نمایش نتایج: از 1 تا 2 از 2

موضوع: همیشه میترسم دیگران را از خودم برنجونم به خاطر همین از حق و حقوقم می‌گذرم

62
  1. بالا | پست 1
    کاربر همیاری

عنوان کاربر
    کاربر همیاری
    شماره عضویت
    22023
    سپاس
    0
    0
    دریافت
    0
    آپلودها
    0

همیشه میترسم دیگران را از خودم برنجونم به خاطر همین از حق و حقوقم می‌گذرم

سلام من مشکل بزرگی دارم اینکه هیچوقت نمیتونم از خودم از بچه هام در برابر دیگران دفاع کنم همش میترسم ناراحت بشن و اینکه اگر هم بگم با لحن بشدت بدی و با تندی حرفم را میزنم نمیتونم بدون داد و فریاد از خودم دفاع کنم و حتی بیشتر اوقات گریه میکنم نمی‌دونم چیکار کنم

2. بالا | پست 2
    عضو همراه

عنوان کاربر
    مشاور روانشناس
    شماره عضویت
    19151
    سپاس
    0
    30
    دریافت
    0
    آپلودها
    0
    سلام به شما سعیده جان
    ببین عزیزم اینکه شما بیان می کنید نمی خواهید دیگران از شما ناراحت شوند خب این تا جایی ممکن می باشد که دیگران نیز حریم خود را حفظ کنند و خب اینکه اگر این حریم شکسته شود و این شرایط شما را ناراحت و عصبانی کند یک امر طبیعی می باشد و خب شما می توانید در احترام در این مورد صحبت کنید و حریم خودتان و فرزندانتان را مشخص کنید.
    اگر مسیر تعاملی وجود داشته باشد که هردو طرف بتوانند در احترام متقابل پیش بروند خب می توان یک رابطه را بهتر پیش برد اما اگر یکی از طرفین نمی توانند این موضوع را رعایت کند خب اینکه شما عصبانی و ناراحت شوید یک امر طبیعی هست اما موضوع عصبانیت شما خب تجربه عصبانیت بد نیست و یک هیجان طبیعی هست اما اگر شما دائم احساسات و هیجانات خود را بخاطر اینکه دیگران ناراحت نشوند حذف کنید خب این باعث می شود که به مرور شدت بیشتری پیدا کند و خب همه این موراد بر روی هم جمع شود و خب ناگهان با شدت بیشتری و حلن بد و یا فریاد زدن همراه شود در صورتی که اگر به هر احساس در همان زمان نزدیک توجه شود خب این موراد با شدت زیاد همراه نمی شود.
    در مورد دیگر اینکه خب بهتر است شما حریم خصوصی زندگیتان را حفظ کنید به این معنا که اگر مشکلی هم بین شما و فرزندانتان وجود دارد در جمع این موارد را بیان نکنید و ارتباط در احترام داشته باشید احتمال دخالت دیگران را کاهش می دهید.
    در هرصورت برای کمک در این مسیر نیاز به بررسی دقیق تر در اول احساسات خود شما می باشد و در کنار آن مسیر ارتباطی که دارید تا بتوانیم در این مورد به شما کمک کنیم.

کاربران دعوت شده

© تمامی حقوق برای همیاری ایران محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد