تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
برخی ویژگی های خانواده نظامی (جهت ارائه خدمات مشاوره ای) زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:niloofarabi
آخرین ارسال:niloofarabi
پاسخ ها 1

برخی ویژگی های خانواده نظامی (جهت ارائه خدمات مشاوره ای)

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:1#
  niloofarabi آواتار ها
  خانواده نظامی به خانواده ای گفته می شود که حداقل عضوی از خانواده مشغول خدمت نظامی باشد و معمولا سرپرست خانواده یا فرزند خانواده را شامل می شود. برخی از مهمترین ویژگی های این خانواده ها عبارتند از :تحرک زیاد، مهاجرت های اجباری، تغییر محل اشتغال، تغییر نوع کار و شرکت در ماموریت غیر مترقبه. تحرک های زیاد موجب از دست دادن حمایت های اقوام، کاهش منابع تخلیه استرس، تغییر پی در پی دوستی ها ، تجربه تغییرات فرهنگی و ارزشی می شود. تغییرات ارزشی زمینه تعارضات یا ابهامات ارزشی رابرای فرد بوجود می آورد.

  برخی خانواده های نظامی دائما از مکانی به مکان دیگر نقل و مکان می کنند. در چنین خانواده هایی بافت خانواده دستخوش تغییراتی می شود. به چنین خانواده هایی باید کمک شود تا ساخت و سازمان خود را بوضوح تعریف کنند. اگر بافت خانواده دستخوش تغییر شود ، سیستم های حمایتی خانواده و همچنین جامعه از بین می رود و خانواده از حمایت های لازم محروم می ماند. کودکانی که شبکه دوستان همسن و سال را از دست داده اند و باید وارد محیط جدید آموزشی شوند، ممکن است خود را نا کارآمد تلقی کنند. خانواده به علت جابه جایی بافت خود را از دست می دهد، اعضای خانواده دچار بحران شده و در صدد ایفای وظایق خود در سطح عملکرد خانواده در زمانی است که بافت برون خانوادگی ، نقش حمایتگرانه داشته باشد. از این رو ارزیابی و سنجش توانایی خانواده، اقدام مناسبی خواهد بود. البته نباید تصور کنیم که بحران ضرورتا نتیجه وجود آسیب شناسی در خانواده است.
  مشاوران و درمانگران برای کار کردن موثر با خانواده های نظامی نیاز به توجه به پویایی های موجود در خانواده های نظامی دارند. " کاسلو و رایدنور" خانواده های نظامی را در چهار سطح مورد بررسی قرار می دهند :

  سطح اول : نمودار فرد نظامی و خانواده خلاق است.
  سطح دوم: فرد نظامی با خانواده هسته ای است.
  سطح سوم : گروهی از نظامیان هستند که به ماموریت های طولانی مدت در خشکی یا دریا می روند.
  سطح چهارم : شامل استقرار تشکیلات وسیع ارتشی است
  .

  مشاوران باید با ماهیت زندگی نظامی آشنا باشند تا بتوانند به این گونه زوج ها کمک کنند. آنان باید زبان، درجه و سلسله مراتب آنها را فرا بگیرند . مشاوره و درمان این خانواده ها به دلیل مسائل امنیتی و نظامی با موانع بسیاری روبرو می باشد و اغلب درمان بدون تعهد درمانگر در مورد محرمانه ماندن اطلاعات صورت می پذیرد.
  یکی از موارد بسیار مهم برای خانواده قوی و سالم ، توانایی آنها برای ارتباط خوب با همدیگر است. ارتباطی که ویژگی آن بحث ازاد درباره چیزهای خوب و بد، سوالات و نگرانی های آنان بدون ترس از انتقاد یا قضاوت و استهزا در میان باشد.
  در برخی از کشورها روز، هفته یا ماه را به عنوان روز یا هفته یا ماه خانواده نظامی اختصاص داده اند. در این ایام خانواده های نظامی حمایت های لازم را برای داشتن آمادگی برای مواجهه با شرایط خاص و اثر بخش بودن در زندگی دریافت می کنند. مراکز حمایت خانواده (FFSC) Fleet and family support center منبع ارزشمندی برای خانواده های نظامی است. البته این مراکز نظامیان مجرد را نیز تحت حمایت قرار می دهد ولی بیشترین برنامه ها برای خانواده هاست. برنامه های متعددی از قبیل برگزاری کارگاه، برنامه های آموزشی و اطلاع رسانی در موضاعات متعدد خانوادگی برای آنها برگزار می شود.  منبع: بهداشت روانی خانواده (با تاکید بر خانواده نظامی) ، دکتر خدابخش احمدی
  ویرایش توسط niloofarabi : 2015_07_11 در ساعت 10:59
  پاسخ با نقل و قول

 2. برخی ویژگی های خانواده نظامی (جهت ارائه خدمات مشاوره ای)  سپاس شده توسط محسن عزیزی

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •