تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)
چادر    چادر
چادر    چادرچادر زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:sokut
آخرین ارسال:niloofarabi
پاسخ ها 28

صفحه‌ها (3): صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

چادر

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:11#
  نیلوفر آبی گرامی، بنده قصد جر و بحث و ناراحت کردن شما رو نداشتم. خدای نکرده قصد این را هم نداشتم که به شما بگم "حق نداری فلان مدلی بری مشهد!"
  امام رضا -درست مثل پیغمبر- رحمة للعالمین است. رحمة للمسلمین یا مؤمنین و این‌جور چیزها نیست. پس نه من و نه هیچ کس دیگه نمی‌تونه شما یا دیگری رو از لطف و توجه ایشان محروم کنه.
  من فقط فکر کردم شمایی که دوست‌دارِ این "رحمة للعالمین" هستی، دوست داری که بدونی او از چه چیزهایی ناراحت می‌شه و از چه چیزهایی خوشحال. انصافا فکر اشتباهی هم نکردم. همان‌طور که همه همواره تلاش می‌کنند که علایق عزیزانشون رو بدونن تا بتونن بهتر خوشحالشون کنن.

  به هر حال اگر از حرفم ناراحت شدید، من تسلیمم و حرف دیگه‌ای نمی‌زنم.
  موفق باشید.
  پاسخ با نقل و قول

 2. ارسال:12#
  niloofarabi آواتار ها
  منم همین رو عرض کردم !

  ایشون دوست ندارن به اصطلاح خادمین شون؛ زوار رو فراری بدن
  حق باشماست
  نباید یه به اصطلاح خادم! یه زائر رو فراری بده!!!!
  پاسخ با نقل و قول

 3. ارسال:13#
  نقل قول نوشته اصلی توسط 'niloofarabi' pid='948' dateline='1364473450'
  منم همین رو عرض کردم !

  ایشون دوست ندارن به اصطلاح خادمین شون؛ زوار رو فراری بدن
  حق باشماست
  نباید یه به اصطلاح خادم! یه زائر رو فراری بده!!!!
  سلام

  دقیقا حق با شماست. خادمین نباید زائرین رو فراری بدن. بعید می‌دونم کسی با این موضوع مخالف باشه. (کسی هست؟!)

  کلمهٔ حق رو به خوبی و "به حق" به کار بردین، اجازه بدین که بیشتر روی این کلمه صحبت کنیم.
  - حق زائر اینه که امامش رو زیارت کنه. حق او بر خادمین و دیگر زوّار، اینه که او رو محروم نکنند و البته او رو دلزده هم نکنند. (که دلزده کردن مسلمانان از اهل بیت، بدترین جفاییه که میشه کرد و قطعا باعث ناراحتی پیامبر و امامان می‌شه.)
  - حق حرم مطهر امام رضا (به عنوان مکانی مقدّس، که نزد خداوند بسیار عزیزه) بر زائرین اینه که مردم در بهترین وجه در آن حضور داشته باشند. این وجه هم شامل ظاهر می‌شه (مثل حفظ تمیزی مکان، داشتن لباس مناسب و ...) هم شامل باطن (سخن لغو و بیهوده نگفتن، نگاه آلوده نداشتن و ...)
  - حق امام رضا، به عنوان پیشوای ما و البته به عنوان شفاعت‌کنندهٔ ما نزد خدا، بر زائرانش اینه که زائران، او را ناراحت نکنند و آزار ندهند.

  ناراحتی شما از رفتار تند بعضی خادمین یا بعضی مردم کاملا به جاست. آن‌ها حق چنین کاری رو ندارند. زائرین و خادمین، اگر قصد رهنمود کردن افراد به مسیر درست و "حق" رو داشته باشند، باید ابتدا خودشان در مسیر درست و حق حرکت کنند. باید با نرمی و کاملا دوستانه صحبت کنند و طوری صحبت نکنند که زائر رو ناراحت و دلزده کنند. چون انجام این کار، یعنی این‌که علاوه بر این‌که ناحق اولی باقی می‌مونه، خودشان هم یک حق رو زیر پا می‌ذارند که مطمئنا پسندیده نیست.

  اما همهٔ این‌ها نباید باعث بشه که ما حقی که بر گردن خودمون هست رو فراموش کنیم. این یک قانون عقلی است (البته دین هم به آن اشاره داشته) که "برای بهبود جامعه و بر طرف کردن ناحقی‌ها، ابتدا باید خودمون تمام تلاشمون رو به کار بگیریم که به حق پایبند باشیم."
  اصلا مشاوره‌ دادن هم پایه‌اش بر همین اساسه. کسی که مشاوره میاد، ممکنه خیلی بدی‌ها از (مثلا) همسرش بگه و شاید این بدی‌ها صحیح هم باشند. اما در قدم اول، همواره سعی مشاور بر اینه که اشکالات رفتاری خود فرد رو برطرف کنه، چون در بسیاری از اوقات، همین اشکالات رفتاری خود فرد هستند که باعث رفتارهای نابجا و نابخردانهٔ دیگران می‌شن.

  پس توجه به حق و حقوقی که بر گردن ماست و عمل به آن، مطمئنا تا حد زیادی از رفتارهای نابخردانهٔ دیگران کم می‌کنه. و صد البته در این راه، خدا رو هم راضی می‌کنیم و توشهٔ بهتری برای آن دنیا جمع می‌کنیم.
  به امید روزی که همه حق‌رو و حق‌پذیر باشیم.
  موفق باشید. 
  پاسخ با نقل و قول

 4. ارسال:14#
  niloofarabi آواتار ها
  من حقوق دیگران رو به شرطی رعایت میکنم که حقوقم رعایت بشه
  کوچکترین تعارضی که ببینم موضع می گیرم .
  مثلا ممکنه در باطن حجاب رو قبول داشته باشم ... ولی وقتی کسی به شخصیتم توهین کنه؛ همون کاری باهاش می کنم که در مقابل من انجام داده.
  این موضع گیری ام ممکنه حتی خیلی وقتا به ضررم باشه! مثلا اگه برت جایی استخدام بخوام بشم ...
  یکی از شرط هاش پوشش اسلامی باشه؛ نمی پذیرم!
  چون یه اصلی هست به اسم شایسته سالاری
  اگه من بقیه شرایط رو دارم؛ فقط پوشش اسلامی نقص من هست.... خوب طرف باید کوتاه بیاد! نه من
  من نه به پول احتیاج دارم نه هیچ چیز دیگه! دیگران هستن که نیازمند توانایی های من هستن.

  امام رضا هم نیاز به رعایت حجاب در اون مکان نداره! منظورم از حجاب همون چادری هست که حالا سرت هست؛ اما نه این که خیلی رو بگیری و اینا! همون که مشخص بشه بیرون حرم متفاوت با اینور حرم هستی کافی هست .

  موفق باشید
  پاسخ با نقل و قول

 5. ارسال:15#
  niloofarabi آواتار ها
  گفت: من نمی دونم شما چادری ها چرا می خواهید همه مثل شما باشند. خدا گفته حجابت را رعایت کن. دیگه نگفته که حتما چادر سرت کن! حجاب یه امر سلیقه ایه. خدا گفته گردی صورت و دست ها تا مچ آزاد باشه. حالا یکی سلیقه اش می کشه مانتو تنگ کوتاه بپوشه با آرایش. چه اشکالی داره؟ مهم اینه که دلش پاکه و اون حدی هم که خدا گفته را رعایت کرده. تازه وقتی خانواده زن راضی به این کارش هستند دیگه به دیگران چه مربوطه که زن چطوری خودش را می پوشانه؟

  گفتم: معلومه آیات حجاب را نخوندی و روایات و احادیثی که در این زمینه اومده. در آیه 59 سوره احزاب و آیه 30 و 31 سوره نور به طور کامل گفته که چطوری خودت را بپوشانی. حجاب حق زن یا خانواده اش نیست که بخواهند در موردش تصمیم بگیرند. حجاب یک حق الهی است و خدا به بنده اش امر کرده که باید حجاب را رعایت کنه.

  گفت: یعنی هر کی چادر نپوشه مستقیم میره جهنّم؟!!

  گفتم: تو چرا گیر دادی به چادر؟ من هیچ وقت نمیگم کسی که چادری نیست حجاب نداره. حرف من اینه که این مانتوهای اندامی که الان مد شده نمیتونه حجاب کامل را همراه بیاره.

  گفت: نه که چادری هامون خیلی باحجاب هستند؟!

  گفتم: حرف من رو چادری و مانتویی بودن نیست. می تونی مانتو بپوشی ولی یه مانتویی که اندامت در اون نمایان نباشه و با یک مقنعه یا روسری بلندی هم سرت را بپوشانی. زنان چادری هم اگه قرار باشه فقط چادر را روی سرشون بکشند و هیچ چیز دیگه ای را رعایت نکنند حجاب کامل ندارند.

  گفت: ای ول. این یکی حرفت را قبول دارم. خداییش حالم از بعضی از این چادری هایی که آرایش می کنند و چادرشون تو هوا پرواز می کنه به هم می خوره.

  گفتم: پس معلومه از چادر بدت نمیاد. بلکه از نوع پوشش بعضی از چادری ها بدت میاد.

  گفت: و نوع رفتار بعضی هاشون که حجاب دارند و فکر میکنند از دماغ فیل افتادند و ما مانتویی ها یه مشت بی عفّت جهنّمی هستیم.

  گفتم: خود من به عنوان یک زن محجّبه چادری هیچ وقت همچین تصوری نسبت به بدحجاب ها نداشتم. هیچ کس نمی تونه بگه من نزد خدا مقرّب تر از فلانی هستم چون فقط خدا آگاه به درون ما انسانهاست.
  ولی پیامبر اکرم صلوات الله علیه و آله از ما پیروانش خواسته که هم خُلقا و هم خَلقا مثل ایشان باشیم. یعنی همونطور که باطن و کردارمون در شأن یک مسلمان هست، ظاهرمون هم باید اسلامی باشه.

  گفت: ولی خیلی از انسانهایی که ظاهری اسلامی دارند بعدا تو زرد از آب درمیان و آبروی هر چی مسلمونه می برند.


  گفتم: مشکل شما اینه که اسلام را با عملکرد افرادش تعریف می کنید. ما نباید مثلا حجاب را با رفتار و کردار یک با حجاب یا بی حجاب تعریف کنیم. ما باید ببینیم خداوند متعال و ائمه اطهار چه سفارشی به ماکردند و به همون عمل کنیم. حالا یکی ظاهر اسلامی داره اما تو باطنش به هیچی مقیّد نیست. اون دیگه خودش مسؤول اعمالشه و یه روزی باید جواب پس بده.

  گفت: باید روی این قضیه بیشتر فکر کنم.

  منبع : یه وبلاگ
  پاسخ با نقل و قول

 6. ارسال:16#
  بزرگترین اشتباه ما اینه که دینمون رو با امام جماعت محله مون شناختیم...........................
  پاسخ با نقل و قول

 7. ارسال:17#
  niloofarabi آواتار ها
  من تا حالا مسجد محل نرفتم نمی دونم کجاست اصلا؟!!!
  فقط می دونم چند سالی میشه ساخته شده
  پاسخ با نقل و قول

 8. ارسال:18#
  samin66 آواتار ها
  دییییییییی
  همه حرفا زده شد،گزافه گویی نمیکنم.
  متشکرم سکوت جون.
  منم خیلی دلم میخاد چادر سر کنم.اما شرایط اجازه نمیده.
  شرایط شغلی،تحقیر ها و مسخره کردن ها....، حرف ها و تهمت های مردم  و.....
  پاسخ با نقل و قول

 9. ارسال:19#
  niloofarabi آواتار ها
  ولی من دوست ندارم سر کنم!
  مانتو بهتره
  پاسخ با نقل و قول

 10. ارسال:20#
  samin66 آواتار ها
  سلام.نیلوفر جون میدونی چرا من دوس دارم چادر سر کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چون حالم از نگاه کثیف مردان ضعیف دل بهم میخوره.تو خیابون هم پر است از این مردااااااااااااااااااا.[hr]نه این حرفا نیس.لااقل در مورد من خیلی جواب نمیده.توهین به یک عده از آقایون نباشه ولی یکسری از مردا وقتی داری جلوشون راه میری،هرچقدم با مانتو پوشیده باشی ،با چشمای هیزشون بدنتو بازرسی میکنن و اینه که منو عذاب میده.
  پاسخ با نقل و قول

صفحه‌ها (3): صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •