تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)
  
  

مشاهده RSS Feed

piroo

اقدام سازمان بورس و تزریق نقدینگی، بازار را به روال عادی برمی‌گرداند

به این مطلب امتیاز بدهید
مهرداد رشیدبیگی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه تعامل مجلس و دولت برای تصمیم‌گیری در خصوص صنایع بزرگ کشور کافی نیست، اظهار داشت: این تعامل باید بین بخش خصوصی، دولت و مجلس برقرار شود.

وی ادامه داد: این توافقات باید در قالب لایحه به مجلس ارائه شود و پیش از ارائه آن به مجلس قطعا نظرات کارشناسی فعالان بخش خصوصی در آن گنجانده شود.

این فعال باسابقه بازار تصریح کرد: اقدامات سازمان بورس برای حمایت از سرمایه‌گذاران خرد و کلان بازار در مقطع کوتاهی پاسخگوست و تداوم حمایت‌ها از بازار بسیار مورد تأکید است.

وی همچنین با تأکید بر اینکه باید به شفافیت بیشتر شرکت‌ها کمک شود، گفت: زمانی که سهام روند نزولی و یا صعودی دارد، باید در رابطه با آن شفاف‌سازی‌ زیادی انجام شود.

رشیدبیگی، گفت: باید برای رشدهای بازار نیز برنامه‌ریزی شود، به عبارت دیگر اگر صنعتی شروع به رشد می‌کند با برگزاری سمینارها و جلساتی به تشریح دلایل رشد آن و آینده آن پرداخته شود.

وی افزود: با افزایش شفافیت در بازار سهام ابهامات کمتر خواهد شد که به عنوان مثال در مورد نرخ خوراک پتروشیمی‌های گازی باید تأکید کنم که با دلار هزار تومانی نرخ خوراک گاز پتروشیمی‌ها حدود 7 سنت پرداخت می‌شد و با افزایش نرخ دلار این میزان به حدود 2.5 سنت رسید، بنابراین باید با دقت این موارد بررسی شود.

این فعال بازار سهام با اشاره به اینکه افزایش نرخ خوراک پتروشیمی‌ها از 7 به 10 سنت بسیار منطقی و معقول است، گفت: با این اقدام، سرمایه‌گذاری‌ها به این سمت حرکت خواهد کرد.

وی ادامه داد: در این شرایط به غیر از مصوباتی که بر بازار سهام تأثیر روانی داشت، فروش حقوقی‌ها و پدیده صف‌نشینی بود و در این خصوص باید یک وحدت رویه‌ای میان شرکت‌های حقوقی در بازار برای حمایت از سرمایه‌گذاران خود ایجاد شود.

رشیدبیگی با اشاره به اینکه با راهکارهای کوتاه‌مدت از جمله تزریق پول توسط حقوقی‌های بزرگ و دولت، بازار سهام به شرایط طبیعی بازخواهد گشت، گفت: یکی از نکات مهم که همواره به آن اشاره شده اعمال نظر متخصصان و کارشناسان بخش خصوصی در تصمیم‌گیری‌های دولت و مجلس است.

Submit "اقدام سازمان بورس و تزریق نقدینگی، بازار را به روال عادی برمی‌گرداند" to Digg Submit "اقدام سازمان بورس و تزریق نقدینگی، بازار را به روال عادی برمی‌گرداند" to twitter Submit "اقدام سازمان بورس و تزریق نقدینگی، بازار را به روال عادی برمی‌گرداند" to del.icio.us Submit "اقدام سازمان بورس و تزریق نقدینگی، بازار را به روال عادی برمی‌گرداند" to StumbleUpon Submit "اقدام سازمان بورس و تزریق نقدینگی، بازار را به روال عادی برمی‌گرداند" to Google Submit "اقدام سازمان بورس و تزریق نقدینگی، بازار را به روال عادی برمی‌گرداند" to Facebook Submit "اقدام سازمان بورس و تزریق نقدینگی، بازار را به روال عادی برمی‌گرداند" to کلوب Submit "اقدام سازمان بورس و تزریق نقدینگی، بازار را به روال عادی برمی‌گرداند" to تبیان

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
اقتصادی

نظرات