نمایش نتایج: از 1 تا 2 از 2

موضوع: سردرگمی برای کنکور

127
  1. بالا | پست 1
    کاربر همیاری

عنوان کاربر
    کاربر همیاری
    شماره عضویت
    21285
    سپاس
    0
    0
    دریافت
    0
    آپلودها
    0

Question سردرگمی برای کنکور

سلام من ی دختر ۱۶ ساله ام امسال تازه کلاس دهمم رشته تجربی مدرسه تیزهوشان درس میخونم راستش از وقتی که کلاس دهم شدم روح و روانم بهم ریخته چندین بار جسمی و روحی مریض شدم توی همین یک ماه و نیم!!اصلا قضیه فشار درسی نیست و من توی مدرسه عملکرد خوبی دارم مشکل من افکار و برنامه ریزیه همش به این فکر میکنم که چیو بخونم چیو نخونم اون کتابو بگیرم یا اینو کلاس برم نرم چیکار کنم خودم با مطالعه کتاب و تست زدن استاندارد راحتترم ولی خب همه دارن کلاس میرن و کتاب های کمکی ان چنانی میخرن کلی خب من اینطوری فقط گیج و خسته میشم نمیدونم باید چیکار کنم چی بخونم جی نخونم بعضی معلمای مدرسمون مثل معلم شیمی مون اصلا درس نمیده که کلاس بذاره یا مثلا ایا می دانید ها که برای کنکور نمیان رو خیلللی میپیچونه و اذیت میکنه یا مثلا نکات کتابو اونقددددررر میپیجونن که اصلا یادم میره درس چییود من میخواستم رتبه بالایی بیارم ولی اصلا نمیفهمم این چه نظام اموزشیه خیلیداغونم چون نه میدونم باید چیکار کنم و نه امیدی دارم فقط میخوابم و گریه میکنم

2. بالا | پست 2
    عضو همراه

عنوان کاربر
    مشاور روانشناس
    شماره عضویت
    19151
    سپاس
    0
    27
    دریافت
    0
    آپلودها
    0
    سلام به شما دوست عزیز
    قابل درک هست که روبرو شدن با اطلاعات و دادهای زیادی که از هر سمت به سمت شما می آید باعث می شود که شما با سردرگمی بیشتری مواجهه شوی اما دقت داشته باش که در کنار داشتن کتاب درسی های خاص ، معلم های متفاوت و... آن چیزی که بیشتر از اهمیت برخودار می باشد این است که شما پشتکار و با انگیزه از همان امکاناتی که دارید استفاده کنید و برای رسیدن به هدف مد نظرتان تلاش کنید .
    اگر بخواهید دائم به برنامه دیگران و یا طالاعاتی که دیگران می دهند توجه نشان بدهید باید دائم بجای صرف زمان برای درس خواندن و پیشرفت یک برنامه ، برنامه خود و کتاب هایتان را عوض کنید که این باعث می شود که نتیجه مورد نظر از شما دور تر شود و در کنار آن اضطراب بیشتری را نیز تجربه کنی که این اضطراب بر سطح یادگیری شما نیز تاثیر دارد .
    در این مسیر بهتر است به مشاور تحصیلی مراجعه کنید تا باهم شرایط درسی فعلی و برنامه برای کنکور را بررسی کنید و در یک برنامه ریزی باهم پیش بروید و رد صورت نیاز به تغییر در برنامه و یا خواندن کتاب جدید این موضوع را می توانید با مشاور تحصیلی خود در میان بگذارید تا به شما کمک کنند.

کاربران دعوت شده

© تمامی حقوق برای همیاری ایران محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد