نمایش نتایج: از 1 تا 3 از 3

موضوع: ازدواج دختر شهری با پسر روستایی

121
  1. بالا | پست 1
    کاربر همیاری

عنوان کاربر
    کاربر همیاری
    شماره عضویت
    21813
    سپاس
    1
    0
    دریافت
    0
    آپلودها
    0

Question ازدواج دختر شهری با پسر روستایی

سلام روز خوش
    من توی دانشگاه با ایشون اشنا شدم و هردو تحصیلات کارشناسی ارشد داریم. مدت ۴سال هست با ایشون آشنایی دارم و اوایل رابطمون در حد پروژه های درسی بود و بنا به علاقه شدید ایشون به من بتدریج رابطه شکل گرفت و منم علاقمند شدم بخاطر شخصیت و طرز فکری که همیشه دوس داشتم طرف مقابلم داشته باشه(از فکرشون راجع به خانمها و پوشش و احترام و ... ) ایشون دارابی هستن و منم شیرازی هستم و من همیشه توی ذهنم راجع ب روستایی ها ذهنیت خوبی نداشتم و ندارم و ایشان متوجه این مسئله بود و میترسید بیان کنه ک روستایی هست تا اینکه قضیه ما جدی شده و اونموقع بیان کردن که روستایی هستن وقراره برای خواستگاری بیان و خانوادشون هم اوکی هستن. از نظر تحصیلات خواهراشون لیسانس هستن و داماداشون تحصیلکرده و حتی داییاشون موقعیت اجتماعی خوبی دارن و درحال حاضر خود ایشان شیراز مشغول ب کار هستن و قراره شیراز یا تهران زندگی کنیم و خودش هم حتی دوس نداره داراب زندگی کنه. ولی فکر اینکه خانه پدریشون روستا هست خیلی منو ازار میده. ممنون میشم نطرتان راجع ب این مسئله بفرمایید.

2. بالا | پست 2
    عضو همراه

عنوان کاربر
    مشاور روانشناس
    شماره عضویت
    19151
    سپاس
    0
    29
    دریافت
    0
    آپلودها
    0
    سلام به شما عزیزم
    در اینجا خب شما نیاز است که براساس شناختی که در مورد این آقا و شرایط اجتماعی و اقتصادی و خانوادگی ایشان دارید تصمیم گیری کنید در هرصورت شما از یک باور صحبت می کنید که خب ممکن است اصلا با واقعیت همخوانی نداشته باشد در این مسیر بهتر است دقت کنید که این آقا امکان تغییر دادن خانواده و یا شرایط زندگی انها را ندارند و در این مسیر نمی توان از ایشان توقعی داشت و شما نیز بهتر است واقعیت موجود را مد نظر داشته باشید تا در آینده با مشکلی روبرو نشوید.
    در هرصورت این اختلاف اگر شرایط این خانواده و این آقا برای شما مورد پذیرش باشد مشکلی ایجاد نمی کند و خب شما قرار نیست در محیط روستا زندگی کنید اما خب به این موضوع توجه کنید که نیاز است که شما مسیر ارتباطی داشته باشید و در این مسیر بهتر است که تصمیم گیری را بر زمانی معکول کنید که شناخت بیشتری نسبت به خانواده ایشان و محیط زندگی و بعد شخصتی و رفتاری آنها داشته باشید در کنار اینکه نیاز است که معیارهای خودتان را نیز مورد توجه قرار بدهید .
    در هرصورت اینکه خانواده ایشان در روستا زندگی می کنند خب مسئله ساز نیست اگر در روان شما مورد پذیرش باشد.اما بهتر در کنار شناخت بیشتر و تحقیق ، مشاوره پیش از ازدواج را نیز تجربه کنیدتا بتوانیم با صحبت با هردوی شما در این مسیر کمک کنیم تا تصمیم گیری داشته باشید.

3. کاربر مقابل از dehghanzahra عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

4. بالا | پست 3
    کاربر همیاری

عنوان کاربر
    کاربر همیاری
    شماره عضویت
    21813
    سپاس
    1
    0
    دریافت
    0
    آپلودها
    0
    بسیار سپاسگزارم از صحبتهای ارزنده شما
    اتفاقا مشاوره پیش از ازدواج هم رفتم منتها و پیشنهادی که بهم دادن این بود که برو محل زندگی پدری ایشان که توی روستا هست رو چندین بار ببین و بسنج و هنوز شرایط فراهم نشده برای رفتن به اونجا ولی حتما باید انجامش بدم چون شما هم ب این موضوع اشاره کردین. چطور میتونم از مشاوره پیش از ازدواج شما کمک بیشتری بگیرم؟