نمایش نتایج: از 1 تا 3 از 3

موضوع: همسرم خیلی چیزهارو ازم مخفی میکنه و دروغ میگه

148
  1. بالا | پست 1
    کاربر همیاری

عنوان کاربر
    کاربر همیاری
    شماره عضویت
    20926
    سپاس
    0
    0
    دریافت
    0
    آپلودها
    0

همسرم خیلی چیزهارو ازم مخفی میکنه و دروغ میگه

همیارعزیز:سلام من واقعا ادامه دادن زندگیم برام خیلی مشکل شده من23سالمه و همسرم27ساله2سال هست ک باهم ازدواج کردیمهمسرم بی نهایت همه چیزو از من مخفی میکنه حتی موجودی کارتشو و سر همین موضوعات خیلی دروغ میگه خیلی ب مادرش خانوادش وابستس و برای اینکه هرروز به منزل اونا میره دروغ های فراوونی میگه من کشش ندارم لطفا راهنماییم کنید.در ضمن خیلی سعی کردم باهمه چیش منطقی برخورد کنم و یا ادم ولخرجی نیستم ک بترسه

2. بالا | پست 2
    عضو همراه

عنوان کاربر
    مشاور روانشناس
    شماره عضویت
    19151
    سپاس
    0
    23
    دریافت
    0
    آپلودها
    0
    سلام به شما دوست عزیز
    در این مورد اجازه بدهید باهم بیشتر صحبت کنیم تا بتوانیم نتیجه گیری بهتری داشته باشید .
    1. شما با همسرتان در این مورد و دلایل پنهان کاری ایشان صحبت کرده اید و واکنش و دیدگاه ایشان چگونه می باشد؟
    2. همسرتان از نظر مالی و یا تصمیم گیری برای زندگی مشترکتان به خانواده خود وابستگی دارد؟
    3. واکنش شما در مقابل رفت و برگشت های ایشان به منزل خانوادگی چیست؟
    4. این روابط با خانواده برای زندگی مشترک شما تاثیرات منفی داشته است؟

3. بالا | پست 3
    عضو همراهکاربر همیاری

عنوان کاربر
    کاربر همیاری
    شماره عضویت
    20660
    سپاس
    0
    2
    دریافت
    0
    آپلودها
    0
    با سلام خدمت شما
    دوست عزیز احساس ناراحتی و ناکامی شما با توجه به مواردی که مطرح نمودید کاملا قابل درک است.
    ظاهرا شما خواسته ها و انتظاراتی دارید که می خواهید همسرتان مطابق همان رفتار کنند ولی همسرتان شیوه و مسیر خودشان را می روند و شما از این بابت بسیار ناراحت و سرخورده می شوید.
    دوست عزیز بهتر است توجه داشته باشید که هر کسی بر مبنای افکار و باورهای خودش رفتار می کند و کاملا هم طبیعی است چرا که هر کسی خودش مسئول برآوردن نیازها و خواسته های خودش است.
    از آنجا که در این میان تفاوتهای فردی و تفاوت در ادراک افراد درباره یک موضوع مشابه، وجود دارد، بنابراین اختلاف هم وجود خواهد داشت.
    نمی دانیم شما تا کنون در این زمینه چه تلاش هایی کرده اید و چه اقداماتی انجام داده اید اما اگر رفتارهای شما با هدف و نیت تغییر دادن همسرتان بوده باشد حتما با شکست روبرو شده اید و به همین دلیل احساس ناکامی زیادی را تجربه می کنید.
    چرا که اساسا ما فقط می توانیم رفتار خودمان را تغییر دهیم نه دیگران را حتی اگر آن فرد همسر ما باشدد و هرگونه تلاش در این جهت حتما با شکست روبرو خواهد شد.
    رفتارهایی مانند غر زدن، سرزنش کردن، قضاوت کردن، برچسب زدن، قهر کردن و بی توجهی و یا تحقیر و توهین و پرخاشگری، همگی جزو رفتارهایی هستند که با هدف کنترل دیگران و وادار کردن آنها به سمتی انجام می شوند که مورد پسند و دلخواه ما است و به شدت رابطه را در بلند مدت تخریب می کنند.
    تنها شیوه حل اختلافات و تعارضات بین فردی گفتگو کردن است.
    افراد باید درباره افکار و احساساتشان با یکدیگر صحبت کنند تا با ادراک هم آشنا شوند و بعد خواسته و انتظارشان را محترمان با یکدیگر در میان بگذارند و در نهایت بتوانند به گزینه ای برسند که تا حدودی توافق و رضایت هر دویشان را در پی داشته باشد.
    همچنین تمرکز باید بر حل یا مدیریت مشکلات با نیت حفظ و یا بهبود کیفیت رابطه باشد نه بر خواسته های خودمان.
    به عنوان مثال گاهی به دلیل تفاوتهای فردی طرف مقابل ما شیوه خاصی دارد و تا زمانیکه شیوه او مانع برآورده شدن نیازهای ما نشود ایرادی ندارد.
    دروغ گفتن حتما رفتار نادرست و مسئولیت گریزانه ای است چرا که باعث از بین رفتن اعتماد می شود و اعتماد هم از ارکان اصلی روابط به خصوص در زندگی مشترک و در رابطه همسران محسوب می شود.
    اما از آنجا که در یک رابطه هر دو طرف سهم و نقشی دارند، می توانیم از خودمان بپرسیم من در این رویدادها چه نقشی داشته و دارم و با چه اقدامات موثری می توانم اوضاع و روابط را بهبود بخشم.
    به عنوان مثال یکی از عواملی که می تواند بستر ساز دروغ باشد احساس عدم امنیت در رابطه و ترس از قضاوت و یا سرزنش است که فرد می ترسد خودش را همانگونه که هست نشان دهد و یا واقعیت را بازگو کند.
    اگرچه مس ئولیت صد در صد رفتار با خود فردی است که آن رفتار را انجام داده است اما برای آسیب شناسی می توانیم به این نکات هم توجه کنیم.
    با توجه به این موارد به شما توصیه می شود در این زمینه برای دریافت کمک حرفه ای اقدام نمایید و از یک زوج درمانگر برای بهبود رابطه تان کمک حرفه ای و تخصصی بگیرید چرا که هنوز در ابتدای راه هستید و بهتر است به اینگونه مواردیکه موجب نارضایتی شما است توجه کنید و برای آنها کاری انجام دهید تا در بلند مدت کیفیت رابطه تان بیش از پیش خراب نشود و از این طریق بدانید که چگونه زندگی مشترکتان را سالم و با کیفیت نگه دارید و در این مسیر اقدامات موثری انجام دهید که شاید در این زمینه نیازمند یادگیری مهارتهای جدید و تمرین باشید.

کاربران دعوت شده

© تمامی حقوق برای همیاری ایران محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد