تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
دو راهی(خواستگارم به انداره من مقید نیست و نماز نمی خواند) زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:hodaansari10
آخرین ارسال:hodaansari10
پاسخ ها 5

دو راهی(خواستگارم به انداره من مقید نیست و نماز نمی خواند)

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:1#
  با سلام خدمت شما
  من دختری 24 ساله هستم وبسیارمقید به مسائل مذهبی خواستگاری دارم که از تمام لحاظ خوب هستند ولی ایشون به اندازه من مقید نیستند (نماز نمی خوانندو...) من سردرگم هستم و نمی دانم چکار کنم آیا در آینده برایم مشکل پیش نمی آید لطفا کمکم کنید
  ویرایش توسط محسن عزیزی : 2015_03_11 در ساعت 10:06 دلیل: عنوان
  پاسخ با نقل و قول

 2. دو راهی(خواستگارم به انداره من مقید نیست و نماز نمی خواند)  سپاس شده توسط جیگر طلا

 3. ارسال:2#
  m@ri آواتار ها
  سلام،بنظرمن این مساله هم میتونه مهم باشه هم ن!ببینین خاهرمن مث شماآدم مقید و نمازخونی بود ب شدت،ولی وقتی ازدواح کرد شوهرش نمازنمیخوند الان خاهرم دیگ نمازنمیخونه اصن نمیدونه مذهبیات چ هس!ویکی دیگ اینک مامانه من ادم ب شدت مقید و نمازخونیه،اما پدرم ن!تا50سالگی نمیدونس نماز چیه،الان دوساله ک نمازمیخونه،ببین خاهرم اونجوری ازنماز دست کشید و پدرم اینجوری ب نماز روآورد...البته نمازو فقط مثال زدم چ بسا کسای هسن ک نماز نمیخونن اما هیچ گناهی نمیکنن و خ هم خوب هسن،شما اول ازخودت مطمئن شو،ببین ایمانت اونقد قوی هس ک ازدستش ندی بااین آقا؟بعد اونوخ شاید بتونی اونو مث خودت بکنی...شاید یروزی یه خاسگار واست بیاد ک نمازخونو مومن باشه امااگ آدم درستی نباشه اخلاق نداشته باشه اونوخ چ؟؟
  پاسخ با نقل و قول

 4. ارسال:3#
  راستش منم برام خیل مهم بود که همسرم حتما نماز خون باشن چون احساس میکنم کسی که نماز میخونه خیلی کارای دیگه رو انجام نمیده البته همیشه صدق نمیکنه ولی این نظر من بود وقتی با همسرم اشنا شدم تو جلسات اول خواستگاری بهش گفتم که برام خیلی مهم هست که نماز بخونه و اون هم گفت که میخونه ولی بعد ازدواج و دوران نامزدی متوجه شدم گاهی میخونه و گاهی نه و این خیلی آزارم میداد و اوایل دعوا...خیلی تلاش کردم که همیشه بخونه ولی نشد البته الان یکم شرایط بهتر شده فقط برای نماز صبح بیدار نمیشه و من سعی میکنم زیاد تو فشارش نزارم ...
  به هر حال این مساله به خودت مربوط میشه که چقدر برات مهم باشه و اینکه تو زندگی مشترک نماز نخوندن اون ازارت نده و اون هم باعث ترک نماز خوندن تو نشه...
  پاسخ با نقل و قول

 5. دو راهی(خواستگارم به انداره من مقید نیست و نماز نمی خواند)  سپاس شده توسط elnaz.t,niloofarabi,محسن عزیزی,ریحـانه,ساجده

 6. ارسال:4#
  محسن عزیزی آواتار ها
  سلام

  به همیاری خوش آمدید

  نوشتید که بسیار مقیّد به مسائل مذهبی هستید.

  نکته اوّل: در ازدواج، تناسب اعتقادی(دینی)، فکری و اخلاقی و ارزشی مهمترین تناسب ها هستند.

  نکته دوم: در انتخاب همسر، شما با وضع موجود فرد ازدواج می کنید، و نه وضع موعود او. یعنی هر آنچه الان هست رو باید در نظر بگیرید، نه اینکه آنچه شما دوست دارید باشد.

  نکته سوم: باید بررسی شود که مساله صرفا نمازخواندن یا نخواندن است یا به اعتقادات اساسی برمیگردد. سرنخ هایی که فرد از اعتقادات خود به شما نشان می دهد، نمایانگر سبک زندگی اوست.

  توضیح اینکه اعتقادات هر فردی از جمله مواردی است که با همه جوانب زندگی ارتباط پیدا می کند. اعتقادات یک مجموعه هست، مجموعه ای از عقاید که فرد همراه با خودش داره. تناسب اعتقادی برای ازدواج از این جهت حائز اهمیت هست که دو طرف دارن با این مجموعه اعتقادی زندگی می کنند و نمیشه اونها رو از اعتقاداتشون جدا پنداشت. افراد هم از آنجا که با اعتقاداتشون بزرگ شدند و دارند زندگی می کنند و احتمالا بنا به دلایلی که برای خودشون لااقل موجه هست، اونها رو کسب کرده اند، خیلی بعیده به راحتی دست از اعتقاداتشون بردارند؛ مگر اینکه دلایلشون برای داشتن این اعتقادات به قدری سست باشه که مثلا حاضر بشن به خاطر دوست داشتن کسی یا مثلا با گرفتن باج از کسی، اونها رو کنار بگذارند. معمولا هم کسانی که عاشق میشن و میگن به خاطر عشقم حاضرم مثلا فلان کار رو بکنم یا نکنم، پس از گذشت مدتی، به همون اعتقاد قبلی برمیگردند. حالا در این بین ممکنه یه موقع اتفاق خاصی پیش بیاد یا فرد با یک منطق قویتر مواجه بشه و اعتقاد خودش رو مورد بازنگری قرار بده. پس باید این نکته مهم رو دانست که اعتقادات افراد، به خصوص اگر براشون دلایل موجه داشته باشند، به این آسانیها قابل تغییر نخواهند بود.

  باید بررسی بشه که میزان تشابه و تفاوت اعتقادی فرهنگی شما و ایشون چقدر هست. مثلا در رابطه با نماز، روزه، خمس و زکات، روابط با نامحرم، حجاب و ...

  مطالعه لینک های زیر درباره شیوه طرح سوالات، تنظیم معیارهای ازدواج، و خطاهای احتمالی در انتخاب همسر رو پیشنهاد می کنم حتما مطالعه کنید:

  ازدواج و معیارهای انتخاب همسر

  چه نوع سوالاتی باید در جلسه خواستگاری از یکدیگر بپرسیم؟

  چگونه شخصيت واقعی همسر آينده مان را بهتر بشناسيم؟

  تنظیم معیارهای انتخاب همسر و ملاک های ازدواج

  تاثیرات خطای هاله ای و خطای منطقی بر انتخاب همسر و طلاق

  بسیار مهم است بررسی کنید که آیا مساله صرفا نماز نخواندن است و یا به اعتقادات کلی ایشان برمیگردد. اگر نماز نخواندن ایشان، نمودی از اعتقادات کلی ایشان باشد(یعنی مثلا در سایر احکام دینی نظیر خمس، زکات، روزه، حج و ... هم کاهل هستند و اهمیتی نمی دهند)، مطمئنا تناسب مذهبی با هم ندارید. در بسیاری موارد، از جمله نوع تفریحات، هدف زندگی، تربیت فرزند و ... مشکلات پیش بینی می شود.

  اما اگر اعتقاد قلبی را دارند، اما نخواندن ایشان از سر غفلت یا سبک شمردن و ... است، مساله مقداری متفاوت می شود. باید علل ترک نماز یا نخواندن آن را بررسی کرد.

  نکته چهارم: اگر خواستگاری داشته باشید که مقید به انجام تکالیف شرعی باشد، لزوما به معنای این نیست که تناسب در سایر موارد هم هست. به طور مثال باید اخلاق، ویژگی های شخصیتی، سلامت فکری و ... او را نیز بسنجید و تناسب را بررسی نمایید.
  ویرایش توسط محسن عزیزی : 2015_03_11 در ساعت 19:23
  از امام علی علیه السّلام پرسيدند «خير» چيست؟ فرمود:

  خوبى آن نيست كه مال و فرزندت بسيار شود، بلكه خير آن است كه دانش تو فراوان و بردبارى تو بزرگ و گران مقدار باشد و در پرستش پروردگار در ميان مردم سرفراز باشى، پس اگر كار نيكى انجام دهى شكر خدا به جاى آورى، و اگر بد كردى از خدا آمرزش خواهى. در دنيا جز براى دو كس خير نيست: يكى گناهكارى كه با توبه جبران كند، و ديگر نيكوكارى كه در كارهاى نيكو شتاب ورزد.


  نهج البلاغه، حکمت 94
  پاسخ با نقل و قول

 7. دو راهی(خواستگارم به انداره من مقید نیست و نماز نمی خواند)  سپاس شده توسط elnaz.t,niloofarabi,parastoo1,samin66,جیگر طلا,ریحـانه,ساجده

 8. ارسال:5#
  سلام ممنون از راهنمایی که کردین
  پاسخ با نقل و قول

کاربران دعوت شده

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •