تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)
  
  

مشاهده RSS Feed

piroo

قرصی خطرناک برای مادران باردار

به این مطلب امتیاز بدهید
نقل قول نوشته اصلی توسط piroo نمایش پست ها
قرص خطرناک برای مادران باردار-حامله-مسکن مضر-خطر سقط جنین افزایش-مصرف زیاد-بچه

مسکن‌های معمولی خطر سقط جنین را تشدید می‌کنند
در یک مطالعه جدید تاکید شد زنانی که در هفته‌های نخست بارداری از داروهای مسکن متداول مثل ایبوبروفن و ناپروکسین استفاده می‌کنند، بیشتر در معرض خطر سقط جنین قرار خواهند گرفت.


پزشکان کانادایی دریافته‌اند 52 هزار زن باردار در ایالت کبک که از داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی استفاده کرده بودند پس از باردار شدن دو برابر بیشتر با مشکل سقط جنین مواجه شدند.

این پزشکان روی مسکن‌های معمولی به غیر از آسپیرین، شامل ایبوبروفن با نام‌های تجاری ادویل و موترین یا ناپروکسیل با نام‌های تجاری الیو و ناپروسین یا داروی آرتریت سلکسیب با سلکوکسیب مطالعه کردند.

به گزارش شبکه خبری سی بی اس نیوز،‌این یافته‌ها تایید می‌کند که هم داروهای مسکنی که با نسخه پزشک و هم داروهایی که بدون نسخه مصرف می‌شوند، می‌توانند با سقط جنین ارتباط داشته باشند.

این یافته حاصل تلاش متخصصان علوم پزشکی در دانشگاه مونترال است و شرح آن در مجله انجمن پزشکی کانادا به چاپ رسیده است.

منبع:مجله پزشکی ژورنال

Submit "قرصی خطرناک برای مادران باردار" to Digg Submit "قرصی خطرناک برای مادران باردار" to twitter Submit "قرصی خطرناک برای مادران باردار" to del.icio.us Submit "قرصی خطرناک برای مادران باردار" to StumbleUpon Submit "قرصی خطرناک برای مادران باردار" to Google Submit "قرصی خطرناک برای مادران باردار" to Facebook Submit "قرصی خطرناک برای مادران باردار" to کلوب Submit "قرصی خطرناک برای مادران باردار" to تبیان

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
سلامت

نظرات