نمایش نتایج: از 1 تا 3 از 3

موضوع: اخلاف باهمسر وعدم تفاهم

440
  1. بالا | پست 1
    کاربر همیاری

عنوان کاربر
    کاربر همیاری
    شماره عضویت
    21958
    سپاس
    1
    0
    دریافت
    0
    آپلودها
    0

اخلاف باهمسر وعدم تفاهم

سلام من حدود ۳سال هست که عقد کردم، ازدواجمون سنتی نبود ازقبل همو می‌خواستیم وقتی اومد خواستگاری راجع به شغل وخدمت سربازیش دروغ گفت نمیدونم واقعا دروغ گفته یانه، اما بعدازعقد متوجه شدیم که اصلا سرکار نمیره باخانوادم که بهش گفتیم گفت چون کارت پایان خدمت ندارم کارمند معلق هستم،گفت قراره برم سربازیموبخرم اما تواین ۳سال هنوز هیچ قدمی برنداشته، حتی هیچ برنامه ریزی هم برا عروسیمون نکرده، هرچیم بهش میگم انگار نه انگار روخودش نمیاره وپشت گوش میندازه، خیلی بیخیاله نسبت به همه چیز، نه اهل تفریح هشت نه مسافرت نه بیرون رفتن، حوصله هیچی نداره، خانوادش هم همینجورن خیلی بی حوصله ودلمرده هستن، تواین ۳سال هنوز یه مسافرت یا تفریح دونفره باهم نرفتیم، هرچی میگم بریم مسافرت منم نیاز دارم نمیاد، واقعا دیگه افسردگی گرفتم، لازم به ذکره که بگم از لحاظ مالی هیچی برام کم نذاشته ونمیزاره واینکه همو خیلی دوست داریم، اما ب این نتیجه رسیدم که دوست داشتن تنها ونیاز مالی کافی نیست، به خیلی چیزای دیگه که من دوست دارم اصلا اهمیت نمیده مثل مسافرت و... چندین بار هم اسم طلاق آوردم اما به هیچ عنوان راضی نمیشه میگه فکر طلاق از سرت بیرون کن، هیچ جا نمیزاره تنهایی یا با مامانم یا با بقیه برم میگه فقط بشین توخونه، هرجاهم بخام برم یا کار داشته باشم باید خودش باشه دیگه واقعا خسته شدم از این وضعیت، ضمنا تا ۲سال بعداز عقدمون یه پسر مذهبی، مقید ونمازخون بود اما بعد ۲سال دیگه کم کم نمازشو ول کرد ورفت دور عرق خوری ومشروب، طوریکه هر روز داره میخوره، صبح،ظهر،عصر،شب... وقتی هم یه کم دیر بخوره کلا اخلاقش عوض میشه بداخلاق وعصبی میشه وقتی عرق یا میخوره میشه یه آدم دیگه تا وقتی کلش داغه مهربونه اما به محض اینکه از سرش میپره باز بداخلاق وبی حوصله میشه،حتی ناس هم مصرف میکنه من اینارو بعد از عقد متوجه شدم، حتی نذاشتم خانوادمم بفهمه به هیچکس هیچی نگفتم، چون خانواده وکل فامیلامون دید دیگه ای نسیت بهش دارن، چندین بارهم بخودش تذکر دادم که مصرفشو کم کنه اما گوش نمیکنه، راجع به هر چیزی هم که ازش انتقاد میکنم فوری عصبانی میشه،اصلا نمیشه اعتراض کرو به کاراش، دیگه واقعا خسته وافسرده شدم، خواهش میکنم راهنماییم کنید...😭🙏⚘دلم خیلی گرفته چون اون چیزی که خودش میگفت ومن فکر میکردم نبود💔

2. بالا | پست 2
    عضو همراه

عنوان کاربر
    مشاور روانشناس
    شماره عضویت
    19151
    سپاس
    0
    30
    دریافت
    0
    آپلودها
    0
    سلام به شما نهال جان
    ببین عزیزم روابط قبل از ازدواج برای شناخت می باشد و اگر شما براساس وابستگی بخواهید در این مسیر تصمیم گیری کنید خب ممکن است که موضوعات مهمی را نادیده بگیرید در کنار شناخت فردی در مسیر ازدواج بهتر است که تحقیق نیز صورت گیرد در هرصورت مشخص می باشد که این آقا در کجا کار می کنند و خب می توانید برای تحقیق به آنجا فردی برود و بدون از همه پرسیدن از قسمت کارگزینی و یا حراست و... در این مورد در کنار حفظ آبروی ایشان تحقیق صورت گیرد.
    ببین عزیزم در هرصورت در این مسیر ازدواج موضوعات مهمی وجود داردکه همانطور که خودت هم اشاره کردی برای ازدواج لازم می باشند و تنها براساس شرایط اقتصادی و یا دوست داشتن نمی توان برای ازدواج تصمیم گیری کرد در این مسیر شما بیان می کنید که از هیچ خرجی برای شما دریغ نمی کنند اما برای ازدواج برنامه ای ندارند و یا از نظر کاری شرایطتشان تامعلوم هست خب در اینجا بهتر است دقت کنید که این شرایط اقتصادی و خرج ها چگونه محیا می شود.
    در کنار اینکه شما بیان می کنید اجازه بیرون رفتن خودتان و حتی با خانواده را ندارید و یا ایشان مصرف دائم مشروبات الکی دارند، به نیازهای چون سفر کردن و بیرون رفتن اهمیتی نمی دهند، عصبانیت شدید دارد، انتقاد پذیر نیست و خب همه این ها در زندگی مشترک از اهمیت برخودار می باشد و در زمان فعلی برای خودت و در آینده فرزندتان نیز می تواند مشکلات زیادی ایجاد کند در هرصورت بهتر است در همین دوران عقد این مشکلات را جدی تر در نظر بگیرید و به امید تغییر دادن ایشان و یا ازدواج و تغییر کردن پیش نروید همانطور که مشاهده می کنید در این 3 سال نیز شرایط حتی با مشکلات بیشتری همراه شده است و حتی مشکلات اولیه ای چون سربازی هم حل نشده است.
    بهتر است جلسات زوج درمانی را با خود ایشان سپری کنید و اگر ایشان مایل به شرکت در این جلسات نیستند بهتر است در احترام به ایشان خودتان شرکت کنید تا بتوانید با بررسی این شرایط تصمیم گیری بهتری داشته باشید.

3. کاربر مقابل از dehghanzahra عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

4. بالا | پست 3
    کاربر همیاری

عنوان کاربر
    کاربر همیاری
    شماره عضویت
    21958
    سپاس
    1
    0
    دریافت
    0
    آپلودها
    0
    ممنونم از راهنماییتون، چجور باید در جلسات زوج درمانی شرکت کنم؟البته بدون اطلاع همسرم،چون همسرم مخالفه

کاربران دعوت شده

© تمامی حقوق برای همیاری ایران محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد