تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
شوهرم برایم وقت نمی گذارد و به من اهمیت نمی دهد زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:fatimssovizi@gmail.com
آخرین ارسال:محسن عزیزی
پاسخ ها 13

صفحه‌ها (2): صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

شوهرم برایم وقت نمی گذارد و به من اهمیت نمی دهد

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:11#
  محسن عزیزی آواتار ها
  سلام

  در شرایط حاضر، راهکارهای جذبی را اجرا نمایید و با فراگیری مهارت های ارتباطی بین همسران، رابطه نزدیک تری با همسرتان برقرار کنید.

  همچنین سایر گام هایی که برای تان مقدور است را اجرا نمایید.

  به منظور جلوگیری از انجام مسئولیت های همسرتان توسط دیگران، نیاز هست که ارتباط شما با خانواده همسرتان به گونه ای باشد که نفوذ کلامتان بیشتر شده و آنها متوجه آثار و پیامدهای این نوع رفتارشان بشوند.

  کشف کنید که همسرتان در چه زمینه هایی توانایی دارد. او را تشویق و ترغیب نمایید تا به فعالیت هایی که توانش را دارد، ورود کند و بر آنها مداومت داشته باشد.

  برای تمرکززدایی، لزومی ندارد حتما بیرون از منزل باشید. مطالعه، صحبت با دوستان و خانواده، دعوت از خانواده و دوستان، تشکیل جلسات مذهبی(مثل جلسه قرآن و یا روضه در ماه محرم و ... با اجازه همسرتان) می تواند هم به شما کمک کند تا کمتر متوجه این رفتارهای همسرتان باشید، و هم برای همسرتان ایجاد مسئولیت هایی بکند.

  سعی کنید احساسات خود را خودتان تنظیم کنید و هیجاناتتان لزوما وابسته به همسرتان نباشد. یعنی چه؟

  یعنی اینکه اگر به طور مثال همسرتان به منزل آمد و شما به او توجه نشان دادید و او بی توجهی کرد، شما زانوی غم بغل نگیرید! بلکه گوشی تلفن را بردارید و با یک دوست و یا اعضای خانواده خود صحبت کنید و بگو و بخند داشته باشید تا حالتان عوض شود، و البته به همسرتان غر نزنید و با او جر و بحث نکنید!

  لطفا با دقت کافی روی موارد مطرح شده تامّل و سپس به آنها عمل کنید.

  باید بتوانید از قوه خلاقیت خود در زندگی مشترک بهره ببرید. با مطالعه و تعمق در مطالب مرتبط با شناخت روحیات مردان، نیازها و حساسیت های همسرتان را شناسایی کنید. مطالعه مطالب انجمن زیر، و عمل کردن به آنها به مرور زمان، می تواند به شما بسیار کمک کند:

  کارگاه آموزشی ویژه همسران

  لطفا وقت بگذارید؛ مهارت ها به درستی فرابگیرید؛ و سپس به آنها عمل کنید. همچنین برای حل مساله، عجله نکنید؛ تغییرات کوچک را ببینید و در اقدامات تان انعطاف پذیر عمل کنید.

  پس، خلاصه کلام اینکه فعلا تمرکز زدایی را در پیش بگیرید و بر روی مهارت ها و کسب اطلاعات بیشتر معطوف شوید و این مهارت ها را تدریجا در زندگی به کار ببندید. برای دیدن نتایج، عجله نکنید.
  از امام علی علیه السّلام پرسيدند «خير» چيست؟ فرمود:

  خوبى آن نيست كه مال و فرزندت بسيار شود، بلكه خير آن است كه دانش تو فراوان و بردبارى تو بزرگ و گران مقدار باشد و در پرستش پروردگار در ميان مردم سرفراز باشى، پس اگر كار نيكى انجام دهى شكر خدا به جاى آورى، و اگر بد كردى از خدا آمرزش خواهى. در دنيا جز براى دو كس خير نيست: يكى گناهكارى كه با توبه جبران كند، و ديگر نيكوكارى كه در كارهاى نيكو شتاب ورزد.


  نهج البلاغه، حکمت 94
  پاسخ با نقل و قول

 2. شوهرم برایم وقت نمی گذارد و به من اهمیت نمی دهد  سپاس شده توسط elnaz.t,niloofarabi

 3. ارسال:12#
  سلام.حرف شما صحیح اما من درکل روز شایدیک ساعت کمترشوهرم وتوخونه ببینم کل وقتشوبیرون میگذرونه اصلا خونه نمیاد یا اگه بیاد اصلا نمیزاره حرف بزنم حتی جواب سلامم وبه زورمیده.من تواین خونه اجازه هیچ کاری وندارم حتی اگه دوستم بخوادبیاد خونه من بایداول ازخانواده شوهرم اجازه بگیرم بعدبگم بیاد.خانواده خودمم که ازم دورن .درکل سعی میکنم روکاراش تمرکزنکنم ولی خودش واقعا اعصاب ادم وخوردمیکنه.هرشب تاساعت یک یا دوبادوستاش بیرونه حتی سعی نمیکنه اطلاع بده که واسه شام خونه نمیاد.واقعا خسته شدم محبتم که میکنم نتیجه نمیگیرم بی محلی ام میکنم براش فرقی نداره فقط دوست داره ازادباشه وبادوستاش وقت بگذرونه ومن چیزی نگم. اگه بهش گیربدم من ادم بده ومقصرهمه چی میشم.خانواده شوهرمم خیلی هواشودارن وپشتشن هیچ جوره ازپسشون برنمیام
  پاسخ با نقل و قول

 4. ارسال:13#
  محسن عزیزی آواتار ها
  سلام

  لطفا با دقت و تمرکز کافی، پاسخ هایی که دریافت می کنید را مطالعه نمایید و به جای پاسخ دادن سریع، روی آنها تامّل بیشتری کنید.

  لینک هایی که تا به حال در اختیارتان قرار گرفته رو مطالعه کردید؟

  زمانی که مساله را مطرح می کنید و برای برطرف نمودن آن راهکار می خواهید، یعنی اینکه زندگی و همسر خود را دوست دارید، ولی تصور می کنید چیزی در زندگی سر جایش نیست. یعنی شما با وجود همه این شرایط، ادامه زندگی را انتخاب کرده اید و باید بدانید که هر انتخابی هزینه هایی دارد. مثلا داوطلب کنکوری که انتخاب کرده در دانشگاه پذیرفته شود، کم خوابی ها، کم کردن تفریحات، تلاش های سخت و پیگیر و ... را به جان می خرد تا به نتیجه دلخواه دست یابد. شما نیز وقتی انتخاب کرده اید که در زندگی تان بمانید و مشکل تان را حل کنید، باید هزینه های آن را بپردازید. در این باره لینک های زیر مطالعه شود:

  انتخاب و آرامش انسان

  انتخاب صحیح، شیوه حل مسئله و تعارضهای ما

  جهت بینش دادن به شما می گویم: زمانی که مُراجع می گوید: «حرف شما صحیح است، اما...» یعنی مقاومت در برابر تغییر

  یکی از عوامل این مقاومت، خود را قربانی تلقی کردن و مرثیه سرایی احساسی است.

  بیان جملاتی از قبیل:

  من اجازه هیچ کاری ندارم
  تو خونه هیچکس به من توجه نمی کنه
  همه تقصیر متوجه من میشه

  در این باره مقاله زیر را مطالعه کنید:

  «مرثیه سرایی احساسی عامل نا آرامی شماست!»

  پس از اینکه مرثیه سرایی احساسی کردن را رها کنید، فرایند حلّ مساله آغاز می شود. برای حل مساله نکات بسیار حائز اهمیتی را باید در نظر بگیرید که توضیحاتشان در لینک زیر آمده(به دقت مطالعه شود):

  چگونه مشکلات و اختلافات خانوادگی را حل کنیم؟

  در ارسال های قبل بیان شد که مهارت های ارتباطی خود را باید تقویت کنید. با دقت تمام، مقاله زیر را در این خصوص برای شروع مطالعه کنید:

  مهارتهای ارتباطی بین زن و شوهر به تنهایی کافی نیست!!

  مقالاتی که ارائه می شود، باید با موشکافی مطالعه شوند تا کلید حل مسائل به دستتان بیاید.

  زمانی که همسرتان فقط حدود یک ساعت در منزل است، و بقیه را بیرون منزل، می تواند به این معنا باشد که بیرون از منزل، به او بیشتر خوش می گذرد. چرا؟

  شاید چون به نیازهایش بیشتر توجه می شود. ببینید همسرتان با چه کسانی راحت تر است؛ مثلا اگر با خانواده خود خوب رفتار می کند، ببینید خانواده چگونه با او تعامل می کنند.

  گیر دادن، قهر کردن، یک بار محبت کردن و بار دیگر بی مهری کردن و ... راه چاره نیستند. بلکه بررسی دقیق مساله و اجرای تدابیر و فراگیری مهارت ها طی زمان کمک کننده تر هستند.

  باز هم دقت نمایید. همسرتان دوست دارد با دوستانش باشد و اوقات زیادی را با آنها سپری می کند. در مقابل، شما دوستان زیادی ندارید و ظاهرا تمایل چندانی برای ارتباط با اطرافیان نشان نمی دهید. اینکه شما بتوانید مهارت های ارتباطی خود را تقویت کنید، می تواند به شما کمک کند تا همسرتان بیشتر به سمت شما جذب شود. این یک مهارت است که شما بتوانید به خوبی با خانواده همسرتان تعامل کنید، تا زمانی که می خواهید در منزل مجلسی مذهبی تشکیل دهید، آنها نیز شما را همراهی کنند، نه اینکه جلوی تان را بگیرند. و این مهارت را باید فراگرفت.

  معجونی برای حل یک باره مشکلات وجود ندارد. بلکه مشکلات زندگی، صرفا زمینه هایی هستند که می توانند منجر به رشد و یا سقوط ما شوند و این به ما بستگی دارد که با مشکلات چگونه کنار بیاییم.

  پس، برای برطرف کردن مسائل، زمان بگذارید؛ مهارت کسب کنید و آنها را در عمل به کار بندید. در نهایت، می توانید به شکل حضوری ابتدا خودتان به نزد مشاور متعهد و مجرب بروید تا تغییراتی در خود ایجاد کنید، و در صورت لزوم همسرتان را نیز با خود همراه کنید.

  جملات و افکار منفی را کنار بگذارید، و یادگیری مهارت ها را آغاز کنید.

  یکی از مهارت های لازم، فراگیری نحوه درخواست دادن موثر است. برای اینکه بتوانید به شکل موثرتری درخواست هایتان از همسرتان بکنید، رفتار جرات مندانه را فرابگیرید. بدین منظور کارگاه زیر را دنبال کنید:

  رفتار جراتمندانه(جرات مندانه) یا ابراز وجود(Assertiveness)

  موفق باشید.
  ویرایش توسط محسن عزیزی : 2015_09_23 در ساعت 07:02
  از امام علی علیه السّلام پرسيدند «خير» چيست؟ فرمود:

  خوبى آن نيست كه مال و فرزندت بسيار شود، بلكه خير آن است كه دانش تو فراوان و بردبارى تو بزرگ و گران مقدار باشد و در پرستش پروردگار در ميان مردم سرفراز باشى، پس اگر كار نيكى انجام دهى شكر خدا به جاى آورى، و اگر بد كردى از خدا آمرزش خواهى. در دنيا جز براى دو كس خير نيست: يكى گناهكارى كه با توبه جبران كند، و ديگر نيكوكارى كه در كارهاى نيكو شتاب ورزد.


  نهج البلاغه، حکمت 94
  پاسخ با نقل و قول

 5. شوهرم برایم وقت نمی گذارد و به من اهمیت نمی دهد  سپاس شده توسط elnaz.t,niloofarabi

صفحه‌ها (2): صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

کاربران دعوت شده

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •