تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)
  
  

مشاهده RSS Feed

piroo

هزینه ماهیانه زندگی در تهران چقدر است؟

به این مطلب امتیاز بدهید
به گزارش افکارنیوز، هزینه و درآمد بین ۲۱ تا ۲۲ میلیون تومانی خانوارهای تهرای در حالی بدون هیچ گونه کسری رقم می خورد که حدود ۴۰۰ هزار تومان هم مازاد درآمد برای آنها باقی می ماند.

در حالی که بنا بر آخرین آمار و اطلاعات منتشره از سوی مرکز آمار ایران متوسط هزینه سالانه خانوارهای شهری در کشور به حدود ۱۶ میلیون و ۴۲۸ هزار تومان می رسد خانوارهای استان تهران بیشترین و استان ایلام کمترین مبلغ را در بین استان های کشور هزینه کرده‌اند.

بر این اساس تا سال گذشته هر خانوار تهرانی به طور متوسط ۲۱ میلیون و ۷۲۸ هزار میلیون تومان در سال هزینه کرده که بیش از ۱۷ میلیون و ۵۹۰ هزار تومان آن مربوط به هزینه های غیر خوراکی از قبیل مسکن بوده است.

بنابر این گزارش می توان گفت که متوسط هزینه زندگی در استان تهران در هر ماه به یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می رسد.

در عین حال بیش از چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تومان از درآمد خانوارهای تهرانی صرف هزینه‌های خوراکی شده است.

این در حالی است که در آمد خانوارهای تهرانی بر هزینه های آن ها مازاد است به طوری که به طور متوسط هر خانوار در سال گذشته حدود ۲۲ میلیون و ۱۰۷ هزار تومان کسب درآمد داشته است بنابراین نه تنها صورت مالی خانوارهای تهرانی کسری ندارد بلکه درآمدشان ۴۰۰ هزار تومانی از هزینه‌هایشان بیشتر است.

Submit "هزینه ماهیانه زندگی در تهران چقدر است؟" to Digg Submit "هزینه ماهیانه زندگی در تهران چقدر است؟" to twitter Submit "هزینه ماهیانه زندگی در تهران چقدر است؟" to del.icio.us Submit "هزینه ماهیانه زندگی در تهران چقدر است؟" to StumbleUpon Submit "هزینه ماهیانه زندگی در تهران چقدر است؟" to Google Submit "هزینه ماهیانه زندگی در تهران چقدر است؟" to Facebook Submit "هزینه ماهیانه زندگی در تهران چقدر است؟" to کلوب Submit "هزینه ماهیانه زندگی در تهران چقدر است؟" to تبیان

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
اقتصادی ، اخبار داغ

نظرات