نمایش نتایج: از 1 تا 2 از 2

موضوع: دخالت مادر شوهر و وابستگی زیاد همسرم به مادرش

59
  1. بالا | پست 1
    کاربر همیاری

عنوان کاربر
    کاربر همیاری
    شماره عضویت
    21420
    سپاس
    0
    0
    دریافت
    0
    آپلودها
    0

Talking دخالت مادر شوهر و وابستگی زیاد همسرم به مادرش

با سلام و خسته نباشید من موقع خواستگاری همسرم گفتن که باید تو دوتا واحد روبروی هم با مادرشوهر تو یه ساختمون زندگی کنیم و انقدر از مادرشون الکی تعریف کردن تا من قبول کنم و منم قبول کردم چون نیتم خوب بود ولی مادرشوهرم خیلی فضوله و همش تیکه میندازه بهم دوست داره به من احترام نزاره و من براش کاری انجام بدم یا بهش احترام بزارم و اون تو زندگیم دخالت کنه مثلا به شوهرم میگه خانومت زیاد میخوابه و از این حرفا کلا با همه چی زندگیمون کار داره من سعی میکنم بهش بی تفاوت باشم و حرفی که میزنه جواب نمیدم اما به خاطر تیکه هایی که میندازه دوست ندارم باهاش رفت و آمد کنم ولی همسرم با زور میگه باید بریم چن باری بحث و دعوا داشتیم سر این موضوع تا اینکه همسرم رو قانع کردم که ازم حمایت کنه جدیدا حرفی بهم میزنه جوابشو میده ولی بازم از رو نمیره و به تیکه انداختن ادامه میده هزاربار وقتی من نبودم همسرم باهاش صحبت کرده بحث کرده ولی فایده ای نداشته و همچنان کار خودشو میکنه یه بار بهم گفت تورو دوست ندارم از اون روز دیگه همسرم کمتر گیر میده که بریم خونه مادرش و من نمیخوام کلا برم و جدیدا با دیدن چن رفتار دیگه از مادرش درک کرده و دیگه نمیگه بریم خونش اما همچنان مادرش تیکه میندازه چیکار باید بکنم بی تفاوت باشم یا جواب بدم همسرمم میدونه کلا مادرش مقصره اوایل خیلی طرف مادرشو میگرفت اما الان خیلی بهتر شده میگه میدونم که تقصیر اونه و اینکه همسرم پدرشون فوت شده و نسبت به مادرش احساس مسئولیت زیاد میکنن چجوری رفتار کنم که احساس مسئولیتش کم بشه

2. بالا | پست 2
    عضو همراه

عنوان کاربر
    مشاور روانشناس
    شماره عضویت
    19151
    سپاس
    0
    27
    دریافت
    0
    آپلودها
    0
    سلام به شما دوست عزیز
    قابل درک هست که این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه هست اما دقت کنید که این مشکل شما می باشد و بهتر است که همسرتان را وارد آن نکنید این خانم با تمام رفتارهایی که دارند مادر ایشان محسوب می شوند و در این مسیر بهتر است که اگر ناراحتی و دلخوری دارید خودتان در احترام بیان کنید .
    اگر شما بخواهید همسرتان را به بحث و یا ترک رابطه با خانواده تشویق کنید در این حالت امکان واکنش مادر ایشان بیشتر می باشد پس بهتر است در این مسیر خودتان مشکلاتی که دارید را بر طرف کنید و سعی کنید که میزان روابط خود را با حدود مشخص در احترام داشته باشید .
    دقت کنید که قرار نیست که انسان به هر رفتار و صحبتی واکنش نشان بدهد و هرچقدر که شما بیشتر وارد این بازی شوید هم خودتان و هم زندگی مشترکتان را با مشکل مواجهه می کنید بهتر است زندگی مشترکتان را از زندگی خانوادگی جدا کنید و دقت کنید که همسرتان مسئول رفتارهای هیچ فرد دیگری جز خودش نمی باشد .

کاربران دعوت شده

© تمامی حقوق برای همیاری ایران محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد