نمایش نتایج: از 1 تا 4 از 4

موضوع: از پوشک گرفتن

2786
 1. بالا | پست 1
  کاربر همیاری

  عنوان کاربر
  کاربر همیاری
  تاریخ عضویت
  April_2013
  شماره عضویت
  5218
  نوشته ها
  2
  سپاس
  0
  0
  دریافت
  0
  آپلودها
  0

  از پوشک گرفتن

  باسلام
  من یه دختر دو سال و نه ماهه دارم در سن ۲۳ماهگی آموزش از پوشک گرفتن رو شروع کردم ولی به دلیل اینکه تصور کردم هنوز علایم مربوطه رو نداشت این فرایند رو به طور مقطعی کنار گذاشتم ولی از اون موقع تا به حال برای دستشویی رفتن تشویقش کردم ولی متاسفانه اصلا با من همکاری نمیکنه وگاهی اونقدر طول میده که منجر به آلودگی محیط میشه دیگه نمی دونم چکار کنم خیلی باهاش راه اومدم از طرفی نگرانم که خیلی داره دیر میشه ۰لطفا یه راهکار خوب به من ارایه بدید ممنون

 2. بالا | پست 2
  مشاور همیاریناظم همیاری

  عنوان کاربر
  مشاور همیاری
  تاریخ عضویت
  November_2012
  شماره عضویت
  3511
  نوشته ها
  436
  صلوات
  28
  دلنوشته
  2
  ثوابش هدیه روح عزیزترین هدیه زندگیم
  سپاس
  664
  881
  دریافت
  6
  آپلودها
  5

  RE: از پوشک گرفتن

  سلام !!!!
  خوش اومدید
  مطالعه لینک زیر رو بهتون پیشنهاد میدم ....
  آموزش از پوشک گرفتن کودک
  شادکام باشید

 3. بالا | پست 3
  کاربر همیاری

  عنوان کاربر
  کاربر همیاری
  تاریخ عضویت
  June_2013
  شماره عضویت
  5710
  نوشته ها
  2
  سپاس
  0
  0
  دریافت
  0
  آپلودها
  0

  RE: از پوشک گرفتن

  سلام . منم یه پسر 2 سال و نه ماهه دارم. وقتی 18 ماهش بود شروع کردم به اموزش دستشویی رفتن بهش. ارام ارام باهاش کار کردم به این شیوهکه تعدادی حیوانات کوچک رو توی ویترین اتاقش گذاشته بودم و هر بار که پوشکش روخیس نمیکرد و دستشوییش رواعلام میکرد یدونه از اونها رو بهش میدادم و هر بار که نمیگفت و پوشکش خیس بود یکی ازش پس میگرفتم. گاهی بهونه میگرفت که یکی دیگه بهش بدم یا بدون دلیل بهش بدم و من نمیدادم. تا دوسالگی میشه گفت یاد گرفته بود وو در طول روز معمولا 90 درصد موارد رومیگفت و فقط اگه سرگرم بود ممکن بود نگه. وقتی تازه دوساله شده بود یکی از اقوام خونه ما بود . وقتی پسرم بهونه گرفت که یه عروسک دیگه رومیخواد و من ندادم یک دفعه مهمون ما دلش سوخت و بلند شد که بهش بده. من بهشون گفتم که چرا نمیدم ولی به حرف من گوش ندادن و همه اسباب بازی های توی ویترین رو بهش دادن. از اون موقع دیگه پسر من نه دستشوییش رواعلام میکنه و نه تا مدتی حاضر بود اصلا پا توی دستشویی بذاره. همچنان هم این قضیه ادامه داره. با اینکه کنترل داره و هر وقت دوست داره میگه اما حاضر به همکاری نیست. نمیدونم چکار کنم.
  احتیاج به راهنمایی دارم. ممنون میشم کمکم کنید.

 4. بالا | پست 4
  کاربر همیاری

  عنوان کاربر
  کاربر همیاری
  تاریخ عضویت
  September_2012
  شماره عضویت
  2741
  نوشته ها
  61
  سپاس
  10
  11
  دریافت
  0
  آپلودها
  0

  RE: از پوشک گرفتن

  نی نی سایت: بسیاری از والدین  آموزش توالت را به عنوان یک نقطه عطف در رشد کودک خود دانسته و آن را پایان تعویض پوشک کردن می دانند. مطمئناً بعضی از کودکان می توانند در طول چند روز آموزشهای لازم را فرا بگیرند و برای برخی دیگر از کودکان ممکن است چندین ماه طول بکشد. در کل هرچه قدر کودک کوچکتر باشد زمان بیشتری نیاز است تا توالت را فرا بگیرد.

    آموزش توالت رفتن نوزاد که بهداشت طبیعی نوزاد نیز نامیده می شود، تمرین معرفی نوزاد خود، به توالت یا توالت فرنگی در سنین اولیه معمولا بین زمان تولد یا 4 ماهگی است.

  والدینی که نوزاد خود را به طور کامل از پوشک جدا می کنند، هر زمان که احساس می کنند نوزاد آنها ادرار یا مدفوع دارد، خیلی سریع او را به نزدیکترین توالت می برند. بعضی دیگر برای این کار بعضی وقتها نوزاد را پوشک کرده و در ساعاتی از روز او را پوشک نمی کنند. تا 18 ماهگی، در بسیاری از موارد کودکان آنها، فرا می گیرند که چه زمان آنها باید از توالت استفاده کرده و خودشان را به آنجا برسانند. 

  در مقابل، مطالعات نشان می دهد نوزادان پسر به طور متوسط، در سن 39 ماهگی و نوزادان دختر به طور متوسط در سن 35 ماهگی می توانند در طول روز جای خود را خیس نکنند و از توالت استفاده کنند.

  در سال 1950، بسیاری از کودکان در ایالات متحده امریکا تا 18 ماهگی رفتن به توالت را آموخته بودند. امروزه بسیاری از نوزادان آفریقایی، آسیایی و اروپایی قبل از پا گذاشتن به دومین سال تولدشان، رفتن به توالت را به خوبی فرا می گیرند.

  چنانجه شما از الگوهای آموزشی به درستی استفاده کنید، شما و نوزاد شما بهترین شانس را برای کسب موفقیت دارید. در اینجا مراحل اساسی و اولیه را بررسی می کنیم:

  چگونه می توان شرع کرد

  زمانی که نوزاد در سن 1 سالگی به سر می برد، قادر خواهد بود تا پر بودن مثانه خود را تشخیص دهد. بعضی از کودکان در ابتدای 18 ماهگی آمادگی لازم برای شروع آموزش توالت را دارند. گروهی دیگر از کودکان تا سن 3 سالگی نیز این آمادگی را ندارند. بسیاری از مادران زمانی که کودک آنها در سن 2 سالگی یا دو سال و نیم هستند این آموزشها را شروع می کنند. آمادگی خود و فرزند خود را ارزیابی کنید زمانی که متوجه شدید کودک آمادگی لازم برای فراگیری را دارد این کار را انجام دهید. 

  بهترین زمان برای شروع ، بین زمان تولد و 4 ماهگی است. اگر بخواهید از این زمان دیرتر آغاز کنید، ممکن است کمی زمان بیشتری ببرد تا او آموزشهای لازم را ببیند. مراحلی که باید دنبال شود به شرح زیر است:

  -کودک خود را نگاه کنید و الگوهای او را بیاموزید. معمولا چه زمانهایی نوزاد شما احتیاج به توالت دارد؟ آیا نوزاد همیشه در زمانهای خاصی از روز به توالت نیاز پیدا می کند ( مثلا به محض بیدار شدن از خواب)؟ آیا زمانی که به توالت نیاز دارد، هیچ صدای مخصوصی، ژست خاصی از خود نشان می دهد؟

  -تجهیزات لازم برای کودک را فراهم کنید. می توانید برای او از توالت فرنگیهای مخصوص نوزادان و یا لگن های مخصوص استفاده کنید.

  -زمانی که نوزاد یکی از این الگوها و نشانه ها را دارد او را به آرامی در توالت یا لگنی که مناسب سایز او است نگه دارید

  -در حالی که نوزاد در حال خارج کردن ادرار یا مدفوع است، صدایی برای او ایجاد کنید. این کار الگوهای رفتاری را بهتر به او می آموزد. ( می توانید از صداهایی نظیر شششششششششششش یا سسسسسسسسسسس به طور ممتد و کشیده یا کلمه ای استفاده کنید)

  - هر زمان که متوجه می شوید نوزاد به توالت نیاز دارد و حتی زمانی که او مشغول خارج کردن ادرار و مدفوع است این صداها را تکرار کنید. بنابر این او این صداها را به عنوان یک سیگنال تشخیص داده و انگیزه های خودش را با عمل استفاده از توالت ارتباط می دهد.

  -زمانی که نوزاد به طور اتفاقی توالت می کند، به عنوان یک حقیقت به آن نگاه کرده و سعی کنید تا آرامش خود را حفظ کنید. رفتار شما به نوزاد کمک می کند تا در طول انجام این کار آرامش داشته باشد.

  -در هنگام شب، توالت مخصوص کودک را در کنار تخت خواب او قرار داده و نوزاد را در طول شب قبل از شیر دادن یا چنانچه او مضطرب است  روی آن قرار دهید. بعضی از محققان بر این باور هستند که نوزادان زمانی که در خواب عمیق هستند به ندرت ادرار یا مدفوع می کنند. در این حالت زمانی که آنها به توالت نیاز پیدا می کنند مضطرب شده و یا صداهای خاصی از خود تولید می کنند تا والدین را از این نیاز آگاه کنند. بعضی دیگر از محققان استفده از پوشک را در هنگام شب کار خوبی تلقی می کنند. چنانچه می خواهید در طول شب از پوشک استفاده نکنید برای اطمینان بیشتر از یک زیر انداز مطمئن و غیر قابل نفوذ استفاده کنید.

  -عادت به توالت را به شکل منظم به او بیاموزید. کودک خود را روی توالت فرنگی قرار دهید. این کار را یک بار در طول روز پس از صبحانه، قبل از حمام یا هر زمان دیگری که معمولا نیاز به توالت دارد انجام دهید. این کار به او کمک می کند تا به توالت فرنگی عادن کرده و آن را به عنوان یکی از کارهای روتینش بپذیرد. چنانچه نشستن روی توالت فرنگی با لباس و بدون لباس باعث ناراحتی او می شود، در این کار اصرار نورزید.

  -برای کودک خود نمایش اجرا کنید. نگاه کردن کودک به والدین در توالت یکی از راههای طبیعی آموزش است. کودکان با دیدن بسیاری از مسائل را می آموزند. اگر نوزاد شما پسر است، تلاش کنید تا به او بیاموزید که به هنگام ادرار بشیند. این کار را با حرکات نمایشی برای او انجام دهید و بهتر است از همان سنین کوچکی این آموزش را به بدهید. زمانی که در توالت هستید تلاش کنید تا طرز استفاده از دستمال توالت را نیز به او آموزش دهید.

  -انعطاف پذیر باشید. نباید در خصوص آموزش توالت به نوزاد وسواسی باشید. همانطور که قبلا به آن اشاره شد، بعضی اوقات استفاده از پوشک خوب است. ( در طول شب، زمانی که بیرون از منزل هستید).  

  -مثبت باشید. از اجبار و فشار یا تنبیه خودداری کنید. هر زمان که نوزاد استفاده از توالت فرنگی را آموخت آموزش مثبت و  آرامبخش می شود. سعی کنید تا این کار را همراه با شوخی به نوزاد و کودک خود آموزش دهید.

  مزایای استفاده از آموزش توالت رفتن نوزاد

  به طور کلی داده های علمی در مورد آموزش توالت به نوزاد بسیار کمتر از آموزش توالت رفتن نوزاد مورد توجه قرار گرفته است. مزایای بسیاری در این کار نهفته است و زمان آن رسیده است که آنها را توضیح دهیم.

  -پیوند بین نوزاد و والدین رشد می کند

  آموزش آسان نوزاد رابطه والدین را با نوزاد نزدیکتر و محکم تر می کند. دلیل آن این است که شما به طور دائم مواظب نوزاد خود هستید و مدام او را تماشا می کنید تا متوجه شوید که نوزاد شما آمادگی لازم برای این کار را دارد. با این کار والدین با نیازهای فرزندشان هماهنگی بهتری به وجود می آورند.

  -این کار برای نوزاد راحت تر است

  بسیاری از کودکان از خیس و نمناک بودن پوشک خود احساس ناراحتی می کنند. بویژه زمانی که والدین از پوشکهایی که جذب بالایی دارند استفاده می کنند و دیر به دیر پوشک نوزاد را تعویض می کنند خطر سوختگی و عفونت را در کودک افزایش می دهند.


  گروه تحقیقاتی نی نی سایت

کاربران دعوت شده

© تمامی حقوق برای همیاری ایران محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد