تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)
  
  

مشاهده RSS Feed

piroo

«تأثیرپذیری حافظ از قرآن» در شهر کتاب بررسی می‌شود

به این مطلب امتیاز بدهید
به گزارش «فرهنگ امروز» به نقل از ایکنا؛ چهاردهمین مجموعه درس‌گفتارهایی «درباره حافظ» در شهر کتاب، طی روزهای چهارشنبه، ۳۰ بهمن‌ماه و هفتم اسفندماه، به بررسی «تأثیرپذیری حافظ از قرآن» اختصاص دارد.
بنا بر این گزارش، در این درس‌گفتارها که با عنوان «از مسجد تا میخانه» برگزار می‌شود، مهدی محبتی، دانشیار دانشگاه زنجان و نویسنده و پژوهشگر ادبیات فارسی از ساعت ۱۶:۳۰ به بررسی موضوع تأثیرپذیری حافظ از قرآن می‌پردازد.
لازم به ذکر است که بسیاری از حافظ‌پژوهان در باب تأثیرپذیری حافظ از قرآن سخن گفته و نوشته‌اند، اما وجود پاره‌ای از ابیات حافظ که ظاهراً با آیات قرآنی و نگره‌های دینی متفاوت به نظر می‌رسد به این مسئله که از جوانب گوناگون نیازمند تفسیر و تبیین است، اهمیتی دوچندان می‌‌بخشد و آن را همچنان به بحثی قابل پیگیری بدل می‌کند.
علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در این درس‌گفتار به مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر(بخارست)، نبش کوچه سوم مراجعه کنند.

Submit "«تأثیرپذیری حافظ از قرآن» در شهر کتاب بررسی می‌شود" to Digg Submit "«تأثیرپذیری حافظ از قرآن» در شهر کتاب بررسی می‌شود" to twitter Submit "«تأثیرپذیری حافظ از قرآن» در شهر کتاب بررسی می‌شود" to del.icio.us Submit "«تأثیرپذیری حافظ از قرآن» در شهر کتاب بررسی می‌شود" to StumbleUpon Submit "«تأثیرپذیری حافظ از قرآن» در شهر کتاب بررسی می‌شود" to Google Submit "«تأثیرپذیری حافظ از قرآن» در شهر کتاب بررسی می‌شود" to Facebook Submit "«تأثیرپذیری حافظ از قرآن» در شهر کتاب بررسی می‌شود" to کلوب Submit "«تأثیرپذیری حافظ از قرآن» در شهر کتاب بررسی می‌شود" to تبیان

برچسب ها: حافظ ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
مذهبی

نظرات