تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)
  
  

مشاهده RSS Feed

piroo

کاهش نرخ تورم ربطی به اقدامات دولت ندارد

به این مطلب امتیاز بدهید
گروه اقتصادی: تورم مدتی است که روندی کاهشی را در پی گرفته است. کاهش نرخ تورم در شرایطی است که دولت به جز حوزه سیاست خارجی اقدام خاص اقتصادی را انجام نداده است.

به گزارش افکارنیوز، آرامش بازار ارز نیز بیش از آنکه ناشی از اقدامات دولت و بانک مرکزی باشد مدیون انتظارات مردم است. در این شرایط که دولت برنامه مدون و جامعی ندارد، حسن روحانی وعده ادامه دار بودن این روند را داده است. اما آیا کاهش نرخ تورم به علت اقدامات دولت اخیر است؟ در همین زمینه، حسین راغفر، اقتصاددان ایرانی می گوید: « کاهش تورم دو عامل دارد. رکود اقتصادی و خوش بینی ایجاد شده در جامعه و فعالان اقتصادی دو عاملی هستند که باعث کاهش نرخ تورم شده اند. خوش بینی فعالان و مردم پاسخی بوده است به شعارهای اقتصادی آقای روحانی.»

وی در ادامه می افزاید: «کاهش کنونی نرخ تورم هیچ ربطی به سیاست ها یا اقدامات دولت ندارد. خوش بینی ایجاد شده به تغییر سیاست های خارجی باز می گردد. تغییر روش سیاست خارجی قطعا موثر بوده است اما اینها دلیل اصلی کاهش تورم در سال جاری بوده است و نه سیاست های اقتصادی دولت.»

راغفر در جواب اینکه این روند کاهشی تا کی ادامه دار است نیز می گوید: «در صورت تحقق شایعات مربوط به افزایش قیمت بنزین و اگر دولت بخواهد این اقدام را عملی کند، قطعا این روند معکوس خواهد شد و باز ما شاهد افزایش نرخ تورم و شدت گرفتن رکود تورمی خواهیم بود.»

در پایان مصاحبه از او می پرسیم که ایا دولت از شما یا همکارانتان تا به حال به عنوان یک کارشناس و دانشگاهی نظر خواست است؟ او نیز جواب می دهد: «خیر، از من تا به حال نظر یا راهنمایی خواسته نشده است.»

Submit "کاهش نرخ تورم ربطی به اقدامات دولت ندارد" to Digg Submit "کاهش نرخ تورم ربطی به اقدامات دولت ندارد" to twitter Submit "کاهش نرخ تورم ربطی به اقدامات دولت ندارد" to del.icio.us Submit "کاهش نرخ تورم ربطی به اقدامات دولت ندارد" to StumbleUpon Submit "کاهش نرخ تورم ربطی به اقدامات دولت ندارد" to Google Submit "کاهش نرخ تورم ربطی به اقدامات دولت ندارد" to Facebook Submit "کاهش نرخ تورم ربطی به اقدامات دولت ندارد" to کلوب Submit "کاهش نرخ تورم ربطی به اقدامات دولت ندارد" to تبیان

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
اقتصادی

نظرات