صفحه 1 از 2 12
نمایش نتایج: از 1 تا 10 از 20

موضوع: السلام علیک یا فاطمه الزهرا (س)

6784
 1. بالا | پست 1
  مشاور همیاریناظم همیاری

  عنوان کاربر
  مشاور همیاری
  تاریخ عضویت
  November_2012
  شماره عضویت
  3511
  نوشته ها
  557
  صلوات
  28
  دلنوشته
  2
  ثوابش هدیه روح عزیزترین هدیه زندگیم
  سپاس
  666
  917
  دریافت
  6
  آپلودها
  5

  السلام علیک یا فاطمه الزهرا (س)

  سلام !
  هر کی عرض ادبی به مادرمون داره بنویسه .......
  السلام علیک یا
  فاطمه الزهرا (س)
  ایام فاطمیه تسلیت باد .......

  حضرت صاحب الزمان عزادار مادرت هستیم .........

 2. 7 کاربر مقابل از سجاد صالحی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .


 3. بالا | پست 2
  ناظم همیاری

  عنوان کاربر
  ناظم همیاری
  تاریخ عضویت
  February_2013
  شماره عضویت
  4733
  نوشته ها
  772
  سپاس
  1,045
  876
  نوشته های وبلاگ
  33
  دریافت
  0
  آپلودها
  12

  RE: اسلام علیک یا فاطمه الزهرا (س)

   اگر بخواهیم فاطمه سلام الله علیها را در عبارتی كوتاه معرفی كنیم، خواهیم گفت او همان انسان كاملی است كه قرآن و روایات چهره آن را تصویر كرده اند. زنی است كه می توان گفت مثَل اعلای نفْس بشری است و مظهر صفات و اسمای الهی. از معدود زنانی است كه توانسته است به مرحله كمال انسانی دست یابد.


   قاضی بیضاوی در تفسیر خود می نویسد:


   عن النبی علیه الصلوة و السلام: كمل من الرجال كثیر و لم یكمل من النساء الا اربع: آسیه بنت مزاحم، مریم بنت عمران، خدیجه بنت خویلد، فاطمه - سلام الله علیها - بنت محمد - صلی الله علیه و آله.(1) رسول خدا كه درود و رحمت خدا بر او باد فرمود:

  در مراحل رشد و تكامل انسانی مردان بسیاری به مرحله كمال مقدر خود رسیده اند ولی از زنان جز چهار تن به آن مقام دست نیافته اند و آن چهار آسیه، مریم، خدیجه و فاطمه - سلام الله علیها - .

   او برترین بانوی اسلام و سیده زنان عالم است. گوهری تابناك در منظومه و رشته نسل پیامبر است و فرشه ای است از ملكوت اعلی. او همسر شهید است و امام شهیدان، تربیت كننده نسل شهید است و خود زن شهیده، واجد كمالات انسانی است و نمونه تربیت محمد - صلی الله علیه و آله - .

  او تنها زنی است كه از همان آغاز حیات و تشكّل، براساس اصول متعالی اسلام و ارزشهای اسلامی رشد و پرورش یافته و به درجه ای رسیده است كه او را در عالم زنان همتائی و در عالم مردان كفی جز علی - علیه السلام - نبوده است. سرمایه گذاری های تربیتی پیامبر - صلی الله علیه و آله - درباره او ثمر داد و كوشش های خود او نیز عاملی مهم در رشد او بحساب می آمده است.


   فاطمه کیست


  فاطمه - سلام الله علیها - را به اوصاف و القابی ستوده اند ، او: ولی خداست، محل اسرار ربٌ العالمین است، دختر ولی خدا، پیامبر است و همسر ولی دیگر خدا، امیرمؤمنان علیه السلام و مادر اولیای خدا از حضرات ائمه و معصومان است.
   او ذخیره بزرگ الهی و ذخیره دار حجت خداوند است. نور چشم رسول است، دُردانه خدیجه كبری است، معجزه تربیت محمد صلی الله علیه و آله است و پرورنده امامان و حجت های الهی، مهدی علیه السلام ذخیره امت و بقیه الله فی الارض از فاطمه علیه السلام  پدید آمده، فاطمه - سلام الله علیها - مظهر عفت است، مظهر طهارت نفس، مظهر تقوا، مظهر حلم و متانت، مظهر ادب، مظهر خدمت، مظهر شجاعت، مظهر عصمت، مظهر مظلومیت، مظهر حق طلبی، مظهر مبارزه و سیاست، مظهر عبادت، مظهر عشق به خدا، مظهر رحمت و مظهر اشك و آه و ناله، مظهر عصیان علیه ظلم و تجاوز و مظهر قهر علیه دشمنان خدا.


   برتر از فرشتگان و پیامبران


  فاطمه - سلام الله علیها - انسان است ولی تعبیرات دیگران، از جمله رسول خدا - صلی الله علیه و آله - درباره او تعبیر فرشته ای است در صورت انسان.  رسول خدا - صلی الله علیه و آله - فرمود:

   فاطمة خلقت حوریة فی صورة انسیة (2) و براساس پاره ای از دیگر روایات او فوق فرشته است و حتی فرشتگان در خدمت او بودند، و از انفاس قدسیه اش بهره می گرفتند.


  كدام فرشته است كه خدای را چون فاطمه - سلام الله علیها - با تمام وجود پرستیده باشد؟ و با آن همه علم و ایمان و اخلاص در پیشگاه او به خضوع و خشوع بایستد؟ و كدام فرشته است كه پیك الهی در ورود به آستانش از او اجازه بطلبد؟ روایات و اسناد ما نشان می دهند كه حتی از فرشتگان مقرّب خدای هم برتر است و حتی فرشته مرگ در زمان رحلت رسول خدا - صلی الله علیه و آله - باید از او اجازه ورود بطلبد.


   به نص بسیاری از احادیث و روایات فاطمه - سلام الله علیها - از بسیاری از انبیای گذشته افضل بود، و حتی روایات ما در این زمینه استثنائی قائل نشده اند. پاره ای از روایات گویند كه پیامبران حتی همشأن و همتای فاطمه - سلام الله علیها - در ازدواج نبودند و اگر علی نبود برای فاطمه - سلام الله علیها - كفوی نبود.


  كوشش و تلاش انسان ها زمینه ساز اوجهاست و انسان در سایه آن تلاش ها می تواند قدرت توان گیرد. به پرواز در آید در آدمی قدرت سیری است از منهای بی نهایت تا به اضافه بی نهایت. آنجا كه جای رشد است اگر آدمی در آن گام نهد تا اعلی علیین به پیش می رود، و به جائی می رسد كه فرشته وحی گوید: «لو دنوت انملة لاحترقت»؛ اگر به میزان گام مورچه ای قدم فراتر گذارم خواهم سوخت، به جایگاه بلند «ثمّدنی فتدلی فكان قاب قوسین اوادنی» (نجم/ 8) برسد.

  و آنجا كه جای سقوط است اگر در آن افتند تا اسفل سافلین سقوط خواهند كرد (ثم رددناه اسفل سافلین) و در گزینش دو مسیر حق انتخاب با خود انسان است. فاطمه - سلام الله علیها - راه اول را برگزید و همسر نوح طریق دوم را و دیگر انسانها هم در بین دو مسیرند یا به این نزدیكترند و یا به آن. 


  جایگاه ستودنی  فاطمه - سلام الله علیها - را نزد پیامبر احترامی عظیم بود بسی فراتر از احترام پدری به دخترش و این بگونه ای بود كه حیرت دیگران را بر می انگیخت. او با آن همه شأن و عظمت دست دخترش را می بوسید و به گفته عایشه هرگاه كه فاطمه - سلام الله علیها - بر پیامبر وارد می شد رسول خدا به احترامش از جای بر می خاست و پیشانی او را می بوسید.(3) و یا در حین ورود از او جداً استقبال می كرد و یا در حین خروج از محضرش مشایعتش می فرمود.


  در شأن وصف فاطمه - سلام الله علیها - و در انتساب او به خودش پیامبر كلمات والا و عجیب بكار می برد. گاهی می فرمود فاطمه - سلام الله علیها - یك شاخه گل است (ریحانه) ؛ زمانی می فرمود فاطمه - سلام الله علیها - پاره تن من است (بضعه مِنّی) ، و گاهی می فرمود فاطمه - سلام الله علیها - عزیزترین مردم به نزد من است.(4)

  یا می فرمود هر كه فاطمه - سلام الله علیها - را شادان كند مرا شادان كرده است، و هر كه فاطمه - سلام الله علیها - را بیازارد مرا آزرده است، با این اضافه كه شادی و غضب من، یا محبت و آزارم ، همانند محبت و آزار خداوند است.

  حتی در پاسخ به سؤال فاطمه و علی- سلام الله علیهما -  از پیامبر كه كدام محبوبتر و عزیزترند فرمود:

  «فاطمه احبُّ الی منك و انت یا علی اعزّ علی منها»؛ فاطمه از تو نزد من محبوبتر است و تو ای علی! از فاطمه نزد من عزیزتری. و این گونه سخنان از یك سو شأن فاطمه - سلام الله علیها - را نشان می دهد و از سوئی دیگر درس تربیتی است برای پدران و مادران در رابطه با دخترشان كه او را بحساب آورند و وزن و قدر او را كمتر از پسر ندانند، تعصبهای ناروا را درباره دختران نادیده گیرند و... ضمن اینكه این سخن انسان می تواند نوعی پیشگیری از جرأت خصم بر فاطمه - سلام الله علیها - باشد تا به او جسارتی نكنند.

    پی نوشت:1) انوارالتنزیل - آیات آخر سوره تحریم.2) بحارالانوار، ج 43، ص 91.3) ذخائرالعقبی، ص 41.4) منتهی الامال، ص 132.بخش تاریخ و سیره معصومین تبیانمنبع: در مكتب فاطمه سلام الله علیها، دكتر علی قائمی.
  امضای ایشان
  عشق را از ماهی بیاموز که چه بی پاسخ ، آب را پر از بوسه های عاشقانه می کند

 4. 3 کاربر مقابل از rahaii عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .


 5. بالا | پست 3
  ناظم همیاری

  عنوان کاربر
  ناظم مدیر
  تاریخ عضویت
  September_2011
  شماره عضویت
  894
  نوشته ها
  740
  صلوات
  164
  دلنوشته
  9
  حدایا شکرت ....
  سپاس
  2,188
  1,594
  دریافت
  1
  آپلودها
  0

  RE: السلام علیک یا فاطمه الزهرا (س)     تصاویر با لینک های خراب حذف گردید: Izadi
   

 6. 2 کاربر مقابل از تیرا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .


 7. بالا | پست 4
  ناظم همیاری

  عنوان کاربر
  ناظم همیاری
  تاریخ عضویت
  February_2013
  شماره عضویت
  4733
  نوشته ها
  772
  سپاس
  1,045
  876
  نوشته های وبلاگ
  33
  دریافت
  0
  آپلودها
  12

  RE: السلام علیک یا فاطمه الزهرا (س)

   پیشاپیش  شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها به پیشگاه امام عصر (عج) و همه ی محبان
  اهل بیت تسليت  عرض ميكنم .
  ای همیشه جاری! ای بهار کوتاه! ای ترنم باران وحی! در شکوه مقام تو حیرانم که معنویت رشته‌های چادرت دست نیاز

  می‌آویزد و معرفت به غبار آستان خانه‌ات بوسه می‌زند.

  برهوت این دنیای خاکی شایان میزبانی چشمه سار همیشه جاری تو را نداشت.

  تو که در آیینه زخم‌ها و داغ‌ها و در هجران پدر غریبانه زیستی و در وداع شبانه‌ات با پهلویی شکسته، خانه گلین را به امید

  آغوش بهشتی پدر ترک گفتی...
   فاطمه! ای که غم از داغ تو، سر می شکند
  زیر بار غم تو، کوه کمر می شکند
  مرغ حقّ بودی و رفتی سوی باغ ملکوت
  جبرئیل است که از داغ تو، پر می شکند
  شهادت حضرت فاطمه(س) تسلیت باد

  حق ذی القربی ادا شد بعد تو یا مصطفیکوثر قرآن فدا شد بعد تو یا مصطفیتازیانه خوردن وناله کشیدن از جگرقسمت آل عبا شد بعد تو یا مصطفی


  ناموس خدا، دخت نبی، همسر حیدرامّ الحسنین، شافعه ی خلق به محشراین غم نرود از نظر ما که ز کین شدنیلی رخت از سیلی آن شوم بد اختریا رب تو عذابش بنما بیشتر از پیشآنکس که به پهلوی وی از کینه زدی در


 8. 3 کاربر مقابل از rahaii عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .


 9. بالا | پست 5
  کاربر همیاری

  عنوان کاربر
  کاربر همیاری
  تاریخ عضویت
  March_2011
  شماره عضویت
  292
  نوشته ها
  11
  سپاس
  0
  9
  دریافت
  0
  آپلودها
  0

  RE: السلام علیک یا فاطمه الزهرا (س)

  گرچه مظلومی مولا سندی معتبر است,
   
  این سند ثابت و امضاء شده با میخ در است.
   
  شهادت حضرت زهرا(س) تسلیت باد.

 10. 4 کاربر مقابل از rahele عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .


 11. بالا | پست 6

  عنوان کاربر
  مدیر بازنشسته
  تاریخ عضویت
  April_2011
  شماره عضویت
  419
  نوشته ها
  547
  صلوات
  1014
  دلنوشته
  2
  بر نور جمال پاک احمد صلوات برعطر وجود حی سر مد صلوات بر وجه نکوی وخلق نکوی رسول بر خاتم انبیاء محمـــد صلوات
  سپاس
  687
  682
  نوشته های وبلاگ
  3
  دریافت
  11
  آپلودها
  5

  RE: السلام علیک یا فاطمه الزهرا (س)

  زیارت حضرت زهرا سلام الله علیها

  اَلسَّلامُ‏عَلَيْكِ ياسَيِّدَةَ نِسآءِالْعالَمينَ اَلسَّلامُ‏عَلَيْكِ يا والِدَةَ الْحُجَجِ عَلَي‏النَّاسِ اَجْمَعينَ اَلسَّلامُ عَلَيْكِ اَيَّتُهَا الْمَظْلُومَةُ الْمَمْنُوعَةُ حَقُّها پس‏ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلي‏ اَمَتِكَ وَابْنَةِ نَبِيِّكَ وَزَوْجَةِ وَصِيِّ نَبِيِّكَ صَلوةً تُزْلِفُها فَوْقَ زُلْفي عِبادِكَ الْمُكَرَّمينَ مِنْ اَهْلِ السَّمواتِ وَاَهْلِ‏الْأَرَضينَ!
  درود بر تو اي بانوي زنان جهان! درود بر تو اي مادر امامانِ بر همه مردم! درود بر تو اي ستمديده‏اي كه حقّت را به زور گرفتند! خدايا! رحمت فرست بر كنيزت و دختر پيغمبرت و همسر وصّي پيغمبرت؛ رحمتي كه او را نزديك كند، برتر از نزديكي بندگان گرامي‏ات از اهل آسمان‏ها و اهل زمين‏ها!

  سینه ای کز معرفت گنجینه ی اسرار بود
  کی سزاوار فشار آن در و دیوار بود؟
  طور سینای تجلی مشعری از نور شد
  سینه ی سینای وحدت مشتعل از نار بود
  آن که کردی ماه تابان پیش او پهلو تهی 
  از کجا پهلوی او را تاب آن آزار بود؟
  صورتش نیلی شد از سیلی که چون سیل سیاه
  روی گیتی زین مصیبت تا قیامت تار بود

  آیت الله غروی اصفهانی


 12. 4 کاربر مقابل از ایزدی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .


 13. بالا | پست 7
  ناظم همیاری

  عنوان کاربر
  ناظم مدیر
  تاریخ عضویت
  September_2011
  شماره عضویت
  894
  نوشته ها
  740
  صلوات
  164
  دلنوشته
  9
  حدایا شکرت ....
  سپاس
  2,188
  1,594
  دریافت
  1
  آپلودها
  0

  RE: السلام علیک یا فاطمه الزهرا (س)

  مادر

  دو بخش دارد

  ما هر چه می کِشیم
  از
  بخش دوم است
  وقت تنگ بود
  زینب میرفت که تنها , آستین به دندان , آهسته کنجی گریه کند
  حسن را میبرد از حال ,  یاد کوچه _ چادر خاکی _ تازیانه _ مادر
  حسین با ذکر مادر مادر رفت مات و مبهوت به عزای مادر
  اما
  علی بی زهرا نمیرفت.....
   

 14. کاربر مقابل از تیرا عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:


 15. بالا | پست 8
  عضو افتخاری

  عنوان کاربر
  عضو افتخاری
  تاریخ عضویت
  December_2011
  شماره عضویت
  1241
  نوشته ها
  83
  صلوات
  263
  دلنوشته
  5
  به یاد رفتگان خاک....
  سپاس
  470
  327
  دریافت
  0
  آپلودها
  0

  RE: السلام علیک یا فاطمه الزهرا (س)

  امام خمینی (ره): 


  سلام و صلوات بر کلبه ی محقر فاطمه(س) که پرورشگاه زبدگان اولاد آدم است.
   

  مصیبت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها تنها یک جراحت و زخم نیست!!! حقیقت ، در و خانه ، آرمانها و اهداف فاطمی است...   مهم این است که من


  و تو کدام سوی در ایستاده ایم!!!


   

 16. 3 کاربر مقابل از sokut عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .


 17. بالا | پست 9
  کاربر فعال

  عنوان کاربر
  کاربر فعال همیاری
  تاریخ عضویت
  April_2011
  شماره عضویت
  309
  نوشته ها
  122
  صلوات
  355
  دلنوشته
  10
  شادی اهل قبور ...
  سپاس
  164
  142
  نوشته های وبلاگ
  19
  دریافت
  0
  آپلودها
  0

  RE: السلام علیک یا فاطمه الزهرا (س)

  فاطمه یعنی گل مینو سرشت / فاطمه بانوی زنهای بهشت_______________________
  سهلامههه
  بنیانگذار تعزیه بیت الزهرا (س) در ایران ، برای دومین بار مراسمی برگزار می نماید!
  زمان : یكشنبه 92/1/25 (روز شهادت حضرت زهرا(س) ) از ساعت 2 ظهر .
  مكان : تهران - تهرانسر - شهرك پاسداران - چهارراه طالبی - نبش كوچه 39 مركزی .
  " بانوای : كربلایی سید محمد حسین صادقی "
  هیئت اباالفضلیون (تهرانسر)

  اطلاع رسانی شود

  التماس دعـــآ

 18. 3 کاربر مقابل از seresht عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .


 19. بالا | پست 10
  کاربر همیاری

  عنوان کاربر
  کاربر همیاری
  تاریخ عضویت
  March_2013
  شماره عضویت
  5035
  نوشته ها
  146
  سپاس
  0
  14
  دریافت
  0
  آپلودها
  0

  RE: السلام علیک یا فاطمه الزهرا (س)

  یا حضرت زهرا کاش میتونستم  مثل شما باشم
  مثل شما هم که نمیشه کاش حداقل گوشه ای از پاکیتو من داشتم 
  کاش مبتونستم ذره ای از حیای تورو  داشته باشم وقتی میگن حتی زیبایی صداتو مرد نمیشنید فقط حسرت میخورم
  کاش میتونستم ....
  خوشبحالت که اینطور پاک رفتی....

   

 20. 3 کاربر مقابل از ghalbe laleh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .


صفحه 1 از 2 12

کاربران دعوت شده

© تمامی حقوق برای همیاری ایران محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد