نمایش نتایج: از 1 تا 3 از 3

موضوع: تردید در تصمیم گیری

40
  1. بالا | پست 1
    کاربر همیاری

عنوان کاربر
    کاربر همیاری
    شماره عضویت
    20957
    سپاس
    0
    0
    دریافت
    0
    آپلودها
    0

تردید در تصمیم گیری

سلام
    مدت ۷ ماه با خانمی آشنا شدم در محیط کار که خوب از رفتار و اخلاق ایشون خوشم اومد. یه سری رفتار داشتن که منو جذب کرد کلا به خودش.به ایشون از طریق مادرم پیشنهاد خواستگاری دادیم.
    متاسفانه طی تماس با خونشون جواب درستی دریافت نشد، نه جواب رد قطعی میدن نه مشخص میکنن کی بریم خواستگاری، بهونه ای که دارن میگن شغل من خوب نیست ولی بقیه موارد خوبه. پدرشون استاد دانشگاه و خودشون پزشکی میخونن. من مهندسی خوندم و دکتری دارم.در حال حاضر آموزشگاه دارم و درآمدم بد نیست. از طرفی هدفم هیئت علمی شدن هستش ولی باید شرایط پیش بیاد. حالا باخود ایشون هم صحبت کردم بعد ماجرا زنگ زدن به خونشون از خود خانم پرسیدم که اگر جوابشون منفی قطعی هستش به من بگم و من ناراحت نمیشم‌. ولی نمیگه و میگه همون که تو تلفن گفتیم. یعنی حس میکنم مردد هستم. از طرفی حس میکنم خودشون مایل به این کار هستن ولی نمی‌دونم چرا اجازه رفتن به خونشون رو نمیدن و حتی بعد اصرار مادر ایشون گفتن به فکر جای دیگه باشید...
    سوالم اینه چه برخوردی داشته باشم من؟ چون واقعا ایشون رو دوست دارم و نمیتونم به کس دیگه ای فکر کنم ولی خانواده میگن بریم جای دیگه

2. بالا | پست 2
    عضو همراهکاربر همیاری

عنوان کاربر
    کاربر همیاری
    شماره عضویت
    20660
    سپاس
    0
    2
    دریافت
    0
    آپلودها
    0
    با سلام خدمت شما
    دوست عزیز احساس سردرگمی شما کاملا قابل درک است.
    اما از سوی دیگر تکلیف هم معلوم اس دو حالت دارد، یا شما واقعا مایل هستید و تلاش خودتان را در این زمینه انجام می دهید و مسیرهای مختلف را امتحان می کنید، مانند صحبت کردن با خود دختر و پرسیدن نظر ایشان به طریقی، و مذاکره با خانواده که اجازه دهند یک جلسه بروید به منزلشان یا اینکه انقدر برای شما ارزش ندارد که بخواهید بیش از این اصرار کنید.
    ببینید اگر مدتی از این موضوع بگذرد اگر چه تصمیمی گرفته باشید در نهایت حس بهتری نسبت به آن خواهید داشت و همان کار را انجام دهید.
    در صورتی که فکر می کنید اگر تلاش نکنید بعدها حس خوبی نخواهید داشت و پرونده ان موضوع در ذهنتان باز خواهد ماند و به دنبال یک پاسخ قطعی هستید، می توانید چندبار دیگر هم درخواستتان را مطرح کنید و یا ببینید از چه شیوه های دیگری می توانید به توافق با خانواده ایشان برسید.
    و بهتر است در این زمینه برای خودتا یک زمانی را به عنوان مهلت تعیین کنید که مثلا اگر تا دوهفته دیگر هم نشد،‌دیر آن موضوع را برای خودتان تمام شده بدانید.
    چون قرار هم نیست شما مدام اصرار کنید و آنها هم جوابشان منفی باشد،‌ و فرصت را از دست بدهید، بنابراین وقتی حس کردید بهانه می آورند و مایل نیستند بهتر است دیگر این مسئله را رها کنید.
    برای دریاف اطلاعات بیشتر وراهنمایی های دقیقتر در این زمینه می توانید مشاوره فردی هم دریافت نمایید تا بدانید چگونه می توانید در مسیر اهداف و خواسته هایتان اقدامات موثری انجام دهید.

3. بالا | پست 3
    عضو همراه

عنوان کاربر
    مشاور روانشناس
    شماره عضویت
    19151
    سپاس
    0
    23
    دریافت
    0
    آپلودها
    0
    سلام به شما دوست عزیز
    احساسات شما قابل احترام می باشد اما دقت کنید که در این مسیر بهتر است از بلاتکلیف قرار دادن خودتان خوداری کنید و رد کنار احترامی که برای ایشان و خانوادیشان قائل هستید از ایشان سوال کنید که در زمان فعلی و با توجه به شرایط کاری فعلیتان ایشان و خانوادیشان تمایل به شناخت بیشتر دارند یا خیر ، چون نمی تواند در این مورد قول صد درصدی برای تغییر شغلتان بدهید و در این مسیر نیز نیاز به زمان می باشد و حتی اینکه اگر امکان تغییر شرایط شغلیتان در آینده ایجاد نشد ایشان دیدگاهشان چیست ؟
    بهتر است سعی کنید که از سرزنش کردن خودتان خوداری کنید و با احساساتی که تجربه می کنید در احترام برخورد کنید اما شرایط بیرونی و معیارهای این خانم و خانوادیشان را نیز مد نظر داشته باشید و سعی کنید به انها قول هایی بدهید که در زمان فعلی قابل اجرا باشد .

کاربران دعوت شده

© تمامی حقوق برای همیاری ایران محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد