تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
اخبار هک و امنیت جهان زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:werewolf
آخرین ارسال:werewolf
پاسخ ها 28

صفحه‌ها (3): صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اخبار هک و امنیت جهان

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:21#
  مدیر یک شرکت امنیت اطلاعات گفت: در کشور ما سازمان ها پس از وقوع مشکل و روبه رو شدن با بحران از کمک شرکت های امنیتی استفاده می کنند.

  فرهمند آریا شکوه در گفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران گفت: سازمان ها پس از بروز بحران، از کمک شرکت های امنیتی استفاده می کنند، اما معمولا برای تحلیل ویروس، هزینه ای پرداخت نمی کنند و به رسانه ای شدن حملات سایبری تمایلی ندارند.
  وی افزود: این شرایط درنهایت موجب ایجاد شکاف بین بخش دولتی و بخش خصوصی می شود که بخش دولتی باید قبل از هر چیز در تامین امنیت سازمان ها به بخش خصوصی اعتماد کند و پس از وقوع حمله، اطلاعات را برای تحلیل در اختیار متخصصان قرار دهند.
  وی ادامه داد: مسوولان از رسانه ای کردن حملات ویروسی به سازمان خود واهمه دارند که موجب آسیب رسانی بیشتر ویروس ها به سازمان است و بدون تحلیل و بررسی رها می شوند.در چنین شرایطی شرکت ها و دولت ها باید اطلاعات مربوط به حملات و جزئیات نفوذ به زیرساخت ها را افشا کنند تا آسیب پذیری های امنیتی موجود به راحتی شناسایی و برای مقابله با آنها برنامه ریزی شود.
  عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور تصریح کرد: ارتقای مدیریت ریسک، تضمین گزارش رویدادهای امنیتی مهم در محیط سایبری، دسترسی به اطلاعات مورد نیاز و... باید از جمله ضرورت های اجرایی در این حوزه باشد. آریا شکوه اظهار کرد: در سال های اخیر که با افزایش حملات ویروسی روبه رو بوده ایم، نیاز به وجود یک راهبرد جدید سایبری احساس شده است؛ راهبردی که از تعدادی دستورالعمل تشکیل شده، نوع سلاح مورد استفاده در صورت تصمیم به پاسخ نظامی و وقوع جنگ را معین می کند و در مورد شیوه همکاری با دولت های دوست و شرکت های خصوصی به منظور کاهش احتمال ورود خسارات و رفع تبعات آنها تصمیم گیری کند که در مجموع، این راهبرد می تواند دستورالعمل کلی برای زمان صلح، زمان وقوع درگیری و ارتباط با کشورهای بی طرف را پیش بینی کند.
  وی در این رابطه افزود: به هر ترتیب، راهبرد مورد بحث باید بر این منطق استوار شود که چنانچه کشور ایران از سوی هر کشور یا گروه تروریستی به صورت سایبری مورد هدف قرار گیرد، بتواند با هر اقدامی از جمله اقدامات نظامی فیزیکی نظیر انهدام سرورهای دولت یا گروه متخاصم، از خود دفاع کند و در مواردی نیز با اقدامات و حتی حمله پیشگیرانه، از وقوع حملات سایبری احتمالی در آینده جلوگیری کند.
  پاسخ با نقل و قول

 2. ارسال:22#
  قرار است که سایت Your Anon News اخبار داغ و رپرتاژها و بیانیه های بلاگ مشترک را منتشر کند. هدف ایجاد منبع اطلاعاتی ای مستقل که جایگزین اکانت شبکه های اجتماعی انها است میباشد.


  Your Anon News که اکانت توئیتر @YourAnonNews مربوط به انان است با کمپینی برای گرداوردن کمکهای مالی برای توسعه یک مدیا که توسط شهروندان خبرنگار تغذیه خواهد شد, موفق به دریافت ۵۴۷۹۸ دلار توسط ۱۳۰۹ اهدا کننده گشتند.

  آی تی اس ان (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات) به نقل از زد دی نت, انها برای اولین هزینه ها به ۲۰۰۰ دلار نیاز داشتند اما سرانجام موفق به گرد اوری ۵۴۷۹۸ دلار شدند که با ان میتوانند هزینه توسعه و میزبانی و سایر هزینه های مدیای انلاین خود به نام Your Anon News را بپردازند.

  انها ظاهرا دیگر روی اکانت توئیتر خود فعالیتی نداشته و این خبر را نیز از طریق اکانت تمبلر گروه اعلام کرده اند.

  قرار است که سایت Your Anon News اخبار داغ و رپرتاژها و بیانیه های بلاگ مشترک را منتشر کند. هدف ایجاد منبع اطلاعاتی ای مستقل که جایگزین اکانت شبکه های اجتماعی انها است میباشد.

  این گروه پروزه ای مدیاتیک مهم داشته و از موضوعات گوناگون خبری نظیر ساینتولوژی و کره شمالی و دیجیتال و غیره تغذیه خواهد شد.

  انها در ویدیوئی که منتشر کرده بودند(در فایل پیوست ازسایت ترفندستان) گفته اند که مایلند اطلاعاتی را که دیگر مدیا مخفی میدانند را منتشر سازند و در عین حال مایلند که محدودیتی قائل شده و مقالاتی را که شایعاتی سیاسی و یا مربوط به چهره های معروف هستند را از یکدگر جدا سازند.
  پاسخ با نقل و قول

 3. ارسال:23#
  یک مرد هلندی در ارتباط با حملات هکری ماه گذشته که سرعت اینترنت در سراسر جهان را کاهش داد، دستگیر شد.

  به گزارش فارس به نقل از نیویورک تایمز، این فرد در اسپانیا دستگیر شده و گفته مي شود وی یکی از سازمان دهندگان حملات آنلاینی بوده که بر ضد یک سایت ضدهرزنامه انجام شده است.این حملات به حملات متقابل مدافعان سایت یاد شده انجامید و تداوم درگیری هاي دو طرف در اینترنت موجب کند شدن بی سابقه دسترسی به وب سایت هاي مختلف در سراسر جهان شد.اگر چه هویت فرد دستگیر شده رسما اعلام نشده، اما منابع مطلع مي گویند وی Sven Olaf Kamphuis نام دارد و مردی 35 ساله است که با روش هاي مورد استفاده گروه ها و شرکت هاي ضدهرزنامه مخالف است و عملکرد آنها را مخالف با آزادی بیان مي داند.وی در منزل شخصی خود در بارسلون اسپانیا و به درخواست پلیس هلند دستگیر شده است. رایانه ها و گوشی شخصی وی نیز ضبط شده است. انتظار مي رود که وی در نهایت به هلند مسترد شود.
  این دستگیری حاصل تحقیقات کشورهای اروپایی در مورد حملات سایبری ماه گذشته میلادی است که تاکنون بی سابقه توصیف شده است. بخش عمده این حملات از نوع DDoS بوده و علیه یک گروه ضدهرزنامه موسوم به Spamhaus صورت گرفته است.
  پاسخ با نقل و قول

 4. ارسال:24#
  آسیب پذیری اجرای کد از راه دور جاوا که اخیرا اصلاح شده بود، در حال حاضر هدف حملات مجرمان سایبری قرار گرفته است تا رایانه--ها را به بدافزار آلوده کنند.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، این آسی پذیری که با عنوان CVE-2013-2423 شناخته شده، یکی از 42 مساله امنیتی برطرف شده در جاوا 7 به روزرسانی 21 است که هفته گذشته توسط اوراکل منتشر شد.با توجه به راهنمایی امنیتی اوراکل، این آسیب پذیری تنها کلاینت ها را تحت تاثیر قرار می دهد. به کاربرانی که باید روی رایانه های خود به خصوص مرورگرها از جاوا استفاده کنند توصیه می شود که در اسرع وقت برنامه جاوای خود را به آخرین نسخه به روزرسانی کنند. کاربران باید تنها اپلت های جاوا را از منابع معتبر اجرا کنند. مرورگرهایی مانند کروم و موزیلا نیز دارای قابلیت click-to-play هستند که می تواند محتوای مبتنی بر پلاگین را مسدود کنند.
  پاسخ با نقل و قول

 5. ارسال:25#
  این حملات سایبری بیش از ۵۰ میلیون مشتری سایت LivingSocial را تحت تاثیر قرار داد و آن را مجبور کرد رمز عبور تمام مشترکان خود را تغییر دهد.


  سایت معاملات روزانه LivingSocial که مدیریت آن را شرکت آمازون برعهده دارد در سیستم رایانه ای خود مورد حملات شدید سایبری قرار گرفت.


  به گزارش ایتنا، این حملات سایبری بیش از ۵۰ میلیون مشتری این سایت را که دفتر مرکزی آن در شهر واشنگتن واقع شده است، تحت تاثیر قرار داد و آن را مجبور کرد رمز عبور تمام مشترکان خود را تغییر دهد.

  این طور ک منابع آگاه گزارش داده اند، تمام شرکت هایی که با فروشگاه اینترنتی LivingSocial کار می کنند آلوده شده اند و در این فرآیند فقط تایلند، کره، اندونزی و فیلیپن از حملات یاد شده آسیب ندیده--اند.

  این شرکت از بعد از ظهر روز جمعه شروع به ارسال پست الکترونیکی به تمام مشترکان خود کرد و به آنها توضیح داد که باید هرچه سریع تر رمز عبور خود را تغییر دهند.

  "تیم اوشواگنسی"(Tim O'Shaughnessy) مدیرعامل شرکت LivingSocial در یکی از این پست های الکترونیکی توضیح داد: «ما به تازگی یک حمله شدید سایبری روی سیستم های رایانه ای خود را تجربه کرده ایم و این جریان باعث شده است تا برخی کاربران به سرویس های ما دسترسی نداشته باشند. ما با مقامات قضایی وارد مذاکره شده ایم تا به کمک آن ها بتوانیم منبع این حملات را هرچه سریع تر پیدا کنیم».

  این مرکز توضیح داد که اطلاعات مربوط به کارت های اعتباری کاربران سرقت نشده است و این اطلاعات در یک سرور مجزا ذخیره شده اند.
  در حالی که گفته می شود هکرها رمز عبور تمام کاربران را سرقت کرده اند، باید توجه داشت که تمام آنها رمزگذاری شده--اند و به صورت درهم نگهداری شده اند و به همین خاطر استفاده هکرها از آنها به سادگی انجام نمی شود.
  پاسخ با نقل و قول

 6. ارسال:26#
  مدیر عامل کسپرسکی می گوید تعداد حمله های سایبری از 700 مورد رد سال 2006، به هفت هزار مورد در سال 2011 رسید.


  مدیر عامل شرکت کسپراسکای هشدار داد که کشورها با تهدیدات سایبری فزاینده روبرو هستند.


  به گزارش ایتنا از ایسنا، اوگن کسپراسکای، بنیان گذار و مدیر عامل شرکت کسپراسکای گفت: سلاح های سایبری در حال حاضر آنقدر قدرتمند شده اند که بتوانند به طور جدی به کشورها و سازمان های مسوول زیرساخت ها آسیب وارد کنند.

  وی تصریح کرد: امروز برنامه های پیچیده مخرب یا همان سلاح های سایبری قدرت ناتوان کردن شرکت ها، فلج کردن دولت ها و به زانو درآوردن ملت ها را دارند و می توانند زیرساخت هایی همچون مخابرات، مالی و حمل و نقل را با آسیب جدی مواجه کنند.

  وی تاکید کرد: نتیجه این حملات سایبری می تواند برای مردم فاجعه ار باشد.

  او افزود: برای روشن تر شدن موضوع باید بدانید که شمار نمونه های بدافزارها که روزانه توسط لابراتوار کسپراسکای آنالیز می شود از ۷۰۰ مورد در سال ۲۰۰۶ به هفت هزار مورد در سال ۲۰۱۱ رسیده است و در حال حاضر شمار این بدافزار ها به ۲۰۰ هزار مورد در روز می--رسد.

  به گزارش سایت خبری Cnet، وی گفت: پیچیدگی این تهدیدات هم از سال ۲۰۱۰ و با کشف ویروس هایی همچون اکتبر قرمز، فلیم، مینی فلیم، گاس، استاکس نت و دیوکیو بیشتر شده است. 

  منبع:خبرگزاری ايسنا
  پاسخ با نقل و قول

 7. ارسال:27#
  گمان می رود که این گروه هکری در یک پایگاه مخفی در دوبی، امارات از زمان خروج از دمشق در سال گذشته میلادی دست به این اقدامات می زند.

  پایگاه خبری راشا تودی نوشت: روزنامه گاردین نوشت که ارتش الکترونیک سوریه که یک گروه هکری است، چند حساب این روزنامه را در توییتر هک کرده و پیام هایی در حمایت از دولت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه را جایگزین پیام های مخالف وی کرده است. 

  این روزنامه نوشت، گمان می رود که این گروه هکری در یک پایگاه مخفی در دوبی، امارات از زمان خروج از دمشق در سال گذشته میلادی دست به این اقدامات می زند. 

  فعالان مخالف اسد معتقدند که رامی مخلوف، پسردایی اسد و تاجر ثروتمند سوری این گروه هکرها را تامین مالی می کند. 

  روزنامه گاردین تنها رسانه ای نیست که مورد حملات اخیر هکرهای این گروه قرار گرفته و شبکه های خبری بی.بی.سی، ان.پی.آر و سی.بی.اس نیز پیشتر هک شده اند. این گروه اخیرا تلاش کرده تا به سایت فیفا نیز دسترسی یابد. 

  گروه هکری "ارتش الکترونیک سوریه" چند روز قبل به بخش عربی شبکه خبری راشا تودی گفته بود که فعالیت ها و اقداماتشان در واکنش به گزارش های رسانه ای آمریکاست که درگیری ها و ناآرامی های سوریه را پوشش می دهند.
  پاسخ با نقل و قول

 8. ارسال:28#
  كشف رخنه ای در Adobe Reader PDF توسط مك آفی 

  رخنه ای در برنامه Adobe Reader می تواند به مهاجمان اجازه دهد تا زمان و محل باز شدن یك سند PDF را ببینند.


  شركت مك آفی آسیب پذیری را در برنامه Adobe Reader پیدا كرده است كه زمان و محل باز شدن یك سند PDF را نشان می دهد.

  Haifei Li از شركت مك آفی در وبلاگی نوشت: این مساله یك مشكل جدی نیست و منجر به اجرای كد از راه دور نمی شود. اما شركت مك آفی آن را به عنوان یك مشكل امنیتی در نظر گرفته است و شركت ادوب را از این موضوع مطلع ساخته است. این آسیب پذیری تمامی نسخه های Adobe Reader را تحت تاثیر قرار می دهد.

  Haifei Li نوشت: ارسال كنندگان فایل های مخرب می توانند از این آسیب پذیری به منظور جمع آوری اطلاعات حساس مانند آدرس IP و ارائه كننده سرویس اینترنت سوء استفاده نمایند. هم چنین این مشكل می تواند توسط مهاجمان برای شناسایی مورد استفاده قرار گیرد.

  شركت مك آفی به كاربران Adobe Reader توصیه می كند تا جاوا اسكریپت را تا زمان انتشار اصلاحیه غیرفعال نمایند. 


  منبع:مرکز ماهر
  پاسخ با نقل و قول

صفحه‌ها (3): صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •