تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)
  
  

مشاهده RSS Feed

piroo

آسیب‌پذیرتری ن سیستم‌ها و نرم‌افزار های سال ۲۰۱۳

به این مطلب امتیاز بدهید
باتوجه به مستندات پایگاه داده آسیب پذیری جهانی (NVD)، محققان دریافتند که در سال ۲۰۱۳ در هر روز ۱۳ آسیب پذیری جدید گزارش و کشف و در مجموع ۴۷۹۴ آسیب پذیری امنیتی در این سال گزارش شده است.
به گزارش پرشین مگز به نقل از پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام ، با توجه به گزارش منتشر شده توسط آزمایشگاه GFI، در سال ۲۰۱۳ تعدادی آسیب پذیری پرخطر در بسیاری از برنامه های کاربردی محبوب و سیستم های عامل کشف شده است.
با توجه به مستندات پایگاه داده آسیب پذیری جهانی (NVD)، محققان دریافتند که در سال ۲۰۱۳ در هر روز ۱۳ آسیب پذیری جدید گزارش کشف شده است و در مجموع ۴۷۹۴ آسیب پذیری امنیتی در این سال گزارش شده است که در پنج سال اخیر بی سابقه بوده است. یک سوم از این آسیب پذیری ها در رده امنیتی “پرخطر” قرار گرفته است.
در میان تولیدکنندگان شرکت اوراکل با ۵۱۴ آسیب پذیری امنیتی گزارش شده در صدر قرار دارد که ۱۹۳ آسیب پذیری تنها مربوط به جاوا می شود و بیش از ۱۰۰ آسیب پذیری در رده امنیتی “پرخطر” قرار داشته است. پس از آن شرکت سیسکو با ۳۷۳ رخنه امنیتی در رده دوم قرار گرفت و شرکت مایکروسافت با ۳۴۴ آسیب پذیری رده سوم را کسب کرد.
اما در بین مرورگرها، بیشترین آسیب پذیری در IE گزارش شده است و گوگل کروم در رده سوم قرار گرفته است. در این میان موزیلا فایرفاکس عملکرد بهتری داشت و در این مرورگر ۱۴۹ آسیب پذیری گزارش شد و در مقایسه با IE و گوگل کروم در جایگاه بالاتری قرار گرفت.

Submit "آسیب‌پذیرتری ن سیستم‌ها و نرم‌افزار های سال ۲۰۱۳" to Digg Submit "آسیب‌پذیرتری ن سیستم‌ها و نرم‌افزار های سال ۲۰۱۳" to twitter Submit "آسیب‌پذیرتری ن سیستم‌ها و نرم‌افزار های سال ۲۰۱۳" to del.icio.us Submit "آسیب‌پذیرتری ن سیستم‌ها و نرم‌افزار های سال ۲۰۱۳" to StumbleUpon Submit "آسیب‌پذیرتری ن سیستم‌ها و نرم‌افزار های سال ۲۰۱۳" to Google Submit "آسیب‌پذیرتری ن سیستم‌ها و نرم‌افزار های سال ۲۰۱۳" to Facebook Submit "آسیب‌پذیرتری ن سیستم‌ها و نرم‌افزار های سال ۲۰۱۳" to کلوب Submit "آسیب‌پذیرتری ن سیستم‌ها و نرم‌افزار های سال ۲۰۱۳" to تبیان

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
اخبار داغ

نظرات