تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)
  
  

مشاهده RSS Feed

نیلوفرآبی

سیاست ...،

به این مطلب امتیاز بدهید
بدترین بیسواد، بیسواد سیاسی است
وی کور و کر است، درک سیاسی ندارد و نمی‌داند که هزینه‌های زندگی از قبیل قیمت نان، مسکن، دارو و درمان همگی وابسته به تصمیمات سیاسی هستند.
او حتی به جهالت سیاسی خود افتخار کرده، سینه جلو می‌اندازد و میگوید که…: “از سیاست بیزار است”.
چنین آدم سبک‌مغزی نمی‌فهمد که بی‌توجهی به سیاست است که زنــان فــاحــشه و کــودکان خــیابانــی می‌سازد، قتــل و غــارت را زیاد می‌کند و از همه بدتر بر فساد صاحبان قدرت می‌افزاید.
#برتولت برشت


سیاست اداره امور مردم بر مبنای فضایل و مکارم، اخلاق و حکمت است که در چنین حکومتی، باید حکما و فلاسفه به عنوان عقل جامعه در رأس امور واقع شوند.
#افلاطون


سیاست حاصل خدماتی است که حاکم در جهت نشر و فضایل اخلاق و در جهت رسیدن جامعه به سعادت انجام می دهد.


#ابونصر فارابی
سیاست عبارت است از خود آگاهی انسان نسبت به محیط و جامعه و سرنوشت مشترک و زندگی مشترک خود و جامعه‌ای که در آن زندگی می کند و به آن وابسته است.
#دکتر علی شریعتی
سیاست یعنی روش اداره جامعه یا تنظیم جامعه به صورتی که به مصالح و خواسته های جامعه تحقق بخشد.
#آیت الله مصباح یزدی
سیاست عبارت از هدایت جامعه در جهت مصالح دنیوی و اخروی است. ایشان معتقدند که این امر مختص به انبیاء و علمای آگاه است.
#امام خمینی( ره)
نهضت اصلاح دینی (پروتستانیسم) مارتین لوتر باعث شکل گیری و گسترش سکولاریسم یا همان اندیشه جدایی دین از سیاست در مغرب زمین شد. این امر در رنسانس به اوج خود رسید. اما ریشه جدایی دین از سیاست در اسلام اولین بار توسط معاویه به طور نظری و عملی در سال 40 هـ. ق مطرح شد. وی پس از صلح با امام حسن مجتبی (ع) در ابراز اندیشه سکولار خود گفت:
«من با شما جنگ نکرده ام که نماز بخوانید یا روزه بگیرید و حج برگزار کنید یا زکات دهید. شما خود این کارها را می کنید، بلکه من با شما جنگ کردم تا بر شما حکومت کنم»امام خمینی (ره) می فرماید: طرح مسئله جدا بودن دین از سیاست، چیزی تازه نیست. این مسئله در زمان بنی امیه طرح شد و در زمان بنی عباس قوت گرفت.

Submit "سیاست ...،" to Digg Submit "سیاست ...،" to twitter Submit "سیاست ...،" to del.icio.us Submit "سیاست ...،" to StumbleUpon Submit "سیاست ...،" to Google Submit "سیاست ...،" to Facebook Submit "سیاست ...،" to کلوب Submit "سیاست ...،" to تبیان

آپدیت شده 2017_05_21 در 18:19 توسط [ARG:5 UNDEFINED]

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات