تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)
  
  

مشاهده RSS Feed

piroo

کاهش عوارض شغلی مردان با رعایت اصول بهداشت کار

به این مطلب امتیاز بدهید
گفتار نیوز:سید‌منصور رایگانی گفت: حضور مرد‌ها در محیط کار و بیرون از منزل پررنگ تر است و مردان مشاغل سخت فیزیکی را بیشتر از زنان انجام می‌دهند که در نتیجه بروز حوادث، انواع شکستگی‌ها، ضایعات نخاعی و قطع نخاع، ضربه مغزی و قطع اندام در آقایان بیشتر است.

رئیس انجمن طب فیزیکی و توانبخشی گفت: به همین نسبت نیز دردهای ستون فقرات، فتق و بیرون زدگی دیسک نیز در ستون فقرات کمر و گردن در مردان نسبت به زنان بیشتر است.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: رعایت اصول بهداشت کار و بهداشت حرفه‌ای در انجام کار یکی از موارد مهمی است که می‌تواند تا حدودی از بروز ضایعات در مردان جلوگیری کند.

وی ادامه داد: نحوه صحیح خم شدن و برداشتن اجسام و همچنین بحث ارگونومی یکی از مواردی است که می‌تواند آقایان را کمتر در معرض حوادث قرار دهد.
رئیس انجمن طب فیزیکی و توانبخشی تصریح کرد: ارگونومی همان تطابق وسیله و محیط کار با بدن انسان است که در اکثر جاهایی که مطالعات علمی در آن انجام می‌شود نوع کار با بدن، فیزیولوژیک و آناتومی بدن تطبیق دارد که این مدل کار کردن هم راندمان کار را افزایش می‌دهد و هم از بروز عوارض شغلی می‌کاهد.
استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: آمادگی جسمانی و بدنی و انجام ورزش برای آماده نگهداشتن بدن نیز می‌تواند فرد را در برابر اتفاقات ناخواسته مقاوم سازد.

Submit "کاهش عوارض شغلی مردان با رعایت اصول بهداشت کار" to Digg Submit "کاهش عوارض شغلی مردان با رعایت اصول بهداشت کار" to twitter Submit "کاهش عوارض شغلی مردان با رعایت اصول بهداشت کار" to del.icio.us Submit "کاهش عوارض شغلی مردان با رعایت اصول بهداشت کار" to StumbleUpon Submit "کاهش عوارض شغلی مردان با رعایت اصول بهداشت کار" to Google Submit "کاهش عوارض شغلی مردان با رعایت اصول بهداشت کار" to Facebook Submit "کاهش عوارض شغلی مردان با رعایت اصول بهداشت کار" to کلوب Submit "کاهش عوارض شغلی مردان با رعایت اصول بهداشت کار" to تبیان

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
سلامت

نظرات