش بگیرید:
  1- با توجه به اين­که در حال حاضر براي ازدواج آمادگي ندارد تا چند سال ديگر، شما باید اين موضوع را از والدينتون پنهان کنید؟
  —2- چه کسی می­تواند آینده را پیش­بینی کند؟ چه چیزی غیر از خواستگاری و تعهد به زندگی میتونه برای شما تضمین ایجاد کنه؟
  3- این مواردی که ایشون عنوان کردند برای شما تهدید محسوب میشه و چطوری با تهدید میتونه عشقش رو ثابت کنه؟
  4- پدرشون چه وصیت دیگه ای غیر از صحیت در مورد ازدواج ایشون داشتند؟ آیا تونسته به همشون عمل کنه؟ چه کس دیگه ای از این وصیت اطلاع داره؟ اگر عمل نکنه چه اتفاقی میفته؟( میتونید با بیان حکم شرعی این مساله که عمل به چنین وصیتی لزومی نداره و تازه در شرایط فعلی که شما خواستگار هم دارید، غیرعاقلانه هم هست، ایشون رو به چالش بکشید).
  نکته قابل تأمل: در هیچ شرایطی نشون ندید که تهدیدهای ایشون رو جدی گرفتید و با صحبتهاتون نشون بدید که دارید به ایشون به طور جدی فکر میکنید و این هم از شرایطیه که در دوران نامزدی باید جوابهاش رو پیدا کنید تا بتونید عاقلانه برای ازدواج تصمیمگیری کنید و در صورت نامناسب بودن این ازدواج، هر دوی شما نسبت به اتمام اون تصمیم گیری می کنید و باید نظر شما برای ایشون مهم باشه همونطور که نظر ایشون برای شما مهمه. اعتماد سازی یادتون نره. این یک شرایط بحرانی برای شماست و پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز اون میتونه تجربیات گراباری برای شما داشته باشه.
  —
  خدایا :لباس رزم بر بدن مولایمان بپوشان. آمین
  پاسخ با نقل و قول

 8. اجبار کردن با تهدید برای ادامه رابطه  سپاس شده توسط elnaz.t,niloofarabi,مهرسا62,راهله

 9. ارسال:5#
  سلام. چون خانواده مذهبی دارم و دیدشون سنتی هست نمی تونم باهاشون در میان بزارم یعنی نمیدونم چطور در میون بزارم. از وصیت پدرشون هیچی نمیدونم و فقط این مورد رو بهم گفتن. فردی نیستند که به راحتی چیزی رو بیان کنند. وقتی چیزی رو 2بار بیشتر بپرسم ناراحت می شوند. من تا الانشم اجازه ندادم که متوجه بشن که بهشون شک دارم و کاری نکردم که اعتمادشون ازم بره. حتی قبل تهدید کردنش هم واقعا دوسشون داشتم و از بابت اصرار خانوادم برا ازدواج کلافه شده بودم. که با ایشون در میان گذاشتم که راه چاره ای جلو پایم بزارن که استرس و نگرانی که از طرف خونوادم دارم رو تحمل کنم. اولش گفتن که بهم گفته بودن که تا سالگرد پدرشون نمیتونن ازدواج کنند. بعدش که ناراحتی و فشار خوانوادم رو دیدین با مادرشون صحبت کردند که مادرشون مخالفت کرده بود که نمی تونه بیاد خواستگاری. بعدش که به من زنگ زدن گفتم چاره من چیه؟ گفتن نمیدونن و اگه وفادار نباشم تهیدید کردن که این کارو میکنند. بعد اون ماجرا توی گوشیشون متوجه عکسا و نرم افزارهای چت شدم که قسم خوردن که با کسی نیستن و فقط صرف تفریح هست.چندبار هم وقتی باهم بودیم دختری با ایشون تماس می گرفتند که جواب نمی دادند یکبار گوشیشون رو برداشتم که متوجه شدم دختر هست. گفتند که دختر عمویشان هست و نمیواهند جواب دهند تا مزاحم با هم بودنمان شود. چنین اتفاق هاییی باعث شد رفته رفته اعتمادم بهشون از بین بره و مجبور باشم رابطه رو ادامه بدم. یکبار خواستم رم گوشیشون رو در بارم که دیدم رم رو در آوردن و خونشون گذاشتن.متوجه نشدن که قصد برداشتن رمشون رو داشتم. از یک طرف حس می کنم واقعا علاقه دارند ولی از طرفی کاراشون و تهدیداشون دلسردم میکنه. در ضمن بار آخر که چند روز پیش بود ازشون خواستم چند کلام منطقی باهم صحبت کنیم و قول دهد که عصبانی نشود .قبول کردند. من همه شرایطم رو بهشون توضیح دادم که دخترم و نمی توانم با دید سنتی خانواده ام در برابر اصرارشون برا ازدواج مقاومت کنم و حرف وحدیث پشت سرم در فامیل در برابر این مقاومتم برا عدم ازدواج زیاد شده. گفتن که درک میکنند و لی علاقه دارند و نمی خواهند به هر نحوی از دستم بدهند و تنها پیشنهادشون این بود که اگه قبل از خواستگاری ایشون کسی دارای شرایط بهتری بود ازدواج کنم و بعد ازدواج رابطه ام را با ایشون ادامه بدم گفتند که عکسایم را پخش نمی کنند و فقط هر از گاهی با ایشون باشم. که قبول نکردم و گفتم نمی شود.
  پاسخ با نقل و قول

 10. اجبار کردن با تهدید برای ادامه رابطه  سپاس شده توسط حسینی,راهله

 11. ارسال:6#
  می گویند که در عید قراربراین است که به خواستگاری دختری از شهر دیگر برای برادر کوچکش بروند که با دختره دوست هستند ولی مادر دختره گفته که شاید پدرش مخالف ازدواجشان باشد. گفتند که معلوم نیست چند ماه یا سال طول بکشد که خواهر و برادرش ازدواج کنند که ایشان هم بتوانند به خواستگاری بیایند. من اگه برایم ثابت کنند که واقعا علاقه دارند چه با رفتار چه با گفتار برایم تضمینی میشود که واقعا وفادار است و می توانم به ایشان اعتماد کنم برای صبر و شروع زندگی. ولی چون از طرفی به ایشون شک دارم و از طرفی تهدیدم می کنند واقعا کلافه شده ام که چکار کنم. که ادامه بدم دوستیم رو یا نه؟
  اولین بار که تهدید کردند خیلی خود خوری کردم ولی بعد بهشون گفتم که اگه علاقه براشون این طور مفهمو داره تهدید کنند. و گفتم که هر کاری می خواهند بکنند.
  درباره وصیت پدرشون بهشون گفتم که جایز نیست وقتی تو نمی تونی جلوی خودتو بگیری و به گناه نیفتی به وصیت پابند باشی. حتی به ایشون گفتم که قرار نیست با ازدواج کردنش خانواده اش را ترک کند که نتواند خواهر و برادرش را سامان دهد.
  پاسخ با نقل و قول

 12. ارسال:7#
  با سلام
  دوست خوبم قرار شد یکبار دیگه سعی کنید با ایشون صحبت کنید و جواب پرسشها رو از ایشون بخواهید و به قولی نشون بدید که این پرسشها رو برای پیدا کردن چاره کارهاتون می پرسید. تا پست بعدی که این پرسشها رو بیان کنید به ادامه مشاوره می پردازیم. به این جملات توجه کنید:
  «اولش گفتن که بهم گفته بودن که تا سالگرد پدرشون نمیتونن ازدواج کنند. بعدش که ناراحتی و فشار خوانوادم رو دیدین با مادرشون صحبت کردند که مادرشون مخالفت کرده بود که نمی تونه بیاد خواستگاری»
  «توی گوشیشون متوجه عکسا و نرم افزارهای چت شدم که قسم خوردن که با کسی نیستن و فقط صرف تفریح هست»
  «تنها پیشنهادشون این بود که اگه قبل از خواستگاری ایشون کسی دارای شرایط بهتری بود ازدواج کنم و بعد ازدواج رابطه ام را با ایشون ادامه بدم گفتند که عکسایم را پخش نمی کنند و فقط هر از گاهی با ایشون باشم.»
  ممکنه از این دست اتفاقات باز هم براتون افتاده باشه که میتونید با مرور ذهنی اونها رو پیدا کنید ولی با این حال اگر دقت کنید این موارد باعث سلب اعتماد هر دختری میتونه باشه و با ملاکها و ارزشهای ازدواج سنخیت نداره و باید ظریف تر به اونها نگاه کنید و از خودتون بپرسید:
  1- موضوع عدم خواستگاری و وصیت پدرش چقدر میتونه صحت داشته باشه و اگر باز هم مادرشون با این قضیه مخالفت کنند ایشون چه کاری میتونند انجام بدند؟
  2- آیا همسر آینده من میتونه برای تفریح وارد فضاهای مجازی بشه و این تفریحات چه خطری برای خانواه من میتونه داشته باشه؟
  3- دوست داشتن فردی غیر از همسرم چقدر میتونه برای من اهمیت داشت باشه که من حتی بعد از ازدواج باید با ایشون هم رابطه داشته باشم؟آیا این با ارزشهای من همخوانی داره؟
  در ادامه به این جملات توجه کنید:
  «من اگه برایم ثابت کنند که واقعا علاقه دارند چه با رفتار چه با گفتار برایم تضمینی میشود که واقعا وفادار است و می توانم به ایشان اعتماد کنم برای صبر و شروع زندگی. ولی چون از طرفی به ایشون شک دارم و از طرفی تهدیدم می کنند»
  «چنین اتفاق هاییی باعث شد رفته رفته اعتمادم بهشون از بین بره و مجبور باشم رابطه رو ادامه بدم»
  ««از یک طرف حس می کنم واقعا علاقه دارند ولی از طرفی کاراشون و تهدیداشون دلسردم میکنه»
  ظاهرا رفتارهای ایشون نتونسته اعتماد شما رو جلب کنه و شما سعی در توجیه رفتارهاشون دارید. بله ایشون باید اعتماد شما رو جلب کنند و جلوی هر گونه بی اعتمادی رو بگیرند نه اینکه شما رفتارهاشون رو توجیه کنید.
  اما برای روشن شدن مطلب از شما میخواهم جدولی تهیه کنید و در یک ستون کارهای اعتماد ساز ایشون رو برای ازدواج و اثبات حرفهایش بنویسید و در ستونی دیگر کارهای دلسرد کننده رو . در انتها نتیجه ای رو که از این جدول میگیرید برای ما بنویسید. این طوری بهتر میتونید به تصمیمگیری منطقی تر برسید.
  ویرایش توسط حسینی : 2015_01_28 در ساعت 16:21
  خدایا :لباس رزم بر بدن مولایمان بپوشان. آمین
  پاسخ با نقل و قول

 13. اجبار کردن با تهدید برای ادامه رابطه  سپاس شده توسط niloofarabi

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •