صفحه 2 از 2 12
نمایش نتایج: از 11 تا 15 از 15

موضوع: میترسم بخوابم

4928
  1. بالا | پست 11
    کاربر همیاری

عنوان کاربر
    کاربر همیاری
    شماره عضویت
    3780
    سپاس
    332
    439
    دریافت
    0
    آپلودها
    0

RE: میترسم بخوابم

دوست عزیز سلام
    در مورد صحت بعضی رویاها خیلی حرف ها گفته میشن ولی هیچکدام شون دلیل موجه علمی ندارن. از نظر علمی اون چیزی موجه و قابل قبول هست که قابل تکرار و قابل آزمون باشه که تعبیر رویاها رو نمیشه اینطوری سنجید.
    اونچه که در رویا میبینیم انعکاسی از فعالیت ذهنی ما در طول روز و حتی روز قبل هست یعنی مغز در حین خواب به نوعی داره اطلاعات شو عین یه کتاب تورق میکنه.
    البته عوامل دیگه ای هم بر این فرایند موثر هستن مثلا بهم خوردن ساعت خواب و بیداری، ضعف جسمانی، مصرف داروهای مختلف، مصرف الکل، استرس و اضطراب، سوابق اعمال جراحی مغز و.............
    رویاهای نامطلوب و به نوعی همون کابوس، همه افراد رو رنج میده و ناراحت میکنه گاهی خیلی شدید.
    البته بختک هم یکی از معضلات خواب هست که علت اصلی اون برهم خوردن ساعات خواب و بیداری هست به علاوه یک سری عوامل فرعی.
    خودم قبلا بارها چنین مشکلی رو داشتم و دو ماه اخیر هم بخاطر دیدن دوتا کابوس فوق العاده ناگوار مربوط به یکنفر، تا مدت ها از خوابیدن واهمه داشتم قضیه رو به بحث گذاشتم و هرکسی نظری داشت ولی بالاخره خودم به این نتیجه رسیدم که احتمالا مصرف داروهای ارامبخش، کل سی ان اس منو بهم ریخته و خب البته تکرار نشدن اونا ولی.....
    پیشنهادهای موثر:
    1-نظم رو در ساعات خواب و بیداری رعایت کن.
    2-پیش از خوابیدن یه لیوان شیر ولرم یا گرم بخور( یخچالی نباشه بهتره)
    3-هیچ نوع داروی ارامبخش، تمرکز افزا، شل کننده و........ رو بدون تجویز پزشک نخور. حتی با تجویز پزشک هم در مصرف پام ها احتیاط کن.
    4-پیش از خوابیدن به جد از خوندن رمان های ترسناک، غمناک و استرس زا یا دیدن فیلم های اینچنینی خود داری کن. خیلی تاثیر بدی دارن.
    5-سیمولیتور( سینمای چهار بعدی) برای بعضیا از جمله خودم مشکل درست میکنه. لرزش و تکان و شوک های وحشتناک حین خواب!! اگه خیلی برات این پدیده جالب نیست سمتش نرو و اگه دوست داری بری قبلش نوشیدنی محرک نخور و هنگام دیدن اگه حال ات بد شد بی تعارف چشماتو ببند.
    6- موقع خوابیدن پیراهن های تنگ رو از تن ات خارج کن. یک لباس فوق راحت برای خوابیدن ات در نظر بگیر.

2. بالا | پست 12
    کاربر همیاری

عنوان کاربر
    کاربر همیاری
    شماره عضویت
    7795
    سپاس
    0
    0
    دریافت
    0
    آپلودها
    0

RE: میترسم بخوابم

سلام
    قبل از هر حرفی ببخشید این مدت دسترسی به نت نداشتم متاسفانه تا از تک تک دوستای خوبم به خاطر راهنمایی های خوبشون تشکر کنم.....راهنمایی هاتون واقعا برام موثر  بود مدام به خودم میگم این تعبیر ها ممکنه صد در صد درست نباشه...هر چند هنوزم موقع خواب دلهره دارم و دوست ندارم بخوابم.....ولی سعی میکنم به خودم ارامش بدم.....اما من به استرس هام دیگه عادت کردم تقریبا همیشه این احساس دلهره باهامه...یکی تموم میشه یکی دیگه......
    از همتون واقعا ممنونم

3. بالا | پست 13
    کاربر همیاری

عنوان کاربر
    کاربر همیاری
    شماره عضویت
    20718
    سپاس
    0
    0
    دریافت
    0
    آپلودها
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط سمیره69 نمایش پست ها
    سلام
    من یه مشکلی دارم که کل این تابستون تحملش کردم اما الان چون باید برگردم خوابگاه و حتما به خواب کافی نیاز دارم مشکلمو مطرح کردم
    من شبا میترسم بخوابم از ترس اینکه خوابی ببینم که خدایی نکرده تعبیر بدی داشته باشه....خیلی وقتا تا 6 صبح بیدار موندم که خوابی که میبینم بعد نماز صبح نباشه چون میگن این خواب ها حتما تعبیرش درست در میاد
    وقتی پشت کنکوری بودم مامانم خوابی دید که تعبیرش بد بود بعد از یه هفته پدرش فوت کرد...پارسال بابام خواب بدی دید و بعد از 15 روز مادرشون فوت کردن....برای مادر مادرم هم همین طور چن نفر از نزدیکان خواب دیدن.....خیلی های دیگه رو هم شنیدم.....
    من کلا خیلی استرس دارم واسه همه چی......بخدا خسته شدم تورو خدا چکار کنم.....این مسئله هم که میگن از هرچی بترسی سرت میاد هم به صورت وحشتناکی واهمه دارم.......

حلبی روایت می کند که فردی نزد امام جعفر صادق علیه السلام رفت و گفت: زمان تنهایی وحشت زده می شوم و غم و اندوه مرا فرا می گیرد ولی در بین مردم چنین حسی ندارم.

امام فرمود: در ابتدا دستت بر روی قلبت بگذار و بگو: بسم الله .

بعد دستت را بر روی قلبت کشیده و ۷ مرتبه بگو:

أَعُوذُ بِعِزَّةِ اللَّهِ وَ أَعُوذُ بِقُدْرَةِ اللَّهِ وَ أَعُوذُ بِرَحْمَةِ اللَّهِ وَ أَعُوذُ بِجَلَالِ اللَّهِ وَ أَعُوذُ بِعَظَمَةِ اللَّهِ وَ أَعُوذُ بِجَمْعِ اللَّهِ وَ أَعُوذُ بِرَسُولِ اللَّهِ وَ أَعُوذُ بِأَسْمَاءِ اللَّهِ مِنْ شَرِّ مَا أَحْذَرُ وَ مِنْ شَرِّ مَا أَخَافُ عَلَی نَفْسِی

آن شخص آن چنین کرد و بعد گفت به لطف خدای متعال ترس و وحشت از من زدوده شد و به آرامش رسیدم. (بحار الانوار ج ۹۵ ص ۱۳۸)

4. بالا | پست 14
    عضو همراهکاربر همیاری

عنوان کاربر
    کاربر همیاری
    شماره عضویت
    20660
    سپاس
    0
    3
    دریافت
    0
    آپلودها
    0
    با سلام خدمت شما
    دوست عزیز مشکلی که مطرح کردید، صرف نظر از محتوای آن، ظاهرا یک فکر تکرارشونده و آزاردهنده است که خودتان قادر به مدیریت آن نیستید و بهتر است هرچه سریعتر برای دریافت کمک حرفه ای به یک روانشناس مراجعه فرمایید.
    چرا که با گذشت زمان و گسترده شدن ابعاد مشکلتان، کارکردهای زندگی شما هم دچار مشکل و اختلال خواهند شد (مانند کارکرد تحصیلی).
    افکار شما از جنس نگرانی هستند که نیازمند بررسی بیشتر و دقیقتری هستند.
    در ادامه به یک تکنیک تن آرامی (ریلکسیشن) اشاره می شود که می تواند برای شما کاربردی باشد:
    در این تمرین در هر مرحله گروهی از عضلات در حالت انقباض یا اصطلاحا تنش قرار گرفته و سپس رها می شوند.
    قبل از اجرای این تمرین باید شرایط به گونه ای باشد که به مدت بیست دقیقه کسی مزاحم شما نشود و تا جای امکان چیزی یا محرک خاصی برای حواس پرتی شما در فضا موجود نباشد.
    هر یک از عضلات خود را به مدت ده ثانیه در حالت انقباض و بیست ثانیه در حالت آرامش قرار می دهید. به تفاوت احساس تنش و آرامش در عضلات دقت کنی.
    ۱- به پشت بخوابید و در وضعیت راحتی قرار بگیرید.
    ۲- دستهایتان را مشت کرده و آن را به سمت آرنج خود حرکت دهید. ساعد خود را به سمت بازو به حرکت درآورید. اجازه دهید انقباض در دستان شما احساس شود. حالا مچ، ساعد و بازوها را را در حالت راحت و انبساط قرار دهید. به تفاوت بین تنش و آرامش توجه کنید.
    ۳- در حالی که زانوهای خود را خم کرده اید، ساق پای خود را کمی بالا بکشید و انگشتان پاهای خود را به سمت بیرون خم کنید. به حس انقباض و تنش در ساق پا و ران ها توجه کنید. حالا به آرامی پاهای خود را در وضعیت انبساط و راحت قرار دهید. عضلات پاهای خود را شل کنید. به تفاوت میان تنش و آرامش توجه و دقت کنید.
    ۴- شکمتان را منقبض کنید. عضلات شکمتان را سفت و فشرده کنید و بعد آن را رها کرده و به حالت انبساط و راحتی برگردید. به تفاوت میان این انبساط و انقباض توجه کنید.
    ۵- نفس عمیقی بکشید. به انقباض عضلات سینه و شکم در هنگام دم دقت کنید. سپس عضلات بدن خود را رها کنید و به این تفاوت دقت کنید.
    ۶- به کمر خود حالت انحنا بدهید. به تنش عضلات اطراف ستون فقرات حود توجه کنید. بعد آرام به حالت اولیه و آرام برگشته و دوباره کمرتان را روی زمین قرار دهید. به تفاوت میان تنش و آرامش توجه کنید.
    ۷- شانه های خود را به سمت عقب بکشید. سعی کنید شانه ها از پشت تا جای ممکن به هم نزدیک شوند. حالا شانه ها را به حالت اول برگردانید و به تفاوت میان این دو حالت تنش و آرامش توجه کنید.
    ۸- شانه هایتان را به سمت گوشهایتان حرکت دهید. به تنش و انقباض ناحیه گردن خود توجه کنید. سپس آنها را به حالت اول برگردانده و به تفاوت میان این دو حالت توجه کنید.
    ۹- ابروهایتان را تا جای ممکن بالا بیندازید. گذارید روی پیشانی شما چروک ایجاد شود. تنض و انقباض موجود در پیشانی خود را حس کنید. سپس عضلات پیشانیتان را رها کرده و به احساس انبساط و راحتی که به این قست از بدن و صورتتان دست می دهد توجه کنید.
    ۱۱- ابروهای خود را پایین بیاورید. انگار که اخم کرده اید. به حالت تنش و انقباض ایجاد شدده در بالای چمان خود توجه کنید. حالا عضلات این قسمت را رها کنید. به شما احساس متفاوتی دست می دهد. به این حس متفاوت توجه کنید.
    ۱۲- چشمان خود را محکم ببندید. به تنش و انقباض در اطراف چشمان خود توجه کنید. سپس عضلات چشم و صورت را به حالت اولیه برگردانده و به تفاوت میان این دو حالت انقباض و انبساط (تنش و آرامش) توجه کنید.
    ۱۱- بدنتان را در حالت آرامش قرار دهید. یکبار عضلات خود را از نوک پا تا نوک سر، وارسی کرده و به آنها توجه کنید. هرگونه تنش و گرفتگی و انقباض در عضلات خود را رها کنید.
    این تمرین بیست تا سی دقیقه زمان می برد. بعضی ها ترجیح می دهند که دستورالعمل آ را ضبط کرده و در حین اجرا آن را گوش دهند. اگر این کار را انجام می دهد از لحن صدای آرام استفاده کنید (دستورالعمل صوتی آن هم احتمالا موجود باشد).
    دقت کنید که عضلات را ده ثانیه در حالت انقباض و تنش و بیست ثانیه درر حالت انبساط و آرامش قرار دهید.
    اگر هر روز این تمرین را انجام دهید به مرور از تنش و نگرانی شما کاسته خواهد شد.
    ممکن است حین انجام این تمرین دچار علایم جسمانی مانند سردرد و یا پشت درد شوید که جای نگرانی نیست و به مرور مانند هر تمرین دیگری مهارت لازم را به دست آورده و حداکثر نتیجه را دریافت خواهید کرد و از اثر آن بهره مند خواهید شد.
    در کنار این تمرین دریافت مشاوره فردی حضوری و پیگیری جدی مشکلتان را فراوش نکنید.

5. بالا | پست 15
    کاربر همیاری

عنوان کاربر
    کاربر همیاری
    شماره عضویت
    21608
    سپاس
    0
    0
    دریافت
    0
    آپلودها
    0
    سلام دوست عزیز شما وقتی به این موضوع باور داشته باشید که بدون اراده خداوند هیچ اتبا یه سرچ فاقی نخواهد افتاد و هر چیزی در زمان و وقت خودش اتفاق میوفته دیگه از چیزی نمیترسید
    با یه سرچ ساده کلمه مشیت الهی توی گوگل میتونید به مطالب خیلی مفیدی در باره این موضوع دست پیدا کنید و به ارامش برسید
    موفق باشید

صفحه 2 از 2 12

کاربران دعوت شده

© تمامی حقوق برای همیاری ایران محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد