اگر بیشتر وقت شما و همسرتان صرف مجادله و جر و بحث با یکدیگر می‌شود بهتر است که به علل این مجادلات نگاه نزدیک‌تر و تیزبینانه تری داشته باشید.


 شناخت علل این نزاع‌ها به شما کمک می‌کند که شکاف‌های ارتباطی با همسرتان را کشف کرده و برای اصلاح آنها تلاش کنید تا به این طریق، بارها و بارها بر سر یک مسأله به دعوا و منازعه نپردازید. در حقیقت شاید مهم‌ترین اختلافات هم ارزش آن را ندارد که بیش از یک بار بر سر آنها دعوا و مشاجره کنید.

 بیشتر نزاع‌ها به دلیل اختلاف نظر شروع می‌شود در حالی که بیشتر این مباحث با صبر و مهارت‌های ارتباطی قادر به مصالحه از طریق گفتگو هستند. اگر شاهد بودید که موضوع قدیمی و یکسانی، بارها و بارها عود می‌کند و تکرار می‌شود و یا به محض اینکه آن مشکل حل می‌شود یک مسأله دیگر و جدید پیش می‌آید؛ مشخص است که این موضوع با یک گفتگوی ساده حل نمی‌شود.


 اگر موضوعات تابو و ممنوعه‌ای در ارتباط با همسرتان هست که همیشه همسرتان را بشدت عصبانی می‌کند نیاز دارید که هر از چند گاهی آنها را متذکر شوید. اگر این کار را نکنید تبدیل به بمب‌های زمانی می‌شوند. مهمترین و متداول‌ترین موضوعاتی که زوجین درباره آن با هم بحث و مجادله دارند عبارتند از: پول، رابطه جنسی، کار، فرزندان، کار منزل و چگونگی تقسیم مسئولیت‌ها. بنابراین درباره آنها با یکدیگر صحبت کنید و سعی کنید یک بار برای همیشه حل‌شان کنید تا دیگر مساله‌ساز و آتش بیار خانه شما نشوند.


منبع:اطلاعات