نمایش نتایج: از 1 تا 5 از 5

موضوع: مشکلات بین من و همسرم،خصوصا حضور خواهر همسرم

1336
 1. بالا | پست 1
  کاربر همیاری

  عنوان کاربر
  کاربر همیاری
  تاریخ عضویت
  June_2013
  شماره عضویت
  5843
  نوشته ها
  2
  سپاس
  0
  0
  دریافت
  0
  آپلودها
  0

  مشکلات بین من و همسرم،خصوصا حضور خواهر همسرم

  با عرض سلام، من 27 سال دارم.7 سال پیش با همسرم ازدواج کرده و 4 ساله که از زمان شروع زندگی مشترکمون زیر یک سقف میگذره.از همون ابتدا مشکلات فراوانی داشتیم.همسرم خیلی بهم بی احترامی میکنه و به شدت پرخاشگره و همین مسئله باعث میشه کوچکترین مسائلی تبدیل به دعوا شه(هرچند با این وجود بازم همدیگه رو دوست داریم).جدای بسیاری از مشکلات بین خودمون که بسیار من رو از زندگی ناامید کرده مشکل دیگه هم واسم قوز بالا قوز شده.از 1ماه بعد از شروع زندگیمون خواهر همسرم با ما به مدت 2سال زندگی کرد.و الان حدود 2ساله که برای تحصیل یه شهر دیگه است اما بزودی فارغ التحصیل میشه و قصد داره دوباره با ما زندگی کنه(والدینشون سالهاست که جدا شدن،پدرشون مجرد و مادر مزدوجه و تمایل چندانی به ارتباط با بچه هاش نداره.ایشون هم چون دوست نداره با پدر زندگی کنه میخواد با ما زندگی کنه).مشکل اینه که اگر دوباره بیاد با ما زندگی کنه (طبق تجربه اون 2سال قبل که تحمل کردم و سکوت کردم) زندگیم از خیلی جهات سخت میشه و حتی روابط عاطفی بین من و همسرم بدتر میشه .اما نه میتونم به خودش بگم نیاد و نه به والدینش، به همسرم هم که میگم باعث عصبانیتش و دعوا میشه و میگه بدجنسی و اون روت رو نشون دادی و ... و بیچاره خواهرم گناه داره و از اینجور حرفا و حتی حرفای خیلی بدتر.حالا موندم چیکار کنم.من اشتباه میکنم که اعتراض میکنم یا که نه. اگه کارم اشتباه نیست چطور باید جلوی این مسئله رو بگیرم؟ اگر امکان داره یه راهکار بهم بدید.
  ممنون

 2. بالا | پست 2
  کاربر همیاری

  عنوان کاربر
  کاربر همیاری
  تاریخ عضویت
  September_2012
  شماره عضویت
  2600
  نوشته ها
  28
  سپاس
  0
  1
  دریافت
  0
  آپلودها
  0

  RE: مشکلات بین من و همسرم،خصوصا حضور خواهر همسرم

  ﺳﻼﻡ ﺩﻭﺳﺖ ﻋﺰﯾﺰ
  ﺑﻪ ﻫﻤﯿﺎﺭﯼ ﺧﻮﺵ ﺁﻣﺪﯾﺪ

  ﺧﻮﺩﺗﻮﻥ ﻓﮑﺮ ﻣﯿﮑﻨﯿﺪ ﻣﻬﻤﺘﺮﯾﻦ ﺩﻻﯾﻞ ﺍﺧﺘﻼﻑ ﺑﯿﻦ ﺷﻤﺎ ﻭ ﻫﻤﺴﺮﺗﻮﻥ ﺍﺯ ﺍﺑﺘﺪﺍ ﭼﯽ ﻣﯿﺘﻮﻧﻪ ﺑﺎﺷﻪ ؟
  ﺍﺧﺘﻼﻑ ﺳﻨﯽ ﺑﯿﻦ ﺷﻤﺎ ﻭ ﻫﻤﺴﺮﺗﻮﻥ ﭼﻘﺪﺭﻩ ؟
  ﺧﻮﺍﻫﺮ ﻫﻤﺴﺮﺗﻮﻥ ﭼﻨﺪ ﺳﺎﻟﺸونﻪ ؟ﻫﻤﺴﺮ ﺷﻤﺎ ﺑﭽﻪ ﭼﻨﺪﻡ ﻫﺴﺘﻨﺪ ؟ ﺁﯾﺎ ﺧﻮﺍﻫﺮ ﻭ ﺑﺮﺍﺩﺭ ﺩﯾﮕﻪ ﺍﯾﯽ ﻫﻢ ﺩﺍﺭﻧﺪ ؟

 3. بالا | پست 3
  کاربر همیاری

  عنوان کاربر
  کاربر همیاری
  تاریخ عضویت
  September_2012
  شماره عضویت
  2600
  نوشته ها
  28
  سپاس
  0
  1
  دریافت
  0
  آپلودها
  0

  RE: مشکلات بین من و همسرم،خصوصا حضور خواهر همسرم

  ممنونم که به سوالاتم پاسخ دادید.

  خب از اونجایی که همسر شما فرزند اول هستند و خواهر و برادر دیگه ایی هم ندارند طبعا در مقابل خواهرشون احساس مسولیت بیشتری میکنند ضمن اینکه خانواده از هم پاشیده و آشفته ایی هم دارند و این باعث میشه گه اگر بخواهند خواهرشون رو نادیده بگیرند و در مقابش بی تفاوت باشند احساس گناه و عذاب وجدان دارند.

  در مورد رفتارهای همسرتون هم خب به دلیل همین شرایط خانوادگی که دارند باعث شده که رفتارهاشون با شما مناسب نباشه و معمولا افرادی که در خانواده های آشفته بزرگ شدند زودرنج تر از بقیه هستند چون اعتماد به نفس کمتری هم دارند.

  حالا با این اوصاف بهترین کاری که میشه انجام داد که برای همه بهتر باشه چیه؟
  اگر موافق باشید با هم چندتا راهو بررسی کنیم ببینیم کدومش ممکنه مفید تر باشه

  اول اینکه من سوالم اینه که چرا شما نمیتونیید این موضوع رو با خواهرشوهرتون یا خانوادشون مطرح کنیید؟ آیا اونقدر منطقی نیستند که بپذیرند یا اینکه نگران چیز دیگه ایی هستید؟

  قدم بعد اینه که به نظر من شما بیاید بدون پیش داوری و سابقه قبلی رفتارهای همسرتون و خانواده اش اینبار با یه دید جدید وارد رابطه با اونها بشید و سعی کنیید با خواهرشوهرتون یه رابطه صمیمانه رو برقرار کنیید شاید اصلا خود ایشون باعث بشند که رفتارهای همسرتون با شما بهتر بشه شما فکر کن که ایشون خواهر خودتون هستند و رابطتتون رو براین اساس شکل بده چون خواهرشوهرتون هم دختر تنها و آسیب دیده اییه که نیاز به محبت داره و اگر شما از در مهر و دوستی باهاش وارد بشید احتمالا جواب میده
  در مورد همسرتون هم به نظر من سعی کنیید باهاشون در یک شرایط آرام و بدون تنش صحبت کنیید و اول از همه اینو به ایشون بفهمونیید که درکش میکنیید و میدونیید که در قبال خواهرش چه احساسی داره و بگید که شما هم نگران خواهر ایشون هستید و دوست دارید شرایط طوری پیش بره که همگی احساس رضایت و آرامش داشته باشید اما با توجه به اینکه شما زوج جوانی هستید و ممکنه خواهرشون هم  معذب بشه اگر بشه کاری کنید که ایشون همیشه منزل شما نباشند یا نزدیک شما زندگی کنند نه با شما.
  و یه نکته دیگه هم اینکه آیا امکانش نیست که مثلا شما نزدیک هم زندگی کنیید اما نه با هم ؟ مثلا منزلتون نزدیک خانه پدرشوهرتون باشه یا در دوطبقه مجزا زندگی کنیید که بتونیید هوای خواهرشوهرتون هم داشته باشیید؟
  البته اینو به همسرتون یادآوری کنیید که رفتار شما با خانواده و خواهرشون کاملا بستگی به رفتار ایشون با شما داره بهش بگیید من اگر آرامش نداشته باشم و از کانب تو ناراحت باشم علی رغم میل باطنییم و اینکه خواهرتو رو مثل خواهر خودم میدونم و دوستش دارم اما ناخودآگاه نمیتونم اونطوری که باید باهاش خوب رفتار کنم چون خودم هم دچار تنش هستم لطفا سعی کن کمک کنی تا ههمون در آرامش کنار هم باشیم

 4. بالا | پست 4
  کاربر همیاری

  عنوان کاربر
  کاربر همیاری
  تاریخ عضویت
  September_2012
  شماره عضویت
  2600
  نوشته ها
  28
  سپاس
  0
  1
  دریافت
  0
  آپلودها
  0

  RE: مشکلات بین من و همسرم،خصوصا حضور خواهر همسرم

  ﺳﻼﻡ ﺍﻟﯽ ﺟﺎﻥ
  ﺑﺒﺨﺸﯿﺪ ﺟﻮﺍﺑﺘﻮﻥ ﺩﯾﺮ ﺷﺪ ﺩﺍﺷﺘﻢ ﺑﻬﺶ ﻓﮑﺮ ﻣﯿﮑﺮﺩﻡ
  ﺑﺒﯿﻦ ﻋﺰﯾﺰﻡ ﺑﻪ ﻫﺮ ﺣﺎﻝ ﺷﻤﺎ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺎ ﯾﮑﻨﻔﺮﺷﻮﻥ ﮐﻪ ﻣﻨﻄﻘﯽ ﺗﺮ ﺑﺮﺧﻮﺭﺩ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﺻﺤﺒﺖ ﮐﻨﯽ ﯾﺎ ﻫﻤﺴﺮﺗﻮﻥ ﯾﺎ ﺧﻮﺍﻫﺮﺵ ﯾﺎ ﭘﺪﺭﺷﻮﻫﺮﺗﻮﻥ !
  ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﺧﻮﺩﺗﻮﻥ ﮐﺪﻭﻣﺸﻮﻥ ﮔﺰﯾﻨﻪ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺗﺮﯼ ﻫﺴﺖ ؟
  ﺩﻟﯿﻠﯽ ﻧﺪﺍﺭﻩ ﮐﻪ ﻧﮕﺮﺍﻥ ﻋﻮﺽ ﺷﺪﻥ ﺩﯾﺪﺷﻮﻥ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺧﻮﺩﺗﻮﻥ ﺑﺎﺷﯿﺪ ﺑﻪ ﻫﺮ ﺣﺎﻝ ﺁﺭﺍﻣﺶ ﺷﻤﺎ ﺍﺯ ﻫﻤه ﭼﯿﺰ ﻣﻬﻤﺘﺮﻩ ﭼﻮﻥ ﻣﺴﺘﻘﯿﻤﺎ ﺭﻭﯼ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﺸﺘﺮﮐﺘﻮﻥ ﺍﺛﺮ ﻣﯿﮕﺬﺍﺭﻩ
  ﺍﯼ ﮐﺎﺵ ﺍﺯ ﻫﻤﻮﻥ ﺷﺐ ﺍﻭﻝ ﻋﻘﺪﺗﻮﻥ ﺍﺟﺎﺯﻩ ﻧﺪﺍﺩﻩ ﺑﻮﺩﯾﺪ ﻫﻤﺴﺮﺗﻮﻥ ﺍﯾﻨﮑﺎﺭﻭ ﺑﮑﻨﻪ ﭼﻮﻥ ﺑﻪ ﻫﺮ ﺣﺎﻝ ﺷﻤﺎ ﯾﻪ ﺯﻭﺝ ﺟﻮﺍﻥ ﺑﻮﺩﯾﺪ ﻭ ﺧﻮﺍﺑﯿﺪﻥ ﺧﻮﺍﻫﺮﺵ ﭘﯿﺶ ﺷﻤﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﺧﻮﺩﺵ ﻫﻢ ﺩﺭﺳﺖ ﻧﺒﻮﺩﻩ
  ﻣﻦ ﻓﮑﺮ ﻣﯿﮑﻨﻢ ﻫﻤﺴﺮﺗﻮﻥ ﺩﭼﺎﺭ ﯾﮑﻨﻮﻉ ﺍﺿﻄﺮﺍﺏ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﺧﻮﺍﻫﺮﺵ ﻫﺴﺖ ﻭ ﺍﯾﻦ ﺑﺎﻋﺚ ﺷﺪﻩ ﺩﯾﮕﻪ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺘﺶ ﺍﻓﺮﺍﻃﯽ ﺑﺸﻪ
  ﺍﻣﺎ ﻣﻦ ﻓﮑﺮ ﻣﯿﮑﻨﻢ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺭﺍﻩ ﯾﻪ ﮔﻔﺘﮕﻮﯼ ﻣﺴﺎﻟﻤﺖ ﺁﻣﯿﺰ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺑﺎ ﺩﺭﮎ ﻣﺘﻘﺎﺑﻠﻪ ﺍﻣﺎ ﺳﻌﯽ ﮐﻨﯿﯿﺪ ﻗﺎﻃﻌﯿﺖ ﻫﻢ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﺪ

  ﺍﮔﺮ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﯿﺪ ﻣﺸﮑﻼتﺗﻮﻥ ﺑﺎ ﻫﻤﺴﺮﺗﻮﻥ ﺭﻭ ﺩﺭ ﺗﺎﭘﯿﮏ ﺟﺪﺍﮔﺎﻧﻪ ﻣﻄﺮﺡ ﮐﻨﯿﺪ ﺗﺎ ﺑﻬﺘﺮ ﺑﺘﻮﻧﯿﻢ ﮐﻤﮑﺘﻮﻥ ﮐﻨﯿﻢ

 5. بالا | پست 5
  کاربر همیاری

  عنوان کاربر
  کاربر همیاری
  تاریخ عضویت
  June_2013
  شماره عضویت
  5843
  نوشته ها
  2
  سپاس
  0
  0
  دریافت
  0
  آپلودها
  0

  RE: مشکلات بین من و همسرم،خصوصا حضور خواهر همسرم

  ممنون از راهنمایی هاتون

کاربران دعوت شده

© تمامی حقوق برای همیاری ایران محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد