نمایش نتایج: از 1 تا 4 از 4

موضوع: كلكسيون مشكلات فقط در يك زندگي

288
  1. بالا | پست 1
    کاربر همیاری

عنوان کاربر
    کاربر همیاری
    شماره عضویت
    21146
    سپاس
    1
    0
    دریافت
    0
    آپلودها
    0

كلكسيون مشكلات فقط در يك زندگي

سلام،
    از وقتي بدنيا اومدم پدري داشتم عصبي و خسيس و پول نديده و كارمند مآب و مادري داشتم با بيماري شديد عصبي، از همون روز اول شايد يك روز تمام هم در زندگي من پيش نيمد كه خوش بگذره، نصفه شب ها يه فرد ديوونه تورو از خواب بيدار كنه و بهت هضيون بگه يا صداي شكستن بياد، اينكه دايما تو و خواهر بردادرات رو برداره ببيره خونه مادرش و اينكه نصف دفتر كتابات جا مونده خونه خودتون و معلم ها هم بارها تحقيرت كنن كه چرا لباسات كثيفه چرا دفتر جا ميزاري ، چرا مداد رنگي درست حسابي نداري، چرا بي دقتي، و پدري كه صرفا تماشگره و اينقد پول دوسته كه اگه يچيزي برات ميخريد و خرابش مبكردي با كمربند ميفتاد بجونت!
    تا الان كه 31 سالم شده مشكلات مامانم كم نشده، نه كودكي داشتم، نه نوجوني، نه جووني و نه بزرگسالي، براي يه دختر ١٢ ساله ديدن خودكشي مادر مخيلي سنگينه، اينكه مجبور بودي بري مخوف ترين بيمارستانهاي رواني به ديدنش و شوك مغزي بدن بهش كه بلكه بخشي از ذهنش پاك بشه، اينكه پدرم از بيست سالگي به من پول نداد و مجبور بودم همه چي مثل لپ تاپ و موبايل و خونه و ماشين رو خودم با دو شيفت كار كردن بخرم، بحث وارد شدن يكي از نافاميل هاي نامرد به زندگي بابام از همه بدتر ادمو اذيت ميكنه، اينكه ميبيني يه عمر بابات حسرت پولشو گذاشته به دلت و حتي وقتي يخچال خاليه نميره خريد كنه، چرا؟ چون زني گرفته كه از بچگي مريض بوده و چون بچه تهران بوده هول شده و رفته گرفتتش و حالا. چهارتا بچه بايد تماشاگر و قرباني اين زندگي نهض باشن، باور كنيد با اين شرايط اصلا نميتونم به اردواج حتي فكر كنم، همش دارم پسرهارو سر مي دونم، چون نه پشتوانه عاطفي دارم و نه پشتوانه مالي چون بايد چندسال كار كنم جهازمو تامين كنم، از سلامت روان خودم خيلي نگرانم، تو محيط كارم برام مشكلاتي پيش مياد، نمي دونم طاقتم داره تموم ميشه يا اينكه طاقتم مثل هميشه زياد ميشه ولي الان به تنها چيزي كه فكر ميكنم كمك كردن به سلامت روان خودمه

2. بالا | پست 2
    عضو همراه

عنوان کاربر
    مشاور روانشناس
    شماره عضویت
    19151
    سپاس
    0
    26
    دریافت
    0
    آپلودها
    0
    سلام به شما الناز جان
    قابل درک هست که ترجبه این مشکلات مخصوصا در سنین کودکی و نوجوانی برای شما با مشکلات زیادی همراه بوده است و تجربیات تلخ و سختی را در گذشته داشته ای .
    اما عزیزم همانطور که خودت نیز اشاره کردی شما مسئول مشکلات روحی مادر نیستید و در این مسیر اگر ایشان سلامت روانی مناسب ندارند نیاز است که شما بچه ها و پدر این موضوع را بپذیرید و برای اینکه به خود و شماها آسیب بیشتری وارد نکنند ایشان را بستری کنید البته این موضوع بسته به تشخیص گذاری پزشک معالج ایشان دارد اما در این مورد دقت کنید که شما مسئولیتی در قابل رفتارهای اشتباه ایشان و یا مشکلات ورحیشان ندارید .
    در زمان فعلی شما یک خانم بالغ می باشی که حتی اگر شرایط اقتصادی و اجتماعی را داشته باشی می توانی در کنار احترامی که برای خانواده خود قائل هستی اگر زندگی با آنها برایتان آسیب زا می باشد می توانید به صورت مستقل زندگی کنی اما عزیزم دقت داشته باش که در این مسیر اولویت با بهبود شرایط روحی خودت می باشد و اینکه بپذیری تلاش برای تغییر پدر و یا مادر با توجه به این توضیحات امکان ندارد و نیاز است که شما بچذیرید که مادرتان دچار بیماری های روحی می باشد و پدر تان نیز مشکلاتی دارند که به شما قادر به تغییر آن نیستید اما می توانید در جایگاه پدری در احترام با ایشان برخورد کنید اما مسیر رشدی خود را طی کنید .
    سعی کنید که بدون سرزنش کردن خود پیش بروید و با پذیرش شرایط خانوادگی در کنار اینکه توجه کنید شما در انتخاب این موراد نقشی نداشته اید و بهتر است در روابط خود با ویژگی هایی خود را به دیگران معرفی کنید که اکتسابی می باشد و برای بدست اوردن آن تلاش کرده اید .
    به خودتان و فرد مقابل فرصت دوست داشتن و شناخت بدهید تا هردوی شما بتوانید تصمیم گیری داشته باشید اگر شما بخواهید از ترس روبرو شدن این فرد با خانوادیتان و یا نداشتن جهاز فرصت آشنایی را از بین ببرید این مسیر می تواند سالها برای شما ادامه داشته باشد در صورتی که فرد مقابل شما می تواند با شناخت شرایط مالی شما و شرایط نسبی خانوادیتان در این مسیر تصمیم گیری کند.
    تجربیات گذشته می تواند برای شما با فشار روحی زیادی همراه باشد پیشنهاد می کنم برای اینکه بتوانیم برای بهبود شرایط روحی به شما کمک بیشتری کنیم به صورت حضوری به روان درمانگر مراجعه داشته باشید چون احساسات و افکاری که شما تجربه می کنید تاثیر زیادی بر روابط اجتماعی و عملکردها و سبک رفتاریتان دارد .
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354790

3. کاربر مقابل از dehghanzahra عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

4. بالا | پست 3
    کاربر همیاری

عنوان کاربر
    کاربر همیاری
    شماره عضویت
    21146
    سپاس
    1
    0
    دریافت
    0
    آپلودها
    0
    ممنونم از پاسختون، همين كه ديدم حرفم خونده شده واقعا حس خوبي بهم داد، ممنونم از شما و اين پلتفرم

5. بالا | پست 4
    عضو همراه

عنوان کاربر
    مشاور روانشناس
    شماره عضویت
    19151
    سپاس
    0
    26
    دریافت
    0
    آپلودها